روابط زناشویی |راههای بهتر شدن روابط زناشوییروابط زناشویی, زناشویی چیست, رابطه زناشویی

روابط زناشویی چیست

 

روابط زناشویی

روابط زناشویی، به رابطه بین زن و مرد که با هم ازدواج کردند گفته می شود. رابطه زناشویی سالم، جزیی مهم از مقاصد مستقیم و تاثیرگذار یک ازدواج است. یک ازدواج استوار و رضایت بخش میتواند منبع مهمی از حمایت عاطفی و پشتوانه ای برای طول دوران بزرگسالی و سالمندی باشد و میتواند با افزایش توان مندی های اقتصادی، سلامت روانی و جسمی همراه شود.

روابط زناشویی چیست؟

اگر از زوجی که سال ها با هم زندگی کرده اند، پیرامون روابط زناشویی آنان سوال کنید، به احتمال زیاد با این جواب روبرو می شوید:" به گرمی روزهای ابتدایی نیست، ولی هنوز هم چیز بسیار خوب است." آری، فروکش کردن شدت اشتیاق جنسی طی زمان برای هر زوجی پیش می آید و عادی است. بطور معمول، حدود ۱۸ ماه بعد از زندگی مشترک، یعنی بعد از پشت سر گذاشتن مرحله شیدایی، اختلاف در میل جنسی کم کم خودش را نشان می دهد.

 

روابط زناشویی, زناشویی چیست, رابطه زناشویی

روابط زناشویی چیست

 

راههای بهتر شدن روابط زناشویی

درباره خواسته های خود در روابط زناشویی با هم گفتگو کنید

شما باید بتوانید در مورد مسایل جنسی به راحتی با هم صحبت کنید. اغلب زوج ها در بیان مناسب خواسته های جنسی خود در  روابط زناشویی شان مشکل دارند. آنان بطور معمول در مورد این مسئله چیزی نمی گویند یا به روش منفی آنرا بیان می کنند که خود راه گفتگو را می بندد.

 

کارهای ۲ نفره دوران نامزدی را تکرار کنید

برای زنده نگه داشتن عشق و محبّت تان تلاش کنید، شرایط را به همان حال و هوای ابتدای ازدواج برگردانید و وقت های بیشتری دو نفره را با هم بگذرانید.

 

روانپزشکان معتقد اند که زوج ها باید وقت کافی برای هم داشته باشد حتی اگر فرزندی در زندگی آنها پا بگذارد. زیرا صمیمیت و رابطه سالم زن و شوهر روی سلامت اخلاقی بچه ها هم تأثير می گذارد.

 

در فرهنگ ما پس از امدن بچه، انگار زن و شوهر از حالت همسری درمی آیند و تنها مادر و پدر محسوب میشوند، درحالی که این یک اشتباه است.

 

روابط زناشویی, زناشویی چیست, رابطه زناشویی

روابط زناشویی موفق

 

هر لحظه عاشق او شوید

آیا شما هنوز هم کارهایی را انجام می دهید که در اولین قرارهای ملاقات انجام می دادید؟ سعی کنید زمانی را به فرار از زندگی روزانه اختصاص دهید. حداقل سالی یکبار به تعطیلات بروید. با این کار شما دوباره میتوانید طراوت و شادابی قبل را پیدا کنید.

 

بهترین راه برای اظهارعشق این است که کارهای عاشقانه انجام دهید. این رفتار ما هستند که احساسات مان را تثبیت می کنند. همواره به عشق خود نسبت به همسرتان متعهد باشید. حتی هنگامی که حس می کنید او را دوست ندارید، بر روی بخشش و تواضع خویش کار کنید و بر روی یکدیگر حساب کنید.

 

روابط زناشویی, زناشویی چیست, رابطه زناشویی

راههای بهتر شدن روابط زناشویی

 

روابط زناشویی سالم

- در روابط زناشویی سالم نه تنها همسرها در کنار یکدیگر حس امنیت می کنند بلکه قادر هستند همان احساسات را موقع تنها بودن داشته باشند.

