نحوه پخش فایل Mp4 بر روی رایانه 

برای پخش یک فایل MP4 در رایانه خود، شما باید یک دستگاه پخش رسانه ای داشته باشید که این کار را انجام می دهد. اگر از ویندوز مدیا پلیر نسخه 12 استفاده می کنید، می توانید ویدیو MP4 خود را پخش کنید، اما اگر نسخه 11 یا پایین تر داشته باشید، شما باید یک کدک نصب کنید یا از یک پخش کننده رسانه ای شخص ثالث مانند VLC یا QuickTime استفاده کنید.

 

 

قسمت 1

استفاده از پخش کننده های پیش فرض رسانه

فایل Mp4 خود را از یک سایت معتبر دانلود کنید، یا از یک درایو USB بازیابی کنید یا به سادگی آن را از هارد دیسک کامپیوتر خود باز کنید.

روی "File" کلیک کنید، سپس "Open"، سپس فایل MP4 را انتخاب کنید.

 

 

بر روی آن دوبار کلیک کنید. اگر دوبار بر روی ویدیو کلیک کنید، پخش کننده پیشفرض رسانه شما فعال خواهد شد و ویدیوی شما را پخش خواهد کرد.

احتمالا این ویدیو با ویندوز مدیا پلیر باز خواهد شد. تمام رایانه های شخصی که هر نسخه از ویندوز را اجرا می کنند با این دستگاه پخش ویدئویی ساخته شده اند. ویندوز مدیاپلیر 11 و پایینتر  فایل MP4 را بدون کدک یا رمزگذار شخص ثالث باز نمی کند.

 

 

یک بسته رمزگذار یا کدک نصب کنید. بسته های رمزگذار MPEG-4 سازگار با DirectShow توصیه شده مایکروسافت را نصب کنید.

شما همچنین می توانید کدک ها را از آدرس زیر دانلود کنید .

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/format/codecdownload.aspx 

 

 

بر روی آیکون ویدئو راست کلیک کنید. اگر شما سیستم عامل ویندوز را اجرا می کنید، به جای دوبار کلیک کردن بر روی فایل MP4، می توانید روی فایل MP4 راست کلیک کنید تا پخش کننده رسانه ای که می خواهید برای پخش ویدئو خود انتخاب کنید. این یک منوی کشویی را نشان می دهد.

 

 

با کلیک بر روی " Open With" از منوی کشویی، یک پنجره آبشاری جدید باز خواهد شد. یک لیست از پخش کننده های ویدئویی نشان میدهد. به احتمال زیاد، آنها شامل "Windows Media Player" و هر دستگاه پخش رسانه ای شخص ثالث است که نصب شده است.

 

 

روی Windows Media Player کلیک کنید. اگر یک کدک یا یک بسته رمزگذار دانلود کرده اید، ویدیوی دلخواه MP4 شما در ویندوز باز خواهد شد.

 

قسمت 2

دانلود پخش کننده رسانه های ثالث

 

 

پخش کننده رسانه ای را از یک سایت معتبر دانلود کنید. دانلود یک پخش کننده ویدیوی دیگر می تواند مفیدتر یا راحت تر از نصب یک بسته کدک یا رمزگشایی باشد. پخش کننده های محبوب شامل ثالث VLC یا XBMC هستند. 

 

هر دو نرم افزار رایگان و پرداختی موجود است. برخی از نرم افزارهای رایگان مانند VLC Media Player، Media Player Classic و غیره از بهترین و رایج ترین نرم افزارها هستند. آنها از پخش تقریبا تمام فرمت های ویدیویی و صوتی پشتیبانی می کنند. 

 

 

به «Properties» بروید. با رفتن به «Properties »، پخش کننده پیشفرض رسانه خود را تغییر دهید. «Tab General» را انتخاب کنید، سپس «Change»، سپس پخش رسانه انتخابی خود را انتخاب کرده و روی «OK» کلیک کنید.

 

 

برای انتخاب دستگاه پخش رسانه ای راست کلیک کنید اگر شما سیستم عامل ویندوز را اجرا می کنید، به جای دوبار کلیک کردن بر روی فایل MP4، می توانید روی فایل MP4 راست کلیک کنید تا پخش کننده شخص ثالث خود را انتخاب کنید. این یک منوی کشویی را نشان می دهد.

 

 

با کلیک بر روی "Open With" از منوی کشویی، یک پنجره آبشار جدید باز خواهد شد. یک لیست از پخش کننده های ویدئویی با پخش کننده شخص ثالثی که نصب شده است، ارائه خواهد شد. بر روی دستگاه پخش رسانه مورد نظر کلیک کنید و فایل MP4 شما باز خواهد شد.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023