توصیه های طب سوزنی برای پوست شماتوصیه های طب سوزنی,شیوه‌های طبیعی طب سوزنی

توصیه های طب سوزنی برای پوست شما

30 سالگی را پشت سر گذاشتید و نگران بروز چین و چروك هستید و افتادگی عضلات و پوست صورت نگران‌تان كرده است؟ هوشیار باشید اما نگران نباشید. امروزه در جهان شیوه‌های مختلفی برای حفظ زیبایی، نشاط و شادابی پوست وجود دارد كه یكی از رایج‌ترین، موثرترین و پراقبال‌ترین آنها طب سوزنی است. شیوه‌ای كه امروزه توسط بسیاری از بازیگران و خواننده‌های مطرح جهان برای حفظ شادابی و سلامت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته بسیاری از كارشناسان و درمانگران شیوه‌های طبیعی طب رایج طب سوزنی از جمله روش‌های منحصربه فرد و كم‌عارضه در جهان است كه می‌تواند زیبایی و شادابی را در كمتر از یك ماه به شما هدیه كند.

برای از بین بردن جای جوش دنبال چاره‌ هستید

روش چینی‌ها را تجربه كنید
اگر برای از بین بردن جای جوش و ترمیم خراش‌های سطحی پوست‌تان به دنبال راه چاره‌ هستید و می‌خواهید بدون استفاده از شیوه‌های درمانی تهاجمی و مدرن آنها را درمان كنید با متخصص طب سوزنی مشورت كنید. متخصصان طب سوزنی بر این باورند كه استفاده از سوزن‌های طب سوزنی علاوه بر آنكه می‌تواند كلاژن‌سازی پوست را تحت تاثیر قرار دهد، می‌تواند جریان گردش خون را در بافت صورت افزایش دهد و به این ترتیب هم خونرسانی و هم غذارسانی به بافت‌های آسیب‌دیده را بیشتر كند، بنابراین در صورتی كه برنامه غذایی افراد نیز مناسب باشد یعنی موادمعدنی، آنتی‌اكسیدان‌ و ویتامین‌های مورد نیاز پوست را مصرف كنند، تحریك‌های طب سوزنی كمك می‌كند تا روند تغذیه سلول‌های پوست بهبود یابد و آسیب‌های پوستی و آثار به جای مانده از زخم یا جوش پاكسازی و درمان شود. این شیوه حتی برای پاكسازی جوش‌ها و آكنه‌ها نیز توسط درمانگران طب سوزنی توصیه می‌شود.

می‌خواهید با اخم ابروها خداحافظی كنید

كلاژن‌سازی پوست‌تان را تحریك كنید
همه ما با فرا رسیدن 40 سالگی نشانه‌هایی از چین و چروك، شلی و افتادگی پوست را در نقاط مختلف پوست به ویژه اطراف چشم و لب‌ها مشاهده می‌كنیم. بروز این چین و چروك‌ها عمدتا به دلیل كاهش قابلیت‌های بازسازی كلاژن در پوست اتفاق می‌افتد. كلاژن در حقیقت پروتئینی است كه در حفظ سلامت، نشاط و شادابی پوست بسیار موثر است. وجود این پروتئین در بافت پوست موجب می‌شود تا خاصیت ارتجاعی پوست حفظ شود. بنابراین هرگونه اختلال در روند بازسازی كلاژن پوست موجب شلی، افتادگی و بروز چین و چروك پوست می‌شود. با افزایش سن و گذشتن از مرز 40سالگی روند بازسازی كلاژن پوست در مقایسه با روزهای جوانی كندتر می‌شود، بنابراین احتمال افتادگی و چین و بروز آن در پوست افزایش می‌یابد. درمانگران طب سوزنی با زدن سوزن‌هایی به نقاط خاصی از پوست صورت می‌توانند روند كلاژن‌سازی پوست را تقویت كنند و مانع از بروز چین و چروك‌ها در صورت شوند، بنابراین اگر نگران خط اخم خود هستید كه این روزها نشاط و خنده را از شما گرفته با یك متخصص طب سوزنی مشورت كنید. در این حالت به راحتی می‌توانید بدون نیاز به تزریق با خط اخم خود خداحافظی كنید.

سلولیت‌‌ها ظاهرتان را زشت كرده

از سوزن‌های چینی كمك بگیرید
سلولیت در حقیقت همان  وضعیت پرتقالی پوست است كه در نواحی ران، باسن و پهلو ظاهر می‌شود و پیش از هر چیز زیبایی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نواحی درگیر با سلولیت  به دلیل اختلال در گردش خون دچار تورم و سفتی می‌شود و البته افزایش وزن و كاهش وزن به صورت مستمر، رژیم غلط غذایی و پوشیدن لباس‌های تنگ و نامناسب از دیگر دلایل بروز سلولیت‌ها در بدن است. اما از آنجا كه كاهش جریان گردش خون یكی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل بروز سلولیت‌هاست، طب سوزنی می‌تواند بسیار كمك‌كننده باشد. درمانگر طب سوزنی با كمك سوزن‌ها علاوه بر تحریك سوخت و ساز بدن و افزایش متابولیسم بدن به منظور كاهش وزن با بهبود جریان گردش خون در موضع سلولیت می‌تواند به كاهش و درمان آن كمك كند. این شیوه یكی از بهترین شیوه‌های طبیعی و غیرتهاجمی در جهان برای درمان سلولیت است كه هیچ عوارضی را برای بیمار به همراه ندارد.

