آیا مجرد ماندن و نداشتن رابطه جنسی برای بدن مضر است؟عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان, مضرات خالی شدن کمر, مجردی و نداشتن رابطه

عوارض نداشتن رابطه زناشویی

 

عوارض و مضرات نداشتن رابطه جنسی

بعضی از اشخاص، به علت مجردی و نداشتن رابطه، برای مدت طولانی رابطه جنسی ندارند. این امکان ندارد که شخصی برای اینکه اینکه ماه ها یا سال ها رابطه جنسی نداشته است دچار عوارض جانبی جسمی بر سلامتی شود. با این وجود، تحقیقات نشان می دهد داشتن رابطه جنسی منظم می تواند فوایدی برای سلامتی داشته باشد. با ما در ادامه همراه باشید.

اتفاقاتی که در اثر نداشتن رابطه جنسی رخ می دهد:

حس اضطراب

رابطه جنسی باعث می‌شود که انرژی اشخاص خالی شود. محققان دو دسته از اشخاص را باهم مقایسه کردند تا بفهمند که کدام دسته آسان تر با استرس کنار آمدند. یک دسته کسانی بودند که از داشتن رابطه جنسی خودداری کردند و دسته دوم کسانی بودند که در طول دو هفته گذشته (پیش از شرایط استرس‌زا) رابطه جنسی داشتند، نتایج این مطالعه نشان داد که دسته دوم ، با موقعیت استرس‌زا آسان تر کنار آمدند.

 

در زمان رابطه جنسی، مغز مواد شیمیایی مثل اندورفین و اکسی‌توسین آزاد می‌کند ، این مواد شیمیایی در بدن احساس خوبی به وجود می آورد و به شما کمک می‌کنند تا با موقعیت های استرس‌زا راحت‌تر کنار بیایید.

 

عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان, مضرات خالی شدن کمر, مجردی و نداشتن رابطه

مجردی و نداشتن رابطه

 

اختلال در نعوظ

از مضرات خالی شدن کمر احتمال اختلال در نعوظ در مردانی که به صورت مرتب رابطه جنسی ندارند دو برابر مردانی است که به صورت مرتب و لااقل یک بار در هفته رابطه جنسی دارند.

طبق تحقیقات انجام شده، آلت تناسلی مردان مثل ماهیچه است و هر چه از آن بیشتر استفاده شود، این ماهیچه قدرتمندتر می‌شود و همچنین در صورت استفاده نکردن از آن ، قدرت آن کم می شود و احتمال اختلال در نعوظ افزایش می یابد. نداشتن رابطه باعث درد بیضه می شود.

 

سرطان پروستات در مردان

کسانی که رابطه جنسی خود را ترک کرده‌اند باید دائما، کارکرد پروستات خود را چک کنند. تحقیقی که به وسیله انجمن اورولوژی آمریکا انجام شد ، نشان داد که لذت جنسی ، خطر  مبتلا شدن به سرطان پروستات را تا 20% کمتر می کند و انزال مکرر ، باعث خارج شدن مواد شیمیایی زیان آور برای پروستات از بدن می‌شود.

 

مستعد شدن به سرماخوردگی و آنفولانزا

رابطه جنسی احتمال تماس شما را با میکروب‌ها کم می کند. رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن شما را هم تقویت می‌کند. محققان پی بردند، مقدار ایمونوگلوبولین A (IgA) در کسانی که یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی دارند در قیاس با کسانی که به ندرت رابطه جنسی دارند ، ۳۰ % بالاتر است. IgA یکی از اولین خطوط دفاعی در برابر ویروس‌ها در بدن است. در نتیجه نداشتن رابطه جنسی ، احتمال بیمار شدن را بالا می‌رود.

 

احساس افسردگی در اثر نداشتن رابطه جنسی

از عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان ،نداشتن رابطه جنسی باعث حس افسردگی می‌شود. محققان می‌گویند بعضی ترکیبات موجود در مایع منی از جمله ملاتونین، سروتونین و اکسی‌توسین، امکان دارد باعث تقویت خلق و خو در زنان شود. البته زنانی که رابطه جنسی محافظت نشده داشته‌اند، حس افسردگی بیشتری دارند.

 

عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان, مضرات خالی شدن کمر, مجردی و نداشتن رابطه

عوارض تحریک بدون تخلیه

 

فايده های رابطه جنسی

فواید رابطه جنسیبهتر شدن حس بويايي بعد از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین زیاد می شود. این هورمون باعث می شود تا سلول های بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز به وجود بیاورند. (در دوران شیردهی هم این بهتر شدن حس بویایی در زنان دیده می شود)

 

کاهش ریسک بیماریهای قلبی داشتن بیشتر از ۳ نوبت رابطه جنسی در طول هفته ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را درمردان به نصف پایین می آورد. رابطه جنسی کلسترول بد خون را نیز کم می کند.

 

کاهش وزن و تناسب اندام رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است. یک رابطه جنسی پرحرارت ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند، یعنی برابر ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل(دو ثابت). ضربان قلب شخص برانگیخته (از لحاظ جنسی) از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه زیاد می شود.

 

انقباضات هنگام رابطه جنسی سبب تمرین و درگیر شدن عضلات لگن، رانها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سینه می شود. پلاسمای منی مردان دارای هورمونهای تحریک کننده غدد تیروئید میباشد، که میتواند سبب افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنان شود.

