نحوه صحیح رفتار با شوهر، فقط خانم ها بخوانند!!شوهر, رفتار با همسر, سیاست رفتار با شوهر

رفتار با همسر

 

بهترین شیوه رفتار با شوهر

هر مردی در هر جای دنیا که باشد دوست دارد همسر خوبی داشته باشد. خیلی وقتها به تازه عروس ها سفارش می شود که همسر خوبی برای شوهرشان باشند؛ ولی این جمله دقیقا به چه معنی است؟ زمانی که می گوییم همسر خوب یا کامل، دقیقا منظورمان چیست؟ بیشتر ویژگیهای همسر خوب در خانم ها وجود دارد اما برخی از آنها هم کسب کردنی هستند و باید آنها را یاد گرفت.

راهکارهای صحیح رفتار با شوهر

تحسین و قدردانی از همسر

با تحسین کردن همسرتان در جمع، زندگی مشترک تان را به مقدار زیادی تقویت می‌کنید. البته منظور این نیست که در این مورد زیاده روی کرده و سبب خجالت وی و کلافگی دیگران بشوید، بلکه بهتر است با گفتن خصوصیت های خوب و موفقیت هایش، حس غرور را در همسرتان تقویت کرده و نشان دهید که به وی افتخار می‌کنید.

 

بیشتر مردان بسیار دوست دارند تا از آن‌ها تعریف و تحسین شود. چنانچه همسرتان کاری می‌کند که به دلتان می‌نشیند، آن را به زبان بیاورید و به او بگویید که از این کار لذت برده اید. با تشویق و تمجید همسرتان به وی نشان می‌دهید که تلاش هایش را می‎بینید و برای آن‌ها ارزش قائل هستید. البته به این موضوع توجه کنید که نحوه تعریف کردن از همسر هم اگر اصولی نباشد نمیتواند به اندازه ای که میخواهید کارساز باشد. مهم ترین نکته در نحوه تعریف کردن از همسر این است که باید قلبی و با صداقت باشد.

 

خوشرو باشید

اگر میخواهید بدانید که چگونه همسری مهربان باشیم باید با دیگران همانگونه رفتار کنیم که دلمان می خواهد آنها با ما رفتار کنند. هیچ وقت با شوهر، خانواده شوهر و دوستان او رفتار بی ادبانه ای نداشته باشید. تلاش کنید رفتار گرم، دوستانه و مهربانی با آنها داشته باشید. مرتب روی این موضوع کار کنید که نسبت به همسرتان خوشرو و خوش برخورد باشید. اینکه شما روز بدی داشته اید علت نمی شود که با دیگران بداخلاقی کنید.

 

زمانی که همسرتان به خانه بازمی گردد با لبخند و خوشرویی به استقبال او بروید. یک همسر خوب لحن خوب و خوشایندی در صدایش دارد، لبخند به لب دارد و ظاهرش تمیز و مرتب است و به شوهرش احترام می گذارد. زمانی که همسرتان درباره اتفاقاتی که در طول روز برایش افتاده حرف می زند به او گوش کنید؛ مخصوصا اگر روز دشواری داشته است. چنانچه از شیوه رفتار همسرتان با خودتان راضی نیستید قدری به رفتار خودتان فکر کنید و ببینید کجای کارتان اشکال دارد. در صورتیکه موردی بود تلاش کنید آن را رفع کنید.

 

شوهر, رفتار با همسر, سیاست رفتار با شوهر

سیاست رفتار با شوهر

 

اشتباهات خود را بپذیرید

اشتباهات خود در برابر همسرتان را قبول کنید و از او معذرت خواهی کنید. معذرت خواهی و قبول اشتباه هیچ وقت از غرور شما کم نمی کند بلکه شما را در پیش همسرتان عزیزتر می‌کند. چرا که او می فهمد برای احساساتش ارزش قائل می شوید و با ناراحتی‌اش ناراحت می‌شوید. هیچ فردی بی عیب و نقص نیست و همه ی اشخاص اشتباه می‌کنند ولی مهم این است که بعد از فهمیدن اشتباه بتوان با شجاعت معذرت خواهی کرد و دلخوری ها را از میان برد. این کار نشان می‌دهد که شما اشتباه خود را پذیرفته اید و دیگر آن را تکرار نمی‌کنید.

 

مردان دوست دارند رهبر خانواده باشند

زنان باید بدانند مردان ذاتا دوست دارند رهبر و مدیر خانواده باشند و زمانی که زنی این حقیقت را نمی بیند با مشکل روبرو می شود. برای مردان بسیار سخت است که ببینند همسرشان او را نادیده گرفته و خود را رهبر و مدیر خانه می‌داند.