 

- همسرها به یکدیگر انگيزه میدهند تا زندگی مشترک خویش را به کمال خود برسانند و همینطور در کنار روابط زناشویی سالم، برای رسیدن به رویاهای هم‌دیگر سعی می کنند و میتوانند اهداف مشترک تعيين نموده و قادر به همکاری مشترک در جهت اهداف مشترک هستند.

 

- در روابط زناشویی سالم، زوجین همدیگررا همان طور که هستند، می پذیرند و هیچ انتظاری مبنی بر تغيير شخصیت و رفتار و اخلاق و اراده از دیگری وجود ندارد.

 

- هر دو در ابراز عقیده خود حس امنیت می کنند و می دانند که در ابراز عقیده مورد تمسخر و مخالفت قرار نمی گیرند و مطمئن هستند که همسرشان درباره موضوعاتی که به وجود می آید ، احساسات یکدیگر را درک نموده و به حرفهای هم‌دیگر گوش خواهند کرد و در جهت رفع هر موضوع یا مشکل هماری لازم را خواهند کرد.

 

روابط زناشویی, زناشویی چیست, رابطه زناشویی

روابط زناشویی سالم

 

- روابط زناشویی همسرها با یکدیگر اولویت اصلی آنهاست و چنانچه مشکلی، در انجام کاری پیش آمد که سبب ایجاد استرس و یا ناراحتی درروابط زوجین می شود، میتوانند آن کار را به راحتی کنار بگذارند تا آسیبی وارد رابطه آن ها نشود.

 

- مشکلات حاکم بر روابط زناشویی و درگیری سبب نمی شود، که زوجین حس ناامنی کنند و همسرها بدون این که به این فکر کنند یا به این دیدگاه برسند که ديگر عاشق هم نیستند، میتوانند ازهمدیگر ناراحت شوند، و هر دو آن ها کاملا درک می کنند که تعارض و اختلاف نظر قسمتی از هر روابط زناشویی سالم است و نباید نگران شوند که این اختلاف ها ، روابط آن ها را خراب خواهد کرد.

 

- اگر درباره روابط زوجین از آن ها سوال شود، یا این که خودشان بخواهنند در خصوص آن حرفی بزنند، اکثر حرفها و هرآنچه که در خصوص روابط زناشویی خویش می گویند، مثبت است.

 

- زوجین قادر به برقراری رابطه آشکار و صادقانه با یکدیگر هستند و نیازی به دروغ پردازی به همدیگر در هیچ موردی نمی بینند.

 

- از فواید دیگر روابط زناشویی سالم این است که زوجین همیشه نسبت به همسر خود دوست داشتنی و جذاب باقی می مانند و متقابلا یکدیگر را دوست خواهند داشت و این علاقه داشتن و دوست داشته شدن را به هم‌دیگر ابراز می کنند.

 

روابط زناشویی, زناشویی چیست, رابطه زناشویی

سرد شدن روابط زناشویی

 

رفتارهای اشتباه زنانه و مردانه که باعث سرد شدن روابط زناشویی می شوند

رفتارهای نادرست زنان هنگام رابطه جنسی

- زن هایی که در روابط زناشویی مانند پلیس های ترافیک عمل می کنند.

- زنهایی که در حین روابط زناشویی، بی تحرک هستند.

- زنهایی که به خودشان بی توجهند.

- زنهایی که از خودشان و بدنشان بدگویی می کنند.

- زنهایی که تنها شرایط مادی مرد را در نظر می گیرند.

- زنهایی که درباره دوست پسرهای قبلیشان صحبت می کنند.

- زنهایی که لباس زیر زیبا نمی پوشند.

- زنهایی که در بستر زیاد صحبت می کنند.

- زنهایی که تظاهر می کنند. 

- زنهایی که هیچوقت رابطه جنسی را شروع نمی کنند.

 

رفتارهای نادرست مردان هنگام رابطه جنسی

- بهداشت ضعیف

- سست بودن

- خشونت بیش از حد 

- رفتارهای عجله ای

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------