ژل مو چیست ؟ انواع آن و طرز استفاده از آنبهترین ژل مو, انواع ژل مو, ژل مو, مضرات ژل مو

ژل موی سر از محصولات آرایشی بهداشتی معروف مورد استفادۀ آقایان و خانم هاست

 

ژل موی سر از محصولات آرایشی بهداشتی معروف مورد استفادۀ آقایان و خانم هاست. پیش از تولید این محصول براي حالت دادن موها از پارافین و فراورده های طبيعي مانند کتیرا یا روغن بادام تلخ استفاده ميشد . این ژل ها امروزه در اقسام گوناگون و با قدرت های حالت دهندگی متفاوت ارائه میشوند .

این ژل ها امروزه در اقسام گوناگون و با قدرت های حالت دهندگی متفاوت ارائه میشوند . اقسام ملایم و معمولی براي قابل انعطاف کردن یا خواباندن موها روی سر بکار میروند ، در حالی که اقسام قویتر به خصوص براي ایجاد فرمهای هندسی جدید و در ابعاد گوناگون روی موها استفاده میشوند . فرم هایی که ایجادشان در قبل میسر نبود.

 

داشتن موهایی حالت دار در نشان دادن زيبايي کلی هر فرد نقش دارد پس باید نگهداری و مراقبت از آن را در اولویت قرار داد، اکثر اشخاص براي نشان دادن این زيبايي، که در موهایشان مخفی است از ملزوماتی استفاده ميکنند که آن را به رخ اطرافیان بکشند که زیباییشان را تشدید کند. یکی از پرکاربردترین لوازم آرایشی مربوط به مو ژل است که حالت موهایتان را تثبيت ميکند .

 

در انتخاب ژل مناسب توجه کنید: ژل موها معمولاً بر اساس غلظت مواد و قدرت خوب نگه داشتن موها سنجیده میشوند . رنگ و بوی ژل معمولاً اهمیت زيادي در کیفیت آن ندارد. بیش تر ژل موها با دست استفاده میشوند ولی برخی مدل ژل ها هم بصورت اسپری هستند. باید تصمیم بگیرید که کدامیک بیش تر براي مدل موی شما مطلوب است و به کارتان مي‌ايد .

 

بهترین ژل مو, انواع ژل مو, ژل مو, مضرات ژل مو

بهترین ژل مو

 

ژل های رقیق معمولاً براي مدل موهای شلخته مناسب هستند.

ژل هایی که غلظت متوسط دارند براي جلا دادن موها مورد استفاده قرار می گیرند.

ژل های غلیظ براي عقب دادن و ثابت نگه داشتن موها بکار برده میشوند به طوریکه حتی نمی توانید انگشتان تان را بین موها ببرید.

 

اول موها را مانند روال همیشه بشوئید و نرم کننده بزنید. بعد با حوله خشک کنید. اندکی باید موها مرطوب بماند. مرطوب بودن موها موقع استفاده از ژل بسیار مهم است. چنانچه زیاد وقت ندارید احتیاج نیست حتماً با شامپو موها را بشوئید صرفا کمی موها را با آب مرطوب کنید. چنانچه موها چرب و کثیف باشد تأثير ژل کم تر ميشود و بعلاوه موها موخوره می گیرد و از سلامت موها کم ميشود . پس بهتر است پیش از استفاده از ژل حتماً موها را تمیز بشوئید.

 

قدری ژل با انگشت بردارید و به کف دست ها بمالید. بعد مثل شامپو به موها بزنید. اندازه ژلی که برمی دارید بستگی به ضخامت و بلندي موها دارد. درصورتی که کم بود باز هم قدری به آن اضافه کنید.

 

موها را به همان شکلی که در نظر دارید حالت بدهید. اول باید ژل زدن را از بالای موها آغاز کنید و تا پشت سر ادامه دهید. براي زدن ژل به موها از انگشت های خود استفاده کنید. چنانچه لازم بود میتوانید مجدد از شانه هم استفاده کنید.

  

براي موهای صاف و ساده از شانه استفاده کنید.

 

براي اینکه حالت موها بیش تر شود موها را بصورت دسته ای بین انگشت ها در هم بپیچید.

 

براي اینکه به موها حالت فر و مجعد بدهید سرتان را پائین نگه دارید و بعد ژل را به موها بزنید.

