بهترین سن از پوشک گرفتن کودکاناز پوشک گرفتن کودک در اسلام, سن مناسب از پوشک گرفتن, بهترین زمان برای از پوشک گرفتن کودک

بعضی از کودکان تا 4 سالگی آمادگی گرفتن از پوشک را ندارند

 

زمان از پوشک گرفتن کودک

از پوشک گرفتن کودک و استفاده از توالت یک نقطه عطف بزرگ در دوران کودکی است. اکثر کودکان بین 18 تا 30 ماهگی آموزش رفتن به توالت را کامل می بینند و آماده اند که دیگر از پوشک استفاده نکنند، اما این مطمئناً در مورد همه بچه ها صدق نمی کند. بعضی از کودکان تا 4 سالگی آمادگی گرفتن از پوشک را ندارند.

بهترین زمان از پوشک گرفتن کودک

اکثر مادران نمی دانند چه زمانی بهترین زمان برای از پوشک گرفتن کودک است و نگران این هستند که کودکشان مدام شلوارش را خیس کند ، رشد کودک نقش مهمی در تعیین سنی دارد که کودک قادر به استفاده از پوشک نیست ، اما نحوه برخورد مادر یا پرستار کودک با آموزش نیز مهم می باشد. در زیر ، برخی از عواملی را که می تواند بهترین سن برای از پوشک گرفتن کودک را مشخص کند، بخوانید.

 

از پوشک گرفتن کودک در اسلام, سن مناسب از پوشک گرفتن, بهترین زمان برای از پوشک گرفتن کودک

از پوشک گرفتن کودک و استفاده از توالت یک نقطه عطف بزرگ در دوران کودکی است

 

درک آمادگی رشد

از آنجا که هر کودک با سرعت خود رشد می کند ، سن از پوشک گرفتن کودک در واقع می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که آموزش زودهنگام یا خیلی دیر در زندگی کودک می تواند منجر به پسروی یا تأخیر شود ، زمان بندی برای هر کودک متفاوت است.

 

اگرچه مطالعات نشان می دهد که اکثر کودکان از نظر جسمی و عاطفی آمادگی لازم را برای شروع آموزش توالت در سنین 18 تا 24 ماهگی دارند ، اما سن تنها عاملی نیست که باید در مورد تصمیم گیری در مورد زمان مناسب از پوشک گرفتن کودک توجه کرد.

 

برای اینکه بدانید آیا زمان ترک پوشک و شروع آموزش توالت فرا رسیده است ، علائم آمادگی را در کودک خود جستجو کنید ، از جمله:

توانایی پیروی از دستورالعمل های ساده

 پوشکش را تا دوساعت خشک نگه داشته باشد

 نشان دادن علاقه به استفاده از توالت فرنگی

 توانایی نشستن روی صندلی توالت فرنگی 

 درخواست تعویض پوشک

 حرکات منظم روده

 علاقه به پوشیدن لباس زیر

 

از پوشک گرفتن کودک در اسلام, سن مناسب از پوشک گرفتن, بهترین زمان برای از پوشک گرفتن کودک

 اکثر کودکان آمادگی لازم برای شروع آموزش توالت در سنین 18 تا 24 ماهگی دارند

 

از پوشک گرفتن کودک

بعضی اوقات عقب نشینی و شکست آموزش کمتر به سطح مهارت یا آمادگی کودک مربوط می شود و بیشتر به عملکردهای شما به عنوان والدین مربوط می شود. اینکه کودک به پوشک دسترسی دارد یا خیر می تواند در مدت زمان لازم برای قطع استفاده از پوشک و شروع به استفاده از توالت تأثیر بگذارد.

 

صرف نظر از سن کودک، نگه داشتن پوشک در اطراف کودک می تواند به شما نشان دهد که شما آنقدر جدی در مورد آموزش استفاده از توالت نیستید و واقعاً انتظار ندارید که او از توالت استفاده کند. تا زمانی که پوشک هنوز در دسترس او باشد ، فرزند شما می داند که گزینه استفاده مداوم از آنها را دارد. از آنجا که آنها با استفاده از پوشک راحت هستند و با توالت آشنا نیست ، بچه ها اغلب این مسیر را انتخاب می کنند. 

 

اگر کودک شما بخواهد از پوشک خود استفاده کند ، مشکل حتی بدتر می شود ، زیرا در این صورت شما به عنوان والدین باید تصمیم بگیرید که این درخواست را برآورده کنید یا خیر. تسلیم نشدن می تواند منجر به ایجاد خشم شود ، اما تحویل گرفتن پوشک می تواند باعث تاخیر بیشتر در آموزش شود.

 

قرار دادن پوشک دور از چشم فرزندتان می تواند رفع این مسئله را رفع کند. اگر فکر می کنید کودک شما واقعاً آماده است که پوشک را کنار بگذارد ، آنها را در جایی ذخیره کنید که کودک شما نمی تواند آنها را ببیند یا به آنها دسترسی پیدا کند.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------