چگونه خود را پیش مادر شوهر عزیز کنیم؟مادر شوهر, رفتار با مادر شوهر

رفتار با مادر شوهر

 

اغلب خانم‌ها دوست دارند بتوانند روابطه خوبی با مادر شوهرشون داشته باشند.خواندن مقاله زیر خالی از لطف نیست.

همان طور که فرزندتان را بطور عاشقانه دوست دارید، همسر و مادر شوهر شما حق دارند در زندگی عاشق یکدیگر باشند.پس عادل باشید و به این عشق احترام بگذارید. تمام صحبت های همسر خود را در نظر نگیرید. همچنين لازم است که بعضی از کلمات وی را حفظ کنید تا شادمان شود.

 

فراموش نکنید که فرزندان شما همراه با عمو و عمه هم به ارتباطات خویش احتیاج دارند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دو خانواده متعادل بوده و اجازه دهید فرزندان شما یک ماهیت گسترده تر داشته باشند. اطمینان داشته باشید که مادر شوهر نمی خواهد پسرش را پس بگیرد. البته این نباید یک نقل قول مستقیم باشد. این با رفتار و صحبت های غیر مستقیم ثابت می شود.

 

مادر شوهر, رفتار با مادر شوهر

برای بهتر شدن ارتباط با مادر شوهر

 

رعایت نکاتی برای جاکردن خود در دل مادر شوهر

 

در حضور وی به پسرش احترام بگذارید

این را بدانید که با نخستین بی حرمتی به شوهر آنهم در حضور مادر شوهر، به وی نشان دادید که اختلاف دارید و به وی اجازه دادید که در زندگی خصوصیتان مداخله کند.

 

بهتر است که در مورد اختلافات خانوادگی صحبت نکنید.

بیشتر ممکن است که وی با رفتار و ویژگی های خانواده اش موافق باشد. بنابراین وی را در مواردی که بین شما و خانواده اش مشکل به وجود آمد، قضاوت نکنید.

 

همراهی کردن مادر شوهر

از مهم ترین رکن های رفتاری که لازم است هر دختر و پسر جوان به آن واقف باشد حفظ ادب و احترام نسبت به بزرگ تر ها است. هیچوقت با الفاظ ناخوش‌آیند و نازل و دور از شأن یک انسان باوقار با خانواده همسرتان صحبت نکنید.

 

درصورتی که مادر شوهرتان دوست دارد که گاهی وی را برای خرید و پخت وپز و نظافت همراهی اش کنید، حتماً این کار را بکنید چرا‌که صمیمیت و مهر بین شما و وی را دو چندان می کند. ولی یادتان باشد این کار را به برنامه دائمی و روزانه خویش تبدیل نکنید چرا‌که به دنبال آن شاید شاهد توقعات نامعقول باشید، البته شناخت ظرفیت ها به شما کمک می کند برنامه ریزی بهتری در این مورد داشته باشید.

 

هدیه بدهید

برای مادرشوهرتان جملات محبّت آمیز بنویسید یا در مناسبت های گوناگون به او کارت تبریک بدهید. واژه های تان را خشک و رسمی انتخاب نکنید و کلمات صمیمانه تری بکار ببرید. سالی ۲- ۳ مرتبه مانند روز مادر و روز تولدش برای مادر همسرتان هدیه تهیه کنید. قرار نیست این هدیه بسیار گرانبها باشد ولی قطعاً باید کیفیت خوبی داشته باشد. بسياري از مادر شوهرها از این کار لذت می برند.

 

به مادر شوهرتان نگویید:من نظر شما را نخواستم

کاتلین می گوید:« هنگامی که به عروسم گفتم که بین کار و خانواده اش اعتدال به وجود آورد ، خيلي عصبی شد.» شاید توصیه های مادرشوهر به شما احساس تحکم بدهد، ولی تصور کنید که وی نیتش خوب است و از وی قدردانی کنید و کار خودتان را بکنید. چنانچه به تحمیل نظراتش ادامه داد ، به عنوان مثال اینطور پاسخ بدهید:« متشکرم. ولی ما تصمیم گرفتیم نظر پزشک کودکان را پیاده کنیم.» درصورتی که این حرف وی را ساکت نکرد، از شوهرتان کمک بگیرید و با هم برای مادرشوهرتان توضیح دهید که رفتارهای وی هم شما را ازار می دهد و هم به وی می فهماند که برخی موضوع ها اصلا قابل بحث نیستند.

 

به مادر شوهرتان نگویید:چرا به پسرت یاد ندادی...

بسياري از خانم‌ها مادرشوهرهای خود را مسوول عیوب شوهرانشان می دانند. سارا اقرار می کند:« من یک دفعه در بین صحبت هایم به وی گفتم که کاش به شوهرم مهارت های سازمانی یاد داده بود. وی ناراحت شد و به دل گرفت.» دکتر بران می گوید:« چه انتظاری دارید؟

 

میخواهید مادرشوهرتان گارد نگیرد و ناراحت نشود؟» این مسئله وی را هم وارد مسایل شما می کند و همه چیز بدتر می شود و شوهرتان ديگر مسوولیت کارهایش را به عهده نمی گیرد. با آنکه مدام انداختن تقصیر گردن مادرش راحت تر است، ولی این شما و شوهرتان هستید که باید مسائلتان را حل کنید.

 

مادر شوهر, رفتار با مادر شوهر

عروس و مادر شوهر

 

نکات ديگر برای بهتر شدن ارتباط با مادر شوهر

همیشه به ویژه درحضور مادر شوهر به وضعیت شوهرتان برسید.

در حضور وی از شوهرتان بدگویی نکنید.

تنها ویژگی های بد وی را نبینید و از ویژگی های خوب وی هم تقدیر کنید.

هر موقع تحت‌تأثیر محبتهای وی قرار گرفتید آن را به شوهرتان بگویید تا او بداند که مادرش را دوست دارید.

در جمع حرمت وی را بیش از دیگر مواقع حفظ کنید و جلوی پایش بلند شوید.

در جمعی که هم شوهر و هم مادرش حضور دارند مادرش را مقدم بدانید.

درصورتی که شما را با عروس دیگرش یا با کس دیگری قیاس کرد، آن قدر خویش را باور داشته باشید که به انتقاد کردن های وی احتیاجی نداشته باشید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------