دوربین مداربسته بی سیم: تمام آنچه باید در مورد آن بدانیددوربین مداربسته بی سیم,دوربین امنیتی بی سیم

دوربین مداربسته بی سیم

 

دوربین مداربسته بی سیم: بهترین راه برای محافظت از خانواده و دارایی های شما 

در مورد دوربین های امنیتی بی سیم گیج شده اید؟ ما در این مقاله بیتوته به صورت کامل در خصوص دوربین مداربسته وایرلس یا دوربین مداربسته بی سیم شرح داده ایم.

دوربین مداربسته بی سیم چیست؟

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم سرمایه‌گذاری عالی برای بهبود امنیت خانه شما هستند. از یک سو، آن‌ها به اندازه دوربین‌های سیمی به تجهیزات حجیم نیاز ندارند.

 

البته، برخی از مردم دوربین‌های بی‌سیم را گیج‌کننده می‌دانند. از این گذشته، حتی عبارت "دوربین‌های بی‌سیم" چیزی شبیه به یک نام نادرست است. "بی‌سیم" در واقع به معنای بدون سیم نیست.

 

اگر در مورد این دستگاه‌ها سؤال دارید، به جای درستی آمده‌اید. در این راهنما، اصول اولیه را با شما بررسی می‌کنیم و قبل از اینکه تصمیم به خرید بگیرید، مطمئن می‌شویم که چه می‌دانید.

 

دوربین های امنیتی بی سیم چگونه کار می کنند؟

 راهنمای ما در مورد دوربین های امنیتی را مطالعه کنید تا بدانید که عملکرد اصلی آنها این است که به شما امکان دهند ببینید در خانه شما چه اتفاقی می افتد. تعریف ساده دوربین های بی سیم این است که آنها این عملکرد را با سیم های کمتری نسبت به دوربین های سیمی انجام می دهند.

 

شایان ذکر است که برای کار کردن دوربین های بی سیم باید آنها را به پریز برق وصل کنید. از نظر فنی، پس آنها به سیم نیاز دارند. تنها دوربین های "بدون سیم" هیچ سیمی ندارند (در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد). با این حال، دوربین های بی سیم برای برقراری ارتباط نیازی به سیم ندارند.

 

اجازه دهید توضیح دهیم. اکثر دوربین های امنیتی اطلاعات را هم از طریق پیام های ورودی و هم خروجی ارسال و دریافت می کنند.

 

پیام های ورودی: اولاً، دوربین ها می توانند دستورالعمل هایی را از شما، کاربر دریافت کنند. به عنوان مثال، ممکن است از دستگاه تلفن همراه خود برای تنظیم مجدد موقعیت دوربین ها یا تنظیم میدان دید آنها استفاده کنید. یکی دیگر از اجزای سیستم امنیتی شما نیز ممکن است دستورالعمل هایی را به دوربین ارسال کند. به عنوان مثال، اگر دوربین های خود را به سنسورهای حرکت متصل کرده اید، آن سنسورها می توانند دوربین ها را هنگام تشخیص حرکت، برای شروع ضبط هشدار دهند.

 

پیام های خروجی: دوربین های امنیتی نیز اطلاعات ارسال می کنند. به طور خاص، آنها ویدیو را ارسال می کنند. آنها ممکن است آن ویدیو را به طور مستقیم از طریق پخش زنده در دستگاه تلفن همراه شما ارسال کنند. آنها همچنین ممکن است آن ویدیو را به یک سرویس نظارت حرفه ای یا به فضای ذخیره سازی ابری ارسال کنند تا بتوانید تصاویر را برای دسترسی بعدی ذخیره کنید.

 

دوربین‌های امنیتی سیمی از طریق شبکه‌ای از کابل‌ها با یکدیگر و با سایر اجزای سیستم دوربین امنیتی شما ارتباط برقرار می‌کنند. در مقابل، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم از یکی یا چند مورد از این فناوری‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند:

 

Wi-Fi: بسیاری از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، هم برای دریافت دستورالعمل‌ها و هم برای ارسال ویدیو، از طریق شبکه وای‌فای موجود در خانه ارتباط برقرار می‌کنند. این تنظیمات به دوربین‌ها اجازه می‌دهد تا در داخل خانه، بلکه با دستگاه‌های خارج از خانه نیز ارتباط برقرار کنند. دوربین‌ها با استفاده از Wi-Fi، ویدیو را به واحدهای DVR محلی ارسال می‌کنند یا می‌توانند آن را به ابرهای ذخیره‌سازی ارسال کنند. آنها البته می‌توانند آن ویدیو را نیز برای شما ارسال کنند، هر کجا که در جهان باشید. 

