دلایل خروج مایع منی با ادرار + روش درمانعلت خارج شدن مایع سفید رنگ بعد از ادرار, خروج مایع سفید از مجرای ادرار, حکم خروج مایع بعد از ادرار

خروج مایع سفید از مجرای ادرار

 

خروج مایع منی با ادرار

یکی از مشکلات نسبتا رایج ولی نه چندان خطرناک، مایع سفید رنگی است که پس از ادرار بیرون می آید. به علت شبیه بودن جنس این ماده به مایع منی بیشتر مردان تصور می کنند که خارج شدن مایع منی با ادرار در آنها انجام گرفته است. گر چه این تصور آنچنان نیز دور از انتظار نیست ولی باید دلیل ورود اسپرم به مثانه معلوم شود تا هر نوع نگرانی های مرتبط به آن هم رفع گردد. بهتر است ادامه این مقاله را از دست ندهید.

دلایل خروج مایع منی با ادرار 

پس از آخرین انزال امکان دارد قدری مایع منی در مجاری ادرار بماند. ادرار کردن به راحتی می تواند این مایعات را به طرف رو به جلو بیرون از بدن هدایت کند. با این حال اگر خروج مایع سفید پس از ادرار نشانه وجود مایع منی در ادرار باشد، بعضی از علل می توانند به وجود آورنده این موارد باشند از جمله:

 

علت خارج شدن مایع سفید رنگ بعد از ادرار, خروج مایع سفید از مجرای ادرار, حکم خروج مایع بعد از ادرار

علت خارج شدن مایع سفید رنگ بعد از ادرار

 

احتقان پروستات

تحریک بدون انزال سبب ورم پروستات با کشش مایع روی کپسول پروستات می شود. این مشکلات امکان دارد با طولانی شدن معاشقه، با اختلال ادامه رابطه جنسی، یا با پیشگیری طبیعی از انزال در موقع نزدیکی یا خودارضایی اتفاق بیفتد. همینطور چنانچه مردی کمتر به انزال برسد، امکان دارد این مشکلات را تجربه کند. در بعضی موارد، پروستات همینطور در جواب به تحریکات جنسی، رویاها، تصورات و فکرها به تولید این مایع ادامه می دهد. 

 

نشانه های مربوط به مشکلات پروستات

انواع گوناگونی از نشانه ها هم وجود دارد که امکان دارد با این شرایط به وجود آید. بیشتر امکان دارد دو شاخه شدن جریان ادرار، پاشش ادرار به اطراف، یا کاهش جریان ادرار در این اشخاص دیده شود. 

 

مدفوع عبوری از راست روده امکان دارد به پروستات متورم شده فشار وارد کرده و سبب به وجود آمدن ترشحات آلت تناسلی شود. نشستن طولانی مدت (نشستن روی پروستات) می تواند سبب گردد ترشحات پیش از تحریک بیشتر شوند. 

 

در آخر ادرار، چون مثانه در حال خارج کردن چند قطره آخر ادرار است، در حقیقت پروستات متورم را بیشتر زیر فشار قرار می دهد. چنانچه ورم پروستات زیاد باشد، امکان دارد خروج مایع سفید پس از ادرار دیده شود. 

 

امکان دارد مردان متوجه شوند که این وضعیت در زمان تحریک شدن به وضعیت نشسته بیشتر برایشان رخ می دهد، چون فشار بیشتری در این حالت به پروستات وارد می شود. 

 

در شرایط پروستاتیت احتقانی ، شخص امکان دارد حس ناراحتی کند که معمولا به آلت تناسلی، بیضه ها، کشاله ران، کمر یا قسمت رکتوم کشیده می شود. این درد در بیضه ها با اصطلاحات عامیانه تری مثل گلوله های آبی در بیضه ، برای نشانه های آن معلوم می گردد. نشانه های تحریک کننده ادرار مثل تکرر یا فوریت در دفع ادرار هم امکان دارد اتفاق بیفتد. این نشانه ها به اغلب بلافاصله با انزال رفع می شود و با خودداری از انجام تحریکات جنسی بدون انزال، از پیدایش آن جلوگیری می شود. 

 

علت خارج شدن مایع سفید رنگ بعد از ادرار, خروج مایع سفید از مجرای ادرار, حکم خروج مایع بعد از ادرار

منی در ادرار

 

انزال رتروگراد 

معمولا زمانی که مردی دچار ارگاسم می شود، منی از راه آلت تناسلی مردان از بدن آنها خارج می گردد. در انزال رتروگراد یا رو به عقب، اسپرم به درون مثانه بازمی گردد. این وضعیت سبب پیدایش ارگاسم خشک و بدون مایع می شود. پس از ارگاسم اغلب ادرار تیره خواهد بود چون که دارای مایع منی است.

 

انزال رتروگراد وقتی رخ می دهد که عضله دهانه مثانه به اندازه کافی محکم بسته نشود. مشکلات عصبی ناشی از دیابت، مولتیپل اسکلروزیس (MS) یا داروها از دلایل احتمالی آن هستند. امکان دارد احتیاجی به درمان این بیماری نداشته باشید، به جز اینکه بخواهید خانواده تشکیل دهید و قادر به لقاح با تخمک های همسرتان نباشید. پزشک می تواند داروهایی را برای بسته نگه داشتن مثانه در هنگام رابطه جنسی تجویز کند.

 

چنانچه زمان ارگاسم و در صورت خواهان بارداری، مایع منی از بدن خارج نشد یا به مقدار کمی بیرون آمد، بهتر است با پزشک خود در این مورد حرف بزنید. 

 

علت خارج شدن مایع سفید رنگ بعد از ادرار, خروج مایع سفید از مجرای ادرار, حکم خروج مایع بعد از ادرار

خارج شدن منی هنگام ادرار

 

درمان خروج مایع منی با ادرار 

برای رفع احتقان پروستات، نشستن در وان گرم به مدت 15-10 دقیقه در روز بسیار کمک کننده است. احتقان طولانی مدت یا طول کشیدۀ پروستات را در اصطلاح "التهاب مزمن پروستات" می گویند. این التهاب مزمن پروستات امکان دارد عفونی و یا غیر عفونی باشد.

 

یکی از نشانه های التهاب مزمن پروستات خارج شدن ترشحی مانند مایع منی از مجرای ادراری است که امکان دارد با یا بدون ادرار کردن باشد.

 

در صورت رخ دادن  این شرایط، احتیاج به استفاده یک دوره درمانی با آنتی بیوتیک برای شخص وجود خواهد داشت. دقت به این نکته بسیار اهمیت دارد که خارج شدن بعضی از ترشحات سفید پس از ادرار می توانند علامت عفونت های انتقال یافته از راه جنسی باشند، بنابراین در زیر نظر گرفتن دیگر نشانه های خود باید بیشتر توجه کنید. 

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------