تازه های سرگرمی کودکان

نحوه ترسیم عنکبوت

آموزش کشیدن نقاشی عنکبوت - راهنمای گام به گام

نقاشی عنکبوت نحوه ترسیم عنکبوت نحوه ترسیم عنکبوت را در این مقاله از بیتوته آورده ایم. اگر به دنبال…

نقاشی کودکانه با ابرنگنقاشی کودکانه با ابرنگ,آموزش نقاشي آبرنگ كودكان,آموزش نقاشی با آبرنگ برای کودکان

آموزش نقاشي آبرنگ كودكان

 

نقاشی با آبرنگ برای كودكان

آبرنگ یکی از وسائل بی نظیر برای کودکان است! کم هزینه است، به خوبی مخلوط می شود، سریع تمیز می شود. این نوع نقاشی برای بچه هایی که تا به حال تجربه استفاده از آبرنگ و نقاشی با آن را نداشته اند کاملا مفید می باشد و از این راه می توانند به آسانی نقاشی دلخواه خود را بکشند.

نکات قابل استفاده برای آموزش نقاشی آبرنگ كودكان

- آبرنگ با کیفیت خوب انتخاب کنید. پیش از خرید هر وسيله ي هنری، در صورت امکان آن را  مقایسه کنید، یا لااقل نظرات بقيه را در مورد آن بخوانید تا تصمیم گیری بهتري داشته باشيد. از رنگ ‌های «قابل شستشو» خودداری کنید، زیرا بیشتر آبرنگ ‌ها به آسانی پاک می ‌شوند. توصيه مي كنيم مخزن جوهر هاي آبی و سبز را در جعبه های 12 تایی بخريد. زیرا بیشتر اين دو رنگ ها همیشه اول تمام مي شوند. همین طور می‌توانید برای همه رنگ‌ ها مخزن جوهر بخرید.

 

نقاشی کودکانه با ابرنگ,آموزش نقاشي آبرنگ كودكان,آموزش نقاشي آبرنگ كودكان

نقاشي آبرنگ كودكان

 

- از كودكان بخواهید پیش از آغاز به رنگ آمیزی یک قطره آب روی هر رنگ بریزند. این كار سبب مي شود تا رنگ به اندازه کافی مرطوب شود تا برای انتخاب رنگ مورد نظر احتیاجی به سابيدن قلم مو در رنگ نداشته باشند. از قلم مو هاي با موی بد خودداری کنید!

 

- به كودكان یادآوری کنید که مرتب به رنگ خود آب بیفزایند. اين كه دقیقاً چه مقدار آب باید اضافه کرد، چیزی است که كودكان از راه تمرین یاد خواهند گرفت! به كودكان یادآوری کنید که چنانچه رنگ غلیظ و چسبناک به نظر می رسد، باید آب بیشتری به آن اضافه کنند.

 

نقاشی کودکانه با ابرنگ,آموزش نقاشي آبرنگ كودكان,آموزش نقاشی با آبرنگ

آموزش نقاشی با آبرنگ برای کودکان

 

- شستشوی درست قلم مو را به كودكان یاد دهید! افراد بیشتر عادت دارند که که قلم مو را بچرخانند و موقع آبکشی آن را به کنار ظرف آب خود بزند. بزرگسالان تازه کار هم این کار را می کنند! ولی این كار آب (کثیف) را به همه جا می پاشد و سبب به هم ریختگی و خراب کردن نقاشی ها می شود.

 

پیش از آغاز به رنگ آمیزی، نخست مدتی به كودكان یاد دهید که چطور قلم مو را آبکشی کنند، به این نحو که آن را به آهستگی 3 یا 4 بار بر روی ته ظرف آب فشار دهید، آنگاه آن را به طرفین (بالای خط آب) 3 یا 4 بار فشار دهید. در صورت نیاز تکرار کنید تا قلم مو تمیز شود.

 

- مجموعه رنگ را نگه داريد. اگر رنگی کثیف به نظر می آید، روی آن آب نریزید، در غیر این صورت مقدار زیادی رنگ خوب را هم از بین خواهید برد! در عوض، یک یا دو قطره آب را روی رنگی که می‌خواهید تمیز کنید بریزید و قلم مو را روی آن بچرخانید تا كثيفي روی آن گرفته شود. آنگاه قلم مو را بشویید و این کار را تکرار کنید تا رنگ مجددا تمیز گردد.

 

از دستمال مرطوب هم برای برطرف کردن رنگ ناخواسته می توان استفاده کرد (و برای تمیز کردن در قوطي و پالت آبرنگ عالی است)، ولی مراقب باشید. كودكان به سرعت متوجه می شوند که می توانند با كشيدن دستمال مرطوب روی هر رنگ، جلوه ای رنگي روی آن به وجود آورند ، که بعد دستانشان رنگي مي شود. هنگامی که رنگ ‌ها كثيف مي شوند، همه می ‌خواهند آبرنگ تمیز داشته باشند، پس بیشتر كودكان با خوشحالی از این مراحل استقبال می ‌کنند چنانچه تنها به آن ها آموزش دهید چگونه آبرنگ را تميز کنند.

 

نقاشی کودکانه با ابرنگ,آموزش نقاشي آبرنگ كودكان,آموزش نقاشی آبرنگ به کودکان

موزش نقاشی با آبرنگ

 

- قلم مو ها را همیشه جدا از رنگ ها نگهداری کنید، نه در مجموعه رنگ ها. نگهداری قلم مو ها در داخل مجموعه های رنگ برای جا به جايي آن ها آسان تر به نظر مي رسد، ولی رنگ مرطوب می تواند به داخل سینی ها نفوذ کند و سبب چسبندگی دسته ها و موهای قلم مو شود. در عوض، تلاش کنید همه قلم مو ها را با هم در یک ليوان یا ظرف جداگانه نگه داريد. این كاري راحت است، و هميشه قلم موي تميز خواهيد داشت!

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------