 

Cellular: در قدیم، اکثر سیستم‌های امنیتی خانگی نیاز به خطوط تلفن ثابت داشتند. بنابراین منطقی است که بسیاری از بهترین سیستم‌های بدون خط تلفن امروزه هنوز به نوعی اتصال تلفن یا شماره تلفن وابسته هستند. اکنون، با این حال، این اتصالات بی‌سیم هستند و از شبکه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند. در حالی که اکثر دوربین‌های بی‌سیم به اندازه وای‌فای از ارتباطات سلولی استفاده نمی‌کنند، تعدادی از دوربین‌هایی که از وای‌فای استفاده می‌کنند نیز از اتصال سلولی به عنوان پشتیبان استفاده می‌کنند. از این گذشته، Wi-Fi می‌تواند غیرقابل اعتماد باشد. 

 

بلوتوث: بلوتوث از همان فرکانسی استفاده می‌کند که Wi-Fi استفاده می‌کند، اما دستگاه‌ها را مستقیماً از طریق توپولوژی ستاره متصل می‌کند. در توپولوژی ستاره، یک دستگاه کنترل‌کننده منفرد با یک تا شش دستگاه اضافی که سپس کنترل می‌کند، جفت می‌شود. در نتیجه، بلوتوث تنها در فاصله‌های کوتاه کار می‌کند. دوربین‌های امنیتی نمی‌توانند با استفاده از بلوتوث ویدیو را از خانه‌ها ارسال کنند. شما همچنین نمی توانید دستورالعمل های دوربین را ارسال کنید، مگر اینکه در نزدیکی باشید. با این حال، دوربین‌ها می‌توانند از بلوتوث برای اتصال به هاب‌های سیستم امنیتی استفاده کنند. با فرض اینکه هاب‌ها به اینترنت متصل هستند، می‌توانند سیگنال‌های دوربین‌های امنیتی را به دنیای خارج منتقل کنند. 

 

Zigbee/Z-Wave: فناوری‌های ارتباطی بی‌سیم دیگری هستند که یک دوربین امنیتی ممکن است از آنها استفاده کند. مهندسان این دو فناوری را توسعه دادند تا به دستگاه‌های خانه هوشمند اجازه دهند تا به یکدیگر متصل شوند. نه Z-Wave و نه Zigbee پهنای باند کافی برای ارسال ویدیو ندارند. این بدان معنی است که می توانید از آنها فقط برای اتصال بخش های سیستم امنیتی خانگی به هم استفاده کنید. برای عملکرد صحیح، دوربین‌های امنیتی Z-Wave و Zigbee باید به فناوری بی‌سیم دیگری نیز متکی باشند. 

 

دوربین مداربسته بی سیم,تفاوت دوربین مداربسته بی سیم با دوربین سیمی

تفاوت دوربین مداربسته بی سیم با دوربین سیمی

 

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم در مقابل دوربین‌های امنیتی سیمی

هر دو دوربین امنیتی بی‌سیم و سیمی ویدیو را ضبط و ارسال می‌کنند، اما به دلیل اینکه کار خود را به روش‌های مختلف انجام می‌دهند، باید به دقت فکر کنید که کدام یک برای وضعیت امنیتی خاص شما بهتر کار می‌کند.

 

دوربین‌های بی‌سیم

دوربین‌های بی‌سیم دارای چندین مزیت هستند:

- مهم‌ترین مزیت استفاده از دوربین مداربسته بیسیم، عدم نیاز به کابل‌کشی و حفظ زیبایی منزل یا محیط کار است. همچنین عدم نیاز به کابل کشی، آسان‌تر شدن نصب دوربین نیز می‌شود.

 

- راحتی نصب دوربین مداربسته وای فای، بیشتر از همه در ساختمان‌های چند طبقه نمود پیدا می‌کند. در صورتی که شما هر سال محل کار خود را تغییر می‌دهید نیز استفاده از دوربین‌های بیسیم به دلیل عدم نیاز به خرید دوربین مداربسته جدید و کابل کشی هرساله منطقی تر بنظر می‌رسد و هزینه های شما را کاهش می‌دهد.

