درمان زود انزالی مردان (2) ,درمان زود انزالی مردان,انـزال زودرس ,زود انزالی

راههای درمان زود انزالی مردان

 

زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته ميشود که شخص زودتر از زمانیکه می خواهد به انزال برسد و یا این که به حدی زود به انزال برسد که همسرش از رابطه زناشویی لذت کافی نبرد اما باید انتظارات، واقعگرایانه باشند. این تعریفی است که مورد تائید اکثر متخصصان مسائل جنسی یا سکسولوژی است.

زود انزالی چیست؟

انزال زودرس یا زود انزالی یکی از اختلال های جنسی میباشد. زمانی که مرد، پیش از آنکه شریک جنسی اش ارضا شود، دچار انزال شده و از وی اسپرم خارج شود، گفته ميشود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبيعي بوده و بر اثر پرهیز طولانی مدت از مسائل جنسی بوجود مي‌ايد . انزال زودرس دائمی، مشکلی جدّي بوده و به عدم رضایت خود فرد یا شریک جنسی اش منجر ميشود .

 

درصورتی که هر دو طرف در طلب بهبودی باشند، درمان موفقیت آمیز است، باید به شخص مذکر اجازه داد که اطمینان رسيدن به تحریک جنسی طولانی مدت را داشته باشد و به طرف مونث هم باید یاد داد که خيلي زود و به آسانی تحت تأثیر قرار گیرد.

 

آلت تناسلی مردان,افزایش سایز آلت تناسلی مردان,بزرگ کردن آلت تناسلی مردان

درمان زود انزالی

 

پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار ميکنند ، اعلام کردند که میتوانند این اختلال را تعریف کنند. به گفته آن ها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کم تر از 118 ثانیه از شروع نزدیکی صورت میگیرد.

 

از طرفی زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته ميشود که شخص سریعتر از زمانیکه می خواهد به انزال برسد و یا این که آنقدر زود به انزال برسد که همسرش از رابطه زناشویی لذت کافی جنگ اما باید توقعات، واقعگرایانه باشند. این تعریفی است که مورد تائید اغلب متخصصان مسائل جنسی یا سکسولوژی است.

 

زمان استاندارد انزال در مردان :

زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده است. برای این که شخصی را دچار انزال زودس بدانیم یا نه، باید گفت که مدت زمان توافق شده براي روابط جنسی وجود ندارد، ولی بسياري از متخصصان بر این نظر هستند مدت زمان لازم براي به ارگاسم رسيدن مردان بین 5 الی 10 دقیقه میباشد که بسته به سن و شرایط جسمانی اشخاص متغیر است و بصورت میانگین یک شخص جوان 5 دقیقه طول میکشد تا به ارگاسم برسد.

 

اگر چه اکثریت مردان دوست دارند که مدت زمان بیشتری طول بکشد تا به ارگاسم برسند.

 

به طور کلی افرادی که خيلي زود و در عرض یک دقیقه و یا حتی کم تر به ارگاسم می رسند و توانایی به ارگاسم رساندن همسر خویش را ندارند، به انزال زودرس دچار هستند و یا افرادی که کنترلی بر روی انزال خویش ندارند.

 

علل زود انزالی,نشانه زود انزالی مردان,درمان زود انزالی

درمان زود انزالی آقایان

 

دلایل و عواقب زود انزالی مردان :

زود ارضا شدن مرد نشانه چیست؟ نشانه اصلی زود انزالی مردان، انزالی غیر قابل کنترل است که پیش از انجام گرفتن روابط زناشویی و یا مدت زمان بسیار کمی بعد از آن با ميزان تحریک کم و خلاف میل شخص اتفاق بیفتد.

 

مسئله زود انزالی میتواند سبب نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و استرس ناشی از این مشکل را بیش تر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و امکان دارد براي هر مردی در برخی از مراحل زندگی رخ دهد.

 

زود انزالی در اغلب موارد علت مشخصی ندارد. با افزایش سن و تجربه جنسی، اغلب مردان یاد می گیرند که چطور به ارگاسم رسیدن را به تأخیر بیاندازند. امکان دارد زود انزالی در موارد و شرایط خاص و یا در حالتی که از آخرین انزال مدت زمان زيادي گذشته باشد، رخ دهد. عوامل روانی مثل استرس، احساس معصیت و یا بیماری افسردگی هم میتوانند باعث انزال زودرس شوند. در بعضی موارد امکان دارد انزال زودرس با علت های زمينه ای مثل مشکلات هورمونی، آسیب دیدگی و یا عوارض جانبیِ بعضی داروهای خاص مرتبط باشد.

