ازدواج با این افراد مناسب نمی باشدازدواج,ازدواج باافراد مناسب,افراد نامناسب برای ازدواج

ویژگیهای افراد نامناسب برای ازدواج

 

ازدواج یک تصمیم بسیار مهم و اساسی در زندگی هر فرد است که تمامی جنبه های زندگی وی را تحت‌تأثیر قرار ميدهد .درصورتی که اشخاص نتوانند انتخاب مناسبی داشته باشند امکان دارد با ازدواج با یک فرد نادرست، سلامت روان خود و خانواده هایشان را به خطر بیندازند و مشکلات جدّي را در زندگی خود تجربه کنند. 

درصورتی که اشخاص نتوانند انتخاب مناسبی برای ازدواج خود داشته باشند امکان دارد با ازدواج با یک فرد نادرست، سلامت روان خود و خانواده هایشان را به خطر بیندازند و مشکلات جدّي را در زندگی خود تجربه کنند.

 

هر فرد بالغ و پخته ای زمانیکه به ازدواج فکر ميکند تمایل دارد بهترین انتخاب ممکن را داشته باشد و ریسک شکست در ازدواجش را با یک تصمیم درست به حداقل ممکن برساند و نخستین سوالی که اشخاص میتوانند از خودشان بپرسند این است که آیا آنها میتوانند بدرستی فرد مناسب خودشان را انتخاب کنند و یا احتیاج به متخصص دارند. در اینجا ما شمارا با  افرادی که دارای خصوصیاتی هستند که نمیتوانند فرد مناسبی برای زندگی شما باشند آشنا میکنیم.

 

فرد معتاد

یکی از انتخاب های اشتباه میتواند ازدواج با یک فرد مبتلا به اعتیاد باشد، زیرا اعتیاد یک بیماري است و تا زمانیکه فرد از این بیماري رها نشود بی شک نمی تواند یک روابط سالم برقرار کند، زیرا عمیقاً تحت‌تأثیر مواد مخدر است.

 

فرد تنبل

مردی که اهل کار و کسب درامد نباشد، مطلقا قابل اطمینان نیست. در صورتی که به چنين شخصی آری گفتید باید تمام بار زندگی را شخصا به دوش بکشید و مطلقا توقع تغيير در وی را نداشته باشید. مردی که شغل و حرفه ی ثابتی ندارد و نمی تواند سر یک شغل به مدت زيادي دوام بیاورد، یا اصولا تن بکار نمی دهد یک فرد تنبل به حساب می آید . افرادی که اهل تلاش و کار نیستند همچنين براي زندگیشان برنامه مشخصی ندارند نمی توانند همسر مناسبی باشند.

 

ازدواج,ازدواج باافراد مناسب,افراد نامناسب برای ازدواج

گزینه های نامناسب برای ازدواج

 

بیمار روانی

افرادی که از اختلال های روانی رنج می برند مثل اختلال پارانوئید، اختلال شخصیت مرزي، اختلال دوقطبی، اختلال شخصیت ضد اجتماعي، اختلال شخصیت خودشیفته، اختلال شخصیت وابسته، اختلال های جنسی، اسکیزوفرنی و دیگر اختلال های حاد روانی نمی توانند ازدواج موفقی را تجربه کنند.

 

فردی که به بلوغ کامل نرسیده

شخصی که بلوغ کافی و پختگی روانی مناسبی ندارد قدرت داشتن یک رابطهغنی را نخواهد داشت، زیرا مسولیت گریز و وابسته، رشد نیافته و غیرقابل اعتماد خواهد بود.

 

فرد بی بند و بار

زن و مردی که به بی بند و باری مشهور است مناسب ازدواج نیست. فرد بی بند و بار به زندگی زناشویی رغبتی ندارد و به آسانی میتواند به شما خیانت کند.

 

کسانی که اختلال های جنسی دارند

کسانی که دچار اختلال های هم جنس گرایی، خود ارضایی، کودک آزاری و … هستند، نباید براي ازدواج انتخاب شوند. امکان دارد این اختلالات در رابطه زناشویی شما اثر سو بگذارد یا ادامه ی این رابطه دامن گیر زندگی مشترک شوند.

 

افرادی که در بچگی آسیبهای روحی شدید تجربه نموده اند 

افرادی که در بچگی اسیب های روحی شدیدی را تجربه کردند و نتوانستند روابط عاطفی خوبی با والدین خود داشته باشند همچنين نیاز های عاطفی شان ارضا نشده است نمی توانند همسران خوبی باشند.

 

کسانی که استقلال شخصیتی ندارند

کسانی که در زندگی براي کوچک ترین چیزی باید از خانواده شان نظر خواهی کنند. قدرت انتخاب ندارند و سایرین در تمام امور زندگی شان مداخله مسقیم دارند. براي شناخت چنين افرادی میتوانید از یک روانشناس کمک بگیرید. اما چنين افرادی، علایم ظاهری هم دارند. به عنوان مثال کسی که در برابر سؤال شخصی که از وی پرسیده ميشود شک دارد و سایرین به جایش جواب می‌دهند ، سایرین برایش انتخاب ميکنند و قدرت اظهار نظر ندارد.

 

ازدواج,ازدواج باافراد مناسب,افراد نامناسب برای ازدواج

انتخاب اشتباه برای ازدواج

 

خسیس ها

افرادی که نمی توانند به آسانی پول خرج کنند. حسابگرهای افراطی، شما را به ستوه می آوردند. در زندگی با چنين افرادی یا باید مانند آن ها باشید یا با رنج دائمی زندگی کنید. افرادی که بخاطر خرید هر چیزی شما را سؤال پیچ ميکنند ، افرادی که براي هر خرید کوچکی باید برنامه ريزي داشته باشند، افرادی که براي تفریحات خود هزینه نمی کنند، افرادی که تنها در صورت لزوم دست به جیب میشوند و چانه زنی هایشان سرسام‌اور است!

 

افرادی که جدیدا شکست عاطفی خورده اند

افرادی که تازه  از یک روابط عاطفی بیرون آمده اند و یک شکست عاطفی عمیقی را تجربه نموده اند و دوره بازسازی و بهبودی را بطور کامل سپری نکرده اند هنوز امادگی برقراری یک رابطه عاطفی ديگر را ندارند و امکان دارد چنانچه وارد رابطه ای بشوند به دلیل ترس از تنهایی و فرار از درد و رنج رابطه قبلیشان باشد.

 

اشخاص بدبین

زمانی که شما در آغاز روابط متوجه می شوید که طرف مقابل شما را کنترل ميکند یعنی به گونه ای رفتار ميکند که گویا صلاح شما را بهتر از خودتان می داند و یا شما را مجبور به انجام کاری ميکند که شما دوست ندارید بهتر است که نسبت به این علائم حساس باشید و حتماً از یک متخصص مشورت بگیرید. 

 

تفاوت سنی فاحش 

کسی که با شما تفاوت سنی فاحشی دارد، فرد مناسبی براي شما نخواهد بود؛ اگرچه در شروع انسان موجهی به نظر برسد. این تفاوت سنی میتواند از هر وجهی بررسی شود. کسی که بسیار کوچک تر از شماست یا کسی که بسیار بزرگتر از شماست.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------