 

با این حال، برخی از معایب دوربین‌های بی‌سیم وجود دارد:

- آنها برای کار به سیگنال‌های Wi-Fi وابسته هستند.

- برای انتقال تصاویر واضح به پهنای باند زیادی نیاز دارند.

 

دوربین‌های امنیتی سیمی:

در اینجا برخی از مزایای دوربین‌های امنیتی سیمی وجود دارد:

- آن‌ها ویدیوی شفاف و کریستالی ارائه می‌دهند.

- هیچ‌کس نمی‌تواند آن‌ها را مختل کند.

 

با این حال، دوربین‌های سیمی نیز برخی اشکالات دارند:

- سیم می‌تواند کثیف باشد.

- برای انتقال داده‌ها به خارج از خانه، دوربین‌های سیمی به یک هاب امنیتی با قابلیت‌های اینترنتی نیاز دارند.

نکته: با وجود نامشان، اکثر دوربین‌های امنیتی سیمی از برخی فناوری‌های بی‌سیم استفاده می‌کنند. برای مثال، برای انتقال زنده ویدیو به دستگاه تلفن همراه شما، یک دوربین باید مستقیماً به اینترنت دسترسی داشته باشد یا سیگنال‌ها را به هاب‌های امنیتی متصل به اینترنت ارسال کند.

 

به طور کلی، دوربین‌های امنیتی سیمی برای کسانی که سیگنال‌های Wi-Fi ضعیفی دارند یا به طور ویژه به قابلیت اطمینان اهمیت می‌دهند، بهتر کار می‌کنند. با این حال، بی‌سیم انتخاب مناسبی برای کسانی است که به دنبال سادگی و راحتی هستند.

 

دوربین مداربسته بی سیم,انواع دوربین‌های امنیتی بی‌سیم

انواع دوربین‌های امنیتی بی‌سیم

 

انواع دوربین‌های امنیتی بی‌سیم

سه نوع اصلی دوربین امنیتی وجود دارد که هر کدام برای عملکردهای کمی متفاوت طراحی شده‌اند:

 

دوربین‌های بیرونی:

همانطور که از نامش پیداست، دوربین‌های بیرونی را در فضای بیرونی خانه خود نصب می‌کنید. آن‌ها تصاویر هر کسی یا هر چیزی را که در اطراف محیط شما حرکت می‌کند ارائه می‌دهند. در نتیجه، دوربین‌های بیرونی معمولاً برای ساکنان آپارتمان مفید نیستند.

 

همچنین باید توجه داشته باشید که به تمام دوربین‌های بیرونی رتبه‌بندی IP اختصاص داده می‌شود که به شما می‌گوید چه نوع آب و هوایی را می‌توانند تحمل کنند. این دستگاه‌ها باید حداقل دارای رتبه IP 65 باشند، به این معنی که "ضد گرد و غبار" هستند و می‌توانند آب پاشیده شده توسط نازل را تحمل کنند. بسیاری از صاحبان خانه دوربین‌های بیرونی را پنهان می‌کنند تا کلاهبرداران نتوانند آن‌ها را غیرفعال کنند.

 

دوربین‌های داخلی:

گاهی اوقات به آن‌ها «دوربین‌های پرستار بچه» می‌گویند، دوربین‌های داخلی داخل خانه شما قرار می‌گیرند. آن‌ها به شما اطلاع می‌دهند که کسی توانسته وارد خانه یا آپارتمان شما شود. برخی از دوربین‌های داخلی را مانند دوربین‌های بیرونی نصب می‌کنید، در حالی که برخی دیگر روی سطوح صاف قرار می‌گیرند.

 

دوربین‌های درب منزل:

دوربین‌های درب منزل یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های امنیتی خانگی هستند، زیرا از ورودی اصلی خانه شما محافظت می‌کنند. دوربین‌های درب ویدیویی معمولاً در بیرون از خانه شما، درست در کنار درب ورودی قرار می‌گیرند و به شما امکان می‌دهند ببینید چه اتفاقی روی درب منزل شما می‌افتد.

 

نکته: از نظر فنی، دوربین‌های درب منزل دوربین‌های «بی‌سیم» نیستند. آنها باید برق خود را از باتری یا از سیم‌کشی خانه تامین کنند، بنابراین آنها یا «سیمی» یا «بدون سیم» هستند.

