چگونه شماره گواهینامه خود را پیدا کنم؟نحوه استعلام شماره گواهینامه مفقودی, پيدا كردن شماره گواهينامه رانندگی, شماره گواهینامه مفقودی از طریق اینترنت

استعلام شماره گواهی نامه در مواقعی که دسترسی به آن میسر نیست کاربرد دارد

 

انواع روش های پیدا کردن شماره گواهینامه

گواهینامه به عنوان یک مدرک هویتی دارای یک کد ده رقمی است که با عنوان شماره گواهی نامه شناخته می شود. شماره گواهی نامه به صورت منحصر به فرد طراحی شده است و بر روی کارت گواهینامه درج شده است. روش های مختلفی برای استعلام شماره گواهینامه وجود دارند. متداول ترین روش های پیدا کردن شماره گواهینامه شامل مراجعه به پلیس راهور ناجا و دفاتر مرکز خدماتی پلیس +10 می باشد.

اهمیت گواهینامه و شماره گواهینامه رانندگی 

 

روشهای دریافت شماره گواهینامه, راه های پیداکردن شماره گواهینامه, شماره گواهینامه

یکی از روش های پیداکردن شماره گواهی نامه ارسال پیامک است

 

از قدیم الایام گواهینامه به عنوان یک اجازه نامه شناخته شده است که به رانندگان فرصت رانندگی در سطح شهر را ارائه می دهد. به عبارتی دیگر گواهینامه یک مدرک هویتی است که به وسیله پلیس راهنمایی و رانندگی نیرو انتظامی در اختیار رانندگان مجرب قرار می گیرد. 

 

حداقل سن قانونی دریافت گواهینامه 18 سال است. در خصوص اخذ گواهینامه ضرورت دارد به آموزشگاه های رانندگی مراجعه نمایید و پس از گذراندن کلاس های تئوری و عملی، توسط نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی مورد سنجش قرار بگیرید. 

در صورتی که بتوانید پس از آزمون اصلی آئین نامه و آزمون شهری از جانب پلیس راهنمایی و رانندگی نمره قبولی را اتخاذ کنید، گواهینامه به شما ارائه می گردد. 

 

گواهینامه به مدت 10 سال اعتبار دارد. جالب است بدانید برای تمدید گواهینامه فرد از منظر سلامت روحی و روانی مورد بررسی قرار می گیرد. علاوه بر این، مدت اعتبار گواهی نامه برای بزرگسالان در رده سنی بالای 70 سال، 5 سال می باشد. 

شماره گواهی نامه مشمول یک عدد 10 رقمی ویژه است که بر روی کارت گواهی نامه تعبیه شده است. این شماره بیانگر صلاحیت فرد برای رانندگی است. 

 

استعلام شماره گواهی نامه در مواقعی که دسترسی به آن میسر نیست، کاربرد دارد. در برخی موارد احتمال مفقود شدن گواهی نامه وجود دارد. علاوه بر این، گواهینامه حدود 30 الی 40 روز پس از قبولی در آزمون های رانندگی صدور می گردد. در صورتی که قصد دارید در بازه زمانی صدور گواهی نامه از شماره آن بهره مند باشید، می توانید به روش های ذیل برای دریافت استعلام اقدام نمایید. 

 

روش های استعلام شماره گواهینامه  

به طور کلی بهره گیری از روش های مختلف برای استعلام گواهینامه نیازمند کدملی است. 

 

استعلام شماره گواهی نامه با ارسال پیامک 

 

شماره گواهینامه, پیدا کردن شماره گواهینامه, روش های پیدا کردن شماره گواهینامه

سایت پست یک سامانه برای پیگیری شماره گواهینامه دارد

 

یکی از روش های استعلام شماره گواهی نامه، ارسال پیامک است. در روش ارسال پیامک ضرورت دارد عدد 1 را به سامانه 1100 ارسال نمایید. 

بهتر است بدانید سامانه 1100 ویژه ارائه خدمات پلیس +10 به صورت غیرحضوری طراحی شده است. علاوه بر این، پلیس +10 به منظور تسریع روند برقراری ارتباط با سامانه یک شماره را برای خطوط همراه اول و ایرانسل درنظر گرفته است. 

 

استعلام شماره گواهی نامه به صورت تلفنی 

در خصوص پیگیری از وضعیت و شماره گواهی نامه می توان با مرکز صدور گواهینامه تماس حاصل کرد. بهتر است بدانید روش برقراری تماس با مراکز صدور گواهینامه زمانی کاربرد دارد که پس از گذشت 40 روز از قبولی در آزمون، گواهینامه درب منزل شما پست نشده باشد. 

شماره های مرکز صدور گواهینامه شامل 81253573 و 81253561 می شوند. 

 

استعلام شماره گواهی نامه با مراجعه به وب سایت 

 

شماره گواهینامه, پیدا کردن شماره گواهینامه, روش های پیدا کردن شماره گواهینامه

مراجعه به دفاتر راهور ناجا متداول ترین راه های پیدا کردن شماره گواهینامه است

 

اگر قصد دارید قبل از صدور گواهی نامه از شماره گواهینامه و وضعیت ارسال آن مطلع شوید، به سایت پست با نشانی " najatracking.post.ir" مراجعه نمایید. در وبگاه مذکور وارد بخش نوع سند شوید و گزینه " گواهینامه" را انتخاب نمایید. زین پس ضرورت دارد کد ملی 10 رقمی را در کادر درج کنید. 