خشكی پوست كلافه‌تان كرده

به سبك چینی‌ها پوست‌تان را مرطوب كنید
یكی از شایع‌ترین شكایت‌ خانم‌ها با شروع فصل پاییز افزایش خشكی و زبری پوست است. اگر شما هم در این گروه قرار می‌گیرید و خشكی پوست با شروع فصل سرما در شما قوت می‌گیرد می‌توانید با كمك تكنیك‌های درمانگران طب سوزنی برای درمان خشكی پوست و افزایش رطوبت پوست‌تان اقدام كنید. به این ترتیب با یك تیر سه نشان را می‌زنید. با این كار نه تنها به آبرسانی بهتر به سلول‌ها و بافت‌های پوستی كمك می‌كنید بلكه با افزایش جریان گردش خون در پوست صورت به بهبود غذارسانی به این سلول‌ها كمك می‌كنید. ضمن آنكه جریان جایگزینی سلول‌های جوان و شاداب را با سلول‌های پیر و فرسوده بالا می‌برید. به این ترتیب هم می‌توانید خشكی پوست‌تان را درمان كنید و هم به جوانی و شادابی آن كمك كنید.

از تیرگی پوست‌تان خسته‌اید

هورمون‌های درونی را متعادل كنید
طب سوزنی چین به شیوه‌های مختلفی می‌تواند به زیبایی و شادابی پوست‌تان كمك كند. اگر شما هم در گروه افرادی هستید كه از تیرگی و كدری پوست‌تان خسته شده‌اید شاید در حال تجربه یك به هم ریختگی هورمونی هستید. از دیدگاه درمانگران طب سوزنی ایجاد تعادل هورمونی در بدن و تنظیم انرژی‌ یین و یانگ می‌تواند یكی از ساده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن تیرگی پوست باشد. در حقیقت عدم پاكسازی و سم‌زدایی ارگان‌های درونی بدن به ویژه كبد از سموم و فضولات بدن یكی از مهم‌ترین دلایلی است كه موجب تیرگی و كدری پوست در مردان و زنان می‌شود. متخصصان طب سوزنی با كمك سوزن‌های یكبار مصرف و بسیار نازكی كه دارند نقاط مربوط به ارگان‌های درونی بدن را تحریك می‌كنند و با انتقال انرژی‌ از طریق مردین‌ها به اندام‌هایی مثل كبد به پاكسازی بهتر سموم و درمان و پیشگیری از تیرگی پوست كمك می‌كنند.

اگزما پوست‌تان را ملتهب كرده

از طب سنتی چین كمك بگیرید
در طب سنتی چین برای درمان اگزما راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد. گیاه درمانی و طب سوزنی از جمله رایج‌ترین شیوه‌های درمانگران طب سنتی برای درمان اگزما و آلرژی‌های پوستی است. در شرایطی كه پوست بیمار با واكنش‌هایی مانند خارش، التهاب و سرخی پوست به‌دلیل ابتلا به اگزما مواجه می‌شود بیمار از چند جهت دل‌نگران می‌شود. نخست ابتلا به بیماری و دشواری‌های درمان آن او را به فكر وا می‌دارد و در درجه بعد علت ابتلا به اگزما او را آشفته می‌كند و در مرحله بعدی از بین رفتن زیبایی ظاهری بیمار را با بحران روحی مواجه می‌كند. خوشبختانه طب سوزنی قابلیتی دارد كه می‌تواند با زدن سوزن‌ها به‌طور همزمان برای درمان بیماری، كاهش علائم و بازگشت زیبایی به پوست بدن كمك كند.

نکاتی که نباید فراموش کنید

چرا طب سوزنی را به شما توصیه می‌كنیم
جوانسازی پوست به کمک طب سوزنی در کنار تمامی مزیت‌ها و حسن‌هایی که دارد تنها یک عارضه بسیار کوچک و سطحی با خود به همراه دارد و آن این است که ممکن است در برخی نقاط صورت پس از دریافت سوزن کبودی یا قرمزی خیلی سطحی دیده شود که این عارضه نیز در مدت زمانی کمتر از 3 تا 4 روز برطرف می‌شود. این عارضه در مقابل برخی از عوارض جبران‌ناشدنی شیوه‌های جوانسازی پوست در طب مدرن غیرقابل مقایسه و قابل چشم‌پوشی است.
منبع:مجله زندگی ایده آل

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------