چگونه از دیدن تبلیغات مشابه جلوگیری کنیم؟تبلیغات ریتارگتینگ چیست, چرا تبلیغات مشابه مشاهده می کنیم, علت نمایش تبلیغات مشابه

تبلیغات ریتارگتینگ همان چیزی است که باعث می شود تبلیغات مشابه در اینترنت ببینید

 

چگونه از مشاهده تبلیغات ریتارگتینگ جلوگیری کنیم؟

به احتمال زیاد برای شما هم پیش امده است هنگامی که روی یک تبلیغ با موضوع خاصی کلیک می کنید ، سایر تبلیغات نیز با همان موضوع خواهد بود و راه فراری نخواهید داشت. این شیوه تبیلیغاتی که به آن گفته می شود عامل اصلی نمایش مجدد تبلیغات به شماست. در ادامه قصد داریم علت نمایش مجدد تبلیغات را برایتان شرح دهیم. همراه ما باشید.

هنگامی که برای اولین بار یک تبلیغ را مشاهده می کنید برای مثال آگهی فروش یک بازی ویدئویی را در یک سایت دیده اید و روی آن کلیک می کنید تا وارد وبسایت آن شوید و جزئیات کامل تری را به دست آورید. به احتمال زیاد برای اولین بار قصد خرید آن را نداشته باشید و آن صفحه را ترک کنید. نکته اینجاست که پس از آن هر تبلیغی که مشاهده می کنید درباره آن بازی ویدئویی از همان وبسایت یا تبلیغات مشابه است. به این نوع تبلیغات ریتارگتینگ یا در اصطلاح فارسی هدف گذاری مجدد می گویند.

 

هدف گذاری مجدد تبلیغات چیست؟

 

هدف گذاری مجدد یا ریمارکتینگ , هدف گذاری مجدد در تبلیغات ریتارگتینگ

ریتارکتینگ نوعی روش تبلیغاتی است که در آن مشتریان مجدد هدف گذاری می شوند

 

هدف گیری مجدد زمانی اتفاق می افتد که از وبسایت یک کسب و کار بازدید می کنید اما اقدامی را که شرکت می خواهد انجام نمی دهید. برای مثال هدف اگهی دهنده فروش بازی به شماست و هنگامی که شما از وبسایت بازدید می کنید اما خریداری نمی کنید این فرضیه برای شخص آگهی دهنده وجود دارد که شما یک مشتری بالقوه هستید که امکان تبدیل به مشتری بالفعل را دارید.

 

شرکت های نمایش دهنده اگهی مانند گوگل ادوردز و پیکسل فیس بوک از تکنولوژی کوکی ها برای این نوع تبلیغات (ریتارگتینگ) استفاده می کنند. به این صورت که با ورود شما به وبسایت هدف اطلاعاتی از مرورگر شما در سررو های سایت تبلیغ دهنده ذخیره شده تا پس از آن تبلیغات محصول مورد نظر برای شما نمایش داده شود. به همین دلیل است که احساس می کنید تبلیغات شما را دنبال می کنند.

 

آیا تبلیغات ریتارگتینگ با تبلیغات هدف گذاری شده یکی است؟

خیر این دو روش تبلیغات متفاوت است. در تبلیغات هدف گذاری شده ، شخص اگهی دهنده برای فروش محصول و یا هر هدفی که از تبلیغات دارد اطلاعاتی یکسان از مشتریان احتمالی را انتخاب کرده تا تبلیغات فقط به این دسته از افراد نمایش داده شود. برای مثال تبلیغ دهنده می خواهد محصول بازی ویدئویی خود را به افرادی که بین 15 تا 25 سال هستند ، موضوعات گیمینگ را دنبال می کنند و.. نمایش داده شود و به خاطر همین هنگامی که تبلیغی را مشاهده می کنید لزوما با چیزی که قبلا دیده اید مطابقت ندارد.

