تقویت و درمان ریزش موها با لیزرتراپی مودرمان موهای آسیب دیده با لیزرتراپی, نتایج لیزرتراپی مو, مضرات لیزر تراپی مو

لیزرتراپی مو چیست

 

لیزر تراپی مو: مزایا و مراحل درمان ریزش مو

لیزرتراپی مو روشی نوین برای تقویت موها ، درمان ریزش مو و افزایش ضخامت و کیفیت ساقه مو است که ضمن کاهش ریزش مو می تواند باعث بهبود رشد موها و پرپشت شدن و درخشان شدن ساقه مو شود. 

لیزر تراپی موی سر با لیزر سرد یا لیز کم توان LLLT روش درمانی انقلابی برای درمان ریزش مو است که می تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.  

در مان ریزش مو با لیزر یک روش مطمئن و بدون خطر و تایید شده است. 

لیزر تراپی موی سر به شما کمک می کند موهایی ضخیم تر ، پر پشت تر و درخشان با ظاهری سالم و زیبا داشته باشید. 

 

لیزر تراپی مو چیست؟

لیزر تراپی موی سر یک روش غیر جراحی برای درمان ریزش مو و کم شت شدن موها است. 

در این روش از دستگاه لیزر سرد استفاده می شود که نور لیزر کم توان را به طور مستقیم به سر می تابانند. از این روش برای بهبود کیفیت و حجم موها استفاده می شود .

استفاده از لیزر تراپی مو برای افرادی که دچار ریزش مو یا کم پشت شدن موها شده اند ، مفید است. 

 

دستگاه لیزرتراپی موی سر نور لیزر با سطح انرژیم نوری و جریان کم را به پوست سر می تاباند که خاصیت درمانی دارد و مانند بیوتراپی نوری باعث بهبود روند رشد موها می شود. 

متخصصین معمولا در کنار لیزرتراپی مو از انواع محصولات ریزش مو ، داروهای مسدود کننده DHT و محلول ماینوکسیدیل برای درمان موثرتر ریزش مو استفاده می کنند. 

 

دستگاه لیزر تراپی مو, لیزرتراپی مو چیست, مزایای لیزرتراپی مو

درمان ریزش مو و ترمیم موهای اسیب دیده با لیزرتراپی مو

 

روش کار لیزر تراپی مو

هر جلسه درمانی مو با لیزر حدود نیم ساعت طول می کشد و شما زیر دستگاهی که اشعله لیزر را ساطع می کند می نشینید و حین نشستن میتوانید مجله بخوانید یا تلویزیون  ببینید تا حوصله تان سر نرود. 

 

لیزر تراپی با اصول علمی بیوتراپی نوری عمل می کند. سلول های هدف که همان فولیکول های مو هسند ، اشعه لیزر را جذب کرده و شروع به بازسازی خود می کنند. 

نور لیزر به بافت های عمیق پوست سر نفود کرده و باعث تحریک جریان خون در لایه عمقی پوست سر و تحریک متابولیسم سلولی برای سنتز پروتئین می شود. 

 

لیزر تراپی برای درمان ریزش موی مردانه هم کاربرد دارد . هورمون DHT یا دی هیدروتستوسترون در ریزش موی مردانه عامل اصلی ریزش مو محسوب می شود. مطابعات بالینی در لیزرتراپی نشان داده است که تحریک فعالیت های میان سلولی و درون سلولی با لیزر تراپی باعث شکسته شدن این هورمون در پوست سر شده و ریزش موها متوقف می شود. 

 

هر تار مویی که در سر می بیند چند سال رشد می کند و سپس می افتد. ریشه مو تا چند هفته استراحت کرده و دوباره موی جدید  از ریشه شروع به رشد می کند. این چرخه رشد مو در تمام طول عمرتان ادامه دارد. 

 

بالا رفتن سن باعث می شود که موهای کمتری جایگزین موهای قبلی شوند و ضخامت و رنگ موها کمتر شود در نتیجه موها به تدریج کم پشت می شوند و حتی ممکن است قسمتی از سر دچار طاسی شود. 

 

لیزرتراپی به بازسازی و تقویت ریشه موها کمک میکند و باعث کاهش روند پیشروی ریزش و کم شدن موها می شود و در مواردی روند ریزش و کم پشت شدن موها را برعکس می کند و باعث پرپشت شدن و بازگشت موهای از دست رفته می شود. 

