اقدامات مراقبتی قبل و بعد از دکلره کردن مومراقبت از موی دکلره شده,دکلره مو،دکلره

زیبایی و سلامت موهای دکلره شده‌تان را با این اقدامات تضمین کنید

 

خانم‌ها تمایلی بسیاری به ایجاد تغییر و تنوع در ظاهر خود دارند. یکی از این اقدامات دکلره مو برای داشتن رنگ مویی جدید و روشن است. اگر قصد دکلره کردن موهای خود را دارید، باید قبل و بعد از آن اقداماتی و تقویت موهایتان و همچنین تداوم زیبایی رنگ مویتان انجام دهید. دکلره مو به همان اندازه که باعث زیبایی موهایتان می شود به مراقبت نیاز دارد. بیتوته را دنبال کنید تا زیبایی موهایتان را به همراه سلامت آن‌ حس کنید. در این بخش ما به طور تخصصی به اقدامات مراقبتی قبل و بعد از دکلره پرداخته‌ایم.

آماده سازی مو برای دکلره

اگر می خواهید بعد از رنگ مو هاسالم بماند باید قبل از رنگ کردن آماده سازی را شروع کنید ابتدااز مغذی بودن و رطوبت مو مطمئن شوید. اگر موهای آسیب دیده‌ای دارید، بهتر است اقدام به دکلره موهای خود نکنید، اما اگر با این وجود تصمیمتان را برای دکلره گرفته‌اید، حداقل قبل از درمان کامل  و تقویت موهایتان موهایتان را دکلره نکنید.

 

استفاده از روغن‌های طبیعی

اگر موهای ضعیف و نازکی دارید می‌توانید با روغن‌های طبیعی آن را تقویت کنید چرا که روغن‌های طبیعی گیاهی حاوی مواد مغذی، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و املاح هستند و می‌توانند بخشی زیادی از نیازهای موهای شما را برطرف کنند. این روغن‌ها هم در تقویت پیاز و ریشه مو و هم ساقه مو موثرند.

 

از جمله روغن‌های طبیعی مفید برای برای تقویت مو عبارتند از: روغن کرچک، روغن رزماری، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن آووکادو و... استفاده از این روغن‌های طبیعی را بهتر است از ماه‌ها قبل شروع کنید.

 

بهترین شیوه و زمان استفاده از آن‌ها پیچیدن موهای آغشته به روغن طبیعی در کلاه برای حداقل 30 دقیقه و قبل از رفتن به حمام است. برای موثر واقع شدن استفاده از آن حداقل یک بار در هفته اینکار را تکرار کنید.

 

مراقبت‌های بعد از دکلره

- تا دو روز بعد از دکلره و رنگ مو موهایتان را شامپو نکنید

بعد از دکلره و رنگ کردن موهای خود سعی کنید حداقل دو روز منتظر بمانید این کاربه ثابت ماندن رنگ مو کمک میکند همچنین چربی مو قبل از رنگ کردن مثل یک لایه محافظتی ریشه موعمل و از آسیب موجلوگیری می کند. 

 

- استفاده کمتر از وسایل حرارتی مو

چون موهای شما در این شرایط بسیار آسیب‌پذیر و حساس هستند، سعی کنید بعد از دکلره موهی خود کمتر از سشوار، اتوهای مو، بابلیس و دیگر وسایل حرارتی استفاده کنید که به موها آسیب کمتری وارد شود و رنگ آن‌ها نیز درخشش و زیبایی خود را از دست ندهد.

 

در صورتی هم که هراز گاهی مجبور به استفاده از این وسایل شدید حتما قبل از آن از مواد محافظ مو در برابر حرارت که به گونه‌های مختلفی مثل سرم، اسپری، کرم مو و .. در بازار موجود می‌شاد استفاده کنید.

 

استفاده از شامپو مناسب

از شامپوهای دارای آمونیاک استفاده نکنید. همچنین می‌توانید شامپوهای تثبیت‌کننده رنگ مو را برای حفظ رنگ مو و عدم تغییر آن استفاده کنید.

 

استفاده از ماسک مو

محصولاتی مراقبتی مثل ماسک مو استفاده کنید. اکر این ماسک مو طبیعی باشد قطعا نقش مهمتری در مراقبت و و محافظت از رنگ موهای شما خواهد داشت. همانطور که در مقالات قبل به آموزش ماسک‌های طبیعی مو پرداختیم، این ماسک‌ها را می‌توانید خودتان در خانه تهیه کنید.

 

- قرار ندادن موها در تابش مستقیم خورشید

سعی کنید موهای خود را از آفتاب دور نگه دارید و آن‌ها در معرض آفتاب قرار نگیرند زیرا موهای شما بادکلره خشک و آسیب پذیر شده و نور خورشید اثرات مخربی می‌تواند بر روی موهایتان به‌جا بگذارد.

 

- کوتاه کردن سر مو

پس از گذشت مدت زمانی از دکلره کردن موهای‌تان و هنگامی که موهای شما رشد کرد، کمی از پایین موهای خود را کوتاه کرده تا موهای‌تان در برابر آسیب هایی مثل موخوره و مانند آن در امان بماند.

 

- کاهش شستوشوی موها

یکی از راههای ماندگاری بالای رنگ و سالم ماندن مو، شستشوی کمتر آنها است. اگر موهای خود را ۳ یا ۴ بار در هفته می شویید آن را به ۲ تا ۳ بار در هفته برسانید که روغن های تولید شده توسط پوست سر که باعث تغذیه مو می شود حفظ شوند.

 

- شستشو با آب سرد

شستن موها با آب گرم موجب می شود که پوشش خارجی مو در قسمت بیرونی افزایش و باعث آسیب پذیری و ریزش آن شود. راه موثر جلوگیری از این مشکل شستشوی همیشگی موها با آب سرد است. اگر شما توانایی دوش با آب سرد را ندارید موهای خود را پس از حمام با آب سرد بشویید.

 

- استفاده از آبرسان‌ها و مرطوب کننده‌های مو

با دکلره کردن مو رطوبت آن کم شده و خشک می‌شود. پس با استفاده مستمر از آبرسان و مرطوب کننده مو، رطوبت موهایتان را تامین کنید. از دیگر مزایای استفاده از مرطوب کننده‌ها محافظت مو در برابر حرارت و نور خورشید است.

 

مرطوب کننده‌ها حاوی سیلیکون هایی هستند که با ایجاد یک لایه ی محافظ روی ساقه ی مو آسیب های ناشی از پرتوهای خورشید را به حداقل می رسانند و همچنین موها را از آسیب های حرارتی محافظت می کنند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------