چگونه همسرتان را دوباره عاشق کنیدخانم ها همیشه شکایت می‌کنند که با مردی بی احساس زندگی می‌کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می‌توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده‌ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

 

«همسرم از لحاظ احساسي بسيار خاص است، اعتماد چنداني به عشق ندارد، وانمود مي كند به ابرازاحساسات و عواطف، علاقه‌ چنداني ندارد و مي گويد به اين قبيل مزخرفات احتياجي نيست. هرگاه مي‌خواهم راجع به احساساتش با اوصحبت كنم، همه چيز رابه مسخره مي گيرد.» این جمله گلایه رایج خیلی از خانم‌هاست، آنها همیشه شکایت می‌کنند که با مردی بی احساس زندگی می‌کنند که هیچ درکی از ابراز عشق و محبت ندارد.اما چاره چیست؟ باید با چنین مردی چگونه رفتاری داشت آیا می‌توان امید داشت که احساسات در او زنده شود؟ اینها همه سؤالاتی است که سعی کرده‌ایم در این مطلب به آنها جواب دهیم.

مردی بی احساس,ابراز عشق و محبت, عشق كافي

 

می‌تواند احساساتی شود به شرطی که...

متاسفانه نمی‌توان گفت اگر به نامزد يا همسرتان عشق كافي بورزيد، حتما او تغيير خواهد كرد البته اين طور نيست كه عشق شما كوچك ترين تاثيري در این میان نداشته باشد. برخي اوقات مردها كمي از لحاظ عاطفي بازتر و پذيراتر مي‌شوند، اما نه به اندازه‌اي كه براي موفقيت در رابطه كافي باشد. گاهي اوقات اين فرآيند بسيار طول مي‌كشد و در آن موقع شما چنان عصباني هستيد كه عشق همسرتان ديگر به دردتان نمي‌خورد. گاهي اوقات هم زمانی که او را ترك مي‌كنيد، به ناگهان عشقتان موثر واقع شده و باعث مي‌شود تا بالاخره تغيير كند، اما شايد خيلي دير شده باشد. تنها به يك شرط مي‌توان به مردي كمك كرد، تا از لحاظ احساسي بازتر شود آن هم این است كه او نيز مايل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما مي تواند روي زندگي يك مرد تاثير بگذارد. عشق شما مي‌تواند حمايت، امنيت، شوق و جراتي را كه به آن نياز دارد تا با دنياي دروني احساساتش روبه‌رو شود را به او بدهد. اما بايد خودش هم بخواهد، تنها در اين موقع است كه مي‌توانيد كمكش كنيد.

به نامزد يا همسرتان كتاب‌هايي هديه بدهيد كه توسط مردها وبراي مردهانوشته شده باشد

 

به تنهایی نمی‌توانید دست‌به کار شوید

يكي از بزرگ‌ترين اشتباه هاي زن ها اين است كه بدون آنكه به اطلاع نامزد يا همسرشان برسانند، براي رابطه خودشان تصمیمی می‌گیرند و يك تنه براي اجراي آن دست و پا مي‌زنند. ممكن است فكر كنيد همسرتان نياز دارد بياموزد كه چگونه بايد ارتباط خوبي برقرار كند يا آسيب‌پذيرتر باشد و با احساسات و عواطف خود تماس بيشتري داشته باشد، اما آنچه او فكرمي كند، مهم تر است. وقتي بدون آنکه به همسرتان بگوييد، تصميم مي گيريد كه رابطه‌تان بايد در چه سمت و سويي حركت كند، نه‌تنها براي او احترامي قائل نبوده‌ايد، بلكه خود را آبستن ياس، سرخوردگي و دلشكستگي بزرگي كرده ايد.

 

آیا مرد شما مي‌خواهد از لحاظ عاطفي و احساسي باز شود؟

قدم اول:

به نامزد يا همسرتان توضيح دهيد كه تصوير ذهني تان از همسر و رابطه ايده‌آل چيست.در اين رابطه دقيق باشيد و با روشني و وضوح كامل صحبت كنيد و بپرسيد كه آيا خود او فكر مي‌كند، همسر ايده‌آلي است؟

 

قدم دوم:

از نامــزد يا همسرتان بخواهيــــد خواسته‌ها و ايده‌آل‌هاي خود را از يك رابطه ايده‌آل برايتان توضيح دهد. مراقب باشيد از جانب او صحبت نكنيد و بگذاريد كه خودش نقطه نظراتش را توضيح دهد.

