بیوگرافی سیاوش جلالی معروف به سیجل؛ مشهورترین رپر ایرانیبیوگرافی سیاوش جلالی, بیوگرافی سیجل, سیجل خواننده

زندگینامه سیجل خواننده گروه زد بازی

 

بیوگرافی سیجل خواننده گروه زد بازی به همراه حواشی و عکس

سیاوش جلالی که با نام مستعار سیجل در ایران شناخته می شود یکی از معروف ترین و مشهورترین رپرهای ایرانی است. با اینکه وی در دوران نوجوانی از سبک رپ متنفر بود ولی در حال حاضر به این نوع موسیقی و خوانندگی روی ﺁورده است و به یک رپر سرشناس تبدیل شده است.

سیجل در سال 2005 به یکی از معروف ترین گروه های رپ ایرانی یعنی گروه زد بازی پیوست. این گروه، متشکل از انواع رپرهای سرشناس و معروف ایرانی است که در نقاط مختلف دنیا اعم از تهران، لندن و پاریس مشغول می باشند. 

 

گروه زد بازی از پیشگامان سبک گنگستا رپ فارسی می باشد که در ابتدا از رپرهایی همچون مهراد مستوفی ‌راد (مهراد هیدن)، سامان رضاپور (سامان ویلسون) و همچنین سهراب مرادخواه (سهراب ام‌ جی) تشکیل شده بود. سیاوش جلیلی یا همان سیجل و علیرضا جزایری (علیرضا جی ‌جی) رپرهایی بودند که در ادامه به این گروه، پیوستند.

 

عکس های سیجل, سیاوش سیجل, آهنگ های سیجل و جی جی

سیاوش جلالی خواننده گروه زد بازی

 

بیوگرافی سیاوش جلالی

سیاوش جلیلی یا سیجل در 15 مهر سال 1364 در تهران، متولد شد. وی فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی شیمی و کارشناسی ارشد رشته ی مهندسی فرآیند در فرانسه است. او تک فرزند خانواده ای است که شغل پدر خانواده، خلبان هواپیمای مسافربری بود.

 

پدر او در سال 1392 درگذشت. سیاوش جلالی در مصاحبه های خود در مورد زندگی اش گفته است در سال 1380 و وقتی که 16 ساله و در مقطع پیش دانشگاهی بودم به همراه پدر و مادرم به فرانسه مهاجرت کردیم.

 

وی در سال 1384 یعنی زمانی که 20 ساله بود موفق شد به همراه علیرضا جی جی وارد گروه زد بازی شود. سیجل به سرعت پس از ورود به این گروه توانست استعدادهایش را به رخ بکشد و تنها 2 سال بعد از ورودش به این گروه یعنی در سال 1386 صدایش مورد توجه عموم قرار گرفت به گونه ای که در سال 1387 موفق شد به همراه سهراب ام جی، آهنگی برای فیلم تیغ زن بسازد.

 

خواننده گروه زد بازی, سیجل, زندگینامه سیجل, عکس سیجل

عکس های سیجل رپر ایرانی

 

علاقه به موسیقی سیاوش جلالی

وی می گوید در نوجوانی از سبک موسیقی رپ متنفر بودم. به گونه ای که وقتی در مهمانی ها دوستانم با پیانو، آهنگ های امینم را می نواختند من به بالکن می رفتم تا این صدا را نشنوم. بعد از این که به همراه پدر و مادرم به فرانسه مهاجرت کردیم سال اولی که در پاریس بودم، برایم خیلی سخت گذشت تا اینکه با علیرضا جی جی آشنا شدم. 

 

از آنجایی که از امین و سبک موسیقی اش خوشم نمی آمد علیرضا مرا به زور به تماشای فیلم mile8 برد. در این فیلم، امینم، نقش اول را بازی می کرد. بعد از تماشای این فیلم بود که من علاقه مند سبک موسیقی رپ شدم.

 

بیوگرافی سیاوش جلالی, بیوگرافی سیجل, سیجل خواننده

سیاوش جلالی خواننده ایرانی

 

علاقه سیجل به ساسی

او می گوید: وقتی حالم خوب نیست و یا در مهمانی حضور دارم دوست دارم آهنگ های ساسی را بشنوم. با اینکه سبک های ما با هم خیلی متفاوت است اما من قبول دارم سبک ساسی، بهترین است. سیاوش جلالی در مورد سبک آهنگ هایشان می گوید ما در آهنگ هایمان سعی می کنیم جایگاه خانم ها را بالا ببریم. اگر در برخی از قسمت های آهنگ هایمان، این حس منتقل نمی شود باید بگویم که آن قسمت ها جنبه ی fun و سرگرمی دارند و یک بخشی از زندگی جوانان امروزی را نشان می دهد و اصلا قصد بدی نداریم.

 

از طرف دیگر، این ذات موسیقی رپ است که به این موضوعات هم بپردازد. هدف ما در موسیقی های ما، این نیست که بگوییم مردان بهتر هستند یا زنان. در واقع، از نظر من، موضوع برابری حقوق و زنان مردان، یک موضوع لوس است. چرا که دیگر، همه ی ما در زندگی، این موضوع را پذیرفته ایم و نیازی نیست که دائما و به طور مستقیم، به آن بپردازیم. همه ی ما در زندگی شخصی خود، همسران بسیار خوبی داریم.

