اگــر موهــای صورت‌تان درنیامـده این مطلب را بخوانید 

موهــای صورت‌,رشد موی صورت,افزایش موی صورت

 

اگــر موهــای صورت‌تان درنیامـده این مطلب را بخوانید

پاسخ به سؤال‌هایی مانند «آیا مینوكسیدیل روی رشد موهای صورت هم نقش دارد و اینكه چرا پسران نوجوان بهتر است زرده تخم‌مرغ بخورند و سفیده آن را نه»، را می‌توانید در این مطلب پیدا كنید.

 

پاسخ به سؤال‌هایی مانند «آیا مینوكسیدیل روی رشد موهای صورت هم نقش دارد و اینكه چرا پسران نوجوان بهتر است زرده تخم‌مرغ بخورند و سفیده آن را نه»، را می‌توانید در این مطلب پیدا كنید. یكی از مشكلات پسران نوجوان و جوان- البته گروهی از آنها- رشدنكردن موهای صورت است اما این مسئله در بیشتر موارد فقط با گذشت زمان حل می‌شود و نشان‌دهنده مشكل خاصی نیست. این گروه از جوانان و نوجوانان با خواندن این مطلب می‌توانند نكته‌های زیادی یاد بگیرند.

 

اصلاح کردن پرشمار فایده دارد؟

یكی از دوستان من خیلی دوست داشت كه صورتش به اندازه كافی و حتی بیشتر از حد معمول، مو داشته باشد، برای همین از سن خیلی پایین، از 13 سالگی شروع به اصلاح‌كردن صورتش كرد، به این امید كه اصلاح مرتب صورتش باعث رشد بیشتر موهای صورت شود اما او هیچ نتیجه‌ای نگرفت و حتی گاهی فكر می‌كرد كه نتیجه عكس گرفته است. واقعیت این است كه این فقط یك تصور عمومی است كه مطالعات علمی آن را تایید نكرده است. به جای این كار می‌توانید از چند شیوه بهتر كه مبنای علمی دارند، استفاده كنید. در زیر می‌توانید درباره این شیوه‌ها مطالبی بخوانید.

 

هفته ایی دوبار شست وشوی صورت با شامپوی ضد شوره

اگر موهای صورت‌تان خیلی كم رشد می‌كند، نگران نشوید. باید مراقب همان موهای كوچك و كم‌ هم باشید. به طور منظم صورت‌تان را تمیز كنید، بشویید و نگذارید كه ذرات گردوغبار و سلول‌های مرده روی پوست‌تان بنشینند و به موهای صورت‌تان صدمه برساند. آلودگی و گردوغبار می‌توانند ریشه‌های موهای صورت شما را نابود كنند. ممكن است در ناحیه رویش موهای صورت‌تان دچار جوش و حساسیت شوید، به این دلیل برای شستن صورت‌تان از شامپوهای مخصوص ضدشوره استفاده كنید. این كار را دو بار در هفته انجام دهید. در ضمن می‌توانید از مخلوط پوست لیمو و آبلیمو برای تمیزكردن صورت خود استفاده كنید.

 

ماساژ با روغن اکالیپتوس

اگر كرم شست‌وشو یا مواد مخصوص ماساژ صورت را روی پوست صورت‌تان به آرامی ماساژ دهید، به خصوص روی گونه‌ها، می‌توانید شاهد تاثیر ماساژ روی رشد موهای صورت‌تان باشید؛ البته شاید این تاثیر خیلی زیاد نباشد اما سرانجام می‌تواند به افزایش موهای صورت شما كمك كند ولی حواستان باشد كه ماساژ شدید پوست صورت می‌تواند بر رشد موهای صورت تاثیر عكس بگذارد.ماساژ صورت با روغن اكالیپتوس هم یكی از راه‌هایی است كه می‌تواند به رشد موهای صورت شما كمك كند. نكته آخر: مهم‌ترین مسئله درباره افزایش موهای صورت در پسران نوجوان این است كه آنها نباید نگران باشند، در واقع در اكثر قریب به اتفاق موارد مسئله رشد نكردن موی كافی در صورت و ریش ناشی از مسئله سن و زمان است و اگر زمان بگذرد در بسیاری از موارد این مشكل خود به خود حل خواهد شد.

 

چرا باید زرده تخم مرغ بخورید

ویتامین7 b یا بیوتین برای رشد موهای صورت مؤثر است. شاید در دسترس‌‌ترین منبع بیوتین زرده تخم‌مرغ است اما یك نكته جالب این است كه اگر سفیده تخم‌مرغ را هم همراه با زرده آن بخورید از تاثیرگذاری این ویتامین در بدنتان كاسته خواهد شد و برای همین باید پسران جوان فقط زرده تخم‌مرغ را بخورند. یك منبع دیگر بیوتین هم بادام‌زمینی است. البته می‌توانید بیوتین را به صورت قرص و مكمل و مثلا ویتامین‌های ب‌كمپلكس هم تهیه كنید. اما یادتان باشد كه مصرف بیوتین به صورت موضعی هیچ فایده‌ای ندارد و برای همین نباید زرده تخم‌مرغ را به صورت مالید.اگر بپرسید كه مینوكسیدیل بهتر است یا بیوتین، به شما خواهیم گفت كه مینوكسیدیل مؤثرتر است اما باید گفت كه امكان بروز عوارض جانبی هم با استفاده از مینوكسیدیل بیشتر از بیوتین است اما بیوتین كمتر اثرگذار است ولی عوارض جانبی بسیار كمی هم دارد. حالا تصمیم‌گرفتن با شماست. اگر مصرف مینوكسیدیل باعث بروز عوارض ناخواسته شد، باید سریع مصرف آن را قطع كنید اما درباره بیوتین لازم نیست اینگونه رفتار كنید.

 

 داروی ضدریزش مو، روی صورت شما

داروی مینوكسیدیل یا روگاین داروی مشهوری در جهان است. از این دارو سال‌هاست كه برای درمان ریزش مو و افزایش رشد مو در نواحی كم شده استفاده می‌شود. این دارو، دارویی است كه نیاز به تجویز پزشك ندارد و می‌توانید آن را به‌راحتی به شكل پماد، شامپو یا محلول استفاده كنید. شما می‌توانید برای رویش موهای صورت‌تان از شكل موضعی مینوكسیدیل استفاده كنید. این محلول را روی صورت‌تان بمالید و برای چند ساعت آن را نشویید. بعد از مدتی استفاده احتمالا رشد موهای صورت‌تان افزایش پیدا می‌كند. داروی مینوكسیدیل عوارض جانبی هم دارد، یكی از شایع‌ترین و اصلی‌ترین عوارض، سوزش و درد چشم است.

منبع:برترین ها

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------