کیف کفش  پوشاک و مد,لباس و پوشاک زنانه و مردانهX

تازه های سلامت پوست


ماسک قهوه,چگونه ماسک قهوه را در خانه درست کنیم,اعجاز ماسک قهوه بر پوست و مو

ماسک قهوه برای پوست

چگونه ماسک قهوه را در خانه درست کنیم خواص ماسک قهوه برای پوست قهوه یکی از ترکیبات اصلی ماسک های…


رنگ عينك آفتابي برای زنان و مردان 

رنگ عینک آفتابی

 

يک اپتومتريست گفت: آسيب وارده به چشم در اثر نور منعكس شده به وسيله برف، دو برابر صدمات ناشي از تابش نور خورشيد است. رودابه رحمني در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه زنجان، با بيان اينکه برف مثل آيينه عمل مي‌کند، اظهار کرد: نورخورشيد به صورت يک سويه و فقط از منبع خورشيد به چشم‌ها مي تابد. اما در هواي برفي، نور ناشي از تابش خورشيد دوباره از زمين بازتاب مي‌شود، لذا در چنين مواقعي نور دو بار انعکاس يافته و به چشم‌ها مي‌رسد.

 

وي با بيان اين که بدين ترتيب هر عارضه‌اي که در اثر تابش نورخورشيد به چشم ها بروز مي‌کند، در فضاهاي پوشيده از برف به ميزان دو برابر است، اظهار کرد: اين عوارض مي‌تواند به صورت آب مرواريد، التهاب ملتحمه چشم و يا مشکلاتي در شبکيه، خود را نشان دهد.

 

مسئول جامعه اپتومتري زنجان ضمن تأکيد بر ضرورت استفاده از عينک آفتابي در زمستان همچون تابستان، تصريح کرد: اشعه ماوراء بنفش خورشيد، موجب وارد آمدن آسيب‌هاي جدي به بافت چشم مي‌شود که با انتخاب يک عينک مناسب، مي‌توان از بروز اين صدمات جلوگيري کرد.

 

رحمني با تأکيد بر لزوم تهيه عينک آفتابي استاندارد و مناسب، يادآور شد: فرم عينک بايد در اندازه‌اي باشد که حدقه چشم‌ها را به طور کامل پوشش دهد، همچنين استفاده از آن در بينايي يا تشخيص رنگ‌ها اختلال ايجاد نکند.

 

وي با بيان اينکه بهتر است در انتخاب عينک از اپتومتريست يا چشم پزشک کمک گرفته شود، افزود: عينک‌هاي آفتابي با رنگ قهوه‌اي براي زنان و رنگ خاکستري براي مردان مناسب‌تر است؛ چرا که هماهنگي بيشتري با سلولهاي چشمي آنها دارد.

 

اين اپتومتريست خاطرنشان کرد: همچنين اندازه عينک آفتابي نيز بايد متناسب با صورت هر شخص انتخاب شود تا پوشش مناسبي را در برابر نور داشته باشد.

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------