 

آیا دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی کار می‌کنند؟

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی برای محافظت از خانه شما کارآمد هستند. سنسورهای حرکت، سنسورهای پنجره، سنسورهای شکستن شیشه و سنسورهای درب در صورت تلاش شخصی برای ورود به خانه به شما هشدار می‌دهند، اما فقط دوربین‌های امنیتی به شما امکان می‌دهند ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است، بنابراین دوربین‌های امنیتی در وهله اول از جرم بازدارنده هستند.

 

علاوه بر اینکه به شما امکان می‌دهند تصاویر زنده از خانه خود را مشاهده کنید، اکثر دوربین‌های امنیتی بی‌سیم به شما امکان می‌دهند ویدیو ضبط کنید. ضبط‌ها برای کمک به پلیس در ردیابی سارقان خانه ضروری هستند و به عنوان مدرک ضروری برای بازگرداندن اموال سرقت شده عمل می‌کنند.

 

هرچند دوربین‌های امنیتی بی‌سیم نیازی به ضبط حتی یک ثانیه از فیلمبرداری ندارند تا مفید باشند. آنها فقط با حضور در آنجا از جرم بازدارنده هستند. نظرسنجی دانشگاه کارولینای شمالی از بخش دادگستری و جرم‌شناسی از ۴۲۲ سارق نشان داد که وجود یا عدم وجود دوربین امنیتی عامل کلیدی در تصمیم سارقان برای نزدیک شدن به یک خانه است.

 

دوربین مداربسته بی سیم,دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی

 

چه کسانی به دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی نیاز دارند؟

هرکسی می‌تواند از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی بهره‌مند شود، اما آنها به ویژه برای این گروه‌ها مناسب هستند:

 

مستاجران: مستاجران به اندازه صاحبان خانه به سیستم‌های نظارتی نیاز دارند و سیستم‌های امنیتی عالی برای مستاجران در بازار موجود است. حتی سیستم‌های امنیتی مخصوص ساکنان آپارتمان نیز وجود دارد. به احتمال زیاد، صاحبخانه شما نمی‌خواهد شما دیوارها را برای نصب سیستم امنیتی سیم‌کشی شده خراب کنید. می‌توانید یک دوربین بی‌سیم نصب کنید بدون اینکه هیچ تغییری دائمی در مکان ایجاد کنید.

 

مالکان: اگر صاحبخانه هستید، ممکن است نصب دوربین‌های امنیتی بی‌سیم را در نظر بگیرید تا مستاجران شما مجبور به انجام این کار نباشند. نصب این دستگاه‌ها آسان است و می‌توانید آن‌ها را به سرعت از یک مکان به مکان دیگر جابه‌جا کنید تا متناسب با مستاجران باشد. دوربین‌های بی‌سیم بدون تجهیزات حجیمی که می‌تواند جذابیت ملک شما را از بین ببرد، امنیت را فراهم می‌کنند.

 

خانواده‌ها: دوربین‌های امنیتی فقط برای جلوگیری از سرقت نیستند. همچنین می‌توانید از آنها برای مراقبت از خانواده خود در هنگام غیاب استفاده کنید. با صدای دو طرفه، می‌توانید نوزاد گریان را آرام کنید یا به والدین مجروح اطلاع دهید که کمک در راه است.

 

هر کسی که سیستم امنیتی خود را گسترش می دهد: اگر قبلاً سیستم امنیتی دارید و به دنبال اضافه کردن دوربین هستید، دوربین‌های بی‌سیم انتخاب عالی هستند زیرا نصب آنها بسیار آسان است.

 

خرید دوربین‌های امنیتی بی‌سیم خانگی

اینکه آیا به جای دوربین سیمی، دوربین امنیتی بی‌سیم تهیه کنید، تنها تصمیم اولیه شماست. در مرحله بعد، باید در مورد اینکه کدام برند و مدل دوربین را خریداری کنید فکر کنید. چندین فاکتور وجود دارد که باید هنگام انتخاب این مورد در نظر بگیرید.

 

تشخیص حرکت: اگر دوربین امنیتی بی‌سیم شما دارای تشخیص حرکت داخلی باشد، می‌تواند در لحظه ای که حرکت را حس می‌کند، شروع به ضبط کند.