 

قدم سوم:

درباره اطلاعاتي كه در اختيارتان قرار مي‌دهد، بينديشيد و به رفتارش دقت كنيد تا ببينيد كه آيا فقط صحبت مي‌كند يا براستي نيز ويژگي‌هايي كه شما به دنبالش هستيد را از خود نشان مي‌دهد؟

 

نكته مهم: تنها به يك شرط مي‌توان به مردي كمك كرد تا از لحاظ احساسي بازتر شود كه او نيز مايل باشد به خودش كمك كند. البته كه عشق شما مي تواند روي زندگي يك مرد تاثير بگذارد.

 

بگذارید مردها به او بگویند چه کند

به نامزد يا همسرتان كتاب‌هايي هديه بدهيد كه توسط مردها و براي مردها نوشته شده باشد. كتاب‌هاي زيادي خاص زنان نوشته شده است، اما كتاب‌هايي كه مختص مردان نوشته شده در مقايسه، بسيار ناچيز هستند، اما ظرف چند سال گذشته كتاب‌هاي فوق‌العاده‌اي نوشته شده‌ كه نظرات زيادي را ازديدگاه مردها و درباره مردها ارائه مي‌دهد. به يك كتابفروشي برويد و در قسمت مخصوص كتاب‌هاي روانشناسي بگرديد. كتاب‌هايي را انتخاب كنيد كه فكر مي‌كنيد، براي شوهرتان جالب‌تر است. بعد از آن كه كتاب‌ها را خواند، نظرش را جويا شويد، ببينيد دوست دارد كدام بخش‌ها را شما نيز بخوانيد تا بهتر او را درك كنيد.

مردی بی احساس,ابراز عشق و محبت, عشق كافي

بدها و خوب‌ها در بهبود ارتباط

همه ما دوست داریم روز به روز رابطه‌مان را بهتر کنیم ولی گاهی بعضی از اشتباهات کوچک باعث ایجاد سوءتفاهم‌هایی می‌شود که رابطه را نه تنها بهتر نمی‌کند بلکه ما را از هم دور می‌کند، در اینجا برای شما یک چک‌لیست تهیه کرده‌ایم تا متوجه شوید کدام رفتارها می‌تواند رابطه شما را مستحکم‌تر کند و چه رفتاری به رابطه آسیب می‌زند.

 

رابطه را بهتر می‌کند

به او بگوييد مي خواهيد با او صحبت كنيد. چنانچه وقت مناسب نيست او را تحت فشار نگذاريد.

هنگامي كه نظر او را راجع به تعهد يا موضوع ديگري جويا مي‌شويد، به او فرصت دهيد تا جوابي بيابد.

او را تایید کنید. از او تعريف كنيد تا احساس امنيت كرده و احساس كند كه كارها را به درستي انجام مي‌دهد.

به او فرصت اشتباه كردن بدهيد، بي آنكه در حقش «مادري» كنيد.

با مهرباني خود براي او الگو باشيد و او را با كارهايي مانند كارت فرستادن وهديه دادن متعجب كنيد.

به او كمك كنيد با احساسات خود تماس برقرار كند و با استفاده از الگوي احساسات، او را هدايت كنيد تا از لايه‌هاي احساسي مختلف خود بگذرد.

هنگامي كه مرتكب اشتباهي مي شود با انتقاد بيش از حد و سرزنش كردن او كاري نكنيد كه احساس احمق بودن كند.

توجه کنید هرگز به مانند یک کودک بی‌کفایت با او رفتار نکنید.

 

رابطه را بدتر می‌کند

به او اجازه می‌دهیدكه به هنگام صحبت درباره مشكلات، مدام شما را كنترل كند.

هنگامي كه جوابي ندارد به شما بدهد او را ناراحت کنید و تحت فشار قرار دهید.

تعريف و تمجيد مدام از او، هنگامي كه شما نيز در مقابل، تاييد، تعريف و تحسين دريافت نمي كنيد.

اجازه به او كه با بي‌مسئوليتي و تنبلي كردن مدام، زندگيتان را خراب كند.

مدام جاهاي خالي را پر كردن و يك تنه تلاش برای حل تمام مشکلات.

احساساتش را از زبان او بيان كردن و وابسته كردن او به خودتان كه تماما براي ابراز و درك احساساتش به شما متكي باشد.

هیچگاه ایرادهایش را به او گوشزد نمی کنید (از ترس اينكه مبادا ناراحت شود).

عادت‌های ناپسند او را تحمل كردن و اجازه دادن به او براي اينكه از شغل خود درجهت عدم رؤيارويي باخود و رابطه‌اش استفاده كند.

منبع:مجله ایده آل

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------