راهنمای خرید کلاه گیس مناسب فرم صورتتانکلاه گیس,خرید کلاه گیس,گلاه گیس طبیعی

خرید کلاه گیس

 

موقع خرید کلاه گیس باید نکته هایی را در نظر داشته باشید، این که کدام مدل به صورتتان بیشتر می آید، کدام رنگ زیباترتان می کند و غیره.

کلاه گیس چیست ؟

کلاه گیس( به انگلیسی wigs) به نوعی موهای مصنوعی( الیاف) گفته می شود که بر روی يک پارچه ای دوخته شده و توسط یک کش بر روی سر قرار می گیرد, به عبارتی کلاهی است که روی آن از مو تشکیل شده است. کلاه گیس بنا به علل پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد, علل پزشکی مثل ریزش مو , طاسی, شیمی درمانی و یا صرفا جهت زیبایی و تزیین.

 

کلاه گیس,خرید کلاه گیس,گلاه گیس طبیعی

کلاه گیس

 

کلاه گیس های موجود در بازار جهانی اکنون به دو صورت کلی یافت می شوند

 

 کلاه گیس های طبیعی:

این نوع از کلاه گیس ها عموما برای مصارف روزانه و استفاده طولانی مدت مناسبتر هستند. ولی قيمت های بسيار بالايي داشته و برای تمامی اشخاص خرید این مدل کلاه گیس به راحتی میسر نیست. برای ساخت این مدل کلاه گیس نخست موهای طبیعی را طی فرآیند های مختلفی ضد عفونی و تمیز کرده آن گاه به رنگ موردپسند در آورده و یا بی رنگ کردن از آن ها استفاده می کنند.

 

در این گروه عموما کلاه گیس هایی با رنگ های طبیعی مثل قهوه ای، مشکی، عنابی و … یافت می شوند.

 

کلاه گیس های مصنوعی:

این مدل از کلاه گیس ها نسبت به نوع طبیعی باصرفه تر هستند ولی باید این نکته را در نظر گرفت که کلاه گیس های طبیعی ظاهری کاملاً شبیه به موی طبیعی روی سر شما دارند.

 

ولی در این بین کلاه گیس های مصنوعی از جنس الیاف مصنوعی هستند و غالبا شبیه به موی انسان ساخته می شوند .این نوع از کلاه گیس ها دارای رنگ های فانتزی و مدل های بسیار متنوعی هستندکه در فروشگاه تیناویگ یافت می شوند.

 

علاوه بر این دسته بندی کلاه گیس ها در سه اندازه مختلف کوتاه، متوسط و بلند همینطور مدل زنانه و مردانه قرار میگیرند که هر کدام در نوع خویش تنوع بسياري دارند .کلاه گیس های کوتاه حدودا اندازه ای تا روی گردن کلاه گیس های متوسط حدودا تا روی شانه و قدری پائین تر و کلاه گیس های بلند طولی تا کمر یا باسن دارند.

 

کلاه گیس زنانه مناسب با اندازه و فیزیک کلی سر بانوان و کلاه گیس مردانه مناسب با سر آقایان طراحی شده است. قبل از استفاده از کلاه گیس شما احتیاج به یک کلاه طاسی دارید تا به خوبی موهای زیرین و سر شما را بپوشاند. کلاه طاسی هم به صورت جداگانه قابل خرید می باشد.

 

کلاه گیس,خرید کلاه گیس,گلاه گیس طبیعی

کلاه گیس طبیعی

 

انتخاب کلاه گیس طبق فرم صورت

انتخاب کلاه گیس زنانه طبق فرم صورت درست به اندازه مدل موی خودتان اهمیت دارد. گاهی مدلی به شما می آید و مدل دیگری جذابتان نمی کند. برای این که بدانید کدام کلاه گیس به کدام صورت می آید، راهنمای زیر کمکتان خواهد کرد.

 

صورت گرد: برای صورت گرد موهای کوتاه و شلوغ ایده‌ال هستند. همینطور چنانچه موها قسمتی از پیشانی را بپوشانند، فرم صورت زیباتر بنظر خواهد رسید. کلاه گیس زنانه ای که طول آن تا سرشانه هاست و اصطلاحاً مدل خرد یا Layer دارد برای شما مناسب خواهد بود.

