چگونه به کاهش وزن همسرتان کمک کنیم؟تناسب اندام همسر, روشهای کمک به همسر برای کاهش وزن, نقش همسر در کاهش وزن

چگونه همسر خود را به کاهش وزن تشویق کنیم

چگونه همسر خود را به کاهش وزن تشویق کنیم؟ 

اگر وزن همسرتان زیاد شده است و دیگر از نظر ظاهری جذابیتی برای شما ندارد مسلما می خواهید بدانید چگونه همسرتان را به کاهش وزن تشویق کنید. کاهش وزن همسرتان با زورگویی ، اجبار یا صحبت کردن از مزایای کاهش وزن امکان پذیر نیست. شما باید به او انگیزه کافی برای کاهش وزن و حفظ وزن متعادل را بدهید. 

روشهای کمک و تشویق همسر برای کاهش وزن

داشتن وزن متعادل مساوی است با حفظ سلامتی و زیبایی . افزایش وزن علاوه بر این که جذابیت ظاهری را کاهش میدهد در بلند مدت برای سلامت شما و همسرتان مضر است بنابراین اگر میخواهید همسرتان به وزن متعادل برسد و ظاهر جذاب تری داشته باشد یا نگران سلامت او هستید میتوانید از این روش های زیر استفاده کنید تا انگیزه لازم برای لاغری و کاهش وزن را بدست بیاورد. 

 

ولی باید مراقب باشید، کاهش وزن یک روال بسیار سخت است و نیاز به اراده و مداومت زیادی دارد. البته مهم ترین نکته این است که تثبیت وزن و نگه داشتن وزن متعادل بعد از کاهش وزن از خود روند کاهش وزن سخت تر است بنابراین کاهش وزن فقط در صورتی موثر و ماندگار خواهد بود که به خواست و اراده خود فرد انجام شود و شما برای رسیدن به خواسته خود باید مجادلات غیر ضروری را کنار گذاشته و از روش تشویقی همسرتان را متقاعد کنید.

 

افزایش وزن همسر, کاهش وزن زن و شوهری, چگونه همسر خود را به کاهش وزن تشویق کنیم

برای کاهش وزن به همسرتان انگیزه بدهید

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن انگیزه اش را بیدار کنید

هر چقدر وابستگی همسر شما به شما بیشتر باشد و رفتار شما با او بهتر باشد ، انگیزه بیشتری برای افزایش جذابیت ظاهری در مقابل شما خواهد داشت. 

بنابراین میزان جذابیت شما برای همسرتان می تواند در میزان موفقیت شما برای راضی کردن همسرتان برای کاهش وزن بسیار تاثیر گذار باشد. 

 

پس مهم ترین نکته اینجاست که اول باید مطمئن شوید که همسرتان از سوی شما توجه کافی دریافت میکند و حاضر است برای این که توجه شما را از دست ندهد، هر کاری را انجام دهد.

به او بگویید چه چیزهایی برای شما جذاب است و به او یادآور شوید که اگر کمی وزنش را کاهش دهد ، جذابیت بیشتری برایتان پیدا میکند. 

 

روند کاهش وزن اصولی باید بر اساس تغییر سبک زندگی باشد یعنی افزایش فعالیت و کاهش مصرف مواد غذایی پرکاری بنابراین روندی طولانی مدت است و نباید توقع معجزه یک ماهه با رژیم های سنگین را داشته باشید. 

شما باید همراه با هم به صورت پله پله تغییراتی که منجر به کاهش وزن همسرتان می شود را اصولی و با حمایت هم پیش ببرید. 

 

چگونه همسر خود را به کاهش وزن تشویق کنیم, تشویق همسر به کاهش وزن, کاهش وزن همسر

برای کاهش وزن همسرتان الگوی مناسبی باشید

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن الگوی مناسبی باشید

شما اگر میخواهید همسرتان به وزن متعادل خودش برسد و جذابیت ظاهری و سلامتی برایش مهم شود باید الگوی مناسبی برای او باشد چه در زمینه تغذیه سالم و چه در زمینه ورزش و رسیدگی به تناسب اندام.وقتی شما به فکر تغذیه سالم باشید و از خوردن شیرینی ها و دسرها صرف نظر کنید همسرتان خود به خود تشویق می شود که شما را همراهی کند. 

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن تظاهر کردن را کنار بگذارید

برخی افراد چاقی یا لاغری تفاوتی در جذابیت جنسی شریک زندگیشان ندارد. شاید شما جزو افرادی باشید که از چاقی شریک زندگیتان رضایت دارید و ظاهرش همینگونه برایتان جذاب است. 

