مردان زشت هم خيانت مي کنند 

 

 

خيانت, شک و ترديد

 

 


 

نمي خواهيم شک و ترديد بعضا بي مورد ما خانم ها را توجيه کنيم، اما به تجربه ثابت شده هرگاه خانم ها بوي خيانت را در زندگي زناشويي خود احساس کرده اند، شامه شان چندان بي راه هم نرفته است. البته اين نبايد دليلي شود که افسار تصورات و توهمات خود را رها کرده و کوچک ترين سرنخ هايي را بهانه اي براي شک و سوءظن نسبت به همسرمان قرار دهيم، چرا که هيچ چيز بدتر از اين نيست که شک نسبت به وفاداري همسرمان مانند بختک روي زندگي مشترک سايه بيندازد. قبل از اينکه بخواهيم به نشانه هاي خيانت نگاه کنيم، اين سوال پيش مي آيد که اصلا چرا خيانت؟ در اين مطلب بررسي مي کنيم که آقايان در چه شرايطي ممکن است به همسرشان خيانت کنند.

 

 

 

اگر هول مي شود...

 

 

 

يک روانشناس خانواده معتقد است که هر مردي در زندگي زناشويي ممکن است دچار لغزش شود. اما اينکه سعي در پنهان کردن اين لغزش نداشته باشد، يعني اينکه امکان فکر کردن به لغزش هاي ديگر را هم مي تواند درسرش بپروراند. مثلا ممکن است شما در موبايل همسرتان يک SMS يا عکس مشکوک ببينيد. واکنش او چيست؟ هول مي شود، دست و پايش را گم مي کند و به وضوح دنبال بهانه اي براي توجيه اين ماجرا در ذهنش مي گردد؟ يا برعکس با خونسردي کامل همه چيز را به گردن شکاکي بي مورد و بيش از حد شما مي اندازد.

 

 

 

اگر شما از او سر هستيد...

 

 

 

متاسفانه وقتي مردان احساس کمبود (به ويژه در مقابل زنان) مي کنند، به جاي آنکه سعي در بالا بردن خود و برطرف کردن کمبود خود کنند، تلاش مي کنند تا اين نقطه ضعف را در جاي ديگري جبران کند. اما اين به معني اين نيست که اگر شما داراي مقام شغلي بالاتر يا ظاهر بهتري از همسرتان هستيد، از کار خود استعفا داده يا ظاهرتان را هم سطح او کنيد که مبادا خداي ناکرده او به شما خيانت کند بلکه بهتر است قبل از ازدواج و بعد از آن اين مسئله را با خودتان و او حل کنيد و به او اطمينان بدهيد که هر دو با اين مسئله کنار آمده ايد.

 

 

 

اگر بي خودي رمانتيک شده...

 

 

 

اگر همسرتان هيچ وقت اهل ديدن فيلم هاي رمانتيک نبوده و حالا پابه پاي شما به تماشاي اين فيلم ها مي نشيند و حتي در صحنه هاي گريه دار مي توانيد قطرات اشک را در چشمانش ببينيد، ممکن است به احساساتي شدن عجيب و غريب او شک کنيد. مردان اصولا از بيان مستقيم احساسات خود گريزانند، اما اگر به طور غيرقابل باوري از پرداختن به مکالمه هاي احساسي فرار مي کند، يعني اينکه سعي در پنهان کردن چيزي دارد. حقيقت اين است که زن و شوهر هرچه قدر از نظر احساسي از هم دور باشند، امکان وقوع خيانت بين آنها بيشتر است.

 

 

 

اگر حرف گوش کن شده...

 

 

 

هيچ زن و شوهري وجود ندارند که سر همه چيز هميشه با هم توافق داشته باشند. بنابراين اگر شوهرتان در پاسخ هرچه که شما مي گوييد سر تعظيم فرود آورده و از بحث و دعوا دوري مي کند، نشان مي دهد که يک جاي کار مي لنگد و او در واقع احساس واقعي خود را سرکوب مي کند و همين بغض و خشم فروخورده در آينده اي نزديک مي تواند بهانه اي براي خيانت باشد. خيلي وقت ها اين نشانه مي تواند به صورت طلب عفو و بخشش مدام و بي مورد نيز نمود پيدا کند.

 

 

 

جست وجوي کمک؛ سرچشمه خيانت

 

 

 

اگر مردي قبل از ازدواج به تعهدات خود عمل نکند، ازدواج هيچ معجزه اي برايش به وجود نمي آورد که هيچ، ممکن است کار را خراب تر کند!

 

 

دلايل خيانت آقايان مي تواند چيزهاي متفاوتي باشد. اينکه شما زياد غر بزنيد، به خودتان نرسيد، همسرتان را فراموش کنيد، تفاوت هاي اخلاقي بين شما در طول سال ها به وجود آمده باشد و... ممکن است بهانه هايي به دست مردان دهد تا به شما خيانت کنند. اما شايد بتوان همه اينها را تحت يک دليل کلي دسته بندي کرد. اينکه زماني مردي مرتکب خيانت به همسرش مي شود که معناي زندگي زناشويي براي او تغيير کرده و تصوراتي که از ازدواج در ذهن خود ترسيم کرده بوده، ناگهان يا به تدريج به هم بريزد. از آنجا که مردان هميشه در تلاشند تا بر موقعيت غلبه کنند، زماني که حس مي کنند همسرشان در اين زمينه نمي تواند کمکي به آنها کند، اين کمک را در جاي ديگري جست وجو مي کنند. اين مي تواند همه آن چيزي باشد که مردان به خاطرش نسبت به همسر خود بي وفايي پيشه مي کنند.

منبع:مجله تپش     

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------