6 روش ساده روزانه که ازدواجتان را محکم تر از همیشه می کندمعیارهای ازدواج موفق

برای محکم کردن ازدواج و لذت بردن از آن نیازی نیست همیشه کارهای سختی انجام دهید‎

 

برای محکم کردن ازدواج و لذت بردن از آن نیازی نیست همیشه کارهای سختی انجام دهید. در این مقاله 6 کار ساده روزانه را به شما معرفی می کنیم که می تواند ازدواج تان را محکم و پایدار کند.

 

راز یک ازدواج طولانی ، محکم و شاد چیست؟ 

احتمالا پاسخ های بی پایانی برای این سوال وجود دارد اما واقعیت این است که تعهد در هر رابطه ای آن را طولانی می کند. خبر خوب این است که برای طولانی مدت بودن این تعهد نیازی نیست همیشه کارهای سختی انجام دهید. به گفته سوزان وینتر کارشناس ارتباط و نویسنده کتاب پر فروش INSIDER با شش روش آسان می توانید به کامیابی ازدواجتان کمک کنید.

   

یک سرگرمی یا پروژه جدید با هم انجام دهید

شاید برای شما به معنای کندن چمن جلوی باغتان باشد. شاید بخواهید به رقص سالسا بروید. هر چه هست سعی کنید با انجام یک کار جدید پیوند بین خودتان را تقویت کنید. 

به گفته وینتر " شما نمی خواهید زوجی باشید که هیچ حرفی سر میز شام با هم ندارند چون در 20 سال گذشته هر چه بوده است را به هم گفته اید. شما به گفتگوهای جدیدی نیاز دارید – چه آموخته هایتان در کلاس هنری باشد یا تجربه هایی که در کار جدیدتان یاد گرفته اید. "

  

با ترس تان مبارزه کنید

مخالفت خوب است حتی می تواند سازنده باشد. مهم است که چگونه مسیرتان را در یک بحث از داد و بیدار دور نگه دارید. به گفته وینتر، صداقت و ارتباط صریح برای داشتن یک بحث سازنده و مولد اهمیت بالایی دارد. " وقتی مشکلی پیش می آید شما و شریکتان باید بتوانید شفاف و ملموس با آن برخورد کنید. "

   

با هم به مسافرت بروید 

نیازی نیست برای این که عشق بین زوجین دوباره شکوفا شود حتما به یک سفر بین المللی به مقصد کشوری با زبان عجیب و غریب بروند. حتی یک سفر یک روزه به یک محله نا آشنا در نزدیکی خودتان یا پیاده روی بعد از ظهر در یک مسیر جدید می تواند به عنوان یک تغییر خوشایند روال زندگیتان را بهبود بخشد. 

 

به گفته وینتر " اغلب اوقات می شونید که زوجها در مورد چیزهای مشابه صحبت می کنند و با دوستان همیشگی ثابت شان بیرون می روند. هر چیزی که بتواند الگوی عادت های ما را به عنوان یک زوج یا خانواده تغییر دهد می تواند برای زندگی هیجان بخش باشد. "

  

تشکر کنید

به گفته وینتر بهترین راه برای گفتن " دوستت دارم " ، " تشکر کردن " است." یک تشکر ساده تاثیر فوق العاده ای دارد. زمانی را برای توجه به کارهایی که شریک زندگیتان برای شما انجام داده است اختصاص دهید و پاداش کارش را بدهید. مهربانی کردن ، مهربانی بیشتری به دنبال دارد. " انجام تلاشی آگاهانه برای قدردانی از کارهای شریک زندگیتان چسبی است که شما را کنار هم نگه می دارد.

  

گوش دادن فعالانه

راه دیگر برای اهمیت دادن به شریک زندگی هدیه دادن وقتتان و توجه نشان دادن به اوست. گوش دادن فعالانه ، فقط شنیدن چیزی که می گوید نیست بلکه تلاش برای درک کامل آنچه او می گوید با جلوگیری از حواس پرستی و تمرکز روی صحبت های اوست. " گوش دادن فعالانه به شریک زندگی مان که ماجراهای روزمره اش را برایمان تعریف می کند می تواند دنیایی عجیب از احساسات متقابل را بین شما بوجود بیاورد. به گفته وینتر همه ما به حس ارزشمند بودن و قدردانی نیازمندیم ، به خصوص توسط کسی که ما را به عنوان شریک زندگی اش انتخاب کرده است. "

  

به قرار گذاشتن با هم ادامه دهید

ازدواج با کسی که انتخاب کرده اید می تواند رمز و راز و جذابیتی که هنگام قرار گذاشتن با او تجربه می کرده اید را کناری بزند. وینتر در تحقیقات خود متوجه شد که قرار های شبانی می تواند به احیای شور و شوق اولیه کمک کند. " بعد از یک سال از ازدواج هنوز هم برای استقبال شوهرتان جلوی در می روید ؟ شما دست از این کارهای کوچک می کشید و دقیقا همین کارهای کوچک است که باید دوباره انجامشان دهید. طبیعی است که بعد از مدتی این کارها را کنار بگذارید ولی برای دوام رابطه تان واقعا کارساز هستند. "

  

منبع: سیمرغ

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------