نکاتی در مورد گلت مو و بررسی مزایا و معایب آنگلت مو,گلت کردن مو,شرایط گلت مو

یکی از روش های رایج صاف کردن مو استفاده از گلت مو است

 

نکات مهم درباره گلت مو

یکی از روش های رایج صاف کردن مو استفاده از گلت مو است. گلت در واقع نام یک برند تجاری است که برای اولین بار محصولی برای صاف و لخت کردن مو به بازار عرضه کرد و از آن روز نام این محصول برای عمل صاف کردن مو رایج شده است. 

گلت مو چیست؟

داشتن موهای فر با وجود اینکه زیبایی خاص خود را دارد ولی نگهداری از موهای فر سختی ها و مشکلات خودش را دارد. بسیاری از افراد که موهای فر و وز دارند به دنبال راهی برای صاف کردن و لخت کردن موهای خود هستند . یکی از روش های رایج صاف کردن مو استفاده از گلت مو است. 

 

گلت مو یک روش شیمیایی برای صاف کردن موها است که میتواند موها را برای مدت طولانی صاف و خوش حالت نگه دارد. مواد شیمیایی که در گلت مو استفاده می شود میتواند پیوندهای گوگردی را از بین ببرد و موها را از حالت وز خارج میکند. 

 

گلت در اصل نام تجاری یک محصول آرایشی برای صافی دائمی مو است ولی چون از برندهای محبوب و ابتدایی این محصول بوده است، نام این محصول برای عمل صاف کردن رایج شده است. 

 

گلت مو چگونه باعث صافی مو می شود؟

 

شرایط گلت مو,glat گلت مو,صاف کردن مو با گلت

گلت باعث از بین رفتن پیوندهای گوگردی بین موها می شود

 

با توجه به اینکه قرار گرفتن پیوند های گوگردی مابین پیوند های پروتئینی منجر به گره خوردن و وز شدن موها می شود. گلت مو میتواند این پیوندهای گوگردی را در بافت مو تخریب کند و موجب صاف شدن موها شود. این محصول شگفت انگیز از 4 تا 6 ماه ماندگار است که این مدت بسته به رشد و جنس موها متغیر است و به صورت کلی فاصله ی بین انجام دو گلت مو باید 9 تا 12 ماه باشد. 

 

طریقه گلت کردن مو

 

شرایط گلت مو,glat گلت مو,صاف کردن مو با گلت

گلت باعث از بین رفتن پیوندهای گوگردی بین موها می شود

 

برای گلت کردن مو ابتدا باید موها را به چند قسمت تقسیم کرد تا تمامی موها مانند رنگ کردن مو به مواد آغشته شود. دقت داشته باشید که این کار باید توسط یک فرد ماهر انجام شود چون زمان در انجام این کار بسیار پر اهمیت است. 

 

برای گلت کردن مو باید ابتدا ساقه مو را با فاصله چند سانتی متری از ریشه ها به مواد آغشته کرد و بعد از 20 دقیقه ریشه ها را گلت کرد. مواد روی ریشه ها باید به مدت 5 الی 10 دقیقه بماند و سپس باید سریعا موها را با آب ولرم شست. 

 

از آنجایی که مواد گلت مو بسیار بدبو هستند باید تا رفع بوی بد موها کاملا آنها را شستشو داد. بوی بد نشان میدهد که مواد شیمیایی هنوز روی موها باقی مانده است و اگر موها به خوبی شسته نشود مواد گلت باعث خرد شدن و شکستن موها می شود. 

 

آخرین مرحله در هنگام گلت کردن مو استفاده از یک ماده ی خنثی کننده یا نوترالیزور است که باید به مدت 5 الی 10 دقیقه روی موها باقی بماند و سپس شسته شود. 

 

چون گلت کردن مو یک فرآیند شیمیایی است و می تواند به موها آسیب بزند باید توجه داشته باشید که در طول انجام این کار موها نباید کشیده شوند و یا صاف شوند چون آسیب وارد شده به مو شدیدتر می شود. همچنین تمامی مراحل گلت کردن مو نباید طولانی شود و به موقع باید موها شسته شود. 

 

اگر این زمان کم باشد، نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود و اگر این زمان زیاد باشد یا مواد مورد استفاده نامرغوب باشند، پوست سر و موها آسیب می‌بیند و ممکن است با ریزش مو مواجه شوید.

 

انواع گلت مو:

 

گلت مو چیست,طریقه گلت کردن مو,طرز استفاده گلت مو

گلت ها به دو نوع صفر و قوی تقسیم بندی می شوند

 

گلت ها به دو نوع صفر و قوی تقسیم بندی می شوند. گلت صفر برای موهای کم پشت، نازک و با میزان وزی کمتر استفاده می شود که در این حالت مواد گلت مو باید حدود 25 دقیقه روی موها باقی بماند. 

