با چه کسانی ازدواج نکنیم؟ افراد نامناسب برای ازدواجازدواج با وجود مخالفت خانواده ها, ازدواج با افراد خسیس, با چه پسری ازدواج نکنیم

با چه افرادی ازدواج نکنیم

 

افرادی که ازدواج با آنها پایان خوشی ندارد!

قبل از این که خواستگار مورد نظرتان را سبک و سنگین کنید باید بدانید برخی  ویژگی های فردی هستند که از قبل مشخص می کنند شما در ازدواجتان خوشبخت نخواهید شد بنابراین قبل از هر کاری باید بدانیم با چه کسانی ازدواج نکنیم.

ازدواج و پیوند بین دو نفر از چنان اهمیتی برخوردار است که همه سعی می کنند قبل از آن گزینه های زیادی را مورد بررسی قرار بدهند و در نهایت بهترین مورد را انتخاب کنند. در این بین مسلما افرادی هستند که یک سری اخلاق ها و عادتهایشان باعث می شود که گزینه مناسبی برای ازدواج نباشند و زندگی با آن ها به سرانجام خوشی ختم نشود در ادامه مقاله ویژگی های خطرناک برای ازدواج و این که با چه کسانی ازدواج نکنیم را با شما در میان می گذاریم.

 

با چه کسانی ازدواج نکنیم؟

ازدواج با تنبل ها

ازدواج با فردی که تنبل است و به دنبال کسب درامد و مهارت نیست اشتباه محض است به خصوص اگر مردی باشد که اهل کار و کسب درامد نباشد ، چنین فردی اصلا قابل اعتماد نیست.

 

ازدواج با معتادها

اعتیاد باعث می شود میل و رغبت فرد برای کار و پیشرفت کم کم از بین برود و انگیزه های لازم برای ادامه زندگی را از دست بدهد.

 

ازدواج با بداخلاق ها

کسی که به بداخلاقی مشهور است و زود از کوره در می رود و نمی تواند خشمش را کنترل کند در صورت ازدواج زندگی را برایتان جهنم و پر از استرس خواهد کرد. 

 

ازدواج با افراد بی بند و بار

افرادی که تعهد ندارند و نمی توانند پای یک نفر بمانند و روابطشان بی بند و بار است به درد ازدواج نمی خورند مگر این که از خیانت ها و صیغه کردن های گاه به گاهشان یا رابطه های مجازیشان و گرم گرفتنهایشان با جنس مخالف چشم پوشی کنید. 

 

ازدواج با افراد احمق

فردی که نادان و احمق باشد از هر کسی که سر راهش سبز شود ضربه خواهد خورد ، ازدواج با چنین فردی شما را تباه می کند. 

 

ازدواج با افراد گریزان از خانواده

فردی که از خانواده اش گریزان است و محبتی نسبت به آن ها دارد احتمال این که در آینده نسبت به شما هم چنین احساسی پیدا کند زیاد است. به شور و شوق و محبت های فعلی اش که ناشی از هیجان های هورمونی و کشش جنسی اش نسبت به شماست نگاه نکنید با خودتان فکر کنید بعد از بین رفتن این هیجانات قرار است با چطور فردی زندگی کنید؟؟؟

 

ازدواج با افراد نابالغ و غیر مستقل

افرادی که از نظر عقلی ، جسمی ، عاطفی و جنسی به بلوغ لازم نرسیده اند احتمال این که بعد از رشد کامل از انتخاب شما پشیمان شوند بسیار زیاد است. 

از سویی دیگر افرادی که از نظر عاطفی به خانواده شان وابسته اند احتمال این که بلوغ لازم برای داشتن یک زندگی مستقل را بدست آوردن بسیار کم است و هیچگاه نمی توانید خودتان را از زیر سایه خانواده اش بیرون بکشید. 

 

برخی افراد به قدری به خانواده وابسته هستند که نمی توانند بدون نظرخواهی از آنها اقدامی انجام دهندد. افرادی که استقلال شخصیتی ندارد قدرت انتخاب نداشته و همیشه دیگران برای زندگیشان تصمیم گیری می کنند. 

 

ازدواج با افراد مبتلا به اختلالت جنسی

افرادی که دچار اختلالات جنسی هستند از جمله همجنس گرایی ، خودارضایی ، پدوفیلیا ، سادیسم ، مازوخیسم و غیره برای ازدواج مناسب نیستند. 