 

رابطه جنسی سبب بیشتر شدن تولید هورمون تستوسترون میشود این هورمون سبب محکمتر شدن عضلات و استخوانها می شود.

 

تسكين درد درست پیش از ارگاسم (اوج لذت جنسی) سطح هورمون اکسی توسین به ۵ برابر سطح نرمال زیاد میکند. این هورمون سبب ترشح آندورفین (ضد درد طبیعی بدن) شده و هر نوع دردی را تسکین میدهد. رابطه جنسی سبب ترشح هورمون استروژن هم می شود که میتواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

 

كنترل بهتر مثانه رابطه جنسی تمرینات کگل طبیعی می باشند و سبب تقویت عضلات مثانه میگردد.

 

دندانهاي سالم تر پلاسمای منی (جذب شده از مخاط مهبل) دارای روی ، کلسیم و دیگر مواد معدنی میباشد که از پوسیدگی دندانها پیشگیری میکند. همینطور آداب برقراری رابطه جنسی ، دو شریک جنسی را مجبور به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک زدن دندانها میکند.

 

سلامت پروستات بعضی اورولوژیستها به رابطه بین تعداد انزال و سرطان پروستات معتقد هستند. برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی مانند روی ، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون میگیرند و آنها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ میکنند. در این بین هر عامل سرطان زای موجود در خون هم امکان دارد به همراه این مواد و به همین مقدار در پروستات تغلیظ و جمع شود.

 

عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان, مضرات خالی شدن کمر, مجردی و نداشتن رابطه

عوارض نداشتن رابطه زناشویی برای زنان

 

رابطه جنسی و انزال مکرر میتواند از جمع شدن عوامل سرطان زا در درون غده پروستات پیشگیری می کند. البته ثابت شده داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی میتواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد زیاد کند. (به علت افزایش ریسک ابتلا به بیماریهای انتقال یافته از راه جنسی)

 

زیاده روی در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است رابطه جنسی سبب سفت شدن عضلات شکم و باسن و بهبود ساختار قامتی در زنان می شود. البته به شرط اینکه از بیماریهای مقاربتی ، بارداری ناخواسته و هرنوع استرس خبری نباشد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی خودداری می کنند امکان دارد دچار آتروفی(تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک شوند. همه هورمونهایی که زنان یائسه به آنها احتیاج دارند ، از روش رابطه جنسی سالم با شوهرانشان میتوانند دریافت کنند. (رابطه جنسی بدون کاندوم)

 

ولی زیاده روی در رابطه جنسی میتواند برای مردان مشکل ساز باشد آلت تناسلی مردان امکان دارد دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی شود. همینطور در رابطه جنسی خشن و طولانی مدت بافت آلت تناسلی مردان میتواند دچار صدمه شود. شل شدن آلت بعد از نعوظ و انزال بی دلیل نیست. موقع نعوظ آلت مرد از خون پر می شود. ولی بعد از آن دیگر خونی در آلت جریان پیدا نمیکند. برای جذب دوباره اکسیژن عضلات آلت باید شل شوند.

 

اگر شما اجازه ندهید تا آلت شل شده و استراحت کند، با این کار عضلات آلت را از دریافت اکسیژن کافی محروم کرده اید. در بیماری پریاپیسم (PRIAPISM) که در آن نعوذ دائمی به وجود می آید، آلت امکان دارد دچار مرگ سلولی شود. به همین علت پریاپیسم یک اورژانس پزشکی به حساب می آید.

 

افزايش جريان خون رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را بیشتر میکند. پس اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگانهای بدن رسیده و مواد زاید هم زودتر از بدن دفع می شوند.

 

افزايش طول عمر نرخ مرگ و میر در کسانی که ۲ بار در هفته به ارگاسم میرسند، نصف کسانی است که در طول ماه فقط یک بار ارگاسم را تجربه میکنند.

 

رابطه جنسی سبب افزایش سطح هورمون استروژن در زنان می شود این هورمون سبب انعطاف پذیری و لغزندگی بیشتر مهبل شده و زنان را در مقابل بیماریهای قلبی مراقبت میکند.

 

رابطه جنسی در کاهش استرس و اضطراب خیلی مفید است همینطور رابطه جنسی سبب بهتر شدن کیفیت خواب می شود.

 

رابطه جنسی اگر با عشق همراه باشد شفا بخش و درمانگر است اگر کسی را دارید که برای مهم بوده اید و دوستتان داشته باشد و در مقابل او هم برای شما مهم باشد و دوستش داشته باشید ، از لحاظ احساسی و جسمی هم با یکدیگر صمیمی باشید ، آنوقت ۳-۵ برابر کمتر در معرض خطر مرگ زودرس و یا ابتلا به بیماریهای مختلف قرار خواهید داشت. قسمتی از آن به علت آثار مثبت لمس کردن می باشد. در آغوش گرفتن و نوازش کردن سبب تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن شما می شود.

 

رابطه جنسی سالم در بیشتر شدن اعتماد بنفس و عزت نفس زنان و مردان (به ویژه مردان) میتواند اثر زیادی داشته باشد.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 


دانستنیهای قبل و بعد از ازدواج

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------