 

ذخیره سازی ابری: در حالی که برخی از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم هنوز با DVR برای ضبط همراه هستند، اکثر آنها اکنون مستقیماً در ذخیره‌سازی ابری ضبط می‌کنند. این بدان معنی است که می‌توانید هر زمان و هر کجا که هستید، ویدیوها را بررسی کنید. با این حال، باید هزینه این فضای ذخیره سازی اضافی را در نظر بگیرید.

 

کنترل از راه دور: با کنترل از راه دور، می‌توانید نه تنها تصاویر زنده را در دستگاه تلفن همراه خود ببینید، بلکه دوربین‌های خود را نیز تغییر موقعیت دهید یا لنزها را تنظیم کنید.

 

چراغ‌ها: بسیاری از دوربین‌های امنیتی بی‌سیم دارای چراغ هستند. در برخی موارد، این چراغ‌ها LEDهای فعال شده با حرکت ساده هستند که به اندازه کافی روشن هستند تا به شما کمک کنند در تاریکی راه خود را پیدا کنید. دوربین‌های دیگر شامل پروژکتور یا حتی چراغ‌های هشدار چشمک زن هستند. 

 

صدای دو طرفه: صدای دو طرفه یک ویژگی به خصوص مفید برای دوربین‌های درب منزل بی‌سیم است، زیرا به شما امکان می‌دهد با هر کسی که پشت درب خانه شماست صحبت کنید. حتی زمانی که در خانه نیستید، می‌توانید با مهمانانی که پشت در هستند صحبت کنید و به آنها این تصور را بدهید که در خانه هستید.

 

AI: هرچه دوربین بی‌سیم شما هوشمندتر باشد، نگرانی شما در مورد امنیت خانه کمتر می‌شود. دوربین‌های بی‌سیم هوشمند می‌توانند بین انواع مختلف اشیاء متحرک تمایز قائل شوند. به عبارت دیگر، فقط به دلیل اینکه یک سنجاب در حال دویدن است، به شما هشدار نمی‌دهند، اما اگر یک مزاحم وارد حیاط شما شود به شما اطلاع می‌دهند.

 

یکپارچه‌سازی هوشمند: اگر می‌خواهید خانه خود را به یک خانه هوشمند تبدیل کنید، می‌خواهید که فناوری خودکار شما شامل یک سیستم امنیتی باشد، می‌توانید دوربین‌های بی‌سیم خود را با صدای خود کنترل کنید، همانطور که چراغ‌های هوشمند و قفل‌های هوشمند خود را کنترل می‌کنید.

 

اپلیکیشن: اگر در حال نصب دوربین بی‌سیم به‌عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی کامل هستید، ممکن است برای دوربین‌ها به برنامه تلفن همراه نیاز نداشته باشید. با این حال، اگر آنها را به طور مستقل نصب می‌کنید، داشتن برنامه‌ای که به شما امکان می‌دهد تنظیمات را انجام دهید، فیدها را به صورت زنده پخش کنید و ضبط‌ها را بررسی کنید، مفید است.

 

مشخصات ویدیو: همچنین باید در نظر بگیرید که ویدیوی دوربین‌های شما چگونه به نظر می‌رسد، زیرا ضبط یک مزاحم مفید نیست اگر آنها فقط به عنوان یک توده مبهم نشان داده شوند. به رزولوشن و میدان دید ویدیو توجه کنید. ما حداقل وضوح HD 1080p را دوست داریم، اما با دوربین‌های امنیتی 4K خوشحال‌تر هستیم. برای میدان دید، حداقل 120 درجه اصرار داریم. در نهایت، قابلیت‌های دید در شب دوربین را آزمایش کنید و ببینید آیا می‌توانید آن را روی مناطق فعالیت خاص متمرکز کنید.

 

قیمت: آخرین مورد، اما مطمئناً کم اهمیت نیست، قیمت دوربین‌های امنیتی است. بخش زیادی از تفاوت قیمت ها به دلیل ویژگی‌هایی است که دوربین‌ها ارائه می‌دهند.

 

دوربین مداربسته بی سیم,نصب دوربین‌های مداربسته بی سیم

نصب دوربین‌های مداربسته بی سیم

 

نکات نصب دوربین‌های امنیتی بی‌سیم

برخی از افراد هنگام صحبت در مورد نصب دوربین‌های امنیتی از خود تردید نشان می‌دهند، اما معمولاً می‌توانید این کار را در چند دقیقه انجام دهید و برای این کار نیازی به چیزی بیش از یک دریل نیست.

