در خصوص انزال زودرس در مردان (علت و درمان)علت زود انزالی در مردان متاهل, علت زود انزالی در مردان متاهل چیست, علت زود ارضا شدن مرد چیست

علت زود انزالی در مردان متاهل

 

علت زود انزالی در مردان متاهل چیست؟

بررسی ها نشان می‌دهند، چیزی در حدود یک سوم آقایان مشکل انزال زودرس دارند. این کار می‌تواند تبعات روانی و عاطفی خیلی زیادی مانند اضطراب، ناامیدی و کم‌رنگ شدن روابط عاطفی شرکای جنسی را به همراه داشته باشد.

امروزه، آشنایی با شیوه های درمان زود انزالی در اقایان یکی از شایع ترین مسائلی است که ذهن خیلی از افراد را درگیر نموده است. زود انزالی مردان مشکل نسبتا رایجی است که به راحتی می‌تواند کیفیت زندگی جنسی و روابط عاطفی اشخاص را تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

بعضی از از آقایان به علت این عارضه از برقراری رابطه جنسی خودداری می‌کنند. خوشبختانه، این روزها شیوه های درمانی مختلفی وجود دارند که به بهتر شدن این مشکل کمک می‌کنند.

 

علت زود انزالی در مردان متاهل, علت زود انزالی در مردان متاهل چیست, علت زود ارضا شدن مردان چیست

انواع زود انزالی

 

انواع زود انزالی 

زود انزالی طبیعی

در این وضعیت شخص بعضی وقتها دچار زود انزالی شده و در بقیه مواقع رابطه جنسی عادی دارد.

 

زود انزالی مادام العمر

در این شرایط فرد تقریبا همیشه و از نخستین رابطه جنسی دچار انزال زودرس بوده است.

 

زود انزالی اکتسابی

در این شرایط فرد مدت ها رابطه جنسی طبیعی داشته و کم کم دچار زود انزالی شده است.

 

علت زود انزالی در مردان متاهل, علت زود انزالی در مردان متاهل چیست,انواع زود انزالی

علت زود انزالی در مردان متاهل چیست

 

علت زودانزالی در مردان متاهل

دلیل دقیق زود انزالی در مردان کامل معلوم نیست ولی ماده شیمیایی سروتونین در مغز مردان می‌تواند عاملی مهم در انزال باشد. هر اندازه میزان سروتونین در مغز کمتر باشد، مدت زمان کوتاهتری برای انزال لازم است. عوامل احساسی و عاطفی می‌توانند نقشی تعیین کننده داشته باشند مانند:

 

علت زود ارضا شدن مردان چیست؟

عوامل احساسی و عاطفی

- استرس و اضطراب

- افسردگی

- فشار روانی

- مشکلات ارتباطی

- عدم اعتماد به نفس یا تصویر بد از بدن

- نگران عملکرد جنسی خود بودن

- سرکوب میل جنسی

 

شرایط جسمی 

- عدم تعادل و تغییرات انتقال دهنده عصبی

- عدم تعادل هورمونی

- التهاب یا عفونت در پروستات

- به ارث بردن صفات ژنتیکی از والدین

 

بعضی وقتها زود انزالی می‌تواند مشکلی برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ باشد که در هر صورت باید پیگیر درمان زود انزالی در مردان بود.

 

علت زود انزالی در مردان متاهل, علت زود انزالی در مردان متاهل چیست,درمان زود انزالی در مردان

درمان زود انزالی در مردان

 

درمان زود انزالی در مردان

بیشتر مردان با شیوه های رفتاری می‌توانند به درمان زود انزالی  کمک کنند، از جمله این رفتارها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 

توقف و شروع

برای این کار شما یا شریک جنسی آلت تناسلی را تحریک می‌کنید تا هنگامی که حس کنید تصمیم به ارضا شدن را دارید. تحریک را حدود 30 ثانیه یا تا وقتی که حس برانگیختگی از بین برود متوقف نموده و دوباره تحریک را آغاز کنید. این مراحل را سه یا چهار بار دیگر پیش از انزال تکرار کنید.

 

فشار دادن

مطابق اين روش با فشار دادن انتها يا سر آلت تناسلی قبل از انزال، از انزال پیشگیری ميشود كه علت پیشگیری كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كاهش می یابد و انزال دير انجام می گیرد.