 

زنان نباید به گونه ای رفتار کنند که مردان حس کنند آن‌ها برتری خود را به رخ می‌کشند. حتی چنانچه از جهات گوناگون از همسرتان بهتر هستید هیچ وقت این نکته را به رخ او نکشید. گام به گام با همسرتان جلو نروید، یک قدم عقب‌تر از وی بایستید، اجازه دهید همسرتان بداند شما وی را به عنوان رهبر خانه قبول دارید. این یک قدم کوچک، اثر بزرگی در بهتر شدن زندگی زناشویی شما به وجود می آورد.

 

 

شوهر, رفتار با همسر, سیاست رفتار با شوهر

بهترین شیوه رفتار با شوهر

 

بیشتر مردان از صمیم قلب می‌خواهند زندگی موفق و پرباری داشته باشند

برخلاف تصور همه اغلب مردان به اندازه زنان به زندگی مشترکشان حس تعهد می‌کنند و به اندازه زنان به زندگی مشترکشان باور دارند ولی فرهنگ جوامع، زنان را مجبور می‌کند که تصوری خلاف حقیقت داشته باشند. خیلی وقتها مردان با تمام وجود بر حفظ و نجات زندگی مشترکشان تلاش می‌کنند و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

 

مردان دوست دارند همسرشان را خوشحال کنند، دوست دارند افراد خانواده را کنار یکدیگر جمع کنند و درست‌ترین کار‌ها را انجام دهند. در این شرایط وظیفه زنان است که با به وجود آوردن جو احساسی سالم و مناسب مردان را در انجام این کار‌ها کمک کرده و آن‌ها را تشویق کنند تا همچنان به زندگی مشترکشان متعهد باقی بمانند.

 

از او همفکری بخواهید

همسرتان را در تصمیم‌گیری‌های‌تان شریک کنید تا حس کند برای‌تان باارزش است. به وی نشان دهید که برای عقاید و نظراتش احترام  میگذارید ولی مجبورش نکنید به جای شما تصمیم بگیرد. مثلا او را در شرایطی قرار ندهید که کفش و لباس‌تان را انتخاب کند. بلکه در مسائل مهمی مانند مسائل مالی خانواده، آموزش بچه‌ها و چیزهایی از این دست نظرش را بخواهید.

 

شوهر, رفتار با همسر, سیاست رفتار با شوهر

روانشناسی رفتار با شوهر

 

اولویت‌هایش را به خاطر بسپارید

وقتی از او همفکری می‌خواهید، انتخاب‌ها و اولویت‌هایش را به یاد داشته باشید تا دفعه‌ی بعد بدانید چه می‌خواهد. نظر و سلیقه‌ی همسرتان را بشناسید.

 

جلوی دیگران از او ایراد نگیرید

این بدترین عملی است که می‌توانید برای بی‌احترامی به همسرتان انجام دهید. تفاوتی نمی‌کند همسر شما چه کاری باید می‌کرده و نکرده یا چه اشتباهی انجام داده، در هر صورت این حق را ندارید که پیش دیگران اورا سرزنش کنید و ایرادش را بگیرید. برای بیان کردن اشتباهش تنها شما دو نفر باید باشید. پیش بچه‌ها، دوستان و یا دیگر افراد خانواده، سر همسرتان داد نزنید.

 

توقع نداشته باشید کامل و بی‌عیب باشد

هیچ فردی کامل نیست، از جمله خود شما و همسرتان. چنانچه توقع دارید همسرتان همیشه بی‌عیب و ایراد باشد بنابراین فرد منطقی نیستید. ضعف‌ها و ایرادهایش را درک کنید و قبول کنید. چنانچه شوهر شما فراموشکار است، سرش غُر نزنید. بپذیرید که فراموشکاری عادت اوست تا بتوانید با هم راه کاری برای کمرنگ‌تر کردن این نقطه ضعفش بیابید. در اکثر موارد یکی از دلایل کاهش تمرکز و فراموش کاری مردان  می تواند داشتن کار و شغلی خسته کننده باشد.

 

شوهر, رفتار با همسر, سیاست رفتار با شوهر

رفتار با شوهر

 

پیش از حرف زدن فکر کنید

کلمات‌تان را سبُک و سنگین کنید. این عادت همیشه اهمیت دارد ولی زمانی که می‌خواهید با همسرتان صحبت کنید اهمیت بیشتری دارد. کلمات را با دقت انتخاب کنید و مراقب باشید کلمه‌ای به زبان نیاورید که همسرتان را ناراحت کند.

 

به او لبخند بزنید

لبخند زدن، خوشحالی را در زندگی پخش می‌کند و پیوندتان را تقویت می‌کند. با لبخند در به روی همسرتان باز کنید و پاسخ درخواستش را با لبخند بدهید.

 

عشق‌تان را فیزیکی هم نشان دهید

چنانچه در کارش موفقیتی به دست آورده با آغوش‌ باز تحسینش کنید. چنانچه به فرزندتان کمک کرده برای مسابقه‌اش تمرین کند، وی را ببوسید و برای زحمتش از او قدردانی کنید. کاری کنید که حس مهم بودن کند.

