دکلره با موها چه مي‌کند 

دکلره

 

امروزه براي رنگ‌پذيري بيشتر موها از دکلره کردن استفاده مي‌شود. bleaching يا دکلره کردن براي از بين بردن رنگ زمينه‌اي استفاده مي‌شود که يک آلکالن اکسيداتيو قوي روي موقرار مي‌گيرد که مي‌تواند رنگدانه‌هاي مو را اکسيده و روشن کند.

 

در اين حالت مو به رنگ زرد يا زرد مايل به قرمز (بسته به رنگ زمينه‌اي مو) درمي‌آيد و در صورت ادامه مصرف يک رنگ پلاتيني روي مو ايجاد مي‌شود که مي‌توان انواع رنگ‌هاي دلخواه را روي آن ايجاد کرد. اين کار اگر در خانه انجام شود با پراکسيد هيدروژن 6 درصد انجام مي‌شود، ولي در آرايشگاه‌هايي براي تسريع و نتايج مقبول‌تر از انواع بسيار قوي‌تر ‌آن استفاده مي‌شود که در عرض نيم ساعت مي‌تواند پايه مو را کاملا روشن کند. اين کار براي مو بسيار آسيب‌رسان بوده و باعث خشکي شديد مو و ضعيف شدن ساقه مو و شکنندگي بارز آن مي‌گردد. در ضمن لازم است بعد از دکلره کردن موها با يک شامپوي مخصوص با PH اسيدي شستشو داده شود و نيز مصرف نرم‌کننده و ماسک‌هاي مرطوب کننده مو و نيز مصرف مواد محافظ موقع استحمام و پس از آن توصيه مي‌شود. علاوه بر آسيب‌ بدنه موها ممکن است حساسيت تماسي يا آلرژيک موقع دکلره کردن نيز ايجاد شود که درمان آنها در بعضي از موارد بسيار مشکل است.

 

  بیشتر بخوانید: تقویت موی دکلره شده

 

دکلره

 

بعضي از سالن‌هاي آرايشي در سال‌هاي اخير براي کم کردن حساسيت‌هاي پوستي، لوسيون و يا قطره‌هاي حاوي کورتن نيز با مواد موردنظر مخلوط مي‌کنند. مراقب آسيب‌ها باشيد!چنانچه شما از اين رنگ‌ها به طور مداوم استفاده مي‌کنيد، لازم است براي اينکه آسيب موي خود را به حداقل برسانيد، · از تغيير رنگ‌هاي مکرر مو پرهيز کنيد و چنانچه موي سينه در ناحيه ريشه موها شما را آزار مي‌دهد فقط هر ماه يک بار اقدام به رنگ ريشه کنيد. · براي تغيير رنگ موي خود به رنگ‌هاي تيره‌تر معمولا محدوديتي وجود ندارد ولي چنانچه مي‌خواهيد رنگ‌ موي خود را روشن‌تر کنيد و به ويژه براي اين کار مي‌خواهيد از دکلره استفاده کنيد، بهتر است سالانه 1 تا 2 بار بيشتر نباشد تا موي شما در اين فاصله فرصت کافي جهت رشد داشته و رنگ‌هاي جديد آسيب‌ بيشتري به شما وارد نکند. · علاوه بر اين با توجه به اينکه به‌‌رغم تمام مراقبت‌هاي لازم باز هم در ناحيه نوک موها شکنندگي و بي‌حالت شدن و خشکي موها بيشتر بوده و امکان موخوره نيز وجود دارد،· توصيه مي‌شود سالانه 1 تا 2 بار نسبت به کوتاه کردن قسمت‌هاي انتخابي در حد 2 تا 3 سانتي‌متر اقدام کنند و جهت پيشگيري از آسيب‌هاي بيشتر از سرم و روغن‌هاي محافظ مو به ويژه در قسمت‌هاي انتخابي مو استفاده کنند.

 

استفاده از شامپوهاي ملايم و مخصوص موهاي رنگ شده و استفاده از نرم‌کننده‌هاي مناسب ضرورت دارد ولي بعد از استحمام لوسيون و يا روغن‌هاي محافظتي وجود دارد که به صورت يک لايه سطح مو را پوشانده و باعث حفاظت سطح مو از آسيب‌هاي فيزيکي بيشتر مي‌شود، · حالت دادن به اين موها به وسيله حرارت‌هاي قوي سشوار و اتوي مو و تافت و اسپري، آسيب موي شما را شدت مي‌بخشد.

منبع:salamatiran.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------