معرفی انواع شانه برای حالت دادن و مراقبت از موانواع شانه مو, اموزش انواع شانه, برس و شانه مو

کاربرد انواع شانه مو

 

معرفی انواع شانه مو و کاربرد آن‌ها 

شانه کردن موها برای داشتن موهایی سالم و مرتب ضروری است. در این مقاله انواع شانه و کاربردهای آن را با شما در میان می گذاریم تا راحت تر بتوانید شانه مناسب موهای خودتان را انتخاب کنید.

شانه کردن مو یکی از کارهایی است که هر روزه یک یا چند بار انجام می دهیم. اگر میخواهید بدانید چه نوع شانه ای برای موهایتان مناسب تر است یا از چه جنس شانه ای استفاده کنید و یا برای مدل موها و اندازه موهای شما چه شانه ای مناسب تر است با ما همراه شوید تا انواع شانه را از نظر جنس و شکل های مختلف برایتان معرفی کنیم. 

 

انواع شانه, انواع شانه, انواع شانه چوبی

ویژگی انواع شانه

 

ویژگی های شانه مناسب

- آسیب نرساندن به ساقه مو

- انعطاف پذیری و نشکن بودن

- عدم تولید الکتریسیته ساکن

- تیز نبودن 

 

انواع شانه مو مردانه ، کاربرد انواع شانه مو, انواع شانه مو زنانه

انواع شانه مناسب موهای مجعد پر

 

انواع شانه بر اساس جنس

شانه یکی از وسایل شخصی است که انتخاب جنس مناسب شانه می تواند نقش مهمی در سلامت موها داشته باشد. شانه ها به طور کلی از نظر جنس به سه دسته فلزی، چوبی، کربنی، کائوچویی و پلاستیکی تقسیم می شوند. 

 

انواع شانه, انواع شانه, انواع شانه چوبی

انواع شانه مناسب موهای فر

 

شانه فلزی

شانه های فلزی دوام بسیار بالایی دارند ولی برای حالت دادن به موها مناسب نیستند و استفاده بلند مدت از شانه های فلزی میتوند به مو آسیب برساند. شانه های فلزی برای موهای لخت و صاف گزینه بسیار مناسبی هستند ولی اگر موهایی فر و مجعد دارید بهتر است از شانه های دیگر استفاده کنید. 

 

انواع شانه مو زنانه, انواع شانه برای شینیون, انواع شانه

انواع شانه مناسب موهای موج دار

 

شانه پلاستیکی

شانه های پلاستکی به راحتی شسته می شوند و تنوع رنگ بسیار بالایی دارند . شانه های پلاستیکی برای موها فر و گره خورده مناسب هستند. شانه های پلاستکی بهترین گزینه برای استفاده در حمام هستند. 

 

انواع شانه مو مردانه ، کاربرد انواع شانه مو, انواع شانه مو زنانه

انواع شانه مناسب موهای صاف و پرپشت

 

شانه چوبی 

شانه چوبی از آنجایی که جنسی کاملا طبیعی دارد میتوانید بهترین نوع شانه باشد و بهتقویت موها کمک می کند و از ایجاده موخوره و شوره سر پیشگیری میکند ولی نمیتوانید به راحتی آن ها را بشویید ضمن این که خیلی زود خراب می شود و ترک میخورند که باعث می شود ساقه موها را بخراشند و به  همین دلیل باید زود به زود تعویضشان کنید. 

 

انواع شانه چوبی, انواع شانه مو, اموزش انواع شانه

انواع شانه مناسب موهای صاف و نازک

 

انواع شانه براساس شکل

شانه ها صرف نظر از جنسشان در انواع و شکل های مختل تولید می شوند که میتوانید بر حسب جنس موها و کوتاه و بلندی یا پرپشتی موهایتان ، شانه مناسب خودتان را انتخاب کنید. 

 

شانه تخت 

شانه های تخت همه کاره هستند و می توانید در هر فرصتی از آن ها برای شانه کردن موهایتان استفاده کنید. شانه های تخت به راحتی گره های مو را با ز میکنند ، اندازه جمع و جوری دارد و تقریبا جای خاصی را اشغال نمی کنند بنابراین برای مسافرت مناسبند. 

 

کاربرد انواع شانه مو, انواع شانه مو زنانه, انواع شانه برای شینیون

شانه دانه درشت یکی از انواع شانه است

 

شانه دندانه درشت و شانه شن کش

شانه های دندانه درشت ، به دلیل فاصله زیادی که دندانه ها از هم دارند برای موهای بلند و فر انتخاب بسیار مناسبی هستند. فاصله زیاد بین دندانه ها باعث می شود موهای بلند به راحتی شانه شوند و حالت فر موها به هم نریزد. 

اگر موهایتان را به تازگی فر کرده اید بهترین گزینه برای شما شانه های دندانه درشت است. 

 

نوع خاصی از شانه های دندانه درشت به نام شانه شن کش یا چنگکی شناخته می شوند که دانه ها حالت چنگکی دارند و به صورت زاویه دار قاررگرفته اند و برای باز کردن گره های مو بلند بسیار مناسبند. 

