رایتل اپراتور سوم تلفن همراه 

رایتل اپراتور سوم تلفن همراه

 

رایتل-شرکت تامین تلکام وابسته به سازمان تامین اجتماعی، سیم کارت های نسل سوم را با نام تجاری "رایتل" ارایه میکند برای نخستین بار نام تجاری انتخابی برای سیم کارت های اپراتور سوم تلفن همراه کشور منتشر شد.

 

دلیل نامگذاری رایتل اپراتور سوم تلفن همراه چیست؟

رایتل به معنای “رای” یعنی خرد و تل مخفف تلفن که تلفن خردمند و یا هوشمند اعلام شده است.

 

رایتل، به عنوان اولین اپراتور نسل سوم تلفن همراه کشور، طیف وسیعی از خدمات را به مشترکین خود عرضه می دارد. از جمله تماس تصویری که برای اولین بار در کشور ارائه می­ شود و تجربه ای جدید را برای مشترکین رایتل به همراه دارد.

 

فن­آوری رایتل نسل سوم تلفن همراه (3G) :
این نسل از شبکه های تلفن همراه، پیشرفته تر از نسل های قبلی بوده و از سرعت و ظرفیت بالایی در انتقال داده برخوردار است و به وسیله آن می توان به اینترنت با سرعتهای چندین برابر دسترسی پیدا کرد. افزایش پهنای باند، سرعت بالا برای اتصال به شبکه و پشتیبانی از فناوری های جدید مواردی است که در فناوری نسل سوم تلفن همراه ارائه می گردد و بدین ترتیب انقلابی در ارائه خدمات متنوع ارزش افزوده ایجاد کرده است.

 

 

در مرحله راه اندازی اولیه رایتل اپراتور سوم تلفن همراه خدمات زیر به مشترکین ارائه خواهد شد:

*ارسال و دریافت تماس صوتی

 

*ارسال و دریافت تماس تصویری

 

*ارسال و دریافت پیام کوتاه

 

*ارسال و دریافت پیام چند رسانه ای

 

*اینترنت پرسرعت نسل سوم (HSPA)

 

مهمترین خدمات نسل سوم تلفن همراه :

خدماتی که از طریق فناوری نسل سوم قابل ارائه می باشد به شرح زیر می باشند:

 

*اتصال به شبکه اینترنت با سرعت بالا و درحین حرکت

 

*برقراری تماس تصویری

 

*دانلود ویدئو، امکان دريافت کلیپ­های تصویری بر روی گوشی تلفن همراه

 

*امکان دريافت تصاوير تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه

 

*ارائه انواع محتوای دیجیتال بر بستر تلفن شبکه تلفن همراه

 

مهمترین ویژگیهای فنی رایتل نسل سوم :
*افزایش امنیت ارتباطی نسبت به نسل های قبلی


*استفاده بهینه از طیف فرکانسی


*افزایش کیفیت و تنوع خدمات قابل ارائه


*افزایش پهنای باند دسترسی به اینترنت برای کاربران


*کاهش تاخیر ارتباطی

 

خدمت تماس تصویری رایتل :

تماس تصویری خدمتی جدید و مختص شبکه رایتل است که شما را قادر می سازد در زمان تماس از طریق تلفن همراه، علاوه بر تبادل صدا، تصویر مخاطب را نیز بصورت همزمان بر روی صفحه نمایش گوشی تلفن همراه خود مشاهده نمایید.

 

برای استفاده از خدمات ارتباط تصویری تنها کافیست از دستگاه تلفنی استفاده نمایید که قابلیت برقراری تماس تصویری را داشته باشد. همچنین مخاطبی که با وی قصد برقراری تماس تصویری را دارید نیز باید همین امکانات را در اختیار داشته باشد.

برقراری تماس تصویری بسادگی برقراری یک تماس صوتی است. بدین صورت که پس از وارد کردن شماره تلفن مخاطب، به جای گزینه تماس (Call)، گزینه تماس تصویری (Video Call) را انتخاب کرده و تماس برقرار خواهد شد.

 

سیم کارت­ های رایتل:

سیم کارت های رایتل در سه نوع دائمی با پیش شماره ۰۹۲۰ با قیمت ۱۲۰ هزار تومان و اعتباری و دیتاسیم با پیش شماره ۰۹۲۱ و قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه می شوند.

 

اینترنت پرسرعت نسل سوم بر پایه HSPA+:

مشترکین سیم­ کارت های دایمی رایتل می­ توانند اینترنت پرسرعت نسل سوم (3G) را بر روی گوشی تلفن همراه خود دریافت نمایند که تجربه ای متفاوت از اینترنت همراه می باشد.

مهم ترین ویژگی اینترنت نسل سوم در مقایسه با سایر فناوری های مخابراتی، ارائه خدمات پیوسته دیتا، همراه با سرعت بالا در حین حرکت است.

براساس اعلام مدیران رایتل، تا صدور مجوزهای مربوطه اینترنت سیم کارت های رایتل با سرعت حداکثر ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه عرضه خواهد شد.

 

سیم کارت دیتای رایتل اپراتور سوم

سیم کارت دیتای رایتل، ویژه دسترسی به اینترنت پرسرعت و خدمات انتقال داده می باشد. شما می توانید با استفاده از این سیم­ کارت از اینترنت پرسرعت مبتنی بر فنآوری نوین HSPA+ در انواع مودم­ های نسل سوم و رایانه­ های شخصی و قابل حمل حتی در حین حرکت نیز استفاده نمایید.

 

این نوع سیم­ کارت می­ تواند تجربه سرعتی حداکثر تا 21 مگابیت بر ثانیه را برای کاربر به ارمغان آورد که تقریباً 100 برابر بیشتر از نسل ­های پیشین است. البته فعلا سرعتی بیشتر از ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه ارائه نمیشود.

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------