سشوار کشیدنی بی خطر با رعایت 10 نکتهفواید سشوار کشیدن مو, آیا باد سرد سشوار برای مو ضرر دارد, آیا سشوار باعث ریزش مو میشود

آیا باد سرد سشوار برای مو ضرر دارد

 

چگونه سشوار بکشیم که مو آسیب نبیند؟

سشوار کشیدن مو یک راه برای آرایش مو است. چنانچه در سشوار کشیدن موهای تان نکته هایی رادر نظر داشته باشید، موهای تان آسیب نمی بینند. کیفیت پایین سشوار یا انتخاب اشتباه شدت و میزان حرارت آن، حتی در دست گرفتن اشتباه سشوار می تواند سبب از بین رفتن موهایی شود که سست و صدمه دیده هستند.

آیا باد سرد سشوار برای مو ضرر دارد؟

خیلی از اشخاص فکر می کنند باد سرد سشوار مشکلی به وجود نمی آورد ولی باد سرد سشوار نیز می تواند سبب به وجود آمدن الکتریسیته در مو می شود و باعث خشکی مو است.

 

چنانچه شدت باد سشوار خیلی نیست، فرقی نمی کند که با باد سرد سشوار بکشید یا از دمای گرم سشوار استفاده کنید. در هر حال مو را شکننده می کند. شاید بهترین راه این است که لااقل برای خشک کردن روزانه مو از سشوار استفاده نکنید و از حوله های میکروفیبر که قدرت خشک کنندگی بالایی دارند، استفاده کنید و بعضی اوقات برای حالت دادن به مو سشوار بکشید.

 

فواید سشوار کشیدن مو, آیا باد سرد سشوار برای مو ضرر دارد,آیا سشوار برای مو ضرر دارد

آیا سشوار باعث ریزش مو میشود

 

موها را پس از رنگ کردن مو سشوار نکنید

یکی از اشتباهات شایع خانم ها سشوارکشیدن مو پس از رنگ، مش و دکلره است. هر چند به نظر می آید سشوارکشیدن سبب زیباتر و براق شدن مو می شود ولی عوارض آن در طولانی مدت بیشتر است. موی رنگ شده، شکننده تر و صدمه پذیرتر است و بهتر است جز در موارد ویژه برای حالت دادن به آن از سشوار استفاده نشود. این موها به تقویت بیشتری احتیاج دارند و بهتر است بعضی اوقات از ماسک های تغذیه کننده برای تقویت آنها استفاده کرد.

 

فواید سشوار کشیدن مو, آیا باد سرد سشوار برای مو ضرر دارد,ایا سشوار مو را میریزد

ایا سشوار مو را میریزد

 

نکاتی مهم در سشوار کشیدن مو

- پیش از استفاده از سشوار نخست موها را با حوله خشک کنید.

 

- دوباره با همان حوله نم مو را از ریشه به سوی پایین بگیرید و بگذارید موها چند دقیقه ای زیر حوله پیچیده بماند تا رطوبت آن گرفته شود. هرچه مو موقع خشک کردن با سشوار نم بیشتری داشته باشد، احتمال آسیب دیدن آن بیشتر است به همین علت پیش از کار با سشوار، مو را تا جایی که امکان دارد خشک کنید.

 

- هیچ وقت روی موی نمدار اتوی مو یا سشوار داغ نگیرید چون سبب آسیب دیدن آن می شود.

 

- بهتر است پیش از خشک شدن کامل مو، سشوار کشیدن را متوقف کنید. نگذارید زمان سشوار کشیدن موها به طور کامل خشک شود زیرا موها به قدری رطوبت احتیاج دارد.

 

- در صورتی که مرتب از سشوار استفاده می کنید، ماسک مو را از یاد نبرید.

 

- برای جلوگیری از صدمات موهای آسیب دیده باید آنها را تقویت کرد.

 

- یکی از خطاهایی که بسیاری از آرایشگران انجام می دهند، نزدیک بردن بیش از اندازه سشوار و نزدیک بردن آن به مو برای حالت دادن بیشتر به آن است.

 

- سشوار باید 12 تا 30 سانتی متر از مو فاصله داشته باشد و هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و مرتب سشوار جابجا شود.

 

- گاهی اوقات هم نوک موها را کوتاه کنید تا زیباتر به چشم می آیند.

 

- هیچ وقت پشت سشوار و پروانه خنک کننده را به سمت مو نگیرید. با این کار امکان دارد موها وارد پروانه سشوار شود و نه فقط به دستگاه صدمه برسد و سبب سوختن موتور شود بلکه موها نیز کنده شوند.

 

فواید سشوار کشیدن مو, آیا باد سرد سشوار برای مو ضرر دارد,چند بار در هفته سشوار بکشیم

فواید سشوار کشیدن مو

 

فواید سشوار کشیدن مو

سشوار موها را روشن می کند

کمی گرما گاهی برای موهای شما مناسب است. همین طور سبب می شود موهای ضخیم شما صاف و روشن شود. چنانچه موهای مجعد و موهای ضخیم دارید سشوارها خیلی موثر هستند چون سشوار بلافاصله پس از حمام سبب صاف شدن بهتر آنها می شود. پس از آن می توانید از هر سبک آرایشی برای خود استفاده کنید.

 

زمان خشک شدن را کاهش می دهد

یکی دیگر از مشکلات موهای ضخیم و بلند، زمان خشک شدن آن است. شما نمی‌توانید ساعت ها با موی خیس بگردید چون هم سبب سرما خوردگی و هم وز شدن مو خواهد شد. این علتی است که به شما امکان می دهد کشوی خود را به موقع باز کنید، سشوار را بردارید و این کار را در عرض یکی دو دقیقه انجام دهید. سشوار آب و رطوبت را زودتر از شیوه های معمولی تبخیر می‌کند و به همین علت زمان خشک کردن شما را تقریباً به 3/4 کاهش می‌دهد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------