 

صورت بیضی: برای این صورت سراغ مدل های به اصطلاح مصری بهمراه چتری بروید. چنانچه دوست دارید کلاه گیس زنانه با موی بلند داشته باشید، سراغ مدلی که موج یا فر دارد بروید تا صورتتان را توپر نشان دهد.

 

صورت مربعی: برای صورت مربعی سراغ کلاه گیس هایی را بگیرید که تیزی چانه تان را ملایم تر نشان دهد. بهتر است فرق این کلاه گیس ها کج و بلند باشد و نوک موها به حالت تیز برش خورده باشد تا توجه را از چانه بردارد و به خود اختصاص دهد.

 

صورت لوزی: افرادی دارای صورت لوزی شکل معمولاً گونه های باریک و بلند، پیشانی بلند و چانه باریک و نوک تیز دارند. این اشخاص باید کلاه گیسی را انتخاب کنند که سبب کوتاه تر جلوه دادن پیشانی شود و آنها شود و کشیدگی صورت را تشدید نکند.

 

صورت قلبی: افرادی که دارای چهره قلبی معمولاً پیشانی پهن و چانه بسیار باریک دارند. این اشخاص بهتر است کلاه گیسی را انتخاب کنند که سبب کاهش عریض بودن پیشانی آنها شود و به حالت باریک چانه آن ها ظاهری متعادل ببخشد مثل کلاه گیس های چتری.

 

صورت های کشیده و صاف: کلاه گیس مناسب برای این نوع اشخاص کلاه گیس های فرفری و یا موج دار می ‎باشد ؛ این مدل کلاه گیس ها سبب متعادل کردن حالت کشیده صورت در این اشخاص خواهد شد.

 

کلاه گیس,خرید کلاه گیس,گلاه گیس طبیعی

کلاه گیس چیست

 

کیفیت و راحتی

چه طور تشخیص دهید که آیا یک کلاه گیس از مواد با کیفیت ساخته شده یا نه؟ آن را امتحان کنید! اگر احساس ناراحتی کردید، یعنی کلاه گیس خوش ساخت نیست، به همین راحتی! شما موقع پوشیدن یک کلاه گیس خوش ساخت باید حس راحتی کنید. کلاه گیس باید از پارچه ی قابل تنفس ساخته شده باشد تا گرما بین پارچه و سرتان به دام نیفتد. کلاه گیس های با کیفیت، همینطور ماندگاری بیشتری هم خواهند داشت، زیرا مواد به کار رفته در آن ها بادوام تر هستند.

 

آیا تردید دارید که بین کلاه گیس های دست ساز یا ماشيني کدامیک را انتخاب کنید؟ چنانچه میخواهید به نتایج طبیعی دست یابید، کلاه گیس های دست ساز را انتخاب کنید. کلاه گیس های ماشيني ارزان تر از انواع دست ساز هستند، ولی دومی، نتایج طبیعی تری به شما می دهد. همچنين کلاه گیس های دست ساز در موقع پوشیدن، راحت تر از کلاه گیس های ماشيني هستند.

 

و اما درباره اندازه ی سرپوش! باید بخوبی اندازه ی سرتان باشد. برای تعيين اندازه ی مناسب باید دور سرتان را اندازه بگیرید. از جلوی خط مو آغاز کرده و به پشت گوش و بعد از آن پشت گردنتان بروید. اندازه های کلاه از مغازه ای به مغازه ديگر متفاوت است. کلاه گیس های سفارشی دارای بهترین اندازه ها هستند.

 

برای خرید کلاه گیس چطوری دور سر را اندازه‌گیری کنیم ؟

یک متر پارچه ای بردارید, سر متر را از وسط پیشانی تان تنظیم کنید و آنرا دور سر و به طرف پائین بکشید و به نقطه ای که آغاز کرده اید برگردید. منظور از سمت پائین، جایی است که کلاه گیس تمام می شود؛ جایی در حدود پایان خط رویش مو. متر را نباید از روی گوش ها رد کنید؛ بلکه باید بالای گوش قرارش دهید. معمولاً متوسط اندازه دور سر حدود 56 سانتیمتر است. اگر اندازه خيلي کم تر یا بیشتر شد احتمالاً روش اندازه‌گیری تان نادرست است.