البته باید توجه داشته باشید در صورتی که ریشه موها کاملا از بین رفته باشند و به اصلاحی بمیرند دیگر امکان بازیابی آن ها وجود ندارد. پس هر چه درمان را سریعتر شروع کنید نتایج بهتری عایدتان خواهد شد. 

 

نور قرمز لیزر باعث افزایش جریان خون در لایه عمقی پوست سر می شود در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به فولیکول های مو می رسد و نتیجه آن شروع چرخه بازسازی ریشه موها و پاکسازی مواد زائد اطراف آن ها است. 

 

در نتیجه درمان لیزر مو ، لایه کورتکس ساقه مو ضخیم تر شده و لایه کوتیکول مو بسته می شود که نتیجه آن داشتن موهای نرم تر و سالم تر است که درخشندگی بیشتری دارند. 

 

لیزرتراپی مو, درمان ریزش مو با لیزر, دستگاه لیزر تراپی مو

لیزرتراپی مو برای درمان موهای اسیب دیده

 

درمان موهای آسیب دیده با لیزرتراپی

استفاده از لیزرتراپی در کنار درمان های KLS و تجویز داروهای خوراکی باعث خواهد شد که تاثیرات بهتری را شاهد باشید. از آن جا که لیزردرمانی م باعث بسته شدن کویتکول های مو می شود در صورتی که به طور همزمان با لیزر از نرم کننده مو استفاده شود به مرور موهای خشک و آسیب دیده ترمیم شده و موخوره ها از بین می روند. 

 

مزایای لیزرتراپی مو

- رشد مجدد موها

- افزایش  جریان خون در سر تا  54 درصد بعد از یک جلسه 

- تحریک فولیکول مو

- توقف ریزش مو

- پرپشت شدن موها

- نرم و ضخیم شدن ساقه مو

- بهبود کیفیت ساقه مو

- درمان خارش کف سر

- افزایش قابلیت ارتجاعی موها

- بازسازی موهای آسیب دیده در اثر رنگ و دکلره

 

 لیزرتراپی مو, درمان ریزش مو با لیزر, دستگاه لیزر تراپی مو

بهترین کاندید برای لیزرتراپی موی سر

 

بهترین کاندید برای لیزرتراپی موی سر

اگر به تازگی دچار ریزش مو یا نازک شدن موها شده اید و موهایتان کم پشت شده کاندید مناسب برای لیزردرمانی مو هستید. 

معمولا به بیمارانی که 1 – 7 سال از شروع ریزش مویشان گذشته است و هنوز موهای زیادی در جلوی سرشان در حال رشد است و احتمال این که کاشت مو باعث ایجاد شوک به موهای در حال رشد شود و روند ریزش مو را شدید تر کند ، لیزرتراپی توصیه می شود. 

 

به زنانی که دچار ریزش موی پراکنده هستند و حتی قسمت پشت سر و شقیقه ها که به عنوان بانک مو از آن ها استفاده می شود هم دچار ریزش مو شده اند ، توصیه می شود از لیزرتراپی استفاده کنند. 

 

درمان ریزش مو با لیزر, دستگاه لیزر تراپی مو, لیزرتراپی مو چیست

نتایج لیزرتراپی مو

 

 بعد از چه مدت مشخص می شود؟

فولیکول های مو برای رشد مجدد نیاز به زمان دارند . حدود 3 ماه بعد از لیزرتراپی شما می توانید نتایج آن را مشاهده کنید و بعد از 6 ماه نتایج نهایی با رشد کامل موها قابل مشاهده است. 

 

بر اساس مطالعه ای که انجام شده بعد از 20 جلسه درمان در عرض 10 هفته ، رشد موها در 92 درصد بیماران افزایش داشته و در 98 درصد بیماران روند ریزش موها تا حد بسیار زیادی کند یا متوقف شد است. 

بعد از 36 جلسه درمانی تعداد موهای سر در 97 درصد بیماران حداقل 20 درصد افزایش داشته است. 

 

در 89 درصد افراد موهای سر 30 درصد زیاد شده بود. 

57 درصد بیماران شاهد افزایش 50 درصدی موها بوده اند و 65 درصد بیماران اظهار کردن ناحیه طاسی سرشان کوچک تر شده است. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------