ولی اگر چاقی شریک زندگیان باعث شده جذابیت جنسی اش برای شما کاهش پیدا کند ، باید این موضوع را به او اطلاع دهید و از او بخواهید دوباره به همان ظاهر جذاب قبلی اش بازگردد.

 

روشهای کمک به همسر برای کاهش وزن, نقش همسر در کاهش وزن, کمک به کاهش وزن همسر

تغییرات غذایی را به مرور ایجاد کنید

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن تغییرات غذایی را به مرور ایجاد کنید

اگر بخواهید به یکباره سبک تغذیه خود را تغییر دهید و به مصرف مواد غذایی سالم و کم کالری و حجم کمتر روی بیاورید، کارتان بسیار سخت شده و امکان این که نتوانید آن را ادامه دهید بسیار زیاد است. 

 

تغییرات غذایی و عادت های ناسالم خوراکی را به تدریج حذف کنید مثلا در اولین قدم به جای حذف کامل شکر و شیرینیجات ، مقدار مصرف را کمتر کنید. 

به جای حذف کامل شام ، وعده شام را سبک میل نمایید. 

در طول روز به جای مصرف تنقلات پرکاری از تنقلات سالم مثل خشکبار و میوه استفاده کنید. 

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن اتفاقات ناخواسته را در نظر داشته باشید

مثلا اگر رژیم غذایی سالمی را در پیش گرفته اید ممکن است در مسافرت یا مهمانی نتوانید آن را رعایت کنید، به جای سرزنش کردن همسرتان که چرا رژیم خود را رعایت نکرده است در طول هفته این پرخوری را با مصرف یکی دو وعده کاملا گیاهی و کم کالری و افزایش فعالیت روزانه جبران کنید. 

یا اگر یک روز حس ورزش کردن نداشتید خیلی به خودتان سخت نگیرید و روزهای بعد تنبلی امروزتان را جبران کنید. 

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن هدف های واقع بینانه داشته باشید

هدفتان را واقع بینانه در نظر بگیرید تا بتوانید انگیزه تان را حفظ کنید. 

مثلا روزهای اولی که به باشگاه می روید و سخت تلاش می کنید ولی وقتی جلوی آینه خودتان را می بینید که تغییری نکرده اید ممکن است باعث شود انگیزه تان را از دست بدهید ولی واقعیت این است که باید چند ماه ورزش کنید تا متوجه تغییرات در اندام خودتان و خوش تیپ تر شدنتان بشوید. 

 

هر چه زمانی که از شروع ورزشتان می گذرد بیشتر شود روند تغییرات مثبت در اندامتان افزایش پیدا خواهد کرد و کم کم چربی های اضافه سوخته و به جایش عضلاتتان شروع به رشد می کند و اندامتان متناسب تر می شود. 

 

نقش همسر در کاهش وزن, کمک به کاهش وزن همسر, افزایش وزن همسر

برای تشویق همسر به کاهش وزن با هم ورزش کنید

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن با هم ورزش کنید

برای کاهش وزن باید علاوه بر کاهش مصرف کالری ، کالری سوزی را هم با افزایش فعالیت و ورزش روزانه ، افزایش دهید. اگر همراه با همسرتان ورزش کنید به پیاده روی و کوهنوردی بروید ، دوچرخه سواری کنید یا در نرمش های گروهی شرکت کنید علاوه بر این که اوقات خوشی را با هم سپری می کنید ، انگیزه بیشتری برای کاهش وزن به او خواهید دارد. 

 

برای تشویق همسر به کاهش وزن با هم به خرید بروید

کابینت های آشپزخانه را از کربوهیدرات های تصفیه شده ف انواع شیرینی، اسنک و هله هوله و غذاهای فراوری شده خالی کنید و میوه را جایگزین نمایید. 

مصرف نان و برنج را کاهش دهید و تاحد ممکن است از غلات سبوس دار استفاده کنید. 

حذف شیرینی و کربوهیدرات های تصفیه شده به صورت خود به خود باعث می شود. اشتهایتان کاهش پیدا کند و بدون هیچ تلاشی وزنتان کم شود. 

 

تشویق همسر به کاهش وزن رفتارهای سالم را تبدیل به عادت کنید

اگر سلامتی و تناسب اندام همسرتان برای شما مهم است باید بدانید که تلاش های موقتی به کارتان نمی آید شما باید سبک زندگیتان را تغییر دهید و رفتارهای سالم را تبدیل به عادت کنید مثلا ورزش و فعالیت های دونفره را در برنامه هفتگی خود جای دهید و برای انجام  آن ها طبق برنامه ریزی پایبند باشید.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------