 

در تبلیغات هدف گذاری شده شرکت های تبلیغ کننده مانند گوگل و فیس بوک از سوابق جست و جوی شما استفاده می کنند و با استفاده از کوکی ها  سایر اطلاعاتی که از شما دارند تبلیغاتی که با ویژگی های شما هدف گذاری شده باشند نمایش داده می شوند.

 

چرا تبلیغ دهندگان از این شیوه تبلیغاتی استفاده می کنند؟

 

تفاوت تبلیغات هدف گذاری شده با تبلیغات ریتارگتینگ , تبلیغات هدف گذاری شده چیست؟

ریتارگتینگ می تواند نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری به نسبت بالاتری داشته باشد

 

بسیاری از افراد این نوع تبلیغات را ترسناک و برخی دیگر آن را آزار دهنده می دانند. کاربران اینترنت معتقدند چنین تبلیغاتی چون از اطلاعات شخصی و سوابق جست و جوی و عملکرد آن ها انجام می شود ترسناک یا آزار دهنده است.

 

در هر صورت این نوع تبلیغات به منظور یادآوری انجام میشود. برای مثال به شما یاد آوری می کند شما قصد داشتید یک بازی ویدئویی خریداری کنید و با این کار شما را ترقیب می کنند تا به وبسایت هدف برگردید و کاری را انجام دهید. مانند خرید کردن.

 

به دلیل اینکه شما قصد داشتید محصول را خریداری کنید یا به آن محصول علاقه داشتید بنابراین یک مشتری بالقوه محسوب می شوید که می تواند خرید کرده و مشتری بالفعل باشد به همین دلیل این نوع تبلیغات معمولا بازدهی بیشتری نسبت به تبلیغات همسان دارند.

 

در مورد تبلیغات هدف گذاری شده هم به همین شکل ، چون از اطلاعات و سوابق شما استفاده می شود ممکن است احساس کنید ازاردهنده است یا حریم خصوصی شما را نقض می کند.

 

چگونه با تبلیغات ریتارگتینگ مقابله کنیم؟

 

روش های مقاله با تبلیغات ریتارگتینگ ، چگونه تبلیغات مشابه را مشاهده نکنیم, نحوه مواجهه با تبلیغات ریتارگتینگ

بهترین راه برای مقابله با تبلیغات مشابه یا ریتارگتینگ استفاده از VPN می باشد

 

همانطور که تا کنون متوجه شده اید این نوع تبلیغات عموما با استفاده از ذخیره کردن کوکی مرورگر شما انجام می شود. با این وجود ممکن است بخواهید ذخیره کوکی ها را برای بسیاری از سایت ها مسدود کنید. با این وجود باید این مورد را نیز در نظر بگیری که ممکن است یوزنیم و پسورد هایی که ذخیره کرده اید نیز خذف شده و از طرفی بسیاری از وبسایت ها بدون اجازه ذخیره کوکی ها امکان استفاده را برای شما فراهم نمی کنند.

 

با این حال چند راه کار برای شما اماده کرده ایم که می تواند کار آمد باشد. دقت داشته باشید که با این راه کار نیز نمی توانید تمامی تبلیغات ریتارگتینگ را از بین ببرید اما می توانید تا حدودی ان ها را کنترل کنید. 

 

1. سوابق جست و جو ، کوکی ها و کش مرورگر را پاک کنید

اولین راه کار عمومی حذف این 3 مورد یعنی سوابق جست و جو ، کوکی ها و کش یا حافظه پنهان است. با این کار می توانید از شر تبلیغات ریتارگتینگ خلاص شوید اما این را نیز در نظر بگیرید که اطلاعاتی از قبیل یوزنیم و پسورد که ذخیره کرده اید نیز حذف می شود.

 

2. اطلاعات کمتری را به اشتراک بگذارید

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم شبکه های اجتماعی نیز این روش تبلیغاتی را انجام می دهند و جالب است بدانید شبکه های اجتماعی می توانند هدف گذاری دقیق تری داشته باشند زیرا اطلاعات تکمیلی و بیشتری از شما دارند. 

