بی رحم ترین پادشاهان جهانبی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان چه کسانی بودند

بی رحم ترین پادشاهان جهان

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان چه کسانی هستند؟

به اعتقاد تاریخ نویسان، تاریخ بشری خیلی پیچیده‌تر از آن چیزی‌ است که قسمت هایی از آن را در کتاب های تاریخی می‌خوانیم.با این حال چنانچه نگاهی به همین مدارک کم بیندازیم،با شخصیت‌های گوناگونی مواجه می‌شویم که تا نام های آنان همیشه در ذهن ها باقی خواهد ماند. بعضی از آنان اشخاصی دوست داشتنی در دوره خود بودند. در مقابل اشخاص دیگری بی‌رحم و ظالم هستند.با ما باشید تا با تعدادی از آنها آشنا شوید.

بی رحم ترین پادشاهان جهان

شاه لئوپلد دوم

شاه لئوپلد دوم پادشاه بلژیک بود که در سال ۱۸۶۵ پس از پدرش بر تخت نشسته و تا هنگام مرگ بر این کشور فرمانروایی کرد. قلمرو حکمرانی لئوپلد، کشور آزاد کنگو بود که آن را در آفریقا زیر سلطه خود درآورده بود.

 

او توانست با گرد آوری عاج فیل از این کشور به ثروت بسیار زیادی برسد. وی بعد از فهمیدن ارزش کائوچو افراد دهکده را مجبور به جمع آوری شیره کائوچو می‌کرد. آن‌ها باید هر روز مقدار معلومی از شیره درختان را به ماموران می‌دادند، وگرنه دست‌های آن‌ها قطع می‌ گردید.

 

وی ارتش ترس و رعب عمومی به راه انداخته بود که به دست بسیاری از اشرار اداره می‌شد. این دسته هر روز به بهانه‌های گوناگون مردم کنگو را به قتل می‌رساندند. مطابق آمار میان ۳ تا ۵ میلیون کنگویی در دوره پادشاهی این ظالم جان خود را از دست دادند. دولت بلژیک در سال ۱۹۰۸ مالکیت کنگو را از لئوپلد گرفت و زیر سرپرستی خود قرار داد، ولی لئوپلد برای کار‌های وحشیانه اش هیچ وقت مجازات نشد.

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان,وحشتناک ترین فرمانروایان تاریخ

بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان

 

ملکه خونخوار وو

ملکه وو از اکتبر 690 تا فوریه 705 بر چین فرمانروایی می کرد. وی تنها زن در طی تاریخ چین است که به حکمرانی رسید. ملکه وو با وجود اینکه یک زن بود ولی خیلی شرور و خونخوار بود و هر کسی را که در مقابل دستوراتش ایستادگی می کرد به قتل می رساند.

 

شکنجه، اعدام و اجبار زندانی ها به خودکشی از جمله جنایت های شایعی بود که ملکه دستور اجرای آن را صادر کرد. وی همه مخالفان خود از جمله ملکه قبل از خود یعنی وانگ را به قتل می رساند یا فرمان تبعید آنها را داد.

 

ملکه وو حتی دستور قتل خواهرزاده و برادرزاده هایش را هم داد و دختر تازه متولد شده اش را هم کشت. او حتی اعضای خانواده اش از جمله پسرانش را هم تبعید کرد و حتی به یکی از آنها فرمان خودکشی داد.

 

این ملکه جنایتکار در دوران فرمانروایی اش بر چین، اشخاص زیادی را مسموم کرد، به دار آویخت یا به قتل رساند و حتی به دستور او بینی، گوش، دست ها و پاهایشان را بریدند. ملکه وو در دسامبر 705 هنگامی که 81 سال داشت از دنیا رفت.

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان,خونخوارترین پادشاهان تاریخ ایران

بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان چه کسانی بودند

 

امپراتور ترسو کین شی هوانگ 

کین شی هوانگ نخستین امپراتور چین بود که از سال 221 تا 210 قبل از میلاد مسیح (ع) بر چین فرمانروایی کرد. وی پادشاهی با اختلالات روانی و به شدت شرور بود. کین شی در یازده سال حکمرانی اش بیشتر از 120 هزار خانواده را مجبور کرد تا خانه هایشان را رها کنند.

 

او فرمان داد تا تقریبا تمام نوشته ها و کتاب هایی که در چین وجود داشت را بسوزانند و صدها نفر از چینی هایی که مشغول تحصیل بودند را سوزاند یا گردن زد. کین شی برای اینکه بتواند هر چه بیشتر بر مردم مسلط شود، مالیات ها را به ویژه برای کشاورزها بیشتر کرد.

 

در زمان فرمانروایی او میلیون ها مرد به کار گرفته شدند تا جاده ای به طول بیش از 500 کیلومتر ساخته شود. او امپراتوری بود که دیوار چین و دیگر سازه های معماری را به وجود آورد ولی به جای آن صدها نفر در این راه، جان خود را از دست دادند.

