چگونه با همسرتان رابطه جنسی لذت بخش داشته باشید؟رابطه زناشویی چیست, عمل زناشویی چیست, رابطه زن و شوهر چگونه باید باشد

رابطه زناشویی چیست

 

چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟

رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در درون انسان‌ها است و از دید روانشناسی یک وسیله برای نشان دادن ارتباطات عاطفی عمیق بین دو فرد به حساب می آید. پس اگر از رابطه لذتی نمی‌برید، باید دلیل آن را بشناسید و درجهت برطرف کردن آن تلاش کنید. با یادگیری شیوه درست رابطه جنسی می‌توانید کیفیت رابطه زناشویی‌تان را بالا برده و به نهایت لذت برسید.

عمل جنسی چیست؟

به طور کلی تعریف عمل جنسی یعنی ورود آلت تناسلی به نعوظ رسیده مرد به آلت تناسلی زن بوده که باعث لذت جنسی زن و شوهرخواهد شد . اشخاص وقتی که تصمیم به انجام رفتارهای جنسی می گیرند تلاش در تحریک اعضای جنسی فرد مقابل را داشته که این کار از راه مقاربت و نزدیکی بوده است .

 

فواید رابطه جنسی

رابطه جنسی باعث کاهش اضطراب، افزایش حس شادی، تقویت سیستم ایمنی، تسکین درد، کاهش روان‌رنجوری و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات می‌شود. افزایش رابطه جنسی در میانسالی ممکن است انسان را باهوش‌تر کند و اثرات مخرب افزایش سن بر نگهداری و فراخوانی اطلاعات از حافظه را جبران کند.

 

قسمت هیپوکامپ مغز جایی است که در آن حافظه بلندمدت به وجود می آید. با افزایش سن در پستانداران و از بین رفتن نورون‌های این قسمت مغز، آن‌ها دچار انواع «فراموشی»ها می‌شوند. موش‌ها بعد از قرارگرفتن در دسترس همیشگی و بلندمدت رابطه جنسی، کارکرد حافظه و شناخت‌شان بهتر می شود.

 

همینطور بررسی‌های مغز این موش‌ها نشان از حضور سلول‌های عصبی جدید به خصوص در قسمت هیپوکامپ داشته‌است. رابطه جنسی و سکس به عنوان یک نوع واکنش احساسی و فیزیکی با افراد دیگر، باعث کاهش استرس و افزایش رشد سلول‌های ناحیه هیپوکامپ می‌شود.

 

رابطه زناشویی چیست, عمل زناشویی چیست, رابطه زن و شوهر چگونه باید باشد

رابطه زن و شوهر چگونه باید باشد

 

رابطه جنسی لذت بخش با همسر

با همسر خود حرف بزنید

بسیاری از زوج ها در بهترین شرایط جنسی درباره روابط جنسی باهم حرف نمی زنند. هنگامی که مشکلات جنسی به وجود می آیند بعضی حسها مثل آسیب پذیری، شکنندگی، خجالت زدگی، متهم شدن و خشم، باعث می شود از صحبت درمورد این مسئله پرهیز شود و از آنجایی که صحبت کردن پایه ی یک رابطه ی سالم است گفتن این حرف ها نه تنها سبب افزایش کیفیت روابط جنسی شما می شود بلکه شما را از لحاظ عاطفی به هم نزدیک تر می کند. پس حتماً با همسر خود درمورد روابط زناشویی که باهم دارید حرف بزنید.

 

نوازش و عاشقی کردن پیش از رابطه جنسی

معاشقه را می توان شاه کلیدی برای بازکردن یک در بزرگ دانست. مطمئنا زن ها روحیه حساس تری نسبت به مردان دارند و همینطور مردان هم حرص و طمع بیشتری را برای آغاز رابطه نسبت به زن ها دارند. یک معاشقه خوب و طولانی می تواند هر دوی آنها را برای یک رابطه کامل آماده کند.

 

هر چه زن و شوهر پیش از مقاربت بیشتر زمان صرف عشق بازی کنند، رابطه جنسی شان دلپذیرتر خواهد بود. استفاده از نوازش کردن و لمس کردن سبب می شود در رابطه جنسی بهتر عمل کنند.

 

به همه بدن زنان در عشق بازی و نوازش دقت داشته باشید، اطمینان داشته باشید چنانچه همسرتان از نظر جنسی تحریک شود خود کارهایی را انجام می دهد و شما را برای رابطه جنسی می طلبد، البته زن و شوهر باید به همدیگر کمک کنند اگر از رفتاری لذت می برند همان زمان به همسرشان بگویند و از او بخواهند ادامه دهد یا به شدت آن اضافه کند خلاصه هنگام رابطه زناشویی ساکت و بی حرکت نباشید.