 

انواع شانه چوبی, انواع شانه مو, اموزش انواع شانه

شانه تخت 

 

شانه دندانه ریز یا حجم دهنده 

اگر موهایتان کم پشت یا کوتاه و نازک است ، شانه دندانه ریز برای شما مناسب است.  شانه دندانه ریز برای موهای لخت یا شانه زدن و حالت دادن چتری ها هم بهترین انتخاب است ولی شانه زدن موهای بلند یا موهای فر با شانه ریز باعث آسیب دیدن و شکستن ساقه های مو می شود و میتواند  موخوره را افزایش دهد ولی برعکس برای شانه زدن و صاف کردن موهای کوتاه بسیار عالی عمل میکند. 

از شانه های دندانه ریز برای پوش دادن و حجم دهی به موها استفاده می شوذ. 

 

شانه کراتینه 

برای کراتینه کردن موها در آرایشگاه از شانه های مخصوصی به نام شانه کراتینه استفاده می شود که کمک میکند مواد کراتینه به خوبی و یکنواخت روی موها پخش شود. 

 

 

انواع شانه مو زنانه, انواع شانه برای شینیون, انواع شانه

شانه دم باریک 

 

شانه دم باریک

شانه دم باریک هم یکی از ابزار کاربردی برای آرایشگران است این  شانه ها تخت بوده وحجمی ندارند . اگر موهایی بلند دارید و میخواهید فرق  باز کنید یا موها را دسته کنید استفاده از شانه دم باریک کار شما را راحت تر میکند.

 

با استفاده از دم این شانه میتوانید خطور صاف و زیگزاگ بین موها باز کنید و به آسانی موها را حالت دهید. دانه های باریک این مدل شانه ها به شما کمک میکنند تا آشفتگی موها را گرفته و با کمک ماسک مو ، تارهای مو را صاف کنید .

 

 انواع شانه مو, اموزش انواع شانه, برس و شانه مو

شانه چند کاره 

 

شانه چند کاره یا شانه دو دندانه 

نیمی از دندانه این شانه ها  ریز و نیمی دیگر درشت است و در برخی از مدل ها یک دندانه تک و درشت وجود دارد که میتوانید برای خط انداختن و باز کردن فرق بین موها از آن استفاده کنید. 

این شانه ها هم برای موهای ضخیم و هم برای موهای نازک ایده آل است .

 

انواع شانه مو زنانه, انواع شانه برای شینیون, انواع شانه

شانه سلمانی

 

شانه سلمانی یا شانه دسته دار

شانه های دسته دار باعث می شود که دست با مو تماسی نداشته باشد بنابراین برای کار سلمانی بسیار مناسب است. نیمی از طول این شانه ها را دسته تشکیل می دهد و نیم دیگرش دندانه دار است و می توانید بدون این که دستتان به موها تماس پیدا کند ، آنها را شانه کنید. 

 

شانه ریش

آقایونی که تمایل دارند ریش هایشان را بلند بگذارند می توانند از شانه مخصوص ریش استفاده کنید. از شانه ریش برای مرتب کردن و حالت دادن به ریش و سبیل استفاده می شود. شانه های ریش یا شانه جیبی اندازه های کوچک دارند که راحتی در جیب جا می شوند. 

 

شانه اصلاح 

استفاده از شانه اصلاح هنگام اصلاح ریش و سبیل ضروری است و کمک میکند بهتر بتوانید حالت دلخواه را  ایجاد نمایید. 

 

انواع شانه مو مردانه ، کاربرد انواع شانه مو, انواع شانه مو زنانه

 شانه چنگکی

 

شانه تبری یا شانه چنگکی

شانه تبری یا شانه چنگمی یک وسیله مناسب برای لایه لایه کردن موها و حالت دادن به مو است که بیشتر در آرایشگاه کاربرد دارد. ازاین شانه ها میتوان برای مدل مو لایه ای استفاده کرد فاصله زیاد بین دندانه های این شانه به شما کمک میکند که به سادگی حالت لایه ای به شینیون مو بدهید. همچنین برای افرادی که موهای بلند و وز دارند بسیارمناسب است. 

 

شانه انگشتی

شانه انگشتی کوچک و تو جیبی است و با قرار دادن آن روی انگشت میتوانید موهای کوتاه را شانه کنید. 

 

شانه جیبی

شانه های جیبی معمولا تاشو هستند ، اندازه کوچکی دارند ، ارتفاع دندانه های کوتاه است و به راحتی در جیب و کیف جا می گیرند. برخی دیگر از مدل های شانه جیبی تاشو نیستند ولی اندازه کوچکی دارند و تخت هستند و باعث می شود به راحتی در جیب جا شوند ، نیمی از دندانه این شانه ها ریز و نیمی درشت تر است.

 

** در پایان بد نیست بدانید اگر می‌خواهید به راحتی موهای خود را در خانه حالت دهی کنید، می‌توانید از ماسک‌های موی خانگی نیز استفاده کنید. این ماسک‌ها می‌توانند با ترکیبی از مواد طبیعی مانند موز، شیر، عسل و روغن‌های گیاهی به رطوبت و نرمی موهای شما کمک کنند. همچنین، استفاده از ماسک های موی خانگی برای حالت دهی به موها می‌تواند به شما کمک کند تا از مواد شیمیایی ضروری برای حالت دهی موها در سالن زیبایی صرفه‌جویی کنید. در نهایت، با استفاده از ماسک‌های موی خانگی مناسب، می‌توانید به راحتی موهایی با حالت و جذابیت بیشتری داشته باشید.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,سایر موارد

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023