 

گلت قوی برای موهای پرپشت که وزی زیادی دارد، استفاده می شود و باید حدود 30 دقیقه بر روی موها بماند. 

 

نکات مهم قبل از انجام گلت مو:

- بهتر است تا حدود 5 تا 6 ماه قبل از گلت کردن، موهای خود را رنگ نکنید چون گلت بر روی موهای رنگ نشده بهتر جواب میدهد و همچنین گلت بر روی موهای رنگ شده باعث خشکی و شکستگی و موخوره میشود. 

 

- درصورتی که موهای شما رنگ شده است یا موخوره دارد حتما قبل از گلت مو آنها را کوتاه کنید. 

 

- گلت مو یک ماده شیمیایی است که باید حتما توسط یک فرد ماهر و متخصص انجام شود تا میزان آسیب آن کمتر شود.    &  

 

مراقبت های بعد از گلت کردن مو 

 

طرز استفاده گلت مو,عوارض گلت مو,آموزش گلت مو

بعد از گلت کردن مرتب به موها رسیدگی کنید

 

بعد از گلت کردن موها بهتر است برای تقویت ریشه و ساقه موهایتان قبل از هربار حمام کردن موها را با روغن های مفید مانند روغن بادام، روغن نارگیل و روغن آرگان آغشته کنید. 

 

 از شامپو های  مرطوب  کننده  و حفظ  کننده  چربی  موی سر  استفاده  کنید، هنگام شستشو موها آنها را به  آرامی  با انگشتانتان  بشویید.

 

بعد از گلت کردن مرتب به موها رسیدگی کنید و از سرم مو و انواع تقویت کننده های مو استفاده نمایید.

 

مزایای گلت مو

- اثر پذیری سریع گلت مو یکی از مزایای آن است که شما میتوانید در عرض کمتر از نیم ساعت کل موهای فر  خود را صاف و خوش حالت شود. 

 

- همچنین چون در گلت کردن مو از ابزارهای حرارتی استفاده نمی شود موها از آسیب این ابزارها در امان هستند.

 

- از دیگر مزایای این روش صاف کردن مو این است که به دلیل تنوع محصولات گلت مو شما میتوانید نوع مناسب با موهای خود را انتخاب کنید. 

 

عوارض گلت مو:

 

آموزش گلت مو،قیمت گلت مو،تفاوت گلت مو با کراتینه

گلت مو به دلیل تغییر در پیوندهای مو باعث خشکی موهای شما میشود

 

هنگامی که با گلت مو، موهای خود را صاف میکنید دیگر امکان فرکردن مو و براشینگ مو برای شما وجود ندارد و موهایتان برای چندین ماه صاف و لخت خواهند بود. 

 

در صورت گلت کردن مو نزد افراد کم تجربه و یا استفاده از مواد بی کیفیت ممکن است به موهای شما آسیب زیادی وارد شود. 

 

در صورت وجود رنگ و دکلره بر روی موهایتان با گلت کردن دچار موخوره شدید می شوید. 

 

گلت مو به دلیل تغییر در پیوندهای مو و ساختار مو باعث خشکی موهای شما میشود.

 

تفاوت کراتین و گلت مو:

کراتین مو نیز مانند گلت مو یک روش برای صاف کردن و لخت کردن موهاست اما بین این دو تفاوتهایی وجود دارد از جمله اینکه کراتین برای انجام صافی و نرمی مو تغییری در ساختار و بافت پروتئینی مو ایجاد نمیکند و در عوض نیز ریشه و ساقه موها را تقویت میکند و برای موهای خشک و آسیب دیده بسیار مناسب است. ولی در روش گلت مو همانطور که گفته شد با استفاده از مواد شیمیایی پیوندهای گوگردی مو از بین میرود و باعث خشکی و از بین رفتن رطوبت موها میشود و اصلا برای موهای خشک و رنگ شده مناسب نمیباشد و آسیب زیادی به موها وارد می شود. 

 

خطر گلت مو برای آرایشگران 

مواد صاف کننده مو مانند گلت و حتی برخی از مواد کراتینه مو از ماده سرطان زایی به نام فرمالدهید تشکیل شده است که بسیار خطرناک و سرطان زا است. فرمالدهید از سمت سازمان جهانی غذا و دارو منع مصرف شده و استفاده از آن باعث ایجاد خارش و حساسیت، سوزش چشم ها، حساسیت های پوستی، تهوع، سردرد و مشکلات تنفسی میشود. 

بنابراین افرادی که به طور مداوم با این مواد در ارتباط هستند و حتی سایر افراد حاضر در محیط نیز بیشتر در معرض خطر قرار دارند و برای کاهش این عوارض جانبی و حفظ سلامتی باید حتما از دستکش و ماسک های ضد شیمیایی قوی استفاده کنند. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------