قدر زیبایی خود را بدانید 

 

قدر زیبایی خود را بدانید

 

● نقش های خطرناک روی بدن

 

مدتی است که طراحی های دائمی روی بدن خیلی زیاد شده است؛ پدیده ای که واقعا خطرناک است و تعداد بسیار کمی وجود دارند که بتوانند آن را به طور اصولی و کاملا بهداشتی انجام بدهند. اگر می خواهید روی بدن تان نقش طراحی کنید، بهترین راه استفاده از حنا است. یک روش کاملا ساده و بی خطر که به هیچ وجه ضرری را متوجه پوست نمی کند. این طرح ها ۲ تا ۳ماه هم باقی می مانند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

● اکستنشن مو بی خطر نیست

 

می گویند اکستنشن مو کاملا بی خطر است اما من این نظریه را اصلا قبول ندارم. این روش هم ضررهای خاص خودش را دارد. تصور اینکه اکستنشن مو به طور دائمی باقی بماند هم از آن چیزهایی که به غلط جا افتاده؛ حتی اگر این موضوع با موهای طبیعی هم انجام بشود باز هم همیشگی نیست.

 

● اسیر ناخن های کاشته شده نشوید

 

به عنوان یک آرایشگر، کاشت ناخن را به هیچ وجه توصیه نمی کنم. وقتی ناخن می کارید لایه اصلی ناخن شما هوا نمی خورد و می میرد. بعد از آن ۶ تا ۷ماه طول می کشد تا دوباره به حالت اولیه برگردد. اگر می خواهید ناخن بکارید فقط در مواقع خاص این کار را بکنید و به هیچ وجه پشت سر هم دست هایتان را اسیر ناخن های کاشته شده نکنید.

 

● دور تغییر ناگهانی رنگ مو را خط بکشید

 

تغییر رنگ های ناگهانی بیشترین آسیب را به موها می زنند. اگر تصمیم به تغییر رنگ دارید، از رنگ هایی استفاده کنید که به رنگ فعلی موهایتان نزدیکی بیشتری دارند. اگر موهایتان را دوست دارید هیچ وقت آن را شوکه نکنید. اگر زمینه رنگی فعلی، روشن است به هیچ وجه به رنگ تیره فکر نکنید و برعکس.

 

● فر را فراموش کنید

 

فر کردن موها یکی از چیزهایی است که همیشه طرفداران خاص خودش را دارد و بهتر است این را بدانید که فر کردن هم به موهای شما آسیب می رساند.

 

فر هم مثل دکلره در صورتی که بر روی موی رنگ شده یا مش کرده انجام بشود، به طور قطع آن را می سوزاند مگر اینکه از موادی استفاده شود که مخصوص موهای مش شده است که هنوز این مواد در ایران وجود ندارد.

 

● دکلره؛ یک ماده خطرناک

 

دکلره به مو آسیب می زند و ماده خطرناکی است. البته این خطر برای موهای با رنگ طبیعی کمتر است اما اگر مو قبل از آن رنگ یا مش شده باشد، احتمال سوختن آن خیلی بالا می رود. این موها در صورت دکلره شدن به احتمال ۶۰درصد می سوزند.

 

● مژه های مصنوعی تاریخ محدودی دارند

 

این موضوع را خیلی شنیده ام که می گویند کاشت مژه تا ماه ها باقی می ماند و از بین نمی رود. کاشت مژه به طور کلی ضرری ندارد اما طول عمر محدودی دارد. اگر از آن خیلی مراقبت کنید و به قول معروف هوای مژه های کاشته شده را داشته باشید در خوش بینانه ترین حالت ۲ماه بیشتر باقی نمی ماند.

 

● صافی دائم مو وجود ندارد

 

چیزی به نام صافی دائمی مو وجود ندارد، بلافاصله بعد از رویش موها، ریشه مو به همان شکلی که از قبل بوده رشد می کند و این کاملا طبیعی است.

 

اگر به صاف کردن موهایتان فکر می کنید، کراتینه کردن یک راه خیلی خوب است.

 

کراتینه هم موهای آسیب دیده را خوب می کند هم به پوست و مو آبرسانی می کند، بعد از آن هم موها به میزان قابل توجهی صاف می شوند.

 

کراتینه باید با مواد خیلی خوب و زیرنظر آرایشگر انجام بشود، چون اصلا کار ساده ای نیست و چیزی نزدیک ۶ساعت طول می کشد.

 

● مراقب خط چشم دائمی باشید

 

اگر تصمیم دارید که خط لب و خط چشم دائمی داشته باشید باید با آگاهی کامل سراغ آن بروید. اولا این نوع آرایش نباید برای افراد دیابتی انجام بشود، چون باعث به وجود آمدن زخم هایی می شود که خیلی دیر خوب می شوند. در ضمن نباید هیچ وقت به گوشه چشم ها خط چشم دائمی کشیده شود، چون محلی است که کیسه های اشک در آن قرار دارد و باعث پارگی مویرگ ها می شود. خط لب و چشم دائمی باید حتما زیرنظر آرایشگری صورت بگیرد که مدرک تخصصی آن را دارد، در غیر این صورت عوارضی به همراه خواهد داشت که تقریبا غیرقابل جبران است.

 

● به ابروهای خودتان بپردازید

 

اگر آبرو های طبیعی دارید سراغ آرایش دائم ابرو نروید. این نکته را به یاد داشته باشید که هیچ چیز به زیبایی ابروهای خودتان نیست. آرایش دائم ابرو فقط به کسانی توصیه می شود که ابروهایشان ریزش زیادی داشته یا اینکه دنباله ابروی پایینی دارند که باعث می شود چهره شان را اخمو نشان بدهد. هیچ وقت ابروهای نازک را؛ پهن نکنید چون بعد از مدتی دلتان را می زند و نمی توانید کاری کنید. پاک کردن آن هم ضرر دارد و حتی اگر این کار با لیزر انجام شود، جای آن گود می افتد.

منبع:bartarinha.ir

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی