بدون نگرانی عروسی کنید 

نگرانی های قبل از عروسی

 

نگرانی های قبل از عروسی زیاد هستند اما شاید یکی از مهم ترین آنها، آماده کردن مقدمات برگزاری مراسم باشد و مهم تر از همه این ها، مقدمات آماده شدن عروس و داماد. می خواهیم امروز درباره نگرانی شایع میان عروس خانم ها صحبت کنیم. نگرانی از انتخاب بهترین لباس برای بهترین شب زندگی شان.

«سردرد گرفتم از بس که دنبال لباس عروس گشتم!... دیگه از گشتن خسته شدم!... چیزی به عروسی نمونده اما من هنوز تصمیم نگرفتم!...» آیا این جملات برای شما آشناست؟ ممکن است شما هم از آن دسته عروس خانم هایی باشید که امور مهمی مثل انتخاب لباس عروس باعث افزایش استرس شما می شود. نگرانی را کنار بگذارید و استرس نداشته باشید. انتخاب لباس عروس یک فرآیند طولانی است که نیاز به زمان، انرژی و صبر دارد. در این مقاله چند روش برای کاهش استرس در هنگام خرید مهمترین لباس زندگیتان را ذکر می کنیم.

1 –تصویری کلی از آنچه می خواهید داشته باشید

قبل از اینکه به فروشگاه ها و مزون ها بروید، در خصوص سبک و مدل کلی لباس عروس مورد نظر خود فکر کنید.

منظورم این است که باید حدودا بدانید که به دنبال چه سبک و طرحی هستید: پف دار یا راسته؟ آستین دار یا بدون آستین؟ یقه هفت یا دکلته؟ سنتی یا مدرن؟ این بستگی به سلیقه شما، فرهنگ حاکم بر خانواده شما و همچنین شکل اندام شما دارد.

همچنین می توانید با اعضای خانواده و دوستان خوش سلیقه خود مشورت کنید. ژورنالهای لباس عروس را بررسی کنید و از همه مهمتر و راحت تر: در اینترنت جستجو کنید. این روشها به شما کمک می کنند که یک دید کلی در خصوص لباس عروس مورد نظر خود پیدا کنید.

2 –هنگام مراجعه به بازار یک دوست را نیز همراه خود ببرید

آنچه مسلم است تصمیم گیرنده اصلی شما هستید و بازهم بدیهی است که در هنگام انتخاب لباس عروس، خواهر یا مادر شما نیز همراه شماست. اما برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید، یکی از دوستان خوش سلیقه خود را نیز با خود همراه کنید. دوستان نزدیک شما می توانند راهنمایی هایی به شما بکنند که ممکن است به ذهن شما و اعضای خانواده تان خطور نکرده باشد و حتی ممکن است ایده های تازه ای به شما بدهد که حتی فکرش را هم نمی کردید. علاوه بر این، حضور یک دوست نزدیک برای روحیه شما نیز خوب است و به شما قوت قلب بیشتری می دهد.

فراموش نکنید که شما شاید روزهای زیادی را به دنبال لباس عروس بگردید. طبیعی است که مشاهدات خود را فراموش می کنید. یادداشت کردن به شما کمک می کند که بتوانید به گذشته برگردید و جزئیات را به خاطر بیاورید. این در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد و استرس شما را نیز کاهش خواهد داد

3 -مشاهدات خود را یادداشت کنید.

این یک اصل مهم است: وقتی اطلاعات از ذهن شما به روی کاغذ منتقل شوند، شما آرامش بیشتری خواهید داشت و استرس شما کم می شود. شاید تلفن همراه شما بتواند عکس های خوبی برای شما تهیه کند اما هیچ چیز مثل نوشتن نیست. یک دفترچه کوچک و یک قلم همراه داشته باشید و هر لباس عروسی که شما را به وجد آورد یا نظر شما را جلب کرد، یادداشت کنید. مواردی مثل: نام مدل، نام فروشگاه، آدرس و شماره تلفن، آنچه که در آن لباس نظر شما را جلب کرد، امتیازی که به آن می دهید، قیمت، کیفیت و خلاصه هرآنچه در تصمیم گیری و جمع بندی می تواند به شما کمک کند باید یادداشت شود.

فراموش نکنید که شما شاید روزهای زیادی را به دنبال لباس عروس بگردید. طبیعی است که مشاهدات خود را فراموش می کنید. یادداشت کردن به شما کمک می کند که بتوانید به گذشته برگردید و جزئیات را به خاطر بیاورید. این در تصمیم گیری به شما کمک خواهد کرد و استرس شما را نیز کاهش خواهد داد.

البته این خیلی مهم است که شما یک طرح کلی از لباس عروس مورد نظرتان در ذهن خود داشته باشید. این به خرید شما هدف می دهد. اما تعصب را نیز کنار بگذارید. منظورم این است که ممکن است مدل یا طرحی را پیدا کنید که می تواند بسیار مناسب باشد و شما را بسیار جذاب نشان بدهد اما با معیارهای اولیه و ذهنی شما مطابقت نداشته باشد. توصیه من این است: آن را امتحان کنید! شاید تعصب شما بر روی آنچه که در ذهن دارید باعث شود یک لباس عروس منحصر به فرد و زیبا را ندیده بگیرید. تنها راهی که به شما کمک می کند تصمیم درست بگیرید این است که آن را امتحان کنید. گاهی آنچه که در چارچوب ذهنی شما نبوده است، بهترین انتخاب است!

5 – تحت فشار افکار و نظرات دیگران تصمیم نگیرید

این طبیعی است که نزدیکان و خانواده شما (مادر، خواهر، خاله و... ) در خصوص اینکه چه لباس عروسی مناسب تر است اظهار نظر کنند و به شما مشاوره بدهند اما تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. این عروسی شماست و شما فقط یک بار عروسی می کنید. پس اجازه ندهید شما را تحت فشار قرار بدهند. مشورت کنید، نظرخواهی کنید اما در نهایت خودتان تصمیم بگیرید.

برگرفته از عروس سایت

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------