 

به زیبایی خودتان اهمیت بدهید

بگذارید خیالتان را راحت کنیم؛ مردها به هیچ وقت به دنبال خانم های مانکنی که تنها 40 کیلو وزن دارند نیستند. آنها میل دارند همسری برای خود انتخاب کنند که از نظر جسمانی قدرت داشته باشد و بتواند در آینده مادر مناسبی برای فرزندانشان باشد. با این وجود از شما انتظار دارند که به ظاهر خود اهمیت بدهید و به خودتان برسید. لباس های زیبا و تمیز بپوشید. موهایتان را مرتب کنید و در کل ظاهرتان را آراسته نگاه دارید.

 

شوهر, رفتار با همسر, سیاست رفتار با شوهر

چگونه با همسرمان رفتار کنیم

 

قابل اعتماد و وفادار باشید

مردها به دنبال زن هایی هستند که بتوانند به آنها اطمینان کرده و رویشان حساب باز کنند. حقیقت اینجاست که بعضی از زنان رازدار نیستند و کمتر اتفاق می افتد که همسرشان حرف های دل خود را پیش آنها بگویند. مردها زنی را می خواهند که قابل اطمینان باشد و تا آخر عمر خود به وی وفادار باقی بماند و در شرایط دشوار زندگی همراهش باشد. آنها می خواهند همسرشان نسبت به آنها متعهد و مسئول باشد.

 

جرقه‌ها را بزنید

با پرسیدن سوال ارتباطتان را شروع كنید. مردان خیلی اهل آغاز كردن صحبت و روشن‌كردن چراغ ارتباط نیستند. این به این معنی نیست كه آنها گوشه گیر یا خودخواهند و بلد نیستند با آدم‌ها ارتباط برقرار كنند بلكه این فقط یكی از آن تفاوت‌هایی است كه باید مورد دقت قرارشان دهید.

 

چنانچه دوست دارید مردتان در ارتباط با شما فعال باشد خودتان جرقه‌اش را بزنید و سپس ببینید كه او چگونه روی مسیری كه شما انتخاب كردید پیش می‌رود. كلید شما تنها یك سؤال است، بنابراین هر زمانی كه دیدید حرفی برای گفتن بین شما نیست از این كلید استفاده كنید.

 

او همین چیزی است که هست

ساده‌ترین راه برای شناخت مردها کلمات‌شان است. درحالی‌كه زنان‌ بعضی وقتها یك کلمه ساده را به كار می‌برند و توقع دارند همسرشان یك تهدید یا معنای پیچیده را از آن برداشت كند. مردها هیچ وقت این راه را نمی‌روند؛ آنها چیزی را می‌گویند كه واقعا می‌خواهند بگویند.  چنانچه می‌گوید خسته است پس خسته است.

 

در صورتیکه می‌گوید دوست‌تان دارد پس دوست‌تان دارد. كمتر مردی است كه برای حرف زدنش یك كد‌گذاری پیچیده طراحی كند بنابر این اگر وی چیزی می‌گوید كه متوجهش نمی‌شوید به جای سعی برای رمزگشایی از او بخواهید كه در مورد منظورش بیشتر توضیح دهد. اطمینان باشید كه او با توضیحات بیشتر همه شک هایتان را رفع خواهد كرد.

 

پیش‌بینی كنید

تلاش كنید عکس العملهای همسرتان به رفتارهای‌تان و همین‌طور موضوعاتی كه در زندگی پیش می‌آید را بشناسید. چه رفتاری وی را از كوره در می‌برد و چه حرفی می‌تواند او را كاملا آرام كند. این مسئله قدری وقت می‌برد ولی چانچه با توجه واكنش‌های همسرتان را بررسی كنید می‌توانید در مدت كوتاهی خشمش را کاهش دهید و زندگی‌تان را طوری پیش ببرید كه وی روزبه‌روز بیشتر حس آرامش كند و به همین علت بیشتر عاشق‌تان شود.

 

به جای او حرف نزنید

بگذارید كه خودش را آنگونه كه می‌خواهد توضیح دهد. اگر در هر لحظه از حرف زدنش حرفش را قطع كنید یا اینكه برای كامل‌كردن جمله‌اش سعی كنید هیچ وقت او را نخواهید شناخت. این اتفاق تنها در لحظاتی كه او مستقیما در مورد خودش و احساساتش حرف می‌زند نمی‌افتد بلكه شما می‌توانید در همه لحظاتی كه وی در باره اجتماع، كار، دوستان، خانواده و خودش حرف می زند به دید او نسبت به زندگی پی ببرید و بیشتر با آنچه حقیقتا هست، آشنا شوید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------