 

بیش تر ژل ها دارای الکل هستند و به همین علت زود خشک میشوند . اگر محصولی که شما استفاده می کنید الکل ندارد باید اندکی صبر کنید تا خشک شود. در زمان خشک شدن موها میتوانید با انگشتان تان به موها اندکی حالت بدهید.

 

ژل های مو به دو گروه کلی طبقه بندی میشوند :

 

نحوه استفاده از ژل مو روغنی

ژل های روغنی یا میکرو ژل ها بصورت امولسیون های شفاف روغن در آب عرضه میشوند .( قطرات روغن آن قدر کوچکند که امولسیون شفاف به نظر میرسد ). این مدل ژل ها بیشترجهت ایجاد درخشندگي و گره گشایی از مو در موقع برس و یا شانه کردن استفاده میشوند .

 

نحوه استفاده از ژل مو پلیمری

ژل های پلیمری یا ژل های واقعی، مخلوطی از آب، یک عامل حالت دهنده و یک پلیمر تثبيت کننده با وزن ملکولی بالا هستند. اگر این مواد روی مو قرار می گیرند، رشته های مو با مخلوط آب و پلیمر پوشانده میشوند . بعد آب از روی مو تبخیر شده و لایه نازکی از پلیمر روی آن را می پوشاند. این پلیمر باید پوششی سبک، قابل انعطاف و شفاف روی مو بر جای گذارد و درخشندگي خاصی به آن بدهد، ضمن آنکه گره ها و الکتریسته ساکن مو تاحدی کاهش یابد.

 

بهترین ژل مو, انواع ژل مو, ژل مو, مضرات ژل مو

نحوه استفاده از  ژل مو

 

آشنایی با نحوه استفاده از ژل مو

اقسام مختلف اسپری براي اقسام مختلف مو در بازار فروخته ميشود که علاوه بر مواد تشکیل دهنده فرمول آن ها، در روش پخش قطرات با هم تفاوت دارندو روش پخش قطرات هم روابط مستقیم با افشانک اسپری دارد.

 

تأثير میزان قطرات اسپری بر موها

هر چه قطرات اسپری با میزان درشت تری پراکنده شوند، موها با قدرت بیشتری به هم متصل میشوند ولی در عوض دیرتر خشک میشوند و مو حالت چسبنده بخود می گیرد.

  

بر عکس هرچه میزان قطره های اسپری کوچکتر باشد قدرت اتصال موها کم تر شده، سریعتر خشک ميشود و با برطرف شدن حالت چسبنده حس بهتری در اثر استعمال فراورده در هنگام لمس موها، براي استفاده کننده بر جای می ماند. در انتخاب اسپری باید توجه کنیم تعادل مناسبی بین لطافت و استحکام فراورده بر قرار باشد به آن معنی که نه خيلي خشک و محکم باشد، که طراوت را فدای خود کند و نه آن قدر نرم و بی تاثیر که کارایی نداشته باشد.

 

دستورالعمل استفاده از اسپری مو 

براي استفاده از انواع اسپری مو میتوانید از دستور العمل زیر پیروی کنید:موها را شامپو کرده با حوله خشک کنید.

 

اسپری مدل دهنده را با استفاده ازشانه دندانه درشت بطور یکسان روی تمامی موها پخش کنید وبعد موهای خود را به چند قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را براساس مدل موردپسند خود شکل دهید. درصورتی که صاف کردن موهای طره دار مد نظرتان است در این مرحله میتوانید با شانه مناسب موهای خود را به حالت کشیده در آورید و با استفاده از اسپری تثبيت کننده مدل نهایی را بر روی موهایتان ثابت کنید.

  

یک شیوه مناسب استفاده از ژل این است که بعد از شست وشو با شامپوی مناسب، آب اضافی را با استفاده از حوله( با روش گذاشتن و برداشتن) از روی مو بزدائید. سپس مقداری ژل در کف دست خود قرار داده و بعد از پخش آن روی دست بطور یکسان روی مو پخش کنید( به گونه ای که قشر نازکی از آن روی تار موها را و به آرامی گره موها را باز کنید و آن ها را شانه کنید.

  

هر چه مقدار ماده مصرف شده کم تر باشد، موها شل تر خواهند ایستاد. ولی استفاده بیش از حد این مواد هم باعث کدر شدن موها ميشود به طوریکه این مواد مثل دانه های برف یا شوره ی سر روی موها جمع میشوند .

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 دانستنی های لوازم آرایشی و بهداشتی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022