 

کلاه گیس,خرید کلاه گیس,گلاه گیس طبیعی

انتخاب کلاه گیس طبق فرم صورت

 

انتخاب طبق رنگ چهره 

ممکن است با وارد شدن به فروشگاه دلتان بخواهد رنگ مویی را انتخاب کنید که خيلي از رنگ موهای خودتان یا رنگی که معمولاً استفاده می کنید، دور باشد. این اشتباه را انجام ندهید و به رنگی که امتحانش را پس داده بچسبید.

 

ضمن این که میتوانید طبق تناژ رنگ پوستتان سراغ انتخاب کلاه گیس زنانه بروید. رنگ چهره معمولاً به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شود. یک راه ساده برای این که تشخیص دهید رنگ پوستتان سرد است یا گرم این است که ببینید زیورآلات طلایی رنگ بیشتر به شما می آیند یا نقره ای؟ درصورتی که مورد اول در موردتان درست است، تناژ پوستتان گرم است و برعکس.

 

تناژ پوست گرم:اگر رنگ پوستتان خنثی است میتوانید به راحتی سراغ بلوند عسلی، قهوه ای، مسی و رنگ هایی با تناژ قرمز بروید.

 

تناژ پوست سرد:اگر رنگ پوستتان سرد است میتوانید سراغ بلوند پلاتینی، مشکی پرکلاغی یا قرمز آتشین بروید.

 

کلاه گیس,خرید کلاه گیس,گلاه گیس طبیعی

خرید کلاه گیس مناسب

 

نگهداری و شستشوی کلاه گیس­ها

طبیعتا همانند موی طبیعی کلاه گیس­ها هم احتیاج به شانه زدن و شست و شو دارند ولی نگهداری و مراقبت این محصولات قدری متفاوت با موی طبیعی سر است. به علت این که در طول ساخت کلاه­ گیس­ها ميزان مقاومت آن­ها دربرابر ذرات الودگی و گرد و غبار مهم است؛ لذا کلاه گیس­ها به ندرت احتیاج به شست و شو دارند. بطور متوسط می­توان هر کلاه گیس را بسته به جنس( مصنوعی و یا طبیعی) هر 2 الی 6 ماه یک بار شست و شو داد.

 

برای شستن کلاه گیس­ها، توجه به نکته هایی که بر روی بروشور نوشته یا در سایت موردنظر آمده و یا توسط فروشنده به موقع خرید گفته شده؛ ضروری است. بعضی از کلاه گیس­ها چه از نوع مصنوعی و چه از نوع طبیعی مقاومت بالایی دارند و می­توان آن­ها را با یک شامپوی دارای نرم کننده و روغن­های گیاهی شست و شو داد.

 

ولی در بعضی ديگر برای جلوگیری از آسیب­ دیدگی بافت موها، تنها باید از شامپوهای مخصوص کلاه گیس استفاده کرد. به علت ظرافت و حساسیت بالای کلاه گیس­ها، غالبا برای شستشوی آن­ها از آب ولرم مایل به سرد استفاده می­شود، در این وضعیت چنانچه موها طبیعی باشند، ساقه آن­ها صدمه­ای نخواهد دید و چنانچه مصنوعی باشند الیاف موها حالت کشیدگی پیدا نمی­ کنند.

 

بهتر است بعد از شستشوی کلاه گیس­های طبیعی با شامپو از یک نرم کننده ملایم نیز استفاده شود تا موها حالت خود را به خوبی حفظ نمایند( برای شستشوی کلاه گیس­های مصنوعی در صورتی که در توضیحات محصول نحوه شستشو آمده باشد، می­توان از شامپوهای معمولی حاوی روغن استفاده نمود).

 

چند نکته کوتاه ولی مهم برای خرید کلاه گیس مناسب

- حساسیت کلاه گیس های طبیعی نسبت به نوع مصنوعی بیشتر است

- کلاه گیس های طبیعی نسبت به نوع مصنوعی نگهداری های بیشتری را احتیاج دارد.

- قيمت کلاه گیس های مصنوعی نسبت به نوع طبیعی کم تر است.

- موقع خرید کلاه گیس بایستی به اندازه کلاه زیرین و بافت توری آن توجه کنید تا موها و پوست سرتان حین استفاده آسیبی نبینند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------