بیوگرافی حسین صفامنش خواننده ای از دیار کرمانشاه عکس های حسین صفامنش

 

حسین صفامنش متولد 29 تیر 1355 در شهر کرمانشاه است. او از همان دوران نوجوانی با موسیقی مأنوس بود و به واسطه ی صدای زیبایش عضو گروه سرود مدرسه کاشانی شد و در جشن های دهه ی فجر آهنگ های شاد کردی می خواند.

 

حسین صفامنش شیفته و شیدای صدای مردانه و پرطنین هنرمندان کرد زبان همچون استاد حسن زیرک ،ماملی،علی مردان،طاهر توفیق ،کاک ناصر و... بود و عشق به صدای این هنرمندان وی را وارد دنیای خوانندگی کرد. حسین صفامنش جوان صدایی زیبا و دلنشین داشت و سرشار از استعداد بود ولی به دلیل نبود امکانات و راهنمایی دلسوز تا مدت ها عرصه ای برای بروز استعدادهای خود نیافت. 

 

حسین صفامنش خواننده ای از دیار کرمانشاه

 

در سال هفتادونه، کنسرتی در قالب پاپ و با تنظیم آقای نوزاد خطاط در تالار برق کرمانشاه اجرا نمود که شدیدا مورد توجه مردم قرار گرفت که بعد از سالها هنوز به صورت خاطره ای زیبا در ذهنها جای گرفته است.

پنج سال بعد با جناب فرشاد رستمی آشنا شد و تصمیم گرفت که یک آلبوم رسمی را ارائه دهیم که در سال هزار و سیصد و ‌‌هشتاد و پنج آلبوم رسمی اش با مجوز وزارت ارشاد و با نام ئیواره(غروب) وارد بازار شد که با استقبال زیادی روبه رو شد ولی متاسفانه به خاطر عدم رعایت حق کپی رایت توسط برخی افراد، به جای فروش نسخه اصلی، نسخه کپی آن و باکیفیّت بسیار پایینی به دست مردم رسید،که باعث ضرر مالی زیادی نیز به حسین صفامنش شد. 

 

بیوگرافی حسین صفامنش 

 

بعد از کاست ئیواره ،تصمیم بر آن شد که ادامه فعالیتهای هنری به صورت کنسرت باشد و در سال هزارو سیصدو نود با رهام صبحانی آشنا شد و تصمیم گرفته شد کنسرتی در قالب سنتی و در دو بخش فارسی و کوردی در تالار سوره تهران برگزار کنند، که مورد توجه هنردوستان عزیز قرار گرفت و پس از تهران راهی شهر سنندج شد و در تالار فجر سنندج نیز به اجرای کنسرت پرداختند .

 

متاسفانه به خاطر برخی مسائل کوچک همکاری حسین صفامنش با ایشان دوام چندانی نداشت و به همان دو اجرا ختم شد.

بعد از ان با جناب علی احمدی سرپرست گروه آوا و در قالب موسیقی کلاسیک ایرانی در جشنواره مقاومت در سال نود و دو در تهران ،برج میلاد شرکت کرد و در این جشنواره مقام اول را کسب نمودند.

 

 حسین صفامنش خواننده ی کرد

 

پس از آن همکاریش را با جناب رستمی ادامه داد و کنسرتی را در سال نود و دو ،در تالار وحدت اجرا نمود.

در این بین حسین صفامنش با جناب مسعود معزی نوازنده سنتور و سرپرست گروه بیداد آشنا شد که بعد از ان تصمیم گرفته شد در شهر کامیاران و دیواندره به اجرای کنسرت بپردازند که همین اتفاق هم افتاد و این همکاری ، همکاری خوبی بود.

سپس با گروه آرشاویر و به سرپرست هنرمند عزیز، جناب فرشاد رستمی به اجرای کنسرت در شهرهای کرج سنندج،سقز،مریوان و تهران پرداخت .

 

عکس حسین صفامنش و دخترش

 

ازدواج حسین صفامنش :

آقای صفامنش ازدواج کرده است و خداوند یک دختر به  عطا کرده است.

 

عکس حسین صفامنش

 

آهنگ های حسین صفامنش:

وە داخ چین یارە گەم

 نه وروزانه

سوره شه ونم

 ئه ی وهارم به و

 بیلا بگیرم

خو اراد نیرم

مرافه

خوشه ویسته که م

زاگرس غه ریب

ناسکه

هه ر من بی که سم

خویشکه خاسه که م

 ئیمشه و

غه م زه ده ی خوتم

 بزران

 مه رو

گولمی

سفر خوش

 ای مطربی حریفان

 کولبر

 زوخ

هو دوسه گه م

ته نک

تره دور

ره زیانه

ای خدا

 هاتیه

بهار

دالگ

کشکله شیرازی

وه‌ره

شیرینه یارم

حه‌بیبم

هه‌ی له نیو سابلاغ دا

مه‌ر جه‌نگه

شیلانه

کرمانشان

 

 کنسرت حسین صفامنش

 

 

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------