جلوگیری از بوی بد عرق با استفاده از استیک ضد عرقاستیک ضد عرق چیست, بهترین استیک ضد عرق, راهنمای خرید استیک ضد عرق

استیک ضد عرق یکی از انواع دئودورانت ها است 

 

استیک ضد تعریق چیست و چگونه باعث از بین رفتن بوی عرق بدن می شود؟

دئودورانت های ضد عرق معمولا در سه نوع اسپری ، رولی و استیکی تولید می شوند ، استیک ضد عرق حالتی جامد و صابونی دارد و برای کسانی مناسب است که از حالت خیسی که ضد عرق های رولی ایجاد می کنند خوششان نمی آید.

تعریق زیاد به خصوص در ناحیه زیر بغل می تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند شود ، برخی از افراد بلافاصله بعد از بیرون آمدن از حمام هم در صورت تعریق ، زیر بغلشان بو می گیرد ، اگر نسبت به بوی زیر بغل حساس هستید و نمیخواهید اطرافیان بوی عرق شما را بشنوند یکی از بهترین گزینه ها برای شما استیک ضد عرق است. 

 

در محصولات ضد تعریق از الکل برای ضد عفونی کردن و زودتر خشک شدن محصول استفاده می شود که به لباس نچسبند و از مواد آنتی باکتریال برای از بین بردن باکتری هایی که مسئول بوی بد عرق هستند استفاده می شود. 

 

جالب است بدانید که عرق به خودی خود بو نمی دهد و زمانی که روی سطح پوست می رسد توسط باکتری های سطح پوست تجزیه می شود و مواد دفعی ناشی از فعالیت باکتری های سطح پوست باعث بوی بد عرق می شود. 

 

 زمان استفاده از استیک ضد عرق, انواع استیک ضد تعریق, استیک ضد عرق

جلوگیری از بوی بد عرق با استیک ضد عرق

 

تفاوت بین استیک دئودورانت و استیک ضد عرق

محصولات ضد عرق (اسپری ، مام ، استیک)  معمولا در دو دسته متفاوت تولید می شوند. دئودورانت ها و ضدعرق ها که شما باید با توجه به نیازتان آن ها را انتخاب کنید.

اگر نیاز به محصولی دارید که هم ضد عرق و هم ضد بو باشد باید روی بسته بندی آن را چک کنید تا هردو کلمه دئودورانت و آنتی پرسپیرانت رویش درج شده باشد. 

 

به طور کلی از آنجا که بدن بعد از مدتی به برند ضدعرق و دئودورانت مورد استفاده شما مقاوم می شود و ممکن است کارایی قبلی را نداشته باشد توصیه می شود هر 6 ماه یک بار برند دئودورانت ضد عرق خود را تغییر دهید. 

 

استیک دئودورانت : دئودورانت ( به انگلیسی : deodorant ) با کاهش باکتری های مولد بوی عرق روی سطح پوست باعث از بین رفتن بوی عرق می شوند. 

 

استیک ضد عرق : ضد عرق ها ( به انگلیسی : antiperspirant ) جلوی فعالیت غده های تولید عرق را می گیرند تا پوست کمتر تعریق کند. 

 

اگر تعریق بیش از حد باعث خیس شدن لباس و خجالتان می شود میتوانید با استفاده از استیک ضد عرق ، تا حدود زیادی تعریقتان را کاهش دهید. 

ضد عرق ها به دلیل وجود آلومینیم غده های تولید کننده عرق را مسدود می کنند ولی باعث زرد شدن لباس می شوند. 

محلی که ضد عرق می زنید خشک می ماند ولی بدن ممکن است جای دیگری را برای جبران و تعریق بیشتر انتخاب کند.

 

استیک ضد عرق چیست؟

استیک ضد تعریق از نظر کاربرد شباهت بسیار زیادی با رول ضد عرق یا مام دارد با این تفاوت که رول ضد عرق مایع است ولی استیک ضد عرق جامد است و حالتی صابونی دارد. 