 

ازدواج با افراد مبتلا به اختلالات روانی

کسانی که اختلالات روانی یا تحت روان درمانی هسند مثلا شخصیت دو قطبی ، شخصیت شکاک و بدگمان ، شخصیت اسکیزوئید ، شخصیت آزارگر  و آزار پذیر و شخصیت ضد اجتماعی.  برخی اختلالات روانی بدون این که کسی فرد را بیمار بداند ولی آسیب زیادی به زندگی می زنند به خصوصشخصیت شکاک و شخصیت بسیار تعصبی که محدودیت های زیادی برای طرف مقابل ایجاد می کنند. 

 

افرادی که بدگمان هستند و مدام به رفتارهای شما شک می کنند و از شما بازخواست می نمایند و چیزی جز یک عذرخواهی خشک و خالی از آن ها دریافت نمی کنید تا ابد رفتارشان در حال بدتر شدن خواهد بود. 

 

ازدواج با افراد خسیس, با چه پسری ازدواج نکنیم, افراد نامناسب برای ازدواج

ویژگی های خطرناک برای ازدواج

ازدواج با مردی که حمایتگر نیست

مردی که از شما در مقابل آسیب های روانی و فیزیکی محافظت نکند و از شما در برابر دیگران حمایت نکند زندگی را خیلی برایتان سخت خواهد کرد. مردی که در یک خانواده پرخاشگر بزرگ شده باشد توانایی حمایت و مقاومت و مبارزه ندارد. 

 

ازدواج زودهنگام با شکست خورده ها

افرادی که به تازگی از رابطه عاطفی قبلی خود خارج شده اند ، هنوز به فکر فرد قبلی هستند و در تمام موارد شما را با او مقایسه خواهند کرد برخی از این افراد به دنبال شانه ای برای گریه کردن و مرهمی برای زخمهایشان می گردند و شما در این بین قربانی ناراحتی ها و عقده های آن ها خواهید شد ، برخی صرفا برای برانگیختن حسادت نفر قبلی وارد ارتباطی جدید می شوند.

 

بنابراین مراقب باشید که هیچگاه رابطه با فردی که به تازگی از یک رابطه عاطفی خارج شده انتخاب منطقی و عاقلانه ای نیست و میتواند آسیب زیادی به روح و روان شما وارد کند. هیچ فردی قادر نیست در یک فاصله اندک یک نفر دیگر را در زندگی خود جایگزین کند. 

 

ازدواج با افراد پنهان کار

افرادی که به اصطلاح مرموز هستندو در مورد مسائل مهم زندگی با شما صحبت نمی کنند و پنهان کاری می کنند ، احساساتشان را بیان نمی کنند و ترجیح می دهند شما از مسائل مالی و کاری و اجتماعی آن ها سردرنیاورید به درد زندگی نمی خورند. 

 

 با چه کسانی ازدواج نکنیم, با چه افرادی ازدواج نکنیم, با چه مردانی ازدواج نکنیم

ازدواج با افراد پنهان کار و مرموز

 

ازدواج با افراد خسیس 

افرادی که نمی توانند به درستی پول خرج کنند و بیش از حد حسابگر هستند شما را به ستون می آورند. زندگی با چنین فردی هر چقدر هم ثروتمند باشد ، با رنج و آزار و کمبودهای همیشگی همراه است.

 

ازدواج با فمینیست ها یا مردسالار های افراطی

افرادی که به صورت افرطی به برتری جنسیتی معتقدند و مرد یا زن را برتر از دیگری می دانند مناسب ازدواج نیستند چون نمی توانند شما را در جایگاه برابر با خودشان ببینند و همیشه شما را پایین تر از خودشان می دانند. 

 

ازدواج با افراد پول پرست

کسانی که به خاطر پول شما یا پدرتان به شما نزدیک می شوند و علاقه قلبی به شما ندارند حتی در صورتی که با آن ها ازدواج کنید نمی توانید آرامشی در کنارشان بدست آورید.

 

با چه کسانی ازدواج نکنیم, با چه افرادی ازدواج نکنیم, با چه مردانی ازدواج نکنیم

ازدواج با افراد پول پرست

 

ازدواج با کسی که تیپ و شخصیتش مورد قبولتان نیست

هرگز تصور نکنید خوبی یا موقعیت یک نفر میتواند شما را جذب خودش کند . در صورتی که تیپ و ظاهر یک نفر برای شما دلنشین نیست تصور نکنید در آینده می توانید با آن کنار بیایید.  چهره یا تیپ و قد همسر در صورتی که مورد پسندتاننباشد هیچگاه برایتان خوشایند نخواهد شد. 

