خانه‌ تکانی پنجره‌های ویندوزدسکتاپ‌های مجازی, نرم افزار های جدید

نرم افزار سازماندهی دسکتاپ و پنجره‌های ویندوز


در سیستم‌‌عامل ویندوز به هر بخش که سرک بکشید و هر برنامه‌ را اجرا کنید، با پنجره‌ها سر و کار دارید. پنجره‌های بزرگ، کوچک، تمام صفحه که زیر، رو یا کنار یکدیگر قرار گرفته و هر یک دسترسی به بخش‌ها و امکانات خاصی را برای شما فراهم می‌کند.

با توجه به اهمیت پنجره‌ها در ویندوز، مدیریت کامل روی آنها و شخصی‌سازی برخی امکانات مورد نیاز در این پنجره‌ها نه‌تنها افزایش سرعت کار با رایانه را برای شما به همراه خواهد داشت.
بلکه میزان بهره‌وری نیز افزایش یافته و می‌توانید در مدت زمانی کوتاه، کارهای بیشتری را انجام دهید.در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از بهترین برنامه‌ها برای مدیریت روی پنجره‌های ویندوزی آشنا کنیم.

 

این برنامه مجموعه‌ای از 50 ابزار مختلف و کاربردی را در خود جای داده که هر یک به تنهایی می‌تواند یکی از مشکلات دیرینه شما را در ویندوز رفع کند.

 

مدیری همه فن‌حریف
نرم‌افزار Actual Window Manager یکی از بهترین گزینه‌ها برای سازماندهی دسکتاپ و پنجره‌های ویندوزی به‌شمار می‌رود.
این نرم‌افزار مانند یک دستیار پس از مدتی که در خدمت شما باشد، می‌تواند کارهای مورد نظر را به‌صورت خودکار برای شما انجام دهد.

 

برای مثال پنجره‌ برنامه‌های خاص شما را در اندازه و جایگاه همیشگی قرار می‌دهد، پنجره‌های مهم را روی دیگر پنجره‌ها قرار می‌دهد.
به‌طور خودکار پنجره‌های غیرفعال را برای شما کمینه کرده، آنها را به حالت نیمه‌پنهان درآورده یا حتی آنها را می‌بندد. همچنین این نرم‌افزار امکانات زیاد دیگری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

تقسیم‌بندی دسکتاپ
یکی از امکانات جالبی که به وسیله این برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد، قابلیت تقسیم‌بندی دسکتاپ به محدوده‌های دلخواه در تعداد نامحدود است.
شما می‌توانید فضای دسکتاپ را به دو، چهار، هشت و حتی ده‌ها محدوده‌ با اندازه‌های مشخص تقسیم کنید و هر پنجره‌ را در هر یک از محدوده‌های دلخواه قرار دهید.

برای قرار دادن پنجره‌ها در هر محدوده، نشانگر ماوس خود را روی نوار عنوان پنجره قرار داده و کلیک چپ ماوس را نگه‌دارید.
در این حالت محدوده‌هایی که از پیش مشخص کرده‌اید فعال شده و با کشیدن پنجره در هر محدوده می‌توانید آن را در آن محدوده قرار دهید.
شما قادر خواهید بود عملیات تقسیم‌بندی در حالت‌های مختلف را نیز انجام داده و در هر زمان هر الگوی تقسیم‌بندی را که تمایل داشتید، فعال کنید.

 

پوشه‌های ضروری
هنگامی که قصد دارید فایلی را باز یا فایل جدیدی را ذخیره کنید، پنجره‌ای برای مشخص کردن مسیر فایل جدید یا محل ذخیره‌سازی برای شما نمایش داده می‌شود.
گاهی نمایش مداوم این پنجره و انتخاب مسیر دلخواه از آن کمی دشوار است؛ زیرا ممکن است بخواهید صد فایل جدید را ذخیره کنید و برای ذخیره‌سازی در هر مرحله باید مسیر را به دلخواه خود تغییر دهید.

 

این نرم‌افزار با افزودن دو کلید میانبر با نام‌های Recent Folders وFavorite Folders به نوار عنوان پنجره‌های ویندوزی شما، این امکان را به شما می‌دهد تا با یک کلیک به مسیرهای اخیر و پوشه‌های دلخواه خود مراجعه کنید.
به‌این ترتیب به‌راحتی می‌توانید پوشه‌های دلخواه خود را در فهرست مورد نظر قرار داده و هنگام نمایش پنجره انتخاب مسیر، پوشه مورد نظر را از این فهرست انتخاب کنید.

 

تنظیمات اختصاصی
هریک از پنجره‌های ویندوزی شما می‌تواند خصوصیات منحصر‌ به‌فردی برای خود داشته باشد. به‌عنوان مثال چنانچه همیشه دوست دارید پنجره My Computer در اندازه و موقعیت مشخصی روی دسکتاپ شما نمایش داده شود.

کافی است یک‌ بار این خصوصیات را در Actual Window Manager تعریف کنید تا برای همیشه این قابلیت در اختیار شما قرار گیرد.
نحوه کمینه شدن، تغییر به حالت نیمه‌پنهان، جمع شدن رو به بالا و... نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که می‌توانید برای هر پنجره تعریف کنید.

 

کلیدهای بیشتر در نوار عنوان
گزینه‌های بستن، کمینه و بزرگنمایی/کوچک‌نمایی از جمله کلیدهایی است که برای مدیریت هر پنجره در ویندوز در اختیار شما قرار می‌گیرد.
این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد تا علاوه بر این سه کلید همیشگی، از کلیدهای بیشتری همچون کمینه در نوار وظیفه، نمایش روی همه، جمع کردن، تغییر اندازه، نیمه پنهان‌سازی و... نیز بهره‌مند شوید.
همچنین می‌توانید با کلیک راست روی نوار عنوان هر پنجره، گزینه‌های متعدد زیادی را برای مدیریت پنجره مورد نظر در اختیار بگیرید.

 

دسکتاپ‌های مجازی
هر قدر هم بتوانید یک دسکتاپ را به محدوده‌های مشخص تقسیم‌ کنید، با تعدد پنجره‌های فعال روی صفحه، فضای دسکتاپ شما اشغال شده و نیازمند فضای بیشتر برای باز کردن پنجره‌های جدیدتر خواهید بود.
قابلیت ایجاد دسکتاپ‌های مجازی نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که برای رفع این مشکل از سوی این برنامه در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 

شما می‌توانید به هر تعداد که تمایل داشته باشید دسکتاپ‌های رایانه خود را گسترش داده و هر دسکتاپ را نیز به‌طور کاملا مستقل تقسیم‌بندی و مدیریت کنید.
همچنین این قابلیت در رایانه‌های مجهز به چند نمایشگر نیز به‌خوبی قابل استفاده بوده و می‌توانید یک دسکتاپ را به تمام نمایشگرها تعمیم داده یا به هر نمایشگر یک دسکتاپ مجازی اختصاص دهید.

 

این نرم‌افزار با قابلیت اجرا در همه نسخه‌های 32 و 64 بیت ویندوز 2000 تا ویندوز 10 از لینک زیر قابل دانلود است:

http://www.actualtools.com/windowmanager

 

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------