 

عکس سیجل, سیاوش جلالی, عکس های سیجل

عکس سیجل خواننده گروه زد بازی

 

نقش سیجل در گروه زد بازی

از جمله نقش های من در این گروه، شروع آهنگ، انتخاب بیت ها و خواننده های کروس هر بخش است. ادامه ی کار با بچه ها است که محشر به پا می کنند و در نهایت، علیرضا کار را تمام می کند. از دیگر کارهای من در گروه زد بازی، صحبت کردن با برنامه گذارها و جذب اسپانسرها است که توانایی من، به دلیل خلق و خو و روحیه ی مهندسی ام می باشد. 

 

بیوگرافی سیاوش جلالی, بیوگرافی سیجل, سیجل خواننده

سیاوش جلالی و همسرش

 

عکس های سیاوش جلالی در شبکه های مجازی

سیاوش جلالی یا همان سیجل به مانند بسیاری از افراد معروف، در شبکه های مجازی عکس ها و فیلم های زیادی از خود منتشر می کند اما معروفیت او به دلیل این عکس ها نیست. او با آهنگ های بسیار خوبی که خوانده، این موفقیت و معروفیت را به دست آورده است و اصلا او را با شاخ های مجازی اشتباه نگیرید.

 

زندگینامه سیجل, عکس سیجل, سیاوش جلالی

تصاویر سیجل خواننده رپ 

 

ازدواج سیاوش جلالی

سیجل، در سوم جولای سال 2017 عکسی از مراسم عروسی خود در شبکه ی های اجتماعی منتشر کرد. سیجل می گوید من و همسرم نازنین، از سال 1390 همدیگر را می شناسیم و در تمام این دوره، رابطه ی خوبی با هم داشتیم و خوشحال بودیم.   او می گوید نازنین همیشه به مانند یک نور در لحظات تاریک و سیاه زندگی ام بود و همواره مهم ترین بخش زندگی ام است. من بخش هایی از زندگی مشترکمان را در شبکه های مجازی به اشتراک می گذارم و بسیار با همسرم دوست هستم.

 

خواننده گروه زد بازی, سیجل, زندگینامه سیجل

عکس های اینستاگرام سیجل خواننده گروه زد بازی

 

راز موفقیت از نگاه سیاوش جلالی

سیجل در مورد راز موفقیت خود می گوید: تنها پیشنهاد من به جوان ها و افرادی که می خواهند در زندگی کاری خود موفق باشند این است که خودشان باشند. او می گوید در حال حاضر، شرایط هیچکس آنچنان خوب نیست و همه افراد مشکلاتی دارند. این، خودمان هستیم که می توانیم این وضعیت را تغییر دهیم.

 

پس سعی کنید از چهارچوب های معمول و روتین زندگی بیرون بیاید و چهارچوب های خودتان را بسازید. سعی کنید همه با هم، به سراغ یک شغل نروید و اگر در شغلی هستید سعی کنید بهترین باشید. تمام مشکلات، راه حلی دارند سعی کنید راه حل ها را پیدا کنید. 

 

عکس های سیجل, سیاوش سیجل, آهنگ های سیجل و جی جی

تصاویر سیجل رپر ایرانی

 

موفقیت گروه زد بازی از نظر سیاوش جلالی

سیجل در مورد موفقیت های گروه زد بازی می گوید: موفقیت ما به دلیل ارائه ی یک کار درست در زمان درست بود. در واقع در این گروه، تمام افراد به صورت کاملا اتفاقی دور هم جمع شدند که تمامشان، از استعدادهای بی نظیری برخوردار هستند. علاوه بر این، ما همیشه خود را به چالش می کشیم تا در مورد موضوعات روز صحبت کنیم و بخوانیم.

 

من و گروهم دیگر از شعر و آهنگ هایی که در مورد شکست عشقی بود خسته شده بودیم برای همین، سعی کردیم موضوعات روز را مطرح کنیم و موضوعی را در موسیقی خود بیان کنیم که همه ی ما در طول روز، آن ها را می بینیم و با آن ها زندگی می کنیم. نظرپردازی روی متن ها و کروس ها بر عهده ی من است. به همین دلیل امکان دارد در تاکسی در حال فکر کردن باشم یا صحبتی نظرم را به خود جلب کند سریعا آن ها را روی بیت ها پیاده می کنم و اگر خوب از آب درآید تبدیل به موسیقی می کنم.

 

بیوگرافی سیاوش جلالی, بیوگرافی سیجل, سیجل خواننده

سیجل خواننده رپ ایرانی

 

آهنگ های سیاوش جلالی

سیجل آهنگ های زیادی خوانده است. اولین آهنگی که منتشر کرد در سال 2005 و با گروه زد بازی بود و در حال حاضر آخرین آهنگی که از او بیرون آمد در سال 2019 و به نام امشب دور همیم بود. سجیل آهنگ های زیادی را هم با گروه زد بازی و هم با همکاری افراد دیگری خوانده و منتشر کرده است.

 

زندگینامه سیجل, عکس سیجل, سیاوش جلالی

عکس های جدید سیاوش جلالی 

 

سیجل یا سیاوش جلالی یک سبک ندارد

به نظر خودش، سیجل یک سبک موسیقی خاص یا یک شخصیت ندارد. چرا که شروع کار من با آهنگ من چتم بود. سپس لقب سلطان احساس را به خاطر آهنگ های عاشقانه ام گرفتم. بعدها هم به دلیل خواندن برخی آهنگ های خاص، القاب دیگری به من دادند. من در طول حرفه ی موسیقی، بعدهای مختلفی داشتن و انتخاب یک سبک و بعد، برایم سخت است.

 

 خواننده گروه زد بازی, سیجل, زندگینامه سیجل

عکس سیجل و همسرش نیلوفر

 

گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------