 

ازدواج تحمیلی

ازدواج با فردی که علاقه ای به او ندارید و از طرف خانواده به شما تحمیل شده است یک ریسک بسیار بسیار بزرگ است و به احتمال زیاد زندگی عذاب آوری به دنبال خواهد داشت.

 

ازدواج با افراد منزوی

افرادی که انزوا طلب هستند و علاقه ای به برقراری روابط اجتماعی ندارند یا توانایی برقراری روابط اجتماعی ندارند بسیار کسل کننده هستند. زندگی همیشه مانند دوران اولیه آشنایی با خنده و شوخی همراه نیست بعد از مدتی که به قرار و تعادل برسید و ارتباط ها و مسافرت های خانوادگی شروع شود ، انزوای همسرتان  و همراهی نکردن او یا حتی سعی بر مزنزوی کردن شما برایتان عذاب آور خواهد شد.

 

دختر نامناسب برای ازدواج, ازدواج با وجود مخالفت خانواده ها, ازدواج با افراد خسیس

ازدواج با افراد منزوی

 

ازدواج با مردی که استقلال مالی ندارد

ازدواج با مردی که توانایی تامین نیازهای زندگی را ندارد و برای کوچکترین مایحتاج زندگی مجبورید دستتان را جلوی دیگران دراز کنید یا از خانواده اش درخواست کنید و حتی مجبور شوید لیست مخارجتان را به آن ها توضیح دهید ، همراه با مشکلات و ناراحتی ها و آزارهای روحی زیادی خواهد بود. 

 

ازدواج با افراد خودشیفته

افراد خودشیفته معمولا افراد بسیار موفقی هستند و  شاید زرق و برق زندگی و ظاهرشان در اوایل برایتان جذابیت داشته باشند ولی با گذشت زمان غیر قابل تحمل می شوند حتی اگر ایده آل ترین شرایط برای ازدواج را  داشته باشند. حتی افراد مغرور هم در بسیاری از مواقع قابل معاشرت هستند ولی افراد خودشیفته تنها کسی که برایشان اهمیت دارد فقط خودشان است. 

 

ازدواج با فردی با اختلاف فرهنگی ، مذهبی و تحصیلی زیاد

شاید در برخوردهای اولیه به دلیل حفظ احترام  و آداب معاشرت و تمایل به مورد پسند بودن ، بتوانید با چنین فردی در ظاهر هماهنگی ایجاد کنید ولی با گذشت زمان و در فراز و نشیب زندگی ، ناسازگاری ها به شدت نمایات خواهد شد. اختلاق سطح سواد ، منزلت اجتماعی ، تفاوت زیاد مذهبی و تفاوت سطح مالی همیشه دردسر ساز هستند. 

 

6 ماه یا یک سال اول زندگی یا آشنایی نمی تواند ملاک مناسبی برای شما باشد ، زندگی در ا ین دوران معمولا برای همه شیرین و دلچسب است . مشکلات و تفاوت ها بعد از این مدت است که خودش را نمایان می کند.  شما باید 10 سال آینده را در کنار او تصور کنید. 

 

 با چه افرادی ازدواج نکنیم, با چه مردانی ازدواج نکنیم, با چه زنانی ازدواج نکنیم

ازدواج با وجود اختلاف فرهنگی ، مذهبی و تحصیلی زیاد

 

ازدواج با وجود مخالفت خانواده ها

حتی خانواده هایی که موافق ازدواج فرزندشان هستند در برخی موارد بعد از ازدواج مشکل ساز می شوند چه برسد که به خانواده ای که کلا شما را قبول ندارد ، ریسک چنین ازدواج بسیار بالاست چون از همان روز اول با افرادی روبرو می شوید که از کاه کوه می سازند و از هر روشی برای جدا شدن شما استفاده می کنند و اجازه نمی دهند شیرینی اوایل ازدواج را درک کنید.

 

ازدواج با وجود اختلاف سنی زیاد

مناسب ترین اختلاف سنی بین زوجین 4 – 5 سال است ، اختلاف سنی زیاد در این دوره که سلایق و اعتقادات ، تفکرات و خواسته های هر نسل با نسل دیگر بسیار متفاوت است ریسک خیلی زیادی دارد و احتمال عدم تفاهم و سازگاری را بسیار بالا می برد و با گذر زمان این اختلافات چندین برابر زوج های معمولی نمایان خواهد شد.

 

ازدواج از روی ترحم

اگر علاقه ای به طرف مقابل ندارید ولی از روی احساس تعهد یا دلسوزی و ترحم با او ازدواج کنید بدون شک بعد از مدتی دچار پشیمانی شدیدی خواهید شد. چنین ازدواجی به هیچ عنوان معقول نیست.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------