ترمیم موهای آسیب دیده با پروتئین های هیدرولیز شدهپروتئین هیدرولیز شده سویا برای مو, پروتئین هیدرولیز شده سویا, استفاده بیش از حد از پروتئین هیدرولیز شده

پروتئین های هیدرولیز شده برای سلامت مو

 

پروتئین های هیدرولیزشده چه فوایدی برای موهای شما دارند؟ 

پروتئین های هیدرولیز شده در واقع مولکولهای کوچک شده پروتئین هستند که قابلیت نفوذ در تارهای مو را دارند. با استفاده از پروتئین های هیدرولیز شده می توانید موهای آسیب دیده را ترمیم کرده و ظاهری ابریشمی و صاف به موها بدهید.

مولکول های پروتئین برای نفوذ به ساقه مو و ترمیم آسیب های ایجاد شده بسیار بزرگ هستند بنابراین نیاز است که به قطعات کوچکتر با وزن مولکولی کمتر تقسیم شوند که به این فرایند هیدرولیز یا آبکافت گفته می شود. 

از پروتئین های هیدرولیز شده (به انگلیسی : hydrolyzed protein) برای ترمیم آسیب های ایجاد شده روی ساقه مو استفاده می شود. 

 

صدماتی که در اثر مواد شوینده قوی ، دکلره کردن ها یا استفاده از مواد شیمیایی پی در پی یا استفاده از وسایل حرارتی به موها وارد می شود خاصیت ارتجاعی مو را کاهش داده ، باعث وز شدن ، موخوره و ریزش مو می شود. 

برای جبران این آسیب های مو نیاز به پروتئین های هیدرولیز شده داریم که به اندازه کافی برای نفوذ در ساقه مو کوچک شده باشند. 

 

هیدرولیز واکنشی شیمیایی است که مولکولهای پروتئینی را به اندازه های کوچکتر تقسیم میکند تا قابلیت نفوذذ به بافت مو را داشته باشند و با جایگزین کردن پروتئین های از دست رفته مو ، به صورت عمقی ساقه مو را تقویت کنند. 

 

پروتئین های هیدرولیز شده به بهبود انعطاف پذیری ، نرمی ، درخشش و شادابی موها کمک می کنند. ضمن این که این پروتئین ها به راحتی در آب حل شده و می توان از آن ها در فرمول مواد آرایشی و بهداشتی مو به سادگی استفاده کرد. 

 

از پروتئین های هیدرولیز شده در انواع شامپو ها ، ماسک مو و سایر محصولات مراقبتی مو استفاده می شود که هنگام خرید این محصولات میتوانید به ترکیبات آن دقت نمایید. 

 

پروتئین های هیدرولیز شده گندم, پروتئین های هیدرولیز شده, پروتئین های هیدرولیز شده برای سلامت مو

استفاده صحیح از پروتئین های هیدرولیز شده برای سلامت مو

 

استفاده صحیح از پروتئین های هیدرولیز شده 

پروتئین های هیدرولیز شده برای استفاده از محصولات مراقب مو کاملا بی خطر هستند. 

اگر موهایی خشک و بی حالت و آسیب دیده دارید برای نرم و درخشان شدن موهایتان باید از پروتئین های هیدرولیز شده استفاده کنید. 

 

پروتئین های هیدرولیز شده غلظت بسیار بالایی دارند و نباید به طور مستقیم از  آن ها استفاده کرد ، در صورتی که پروتئین  هیدرولیز شده خالص تهیه کرده اید حتما باید برای رقیق کردن آن از سایر محصولات مراقبت مو استفاده کنید. 

 

استفاده بیش از حد از پروتئین هیدرولیز شده منجر به چرب شدن و شکنندگی موها خواهد شد به خصوص اگر موهایی سالم دارید که پروتئین کافی دارند . 

بنابراین در صورتی که موهایی سالم و خوش حالت دارید بهتر است مقدار استفاده از پروتئین های هیدرولیز شده را در محصولات مراقب مو از جمله ماسک مو ، کم کنید. 

 

پروتئین های هیدرولیز شده گندم, پروتئین های هیدرولیز شده, پروتئین های هیدرولیز شده برای سلامت مو

انواع پروتئین های هیدرولیز شده برای سلامت مو

 

انواع پروتئین های هیدرولیز شده برای مو

رایج ترین پروتئین های هیدرولیز شده که در محصولات مراقبت از مو استفاده می شوند عبارتند از پروتئین هیدرولیز شده ابریشم ، پروتئین هیدرولیز شده گندم و پروتئین هیدرولیز شده کراتین.

 

شما با توجه به جنس موهایتان و مشکلی که دارید میتوانید بهترین نوع پروتئین هیدرولیز شده را برای بهبود حالت موهایتان استفاده کنید. 

هنگام استفاده از پروتئین های هیدرولیز شده باید دقت داشته باشید که به هیچ عنوان  به طور مستقیم روی پوست سر قرار نگیرند چون احتمال این که منافذ پوست را ببندند و نتیجه عکس بدهند زیاد است. 