 

همسرتان را از تغییرات بدن خود آگاه کنید

چنانچه گر گرفتگی باعث می شود شب بیدار شوید و یا یائسگی سبب خشکی واژن شما شده، در باره آن با همسرتان حرف بزنید. بهتر است او بداند چه اتفاقی در بدن شما افتاده تا فکر نکند شما سرد شده اید. همینطور اگر آقایان، دیگر مانند قبل با فکر کردن به رابطه جنسی دچار نعوظ نمی شوید به همسر خود یاد دهید که چگونه می تواند شما را تحریک کند، به جای اینکه بگذارید فکر کند مانند قبل برای شما جذاب نیست.

 

پس از تمام شدن رابطه جنسی، زن و شوهر چه کنند؟

متاسفانه نود و پنج درصد زوج ها پس از رابطه جنسی می خوابند یا از یکدیگر فاصله می گیرند و هر یک به کاری مشغول می شوند. همانطور که پیش از رابطه جنسی زن و شوهر مقدماتی وجود دارد پایان آن هم زوجین وظایفی بر عهده دارند. بیشتر زنان فکر می کنند مردان آنها را تنها برای لذت و هوس می خواهند برای اینکه این همسرتان این فکرها را نکند همسرتان را در آغوش بگیرید ببوسید و از اقدامات و تلاش او سپاسگزاری کنید و گفت و گوی نزدیکی داشته باشید.

 

رابطه زناشویی چیست, عمل زناشویی چیست, رابطه زن و شوهر چگونه باید باشد

چگونه نزديكي داشته باشيم

 

نوشیدنی های انرژی زا استفاده نکنید

بعضی از افراد برای اینکه در طی رابطه جنسی انرژی کافی داشته باشند نوشیدنی های انرژی زا می نوشند ولی این نوشابه ها تاثیرات زیان آوری دارد که به هیچ وجه مصرفشان توصیه نمیشود.

 

غذاهای سنگین نخورید

پیش از رابطه جنسی زیاد غذا نخورید و بهتر است غذاهای سبک و یا مقداری میوه یا آجیل را استفاده کنید و از خوردن غذاهای سنگین و دارای مقدار زیادی کربوهیدرات مانند برنج پرهیز کنید . خوردن میوه و آجیل و قدری آب انرژی شما را زیاد می کند پس احتیاج نیست که حتما غذاهای سنگین بخورید.

 

برای رابطه جنسی به مکان دقت بسیاری کنید

محل هم آغوشی باید محل آرام و امنی باشد در اتاق در بسته یا محیطی که مطمئن هستید دید ندارد . چون محل امن و آرام، زمینه كافی را برای نزدیكی زن و شوهر ایجاد می كند.

 

  بیشتر بخوانید: آموزش کامل تحریک زن

 

در رابطه جنسی عصبانیتتان را فرو بنشانید

داشتن رابطه جنسی با یک جوجه تیغی خیلی دشوار است، این حسی است که خیلی از خانم ها وقتی از دست همسرشان عصبانی می شوند، احساس می کنند. عصبانیت آدم ها را از هم دور می کند.

 

برای خانم ها لازم است که پیش از هر گونه رابطه جنسی، عصبانیتشان را از بین ببرند تا بتوانند صمیمانه با همسرشان رابطه برقرار کنند. اکثر خانم ها برای این که بتوانند از طریق دستگاه تناسلی شان با کسی رابطه برقرار کنند، باید قبلاً رابطه قلبی با او برقرار کرده باشند.

 

در فشار جنسی افراط کنید

ایجاد کشش و فشار عضلانی هنگام تحریک جنسی و اوج لذت طبیعی است. این موضوع در هردو جنس اتفاق میوفتد ولی در خانم ها واضح تر است. افراط کردن دراین کشش و فشار عضلانی به تشدید ارگاسم کمک می کند.

 

از ژل لوبریکانت استفاده کنید

بیشتر خانم ها پیش از یائسگی دچار خشکی واژن می شوند که این مشکل به سرعت سبب کاهش میل جنسی و زیاد شدن تنش در ارتباطات شما می شود، البته به سادگی با استفاده از ژل لوبریکانت این مشکل رفع می شود. بنابراین برای پیشگیری از رابطه ی دردناک بهتر است از لوبریکانت استفاده کنید و زمانی که دیگر اثر نداشت می توانید با مشورت پزشک از روش های دیگری استفاده کنید.

 

در رابطه جنسی به بهداشت بدن دقت کنید

استفاده از عطر در تحریک جنسی زن و شوهر اثر زیادی دارد و باعث زیاد شدن لذت جنسی می شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------