با این وجود اگر قصد دارید از شر تبلیغات ریتارگتینگ در شبکه های اجتماعی خلاص شوید می توانید بسیاری از فیلد های ثبت نام که غیر ضروی هستند را خالی بگذارید. 

 

3. از VPN یا سرویس های تغییر ای پی استفاده کنید 

 

استفاده از VPN برای جلوگیری از مشاهده تبلیغات ریتارگتینگ ، VPN برای جلوگیری از تبلیغات مشابه , VPN یکی از روش های مقابله با تبلیغات ریتارگتینگ

VPN با تغیر ادرس ای پی شما ، امکان هدف گذاری مجدد را برای تبلیغ کنندگان سخت میکند

 

هنگامی که از VPN استفاده می کنید قرار دادن کوکی ها برای وبسایت ها سخت تر خواهد شد زیرا VPN ای پی شما را تغییر میدهد و این بدان معنی است که وبسایت ها نمی دانند تبلیغات را به کدام ای پی ارسال کنند.

 

4. از اد بلاکرها استفاده کنید

اد بلاکرها یا مسدود کننده های تبلیغات که می توانند به صورت اکستنشن روی مرورگر شما نصب شوند یا نرم افزار روی کامپیوتر شما نصب شوند تلاش می کنند تبلیغات را برای شما مسدود کنند. اغلب این نرم افزار ها فقط تبلیغات پاپ آپ را بلاک می کنند و قابلیت حذف همه تبلیغات را ندارند با این وجود نباید انتظار داشته باشید همه تبلیغات را برای شما حدف کنند. به هر حال می توانید از ان استفاده کنید تا نمایش این گونه تبلیغات را کاهش دهید.

 

5. از مرورگرهای وب خصوصی استفاده کنید

برخی از مرور گرها وجود دارند که می تواند سوابق جست و جو و کوکی ها شما را ذخیره نکنند. برای مثال مرورگر brave یکی از این مرورگر ها است که می توانید استفاده کنید. 

مرورگر گوگل کروم به دلیل اینکه محصولی از شرکت گوگل می باشد می تواند سوابق جست و جوی شما را برای تبلیغات نسخه برداری کند. 

همچنین می توانید از پنجره های خصوصی یا در اصطلاح incognito در مرورگر استفاده کنید تا کوکی ها و سوابق جست و جوی شما ذخیره نکنند.

 

6. از موتور جست و جوی خصوصی استفاده کنید

گوگل معروف ترین و محبوب ترین موتور جست و جوی جهان است با این وجود به دلیل اینکه خدمات تبلیغات خود را در قالب گوگل ادز ارائه می کند از سوابق جست و جوی شما برای استفاده از تبلیغات استفاده می کند. 

با این وجود می توانید موتور جست و جوی را تغییر دهید و از موتور جست و جوهای خصوصی استفاده کنید. یکی از موتور جست و جو هایی که سوابق جست و جوی شما را در نظر نمی گیرد ، DuckDuckGo است.

 

7. ذخیره کوکی ها را رد کنید

در بسیاری از وبسایت های خارجی به محض ورود پیغامی با موضوع تایید ذخیره کوکی ها مشاهده می کنید. در صورت امکان بدون توجه به آن به وبگری خود ادامه دهید و ان را تایید نکنید.

 

جمع بندی و سخن پایانی 

اگر قصد دارید وبگردی لذت بخشی داشته باشید بدون اینکه تبلیغات برای شما مزاحمت ایجاد کنند می توانید از روش هایی که ذکر کردیم استفاده کنید. با استفاده از ترفندهای بالا ذخیره کوکی و سوابق جست و جوی شما برای وبسایت هاسخت خواهد شد و به این شکل می توانید با خیال راحت تر به جست و جوی خود ادامه دهید. امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------