کودکان به چه میزان فعالیت بدنی در روز نیاز دارند؟اهمیت فعالیت بدنی در رشد کودکان, اثرات ورزش در رشد کودکان, میزان فعالیت کودکان در روز

اهمیت فعالیت بدنی در رشد کودکان

 

میزان فعالیت کودکان در روز

کودکان و نوجوانان 6 سال به بالا حداقل به یک ساعت در روز فعالیت بدنی نیاز دارند. بیشتر ساعات باید دارای فعالیت هوازی متوسط یا شدید باشد. کودکان 3 تا 5 ساله از نظر جسمی در طول روز باید فعالیت داشته باشند تا رشد و نمو آنها افزایش یابد. بزرگسالانی که از کودکان مراقبت می کنند می توانند آنها را به شرکت در یک بازی فعال که شامل فعالیتهای متنوعی است تشویق کنند.

میزان فعالیت کودکان ، به سن کودک شما بستگی دارد و از فعالیت در طول روز برای کودکان پیش دبستانی (سنین 3 تا 5 سال) تا 60 دقیقه یا فعالیت بیشتر برای کودکان و نوجوانان سنین مدرسه (سنین 6 تا 17 سال) را شامل می شود. این ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد ، اما نگران نباشید! کودک شما ممکن است از قبل میزان فعالیت بدنی توصیه شده را داشته باشد و به زودی همه روشهای آسان و لذت بخشی را برای کمک به کودک در انجام توصیه ها پیدا خواهید کرد. کودک خود را به شرکت در فعالیتهایی متناسب با سن ، لذت بخش و متنوع تشویق کنید!

 

میزان توصیه شده برای کودکان 3 تا 5 سال  

کودکان در سنین 3 تا 5 سال برای رشد و نمو باید از نظر جسمی در طول روز فعال باشند.

والدین باید کودکان  را تشویق به انجام فعالیت کنند.

 

میزان توصیه شده برای کودکان و نوجوانان سنین 6 تا 17 سال 

کودکان و نوجوانان 6 تا 17 سال باید هر روز 60 دقیقه (1 ساعت) یا بیشتر با شدت متوسط ​​تا شدید فعالیت بدنی ، از جمله وزرشهای هوازی روزانه و 3 روز در هفته فعالیت هایی که باعث تقویت استخوان ها می شوند و 3 روز در هفته ورزشهایی که باعث ایجاد عضلات می شود را انجام دهند.

 

اهمیت فعالیت بدنی در رشد کودکان, اثرات ورزش در رشد کودکان, میزان فعالیت کودکان در روز

 فعالیت های بدنی مناسب در کودکان

 

این سه نوع فعالیت بدنی باید هر هفته برای کودکان و نوجوانان لحاظ شود:

1. فعالیت هوازی

بیشتر فعالیتهای 60 دقیقه ای جسمی کودک شما در روز باید فعالیتهای هوازی مانند راه رفتن ، دویدن یا هر چیزی باشد که ضربان قلب آنها را تندتر کند. علاوه بر این ، آنها را تشویق کنید که حداقل 3 روز در هفته فعالیت های هوازی انجام دهند که باعث می شود سریع نفس بکشند و قلبشان به تپش بیفتد.

 

2. تقویت عضلات

حداقل 3 روز در هفته به عنوان بخشی از 60 دقیقه روزانه کودک شما یا بیشتر ، فعالیت های تقویت کننده عضله مانند کوهنوردی یا انجام ورزش شنا را قرار دهید.

 

3. تقویت استخوان 

حداقل 3 روز در هفته به عنوان بخشی از 60 دقیقه در روز کودک یا بیشتر ، فعالیت های تقویت استخوان مانند پرش یا دویدن را در برنامه کودک خود داشته باشید.

 

چگونه می توان فهمید که فعالیت هوازی فرزندم شدت متوسط ​​یا شدیدی دارد؟

در اینجا دو روش برای فهمیدن در مورد یک فعالیت هوازی با شدت متوسط ​​و شدید وجود دارد:

 

در مقیاس 0 تا 10 ، جایی که کودک استراحت می کند 0 است و بیشترین میزان فعالیت آن 10 است ، فعالیتی با شدت متوسط ​​5 یا 6 است ( وقتی کودک شما فعالیتی با شدت متوسط ​​انجام می دهد ، قلب او تندتر می زند و احساس ضعف خواهد کرد نفس کشیدن بسیار سخت تر از حالت استراحت یا نشستن است) ، فعالیت با شدت شدید سطح 7 یا 8 است ( هنگامی که کودک شما با شدت زیاد فعالیت می کند ، قلب او بسیار سریعتر از حد طبیعی می تپد و بسیار سخت تر از حالت طبیعی نفس می کشد)

 

• مثال دیگر ، وقتی کودک شما هر روز صبح با دوستانش به مدرسه می رود . آنها احتمالاً در حال انجام فعالیت هوازی با شدت متوسط ​​هستند. اما در حالی که در مدرسه هستید ، هنگامی که کودک شما می دود آنها احتمالاً مشغول فعالیت شدید هستند.

 

میزان فعالیت بدنی کودکان, میزان فعالیت بدنی کودک, فعالیت بدنی برای کودکان

اهمیت فعالیت بدنی در رشد کودکان

  

منظور از فعالیتهای "متناسب با سن" چیست؟

برخی فعالیتهای بدنی برای کودکان بهتر از بزرگسالان است. به عنوان مثال ، كودكان كوچكتر معمولاً هنگام انجام ژیمناستیك ، بازی در سالن ورزشی یا بالا رفتن از درختان ، عضلات خود را تقویت می كنند. کودکان معمولاً به برنامه های رسمی تقویت عضلات مانند بلند کردن وزنه احتیاج ندارند. با بزرگتر شدن کودکان و بزرگسالی ، ممکن است برنامه های وزنه برداری ساختاریافته را شروع کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است این نوع برنامه ها را هنگام تمرینات تیم فوتبال یا بسکتبال انجام دهند.

  

خط آخر 

در حالی که به کودک در ایجاد عادات نرمال ورزشی کمک می کنید ، برای بهتر شدن سلامتی خود با کودک خود ورزش کنید. شما به عنوان پدر و مادر الگوی آنها هستید و اگر فعالیت بدنی را در اولویت خانواده خود قرار دهید ، احتمال فعالیت کودک از نظر جسمی بیشتر است.

 

به یاد داشته باشید ، گنجاندن فعالیت بدنی در برنامه روزمره کودک ، زمینه ساز یک عمر تناسب اندام و سلامتی است. از دیگر مزایای آن می توان به بهبود تناسب هوازی ، قدرت و استقامت عضلانی در کودکان 6 تا 17 سال ، بهبود سلامت استخوان و وضعیت وزن در کودکان 3 تا 17 سال و کاهش خطر افسردگی در کودکان 6 تا 17 سال اشاره کرد. کودکان 6 تا 13 سال نیز می توانند با فعالیت بدنی منظم، عملکرد شناختی مانند مهارت های تفکر و حافظه را بهبود ببخشند.

 

گردآوری:بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------