 

در صورتی که گواهینامه شما صادر شده باشد، اطلاعات آن اعم از نوع پایه، نام و نام خانوادگی، شماره ملی، شماره گواهی نامه و محدودیت های رانندگی نمایش داده می شود. سایت پست یک سامانه برای رهگیری مرسولات سازمانی است که به شما قابلیت پیگیری برای کارت ملی و کارت سوخت را ارائه می دهد. 

 

استعلام شماره گواهی نامه با کمک پلیس راهور ناجا 

 

پیدا کردن شماره گواهینامه از روی کدملی, استعلام شماره گواهی نامه, دسترسی به شماره گواهینامه گم شده

بهترین روش برای پیدا کردن شماره گواهینامه استفاده از خدمات پلیس +10 است

 

یکی از راه های مؤثر و کارآمد برای استعلام شماره گواهی نامه مفقود شده، مراجعه به دفاتر راهور ناجا می باشد. با مراجعه به پلیس راهور ناجا می توانید ضمن دریافت استعلام شماره گواهی نامه مفقودی، یک گواهی معتبر اخذ کنید. 

گواهی ارائه شده توسط پلیس راهور ناجا تا زمان صدور گواهی نامه المثنی اعتبار دارد. 

 

استعلام شماره گواهی نامه با مرجعه به دفاتر مرکزی خدمات پلیس +10

 

نحوه استعلام شماره گواهینامه مفقودی, پيدا كردن شماره گواهينامه رانندگی, شماره گواهینامه مفقودی از طریق اینترنت

برای دریافت استعلام شماره گواهینامه به کارت ملی نیاز است

 

متداول ترین روش در خصوص دریافت شماره گواهی نامه از طریق مراجعه به دفاتر مرکزی خدمات پلیس +10 میسر است. در این روش ضرورت دارد به صورت حضوری به دفتر مرکزی پلیس +10 مراجعه کنید و با ارائه کارت ملی، شماره گواهی نامه را دریافت نمایید. 

بهتر است بدانید در صورت مفقود شدن گواهی نامه می توانید از طریق مرکز خدمات پلیس +10 درخواست گواهی نامه المثنی را صادر کنید. 

 

سوال های رایج 

- واجدین شرایط برای دریافت گواهی نامه المثنی چه کسانی هستند؟

به طور کلی درخواست برای صدور گواهینامه المثنی در مواردی که مشخصات فردی اعم از نام و نام خانوادگی تغییر یافته است و کارت گواهینامه مفقود یا مخدوش شده باشد، می توان در راستای درخواست گواهینامه المثنی اقدام کرد. 

علاوه بر این، در صورتی که برخی بیماری های جسمانی اعم از ضعف چشم را با روش لیزیک درمان کرده اید، می توانید اقدام به درخواست گواهینامه المثنی نمایید. 

 

- آیا برای تمدید گواهی نامه به معاینه مجدد چشم نیاز است؟

در راستای دریافت گواهینامه جدید معاینه مجدد چشم ضرورت دارد. در صورتی که قبل از دریافت گواهی نامه عینک داشته اید و پس از دریافت آن در خصوص درمان اقدام کرده اید، می بایست تأییدیه مورد نیاز را از جانب چشم پزشک های مورد اعتماد ناجا اخذ نمایید. 

 

- بهترین عملکرد در صورت مفقود و مخدوش شدن گواهینامه راهنمایی و رانندگی چیست؟

در صورت مفقود شدن کارت اصلی و حتی المثنی گواهینامه راهنمایی و رانندگی می بایست به مرکز خدمات پلیس +10 مراجعه کنید. سپس با گذراندن مراجعات مکرر نسبت به اخذ گواهینامه جدید اقدام نمایید. 

 

جمع بندی مطالب

همان طور که بیان کردیم گواهینامه یک مدرک هویتی است که توسط پلیس راهنمایی و رانندگی نیرو انتظامی صادر می گردد. بر روی کارت گواهینامه یک کد 10 رقمی ویژه درج شده است که بیانگر صلاحیت فرد برای رانندگی می باشد. 

گواهی نامه حدود 30 الی 40 روز پس از قبولی در آزمون اصلی تئوری و شهری توسط پست به درب منازل ارسال می گردد. 

 

احتمال می رود فرد تحت مفقود شدن گواهینامه و تا زمان ارسال آن نیازمند شماره گواهینامه باشد. روش های مختلفی در خصوص استعلام شماره گواهی نامه وجود دارد. 

یکی از روش های پرکاربرد برای دریافت شماره گواهینامه مراجعه حضوری و غیرحضوری به دفاتر مرکزی خدمات پلیس +10 می باشد. بهتر است بدانید برای دریافت استعلام شماره گواهینامه  به کارت ملی نیاز است. 

 

یکی دیگر از روش های دریافت استعلام شماره گواهینامه از طریق ارسال پیامک و تماس تلفنی میسر است. برای این منظور می بایست عدد یک را به سامانه  سامانه 1100 ارسال نمایید. علاوه بر این می توانید به شماره های مرکز صدور گواهینامه اعم از 81253573 و 81253561 تماس حاصل کنید و به بررسی وضعیت صدور گواهینامه بپردازید. 

 

همچنین می توانید به وب سایت پست با نشانی " najatracking.post.ir" مراجعه نمایید. سپس وارد بخش نوع سند شوید و گزینه " گواهینامه" را انتخاب کنید. زین پس ضرورت دارد کد ملی 10 رقمی را در کادر درج کنید. در طی این روند سامانه اطلاعات گواهینامه را به نمایش می گذارد. 

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------