 

پروتئین هیدرولیز شده سویا برای مو, پروتئین هیدرولیز شده سویا, استفاده بیش از حد از پروتئین هیدرولیز شده

پروتئین های هیدرولیز شده گندم برای ترمیم موهای آسیب دیده

 

پروتئین هیدرولیز شده گندم 

این پروتئین مایعی کهربایی است که از گندم گرفته شده است ، وزن مولکولی کمی که دارد باعث می شود بتوانید به لایه کوتیکول اسیب دیده وارد شده و موها را از درون تقویت کند. 

پروتئین هیدرولیز شده گندم برای موهای نازک ، آسیب دیده ، متخلخل و کسانی که از مواد شیمیایی استفاده کرده اند بسیار مناسب است. 

 

این پروتئین ، جایگزین پروتئین از دست رفته مویتان شده و موهایتان را زنده و شاداب می کند. این پروتئین تخلخل مو را به تدریج کاهش داده و موهایتان را براق تر می کند و رطوبت موها را افزایش داده ، وز موها را کم کرده و باعث می شود موها بهتر حالت  بگیرند. 

 

اگر میخواهید به عنوان نرم کننده قوی یا پروتئین درمانی از این محصول استفاده کنید حتما دستورالعمل آن را رعایت کنید. 

این پروتئین را میتوانید به شامپو یا ماسک موی خودتان اضافه کنید. 

اگر موهایتان به شددت آسیب دیده باشد می توانید هفته ای دو بار از شامپوی حاوی این پروتئین برای درمان استفاده کنید. 

ولی اگر آسیب موهایتان کم است استفاده ماهی یک بار از آن در نرم کننده و ماسک مو کفایت می کند. 

 

پروتئین های هیدرولیز شده, پروتئین های هیدرولیز شده برای سلامت مو, پروتئین هیدرولیز شده

پروتئین های هیدرولیز شده ابریشم برای سلامت مو

 

پروتئین هیدرولیز شده ابریشم

این پروتئین ماهی کهربایی ولی غیرچسبناک است و همانطور که از نامش پیداست از الیاف ابریشم گرفته می شود. مقدار مجاز استفاده از این پروتئین در محصولات مراقبت از مو 0.5 تا 5 درصد است. 

این پروتئین باعث بهبود خاصیت ارتجاعی ، افزایش درخشندگی و قابلیت کنترل موها می شود. 

این پروتئین شکاف های ایجاد شده در لایه کوتیکول مو را گر کرده و حالت ابریشمی بیشتری نسبت به سایر پروتئین ها به مو می دهد. ظرفیت جذب بالای رطوبت این پروتئین باعث بهبود رطوبت و انعطاف پذیری موها می شود.

این پروتئین را می توانید به شامپو یا ماسک مو حاوی مواد آبرسان اضافه کنید.

 

پروتئین هیدرولیز شده, پروتئین هیدرولیز شده گیاهی, استفاده صحیح از پروتئین های هیدرولیز شده

پروتئین های هیدرولیز شده گراتین برای ترمیم موهای آسیب دیده

 

پروتئین هیدرولیز شده کراتین

این پروتئین مایع کهربایی شفاف و رقیق با رایحه ای قوی است و به سادگی با محصولاتی که بر پایه آب هستند ترکیب می شود.  این پروتئین معمولا از پشم گوسفند گرفته می شود. 

این پروتئین به عنون روکشی روی ساقه مو قرار گرفته و با نفوذ به داخل آن ، جایگزین کراتین از دست رفته مو شده و در نتیجه باعث صاف و براق شدن موها می شود. 

 

البته از این پروتئین نمی توان برای صاف کردن مو استفاده کرد بلکه برای بازسازی لایه محافظ طبیعی مو ، افزایش انعطاف پذیری و استحکام موها ، کاهش موخوره و شکستگی مو استفاده می شود. 

 

کراتین ضخامت ساقه مو را افزایش داده و باعث می شود موهایتان  پرپشت تر به نظر برسند و وزشدگی کمتری داشته باشند. 

درمان کراتینه گران قیمتی که در آرایشگاه ها در حال انجام است به زودی از بین خواهد رفت و استفاده از کراتین هیدرولیز شده در شامپو یا ماسک مو می تواند فاصله آرایشگاه رفتن تان را به منظور صافی و در مان مو، طولانی تر کند. 

 

پروتئین هیدرولیز شده سویا

پروتئین سویا به روش آنزیمی استخراج می شود و عطر ملایم و رنگ روشنی دارد. این پروتئین گیاهی با کیفیت بالا میتوانید لایه ای محافظ روی ساقه مو ایجاد کند که رطوبت مو را حفظ کند. 

 

پروتئین سویا باعث افزایش توانایی ساقه مو در جذب رطوبت شده و به طور خاص حالت ارتجاعی مو را افزایش می دهد. آسیب های ناشی از دکلره کردن مو ، فر کردن مو و استفاده از وسایل حرارتی با این پروتئین قابل درمان است. 

 

این پروتئین باعث کاهش ترک خورن و زبری موها در هوای خشک می شود و حجم مو را افزایش داده و باعث بهبود بافت مو و شانه پذیری مو می شود. 

وجود اسید آمینه سیستین در این پروتئین برای تقویت و تغذیه مو بسیار مناسب است. سیستین حدود 10 – 14 درصد از بافت پوست و مو را تشکیل می دهد. 

 

گردآوری:بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------