 

تعیین کنید که دوربین‌ها را در کجا قرار دهید

به احتمال زیاد، بیشتر وقت نصب شما صرف انتخاب مکان دوربین‌های شما خواهد شد. در اینجا چند نکته وجود دارد که هنگام انجام این فرآیند باید در نظر بگیرید:

 

منابع تغذیه:

در حالی که دوربین‌های بی‌سیم برای برقراری ارتباط به سیم نیاز ندارند، باید آنها را به پریز وصل کنید.

 

هاب‌ها:

اگر دوربین‌های شما به هاب نیاز دارند، مطمئن شوید که آن‌ها را به اندازه کافی نزدیک قرار دهید تا بتوانند ارتباط برقرار کنند.

 

وای‌فای:

اطمینان حاصل کنید که دوربین‌های Wi-Fi در محدوده روتر شما قرار دارند تا سیگنال قوی دریافت کنند. همین کار را برای سایر انواع فناوری بی‌سیم انجام دهید. به عنوان مثال، اگر از بلوتوث استفاده می‌کنید، دستگاه‌های وابسته باید به اندازه کافی نزدیک به دستگاه کنترل‌کننده باشند تا بتوانند اتصال برقرار کنند.

 

طبقه اول:

برای خانه‌های با بیش از یک طبقه، با قرار دادن دوربین‌های داخلی در طبقه اول شروع کنید، زیرا این جایی است که اکثر سارقان وارد می‌شوند.

 

نقاط خفه کننده:

دوربین‌های داخلی را در نقاط خفه کننده قرار دهید، مکان‌هایی که سارقان مجبورند برای رفتن از یک قسمت خانه به قسمت دیگر عبور کنند.

 

گوشه‌ها:

قرار دادن دوربین‌های داخلی در گوشه‌های بالا، وسیع‌ترین خط دید ممکن را برای یک اتاق فراهم می‌کند.

 

ورودی‌ها:

ابتدا دوربین‌های بیرونی را در نقاط ورودی قرار دهید. با درب‌های جلو و عقب شروع کنید، اما در صورت امکان، شامل پنجره‌های خارج از خیابان نیز باشید.

 

جهت:

اطمینان حاصل کنید که دوربین‌های بیرونی شما به سمت ملک شما هستند، بنابراین همسایگان خود را ضبط نمی‌کنید، که ممکن است دوربین‌های امنیتی شما را غیرقانونی کند.

 

نصب دوربین‌های بی سیم:

نصب برخی دوربین‌های داخلی ممکن است به معنای قرار دادن آنها در فضاهای صاف و وصل کردن آنها به برق باشد. اگر نیاز به نصب دوربین‌ها دارید، مراحل کمی پیچیده‌تر است، اما در کل هنوز ساده است:

 

1- مکان‌هایی را که قصد نصب دوربین‌های امنیتی را دارید علامت‌گذاری کنید.

2- پیچ‌هایی را که در بسته‌بندی دوربین امنیتی قرار دارند پیدا کنید.

3- از دریل و پیچ برای اتصال دوربین به دیوار یا سقف استفاده کنید.

4- سیم برق دوربین را به پریز وصل کنید.

 

آیا باید نصب‌کنندگان حرفه‌ای را در نظر بگیرید؟

یکی از مزایای دوربین‌های امنیتی بی‌سیم این است که باید بتوانید بدون تلاش زیاد خودتان آنها را نصب کنید. برای مثال، نیازی به باز کردن دیوارها و دسترسی به سیم‌کشی خانه ندارید. حتی اتصال دوربین‌ها به منابع برق نیز کار ساده‌ای است.

 

با این حال، اگر در حال نصب دوربین در مکان‌های سخت دسترسی مانند بیرون پنجره‌های طبقه دوم هستید، ممکن است بخواهید از یک متخصص برای کمک به شما استفاده کنید. 

 

دوربین مداربسته بی سیم,خرید دوربین های امنیتی بی سیم

خرید دوربین های امنیتی بی سیم

 

آیا می‌توان دوربین‌های امنیتی بی‌سیم را در آپارتمان‌ها نصب کرد؟

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم به دلایل متعدد در آپارتمان‌ها عملکرد خوبی دارند.