 

بعضی از مردان پی برده اند که هنگامی که موقع رابطه جنسی به چیز دیگری فکر کنند، می‌توانند بیشتر دوام بیاورند و زود انزال نشوند. چنانچه این موارد برای شما موثر نیستند می‌توانید چندین مورد دیگر را برای درمان زود انزالی در مردان را امتحان کنید:

 

عضلات خود را تقویت کنید

عضلات ضعیف کف لگن گاهی باعث زود انزالی می‌شود. تمرینات کگل می‌تواند به تقویت آن‌ها کمک کند. با توقف ادرار در میانه جریان، ماهیچه‌های مناسب برای سفت شدن را پیدا کنید، 3 ثانیه محکم آن‌ها را نگه دارید و آتگاه 3 ثانیه آن‌ها را رها کنید تا دوباره ادرار جریان یابد. نخست انجام این کار دشوار است ولی با تکرار و تمرین قلق آن دستتان می‌آید. این کار را در جریان ادرار 10 بار و حداقل 3 بار در روز انجام دهید.

 

علت زود انزالی در مردان متاهل, علت زود انزالی در مردان متاهل چیست,علت زود ارضا شدن مردان چیست

علت زود ارضا شدن مرد چیست

 

از کاندوم استفاده کنید

استفاده از كاندوم و به خصوص از مدل بيحس كننده آن در بازار بسیار زیاد است ، ميتواند به علت كمتر كردن ميزان تماس آلت مردانه، باعث رفع زود انزالی شود.

 

با مشاوره صحبت کنید

روانشناس یا روانپزشک می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلاتی مثل افسردگی، اضطراب یا استرس را که در درمان زود انزالی در مردان مفید است را حل کند. بعضی اوقات امکان دارد نیاز به سکستراپ داشته باشید که از حضور در مطب او خجالت نکشید، هدف سکستراپ کمک کردن به مشکلات جنسی و زناشویی است تا زوجین بتوانند رابطه‌ای لذتبخش داشته باشند.

 

دارو استفاده کنید

اگر هیچ یک از روش‌های نام برده شده در بالا در درمان زود انزالی در مردان مفید نباشد پزشک توصیه خواهد کرد که از دارو استفاده کنید. هرچند هیچ دارویی به صورت قطعی برای درمان زود انزالی در مردان تایید نشده است ولی تا اندازه ای می‌تواند کمک کننده باشد.

 

داروهای ضد افسردگی: داروهای ضد افسردگی می‌تواند سبب جذب سروتونین شوند که نقش واسطه شیمیایی در سلول‌های عصبی را اجرا می‌کنند. افزایش سطح سروتونین در مغز باعث می‌شود زمان رسیدن به انزال طولانی شود در نتیجه زود انزالی اتفاق نیفتد. ولی این داروها عوارض جانبی نیز دارند که شامل حالت تهوع و خواب آلودگی است. درمورد داروی ضد افسردگی به منظور درمان زود انزالی در مردان، پزشک تصمیم می‌گیرد که کدام نوع آن را تجویز کند.

 

کرم‌ها یا اسپری‌های بی حس کننده

کرم‌ها یا اسپری تاخیری  و بی حس کننده 30 دقیقه پیش از آغاز رابطه جنسی به سر آلت تناسلی مالیده می‌شود و پیش از رابطه جنسی با آب و صابون شسته شده تا سبب از دست رفتن نعوظ نشود. بعضی در کنار این شیوه به منظور درمان زود انزالی در مردان از کاندوم هم استفاده می‌کنند.

 

درمان های روانی- عاطفی

يكی از بهترين ها و مفیدترين شیوه ها برای رفع انزال زودرس و افزايش لذت در رابطه زناشویی، جايگزین کردن عشق بازی در عمل زناشویی است، بديهی است كه هنگامی که عشق بازی در روابط جنسی برقرار باشد و دو طرف در حال عشق بازی بايكديگر اند، ديگر زود انزالی معنی خود را از دست ميدهد! كارهایی مثل نوازش، تحريك كلامی و بدنی زن قبل از ورود و كارهایی مانند توجه و دادن حس قدرت به مرد در روابط، ميتوانند به اين کار كمك كنند.

درمان های سنتی و گياهی

دمكرده گل شقايق و دارچين و همچنين سياه دانه و بخته سنجد در روغن زيتون باعث دير انزالی يا به اصطلاح سفتی كمر ميشود، همینطور ماليدن حنا نیز در بعضی از متون قديمی آمده  ( صحیح بودن علمی شیوه های بالا تاييد نشده و بيشتر تجربی اند! تا علمی!)

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------