فر کردن مو در خانه با چند حرکت ساده!فرکردن مو, فر کردن مو, چگونه موهای خود را فر کنیم

فر کردن مو

 

چگونه موهای خود را فر کنیم؟

با روش هایی که ما در اینجا آورده ایم، دیگر احتیاجی به دستگاه های فر کننده مو، که با حرارت خود به موها آسیب می رساند و روغن طبیعی آنها را نیز از بین می برند، نیست. در ادامه همراه بیتوته باشید.

چند شیوه سریع برای فر کردن مو

روش فر کردن با بافتن مو

فر كردن مو با بافت یکی از راحت ترین و سریع ترین شیوه هایی که می توانید با آن موهای خود را فر کنید.حتما دیده اید که پس از بافتن مو، موهایتان حالت دار و مواج می شوند.

می توانید هنگامی که تازه از حمام بیرون آمده اید موهای خود را ببافید، یا هنگامی خشک هستند با قدری اسپری آن ها را مرطوب و نرم کنید. مرطوب بودن موها به حالت پذیری آن کمک می کند.

 

برای آغاز فر کردن مو در منزل با شیوه بافتن، نخست موهای مرطوب خود را به خوبی شانه کنید. چنانچه می خواهید فر موهایتان درشت باشد، همه موهای خود را در یک دسته ببافید. ولی اگر می خواهید موهایتان بیشتر فر باشد، باید تعداد دسته ها را بیشتر کنید. 

 

برای حالت گرفتن و فر شدن موها آن ها را سفت ببافید. یک روز تمام موهایتان را در حالت بافته نگه دارید. آنگاه موها را باز کنید و فقط با دست آن را شانه کنید.

 

فرکردن مو, فر کردن مو,چگونه موهایمان را فر کنیم

فر کردن مو به وسیله بافتن

 

روش فر کردن با سنجاق سر 

این شیوه کلاسیک هیچ زمان قدیمی نمی‌شود و همین طور یک شیوه عالی برای فر کردن مو بدون استفاده از گرما است. برای این کار موهای خود را با یک شامپوی حجم دهنده خوب بشویید و با یک شانه دندانه‌دار درشت شانه کنید. با حوله موهای خود را خشک کنید و آب اضافی آن را کامل بگیرید.

 

قدری ژل به موهایتان بزنید. یک قسمت از موهایتان را جدا کنید، انتهای آن را به دور انگشتتان بپیچید تا یک حلقه به وجود آید. حلقه را با سنجاق‌های ریز روی سرتان محکم کنید. چنانچه تکه‌های مویی که جدا می‌کنید بسیار ضخیم باشند، سنجاق روی آن فرورفتگی به وجود می آورد.

 

این کار را برای بقیه موهایتان نیز تکرار کنید. یک روسری ابریشمی دور موهایتان بپیچید تا سنجاق‌ها در جای خود محکم بمانند. روسری همین طور به جذب رطوبت مو کمک می‌کند. صبح روز بعد سنجاق‌ها را باز کنید و موهایتان را به آهستگی با انگشت شانه کنید تا ظاهر تکه‌ای آن از بین برود. برای ماندگاری بیشتر از کمی اسپری مو استفاده کنید.

 

فرکردن مو, فر کردن مو,فر کردن مو در خانه

فر کردن مو به وسیله سنجاق سر

 

روش فر کردن با استفاده از دستمال کاغذی

استفاده از دستمال کاغذی یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین شیوه های فر کردن مو است چون به هیچ وسیله ی خاصی احتیاج ندارید.

 

در این شیوه نخست مو های خود را نم دار کنید آنگاه یک برگ دستمال کاغذی بردارید و آن را تا بزنید. مو های خود را به دسته های کوچک تقسیم کنید و انتهای موها را دور دستمال کاغذی بپیچید. آنگاه این قسمت‌ها را به سمت بالا بپیچید تا به ریشه‌ی موها برسید. پس از این که قسمت‌های جداشده را پیچیدید، برای ثابت نگه‌داشتن آن، دستمال کاغذی را به اطراف موهای پیچیده شده گره بزنید. بعد از یک روز موها را باز کنید و با دست به آن حالت دهید.

 

فرکردن مو, فر کردن مو, فرکردن مو به روش ساده

فر کردن مو به وسیله دستمال کاغذی

 

روش فر کردن با جوراب

در این شیوه نخست یک جواب بردارید و آخر آن را که بسته است قیچی کنید تا دو سمت آن باز باشد. برای آغاز کار بعد از مرطوب کردن مو باید آن را به شکل دم اسبی ببندید. قسمت انتهایی مو را از داخل سوراخ جوراب عبور دهید، آنگاه انتهای موها را دور جوراب بپیچید و به قدری موها را رول کنید تا به نزدیک ریشه‌ها برسید.

 

فرکردن مو, فر کردن مو,فر مو با دست

فر کردن مو به وسیله جوراب

 

برای این که این رول‌ها باز نشود، از گیره‌ی مو استفاده کنید. هنگامی که موها به طور کامل خشک شد، می‌توانید آن را باز کنید. شب هم می‌توانید با این شرایط بخوابید یا این که ۵ یا ۶ ساعت صبر کنید تا موها به طور کامل خشک شود.

 

در آخر جوراب و کش سر را باز کرده و با بردن انگشتان در لابه‌لای موها، آنها را مرتب کنید. در‌ آخر چنانچه دوست داشتید، از اسپری استفاده کنید تا دوام حالت مو بیشتر شود.

 

فرکردن مو, فر کردن مو,چگونه موهای خود را فر کنیم طبیعی

فر کردن مو با دست

 

روش فر کردن با بیگودی چسبی 

فر کردن یا کرلی مو با اتو ، بیگودی چسبی و ... نیز امکانپذیر است. بیگودی چسبی ابزار مناسبی برای فر کردن مو می باشد. این ابزار بدون نیاز به گرما به موی شما حجم می‌دهد. زمان استفاده برای فرهای کوچک، اندازه کوچک آن را انتخاب کنید و برای به وجود آوردن فرهای بزرگ نوع بزرگتر را انتخاب کنید.

 

موهای خود را با شامپوی حجم دهنده بشویید و یا با استفاده از اسپری آنها را مرطوب کنید. رطوبت اضافی را با استفاده از یک حوله بگیرید.

 

چنانچه موهای پرپشتی دارید آنها را تقسیم بندی کرده و به سمت بالا بپیچانید. ولی چنانچه موهای کم پشتی دارید احتیاجی به این مرحله نیست. موهای خود را آنقدر به سمت بالا بپیچانید تا بیگودی ‌ها روی پوست سر قرار بگیرند.

 

در این شیوه برای ثابت نگه داشتن بیگودی ها احتیاجی نیست از سنجاق سر استفاده کنید. چنانچه بیگودی نمی‌چسبد و در جای خود قرار نمی گیرد احتمالا به این علت است که بخش انتخابی خیلی ضخیم است و مقدار زیادی مو روی آن قرارگرفته است.

 

چندین ساعت بیگودی ‌ها را روی موی خود نگه دارید تا موها کاملا خشک شوند. بیگودی ها را باز کنید و با انگشتان دست موهایتان را حالت دهید. در آخر از اسپری مو استفاده کنید تا دوام فرها بیشتر شود.

 

فرکردن مو, فر کردن مو,آموزش فر کردن مو

فر کردن مو به وسیله بیگودی چسبی

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------