استیک ضد عرق معمولا سفید رنگ است و به همین دلیل در صورت برخورد با لباس حالت گچی رویش ایجاد می کند.

 

استیک ضد تعریق, دئودورانت های ضد عرق, تفاوت بین استیک دئودورانت و استیک ضد عرق

بهترین استیک ضد عرق

 

تفاوت استیک ضد عرق و رول ضد تعریق

رول ضد تعریف حالتی مایع دارد و با کمک توپک سر شیشه ای زیر بغل کشیده می شود. پوشش ایجاد شده به طور موقت مجاری پوستی برای خروج عرق را می بندد تا از تجمع عرق زیر بغل هنگام فعالیت پیشگیری شود. رایحه هایی که در این رول ها استفاده شده باعث می شود احساس تمیزی و تازگی داشته باشید و خیالتان از بوی بدن عرق راحت باشد. 

 

استیک ضد عرق حالت جامد دارد و یک ماده متراکم صابونی شکل است که لایه ای محافظ روی پوست ایجاد می کند و مسیر های خروج عرق از بدن را مسدود می نماید و مانع از بو گرفتن زیر بغل می شود. 

همانطور که متوجه شدید استیک و رول  ضد تعریق کارایی مشابهی دارند و استفاده از آن ها بستگی به سلیقه خودتان دارد. 

 

استفاده از رول ضد عرق باعث ایجاد احساس رطوبت در زیر بغل می شود، اگر این احساس را دوست نداشته باشید میتوانید از استیک ضد عرق استفاده کنید که حالت جامد و خشک دارد و بعد از استفاده احساس خیس بودن زیر بغلتان را نخواهید داشت. 

جنس صابونی برخی از استیک های زیر بغل باعث می شود که به لباس بچسبند و شستشوی آن ها دشوار شود. 

 

جنس مایع رول های ضد عرق باعث می شود که به لباس نم بدهند و حالتی زرد رنگ روی لباس ایجاد نمایند که قابل تمیز شدن نیست. 

به طور کلی ماندگاری استیک ضد عرق بیشتر از رول ضد عرق است. 

 

راهنمای خرید استیک ضد عرق, زمان استفاده از استیک ضد عرق, انواع استیک ضد تعریق

ماندگاری استیک ضد عرق

 

انتخاب بهترین استیک ضد عرق

در برخی از مقالات بهداشتی بیان می شود که از استیک های ضد عرق حاوی آلومینیم کلراید استفاده نکنید و سعی کنید از استیک دئودورانت استفاده نمایید که بدون  آلومینیم است.

 

البته هنوز سرطان زا بودن این ماده به اثبات نرسیده است ولی اگر احیای می کنید استیک ضد تعریف شما باعث بروز مشکلات پوستی یا تنفسی می شود نشان دهنده حساسیت شما به این ماده است بنابراین بهتر است از برندهایی که بدون آلومینیم هستند استفاده نمایید.

 

بهتر است ای یک محصول ترکیبی که هم ضد عرق و هم دئودورانت باشد استفاده کنید. 

از محصولی استفاده کنید که با ویژگی های پوست شما متناسب است. 

استیکی را استفاده کنید که میزان پوشانندگی آن را دوست دارید. 

از محصولی استفاده کنید که رایحه آن برای شما دلپذیر باشد. 

برخی از استیک های ضد عرق خاصیت روشن کنندگی دارند و با استفاده مداوم از آن ها رنگزیر بغلتان روشن تر می شود. 

 

بهترین زمان برای استفاده از استیک ضد عرق

بهترین زمان برای استفاده از استیک ضد عرق بعد از بیرون آمدن از حمام است ، در این حالت شما تا 48 ساعت بعد از حمام از شر بوی بد عرق خلاص خواهید شد. 

البته هر زمانی که فعالیت شدید و تعریق زیاد دارید میتوانید از استیک ضد تعریق استفاده کنید ولی در این صورت ماندگاری اش در حد چند ساعت بیشتر نخواهد بود.

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------