 

کین خیلی دوست داشت هیچ وقت نمیرد ، برای همین زمانی که دانشمندان و کیمیاگران دربار نتوانستند راهی برای این کار پیدا کنند، فرمان داد 480 نفر از آنها را زنده به گور کنند. کین می ترسید حتی بعد از مرگ هم مورد هجوم دشمنان خود قرار گیرد برای همین فرمان داد تا مقبره ای بزرگ بسازند که برای ساختنش 700 هزار کارگر مورد نیاز بود. گفته می شود که او بیشتر از یک میلیون نفر را در زمان حکومتش کشت. کین شی هوانگ در سپتامبر 210 قبل از میلاد مسیح (ع) درگذشت.

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان,ظالم ترین پادشاهان جهان

وحشتناک ترین فرمانروایان تاریخ

 

چنگیز خان

نمی شود در فهرست بی رحم ترین ها نام چنگیز خان در آن فهرست نباشد. چنگیزخان که اسم اصلی اش " تموچین" بود بنیان گذار بیرحم امپراتوری بزرگ مغول بوده است. امپراطوری مغول به یکی از بزرگترین امپراطوری ها پس از مرگش تبدیل شد.

 

چنگیز خان قدرت خیلی زیادی داشت و به علت خوی وحشی و قدرت بسیارش قتل های وحشتناکی را انجام داد و به گفته ی بعضی تاریخ نویسان در طی کشورگشایی او 40 میلیون نفر جان خود را از دست دادند که بیشتر از 1 میلیون نفر آنها ایرانی بودند که به وسیله نیروهای چنگیز سراز بدنشان جدا شدند.

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان چه کسانی بودند

خونخوارترین پادشاهان تاریخ ایران

 

نرون

نرون یکی از ظالم ترین و خونخوارترین امپراتوران تاریخ و خواهرزاده کالیگولای وحشی بود. برای نرون پادشاهی و قدرت خیلی اهمیت بسیاری داشت که به علت آن حتی مادر و همسران خود را هم کشت. نرون مخالف خیلی سرسختی برای مسیحیان بود تا جایی که شهر رم را به آتش کشید تا آنها را مقصر نشان دهد.

 

در این آتش سوزی همه شهر رم از میان رفته و صدها هزار نفر از افراد بی گناه در آتش سوختند یا همه زندگی خود را از دست دادند. در این هنگام نرون به بالای تپه ای رفته و با زدن چنگ، آتشی را که روشن کرده بود را تماشا می کرد.

 

بعد از خاموش شدن آتش، نرون کاخ جدیدی ساخت و هر روز تعدادی از افراد را به بهانه دست داشتن در این آتش افروزی دستگیر و آنها را زنده زنده جلوی حیوانات انداخته یا در آتش می سوزاند. بعد از مدتی مردم دیگر تحمل نکردند و ضد او شورش کردند که این شورش با خودکشی نرون به آخر رسید.

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان چه کسانی بودند

ظالم ترین پادشاهان جهان

 

آتیلا

آتیلا یکی از بی رحم ترین پادشاهان دنیا بود که میان سال های 434 تا هنگام مرگش در سال 453 بر مردم هان فرمانروایی می کرد و بزرگ ترین امپراتوری را در اروپا داشت. حتی نگاه کردن به صورت خالکوبی و سر عجیب و غریب وی هم ترس در دل مردم می انداخت. وی حتی بعد از مرگ نیز قوم وحشی بربرها را از خود به جا گذاشت. آتیلا بیشتر شهرهای اروپایی را گرفت. خیلی از افراد را کشت، خانه هایشان را آتش زد و مال هایشان را غارت می کرد.

 

افرادی که نمی خواستند جان خود را از دست بدهند مجبور بودند به ارتش او بپیوندند. در دوره فرمانروایی وی میلیون ها نفر جان خود را از دست دادند یا بی خانمان شدند.

 

آتیلا به صورت عجیبی از دنیا رفت و هیچ کس علت اصلی آن را نفهمید. برای اینکه کسی از جای خاکسپاری او باخبر نشود، فردی که او را دفن کرد هم کشته شد.

 

آدولف هیتلر

آدولف هیتلر یک سیاستگذار آلمانی بود که رهبر نازی به حساب می آمد و از سال 1933 تا 1945 حکومت می کرد. هیتلر جنگ جهانی دوم را در اروپا شروع نمود که قصدش، گرفتن لهستان در سال 1939 بود و در آخر نقش خودش را در هلوکاست به پایان رساند که بیش از 6 میلیون یهودی کشته شدند.

 

سیاست های تبعیض نژادی و جغرافیایی او بر هیچ فردی پوشیده نیست. در سال 1945 با راه یافتن نیروهای شوروی به مکان او ، هیتلر با یک گلوله به زندگی خود به پایان رساند.

 

بی رحم ترین پادشاهان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان, بی رحم‌ترین فرمانروایان جهان چه کسانی بودند

بی رحم ترین پادشاهان جهان

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------