 

ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مثل استرس، بیماری افسردگی و سردي رابطه زوجین ميشود و بر روان آنان تأثير می گذارد و به همین علت، بسیار مهم است که در مورد عارضه زود انزالی بیش تر بدانیم و بموقع به مشاور مراجعه کنیم.

 

,درمان زود انزالی مردان,انـزال زودرس ,زود انزالی

زود انزالی

 

متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نیز صحبت کند چون زود انزالی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. پزشک، آزمایش لازم را انجام می‌دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند.

 

روش درمان در زود انزالی مردان :

- در بسیاری از موارد، زود انزالی خود به خود درمان می شود. انجام تمرینات ریلکسیشن و آرام سازی و استفاده از متدهای منحرف کردن حواس می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال کمک کند.

 

افزایش سایز آلت تناسلی مردان,بزرگ کردن آلت تناسلی مردان,آلت تناسلی مردان

علت زود انزالی

 

- در بعضی مردها ترک مصرف دخانیات و مخدرها در درمان زود انزالی کمک کننده خواهد بود.

 

- زمانی که شخص مدت زيادي رابطه نداشته باشد یا بین روابطش فاصله زمانی می افتد، زمان انزالش کاهش پیدا ميکند . بنابراین بین روابط جنسی تان فاصله های طولانی مدت نیندازید.

 

- متخصص از شما و همسرتان می خواهد که روی متدهایی براي به تاخیر انداختن انزال کار کنید. این تکنیک ها تشخیص و کنترل احساساتی است که باعث انزال زود رس ميشود .

 

- تقویت عضلات راهی براي درمان زود انزالی

بعضی تمرین های ورزشی مثل شنا سوئدی هم سبب تقویت عضلات شده و کنترل شخص را بیش تر ميکند . تمرین های دیگری هم وجود دارند ولی براي آنها احتیاج به مربی خواهید داشت تا با در نظر گرفتن وضعیت خاص بدنی تان آنها را به شما اموزش دهد.

 

- در دیگر موارد براي کاهش حساسیت در آلت تناسلی، استفاده از کاندوم توصیه ميشود .

 

- مشاوره ها و رفتار درمانی خط نخست درمان عوارض زود انزالی به شمار میرود و میتواند استرس ناشی از این مسئله را کاهش دهد. مرحله بعدی، استفاده از کاندوم است. کاندوم باعث کاهش تحریک پذیری ميشود . در صورتی که یک کاندوم قادر به این کار نباشد از دو کاندوم میتوان استفاده کرد ضمن این که کاندوم باعث جلوگيري از بیماري های آمیزشی و حاملگی هم ميشود .

 

- استفاده از دارو، گام بعدی در درمان زود انزالی است. این داروها به این دلیل استفاده میشوند که یکی از عوارض جانبي اینگونه داروها، جلوگيري از ارگاسم است که سبب به تعویق انداختن انزال ميشود .

 

- استفاده از شیوه ماستر و جانسون

این روش، در چهارمین مرحله از درمان اشخاص مبتلا به زود انزالی انجام می گیرد که به همکاري خود شخص و همسرش احتیاج مبرم دارد. این شیوه شامل یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که به ارگاسم منجر ميشود . این شیوه احتیاج به اراده و تمرین دارد ولی بسیار مؤثر است. براي اموزش و تمرین این شیوه باید به مشاوران و متخصصان سلامت جنسی در کلنیک های سلامت خانواده مراجعه شود تا با اموزش خصوصی در این باره ، کار به نحو مؤثر صورت گیرد.

 

 

زود انزالی مردان,راه های درمان زود انزالی,انزال زودرس

درمان زود انزالی مردان

 

درمان‌های موضعی زود انزالی در مردان :

استفاده از کرم ها و اسپری های کاهش دهنده حس سطحی دستگاه تناسلی هم سبب کاهش احتمال زود انزالی ميشود .

 

به یاد داشته باشید که پیش از شروع فعالیت زناشویی، موضع را با صابون شست و شو دهید تا از بیحسی بیش تر آلت جلوگيري شود. متأسفانه از این شیوه بصورت خودسرانه و بسیار معمول استفاده شده که عارضه های زيادي را در پی دارد. استفاده از بی حس کننده های موضعی، در آخرین مرحله از درمان اشخاص مبتلا به انزال زودرس قرار دارد و به هیچ وجه نباید در ابتدای کار از آن استفاده کرد. استفاده از روش های موضعی باید با تشخیص و صلاح دید پزشک و براساس سیر درمان و بهبودی باشد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------