 

تجهیزات کمتر: ممکن است فقط به یک دوربین درب نیاز داشته باشید، زیرا اگر بالای طبقه اول زندگی می کنید، درب ورودی شما باید تنها راه ورود به آپارتمان شما باشد.

 

نصب آسان: اگر تصمیم به نصب دوربین‌های داخلی نیز دارید، نیازی به اتصال سخت‌افزاری دوربین‌ها به شبکه برق آپارتمان خود ندارید. در واقع، می‌توانید بسیاری از مدل‌های بی‌سیم را روی سطوح صاف قرار دهید. این بدان معناست که برای نصب آنها فقط باید آنها را روی زمین قرار دهید و آنها را وصل کنید.

 

بدون تغییر ساختاری: دوربین‌های بی‌سیم نیازی به ایجاد تغییرات در آپارتمان شما ندارند.

 

دوربین مداربسته بی سیم,مزایای دوربین‌های امنیتی بی‌سیم

مزایای دوربین‌های امنیتی بی‌سیم

 

سوالات متداول درباره دوربین مداربسته بی سیم

1. چگونه یک دوربین امنیتی بی‌سیم را تامین کنید؟

می‌توانید یک دوربین امنیتی بی‌سیم را از طریق پریز برق تامین کنید. به این معنا، این دوربین‌ها واقعاً بی‌سیم نیستند. در مقابل، دوربین‌های بی‌سیم دارای باتری خود هستند، اما در نتیجه، نمی‌توانند ضبط مداوم را ارائه دهند، زیرا این کار به سرعت باتری را خالی می‌کند.

 

2. آیا دوربین‌های بی‌سیم بدون اینترنت کار می‌کنند؟

بله، دوربین‌های امنیتی بی‌سیم می‌توانند بدون اینترنت کار کنند. به عنوان مثال، بسیاری از دوربین‌های موجود در بازار به جای اتصال به اینترنت از اتصالات تلفن همراه استفاده می‌کنند. در واقع، برخی از دوربین‌ها دارای هر دو فناوری هستند، بنابراین اگر Wi-Fi شما قطع شود، دوربین‌ها به عنوان پشتیبان به سلولر تغییر خواهند کرد.

 

3. آیا دوربین‌های امنیتی بی‌سیم به DVR نیاز دارند؟

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم برای کارکردن به DVR نیاز ندارند. برای شروع، دوربین‌ها می‌توانند یک فید زنده را مستقیماً به یک هاب یا دستگاه تلفن همراه منتقل کنند، که به شما امکان می‌دهد هر زمان که خواستید ببینید در خانه شما چه اتفاقی می‌افتد. علاوه بر این، می‌توانید فیلم‌ها را ضبط و در یک ابر ذخیره‌سازی ذخیره کنید.

 

همچنین، برخی از دوربین‌ها دارای فضای ذخیره‌سازی محلی هستند. این دستگاه‌ها ویدیوها را مستقیماً روی کارت‌های micro-SD یا هارد دیسک‌ها ضبط می‌کنند که سپس می‌توانید آنها را روی رایانه باز کنید.

 

4. باتری ها در دوربین های امنیتی بی سیم چقدر دوام می آورند؟

باتری‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم یک تا سه سال عمر می‌کنند. این باتری‌ها فقط در دوربین امنیتی به عنوان پشتیبان در صورتی که برق خانه شما قطع شود وجود دارد. در مقابل، باتری‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم برای حدود 14 ساعت ضبط قبل از اینکه نیاز به تعویض آنها باشد، عمر می‌کنند. دلیل این امر این است که آنها تنها منبع تغذیه دوربین هستند و دوربین‌ها هر بار که روشن می‌شوند از آنها استفاده می‌کنند.

 

نتیجه‌گیری درباره دوربین های امنیتی بی سیم

دوربین‌های امنیتی بی‌سیم امنیت خانه را در دسترس همه قرار می‌دهند. شما نیازی به برقکار برای راه‌اندازی این دستگاه‌ها ندارید. شما مجبور نیستید دیوارهای خود را برش دهید. اساساً، اگر می‌توانید یک سیم را به پریز وصل کنید، دوربین‌ها بقیه کارها را انجام می‌دهند.

 

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------