دلایل ایجاد تراجنسی و روش های تشخیص کودک ترنسکودک ترنس,روش های تشخیص کودک ترنس,علائم کودک ترنس

کودکان ترنس

 

روش های تشخیص و نحوه رفتار با کودکان ترنس

اگر فرزندتان رفتار‌هایی از خود نشان می‌دهد که مطابق با جنسیت وی نیست، ممکن است نگران شوید و بگویید که آیا کودک من ترنس هست یا خیر و ندانید با این موضوع چگونه باید کنار بیاید و چگونه با کودک ترنس خود رفتار کنید. در این مقاله به صورت کامل در خصوص علائم و روش های تشخیص و نحوه رفتار با کودکان ترنس پرداخته ایم.

ترنس چیست؟

ترنس افرادی هستند که دارای هویت جنسیتی ای هستند که با جنسیتی که هنگام تولد به آن ها اطلاق شده است، متفاوت است و از هورمون و یا عمل های جراحی برای تغییرات در بدن خود استفاده می کنند. ترنس‌ ها دچار تضاد روح و جسم خود هستند. از نظر علم روان شناسی ترنسکشوال، ملال یا نارضایتی جنسی تلقی می‌شود. حالتی که فرد به طور مستمر از جنسیت خود ناراضی است.

 

دلایل ایجاد تراجنسی (ترنس):

در حال حاضر دلایل علمی متعددی برای علت بروز تراجنسی گفته شده است. از رابطه میان ژنتیک، ساختار مغز، عملکرد مغز و تا قرار گرفتن بیش از حد در معرض آندروژن در زمان بارداری برخی دلالیل احتمالی هستند. علاوه بر این گروهی دیگر ریشه بروز تراجنسی را ارتباط بین مسائل روانشناختی و رفتاری می‌دانند.

 

کودک ترنس,روش های تشخیص کودک ترنس,علائم کودک ترنس

روش‌های تشخیص کودک ترنس

 

علائم و نحوه تشخیص کودک ترنس:

با مشاهده و زیر نظر گرفتن کودک و همچنین بررسی نکات زیر می توانید ترنس بودن کودک را تشخیص دهید. 

 

1- بررسی گرایش‌های غیرجنسیتی کودک. توجه به گرایش‌های غیر جنسیتی یکی از روش‌های تشخیص کودک ترنس است. ممکن است دیده باشید که دختر شما دوست دارد با اسباب بازی‌های پسرانه مانند کامیون یا تفنگ بازی کند. توجه داشته باشید که این موضوع به این معنا نیست که وی ترنس است. با این حال، اگر کودک تمایل و گرایش شدید به چیز‌هایی دارد که مطابق با جنسیت وی نیستند، بهتر است وی را زیر نظر بگیرید. و یا نسبت به جنسیت خود، بسیار متفاوت عمل کرده و دوست ندارد کار‌هایی را انجام دهد که نسبت به جنسیت وی از او انتظار می‌رود، احتمالا ترنس است.

 

2-  توجه به نحوه تشخیص هویت کودک. کودک از کلمات برای تعیین هویت خود استفاده می‌کند. اگر کودک نسبت به جنسیت خود مطمئن باشد، ممکن است بگوید "من می‌دانم که یک پسر هستم" در حالی که دختر متولد شده است.

 

3- ترجیح دوستی با جنس مخالف دارد و خیلی با جنس موافق خود ارتباط برقرار نمیکند

 

4- از اندام تناسلی خود ناراضی هست و همیشه آرزوی متولد شدن دوباره با یک جنسیت جدید و یا دوست دارد اندام تناسلی اش تغییر کند 

 

5-اصرار برای تغییر اسم خود و انتخاب اسم مخالف جنسی اش مثلا اگر دختر باشد اسم پسرانه انتخاب میکند و اگر پسر باشد اسم دخترانه انتخاب میکند و میخواهد که از آن به بعد او را با آن اسم صدا بزنید 

 

6- اصرار به استفاده از وسایل جنس مخالفش 

 

کودک ترنس,روش های تشخیص کودک ترنس,علائم کودک ترنس

علائم ترنس بودن در کودکان

 

وقتی کودک خود را ترنس تشخیص دادیم چه کنیم؟

با مشاهده علائم ترنس بودن در کودکان خود به روانشناس مراجعه کنید.روانشناس راهنمایی های لازم را در اختیار شما و کودک شما قرار می دهد. در صورتی که کودک شما ترنسجندر باشد، نیاز به راهنمایی های مشاور نیاز خواهد داشت. مشاور راهنمایی های لازم در خصوص مراجعه به کادر پزشکی متخصص یا شرکت در گروه های حمایتی را در اختیار شما می گذارد. 

 

متاسفانه افکاری مبنی بر افسردگی از جمله علائم ترنس بودن در کودکان است. این کودکان همواره با تنش ها و افکار متفاوتی درست به گریبان هستند. می توانید از کودک خود حمایت کنید. حمایت والدین از کودک مهمترین مسئله در زندگی کودکان است. کودکان ترنس به مراتب بیش از دیگران به حمایت والدین خود نیاز دارند.

 

توضیح دادن ترنس بودن یا تراجنسیتی به کودکان:

برای صحبت با کودک، مکان و زمانی را برنامه ریزی کنید. با توضیح دادن مسائل تراجنسیتی به فرزند خود شروع کنید و یا میتوانید به وی کتاب هایی در خصوص ترانجسیتی بدهید که بخوانند و یا برایشان بخوانید. به او نحوه درک کردن این مساله را آموزش دهید. به او اطمینان دهید که تراجنسیتی بودن مشکلی ندارد. اگر کودکتان تراجنسیتی است، به او اطمینان خاطر دهید که این مساله باعث تغییر رابطه شما نمی شود و همیشه او را دوست داشته و از او حمایت می کنید و  به هر گونه سوالی که کودکتان ممکن است داشته باشد، پاسخ دهید. و در آخر اجازه دهید که خودش تصمیم بگیرد. ممکن است کودک بخواهد تغییراتی در بدن خود انجام دهد. گزینه‌های پزشکی به معنای درمان ترنس بودن نیستند، بلکه از فرزندتان حمایت می‌کنند. در مورد این گزینه‌ها با پزشک کودک مشورت کنید.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023