چه زمانی می توان بعد از انواع جراحی لاغری رابطه جنسی داشت؟رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری حلقه معده, رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری پلیکاسیون معده, رابطه جنسی بعد از لیپوساکشن

زمان رابطه زناشویی بعد از جراحی لاغری

 

همه چیز درباره رابطه زناشویی بعد از جراحی لاغری

زمان مناسب برای رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری بستگی به میزان جراحت ایجاد شده ، ترمیم بخیه ها و وسعت جراحی دارد. 

یکی از سوالات مهم برای افرادی که متقاضی جراحی لاغری هستند ، این است که چه مدت بعد از جراحی لاغری میتوانند رابطه زناشویی داشته باشند.

از آنجا که جراحی های لاغری معمولا با روش لاپاراسکوپی انجام می شود و فقط چند برش کوتاه 1.5 سانتی روی شکم انجام می شود ، بهبود آن بسیار سریعتر از جراحی های گسترده صورت می پذیرد. 

 

به طور کلی میتوان گفت که رابطه جنسی آرام 2 هفته  بعد از جراحی لاغری منعی ندارد . البته در صورتی که روند بهبود شما توسط پزشک تایید شده باشد. 

به هر روی تا زمانی که کاملا بخیه های داخلی که معده و روده را بخیه زده اند کاملا بهبود پیدا نکنند بهتر است رابطه جنسی آرام و کم تنش داشته باشید. 

 

زمان بهبود کامل بخیه های داخل شکم حدود 8 -12هفته طول خواهد کشید بنابراین باید در این مدت احتیاط لازم را انجام داده و از فعالیت سنگین یا فعالیت هایی که به شکم فشار وارد می کند ، اجتناب نمایید. 

 

معمولا هفته های اول بعد از جراحی به دلیل کاهش وزن سریعی و کالری سوزی ای که اتفاق می افتد ممکن است هنگام انجام رابطه جنسی احساس کاهش توانایی ، کاهش میل جنسی یا خستگی داشته باشید. کاهش میل جنسی و توان جنسی تا 6 ماه بعد از جراحی لاغری و به تعادل رسیدن بدن میتواند ادامه داشته باشد ولی بعد از گذر از دوران سریع کاهش وزن و لاغر شدن فرد، هورمون های بدن به تعادل رسیده و حتی ممکن است با افزایش میل و توان جنسی روبرو شوید. 

 

از آنجا که روش های مختلفی برای جراحی لاغری استفاه می شود ما در این مقاله زمان لازم برای رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری را به صورت تفکیکی مورد بررسی قرار می دهیم. 

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری, زمان رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری, رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری اسلیو معده

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری اسلیو معده

در جراحی اسلیو معده معمولا به صورت لاپاراسکوپی  80 درصد معده براشته می شود. 3 – 4 روز بعد از جراحی لاپاراسکوپی اسلیو معده باید برای بهبود صبر کنید و سپس میتوانید اقدام به برقراری رابطه جنسی  ولی به آرامی و پوزیشن هایی که به شکم فشار وارد نکند نمایید. 

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری بای پس معده

عمل بای پس معده هم به صورت لاپاراسکوپی انجام می شود و بخشی از معده بای پس شده یا کنار گذاشته می شود و بخشی از روده کوچک بریده شده و به قسمت بالایی معده ( معده جدید ) بخیه زده می شود . نسبت به سایر روش های کاهش وزن نتایج قابل قبول تری دارد و سرعت کاهش وزن بالاتر می رود. یک هفته بعد از جراحی بای پس معده میتوانید اقدام به برقراری رابطه جنسی آرام و پوزیشن هایی که به شکم فشار وارد نکند ، نمایید. 

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری حلقه معده

این روش هم به صورت لاپاروسکوپی انجام شده و کم تهاجم ترین روش جراحی لاغری محسوب می شود. در این روش یک کمربند قابل تنظیم دور معده بیمار بسته می شود که به یک بالون داخل معده متصل است که با فشار ایجاد شده اندازه معده را کوچک میکند.

3 – 4 روز بعد از جراحی حلقه معده میتوانید اقدام به رابطه جنسی نمایید. 

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری پلیکاسیون معده

این عمل هم به روش لاپاراسکوپی انجام می شود ، در این روش طول معده را با بخیه هایی به صورت پلیسه می دوزند تا معده کوچتر شود. شک هفته بعد از جراحی می توانید رابطه جنسی آرام داشته باشید ولی باید مراقب باشید که پوزیشن های انتخابی فشاری به شکم وارد نکند.

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری حلقه معده, رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری پلیکاسیون معده, رابطه جنسی بعد از لیپوساکشن

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری بای پس روده

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری بای پس روده

در این روش جراحی بعد از انجام اسیلو معده ، دوازده یا ابتدای روده کوچک باقی مانده و سه چهارم روده کوچک را جدا میکنند تا طول روده کوچک کاهش پیدا کند. حدود 10 – 14 روز بعد از جراحی لاغری بای پس روده میتوانید رابطه جنسی آرام داشته باشید. 

 

رابطه جنسی بعد از لیپوساکشن و لیپوماتیک

از روش های لیپوماتیک و لیپوساکشن به منظور پیکر تراشی برای لاغری موضعی و خروج چربی های زیر پوستی استفاده می شود که منجر به کاهش سایز در قسمت ساکشن  شده خواهد شد. 

از آنجا که وسعت محل برداشت چربی در لیپوساکشن و لیپوماتیک بسیار زیاد است و ناحیه بزرگی از بدن دچار التهاب و کبودی می شود بهتر است رابطه جنسی را بین 4 – 6 هفته به تاخیر بیندازید. 

 

زمان رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری, رابطه جنسی بعد از عمل اسلیو معده, رابطه زناشویی بعد از جراحی لاغری

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

 

رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم یا جراحی ابدومینوپلاسی برای برداشتن پوست اضافه شکم انجام می شود . از آن جا که وسط ناحیه برش خورده و بخیه ها در این  جراحی زیاد است بنابراین زمان بهبود طولانی تری را در پی خواهد داشت و رابطه جنسی بعد از ابدومینوپلاستی را میتوانید 4 – 6 هفته بعد از عمل به آرامی شروع کنید. به طور کلی بهبود کامل بخیه ها در لایه زیرین پوست ممکن است بیشتر از 6 ماه طول بکشد بنابراین در این مدت نباید از پوزیشن هایی که باعث ایجاد فشار به شکم می شود استفاده کنید.

 

احساس درد هنگام رابطه جنسی بعد از جراحی لاغری

در صورتی که بعد از بهبود و تایید پزشک بعد از جراحی لاغری اقدام به رابطه جنسی کردید ولی احساس درد داشتید به این معنی است که بدن شما هنوز به بهبودی لازم برای رابطه جنسی نرسیده است یا پوزیشنی که انتخاب کرده اید مناسب نیست بنابراین کوچکترین دردی هنگام رابطه جنسی در ناحیه شکم را بسیار جدی بگیرید.

درد به شما نشان میدهد که بدنتان هنوز آمادگی لازم برای رابطه جنسی را ندارد. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------