10 راهکار مفید برای استفاده از یک فلش درایو USB بلااستفادهیک درایو USB می‌تواند تعداد زیادی بازی را در خود نگهداری کند 

 

اگر شما هم تصور می‌کنید که از یک فلش درایو USB تنها برای تبادل داده استفاده می‌شود باید بدانید که اینطور نیست. از یک فلش درایو USB می‌توان برای کاربردهای متعددی استفاده کرد. ما در ادامه این مقاله به 10 کاربرد جالب توجه برای استفاده مجدد از فلش درایو بلااستفاده شما خواهیم پرداخت.

 

1. گوگل کروم اختصاصی خود را روی یک کامپیوتر دیگر اجرا کنید

خیلی چیزهای شخصی مثل پسوردها و مسواک‌تان وجود دارد که شما تمایل ندارید با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین شما نباید مرورگر وب دیگران را استفاده کنید. Portable Apps نام وب‌سایتی است که اپلیکیشن‌هایی را جمع آوری می‌کند که می‌توان آنها را روی درایو USB اجرا کرد. این وب‌سایت نسخه‌ای از مرورگر کروم به نام Google Chrome Portable را ارائه کرده است که یک نسخه از این مرورگر را روی یک فلش درایو اجرا می‌کند.

شما می‌توانید با قرار دادن این مرورگر روی فلش درایو خود آن را با خود به همراه داشته باشید و روی یک کامپیوتر اشتراکی بدون تداخل با نسخه‌های دیگر کروم از آن است استفاده کنید.

 

2. اسکن کردن ویروس

اگر فکر می‌کنید یک کامپیوتر به ویروس آلوده شده است می‌توانید از یک اپلیکیشن پرتابل نصب شده روی یک درایو USB استفاده کنید تا کامپیوتر مورد نظر را اسکن کرده و فایل‌های آلوده را پاکسازی کند.

 

وبسایت Portable Apps چند گزینه از جمله ClamWin Portable, McAfee Stinger Portable و Spybot-Search & Destroy Portable را به شما پیشنهاد می‌کند. تنها کافی است یکی از آنها را روی فلش درایو نصب کنید، آن را به کامپیوتر مشکوک به ویروس متصل کنید و این آنتی ویروس را برای پاکسازی اجرا کنید.

 

3. یک درایو ریکاوری ویندوز بسازید

منتظر نباشید تا کامپیوتر ویندوز شما از کار بیافتد. با تبدیل کردن یک فلش درایو یدکی به یک درایو بازیابی برای روز مبادا آماده باشید. یک درایو بازیابی به شما اجازه می‌دهد در زمانی که ویندوز شما با مشکل مواجه شد (حتی اگر قادر به اجرا شدن نبود) از ابزارهای عیب یابی برای رفع مشکل استفاده کنید.

 

این دستورالعمل مایکروسافت را برای ساخت این درايو دنبال كنيد. اگر گزینه پشتیبان گیری از فایل‌های سیستمی‌ را انتخاب کنید ممکن است حداقل به یک فلش درایو 16 گیگابایتی نیاز داشته باشید، اما در عوض چنین درایوی به شما اجازه می‌دهد در صورت لزوم ویندوز را دوباره نصب کنید.

بعد از این که ساخت این درايو به اتمام رسید روی آن برچسب بزنید و آن را یک جای مطمئن نگهداری کنید تا در زمان بروز مشکل بتوانيد از آن استفاده کنید.

 

4. اجرای بازی

یک درایو USB می‌تواند تعداد زیادی بازی را در خود نگهداری کند تا هر وقت که مایل بودید با اتصال آن به یک کامپیوتر از اوقات فراغت خود لذت ببرید. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت Portable Apps فهرست بلندی از بازی های مخصوص فلش درایو را پیدا کنید. همچنین می‌توانید از این روش برای سرگرم نگه داشتن کودکان استفاده کنید.

 

با تبدیل کردن یک فلش درایو یدکی به یک درایو بازیابی برای روز مبادا آماده باشید

 

5. ناشناس بمانید

Tails یک سیستم عامل پرتابل با شعار «حریم خصوصی همه جا برای همه» است. شما می‌توانید Tails را از روی یک درایو USB روی یک کامپیوتر به صورت یک سیستم عامل مستقل اجرا کنید و فعالیت‌های خود را خصوصی و ناشناس نگه دارید.

در واقع شما برای تنظیمات اولیه Tails به دو درایو USB نیاز دارید که به نظر کمی‌ دردسرساز می‌رسد، اما سایت Tails شما را در انجام این فرآيند یاری می‌کند.

 

Tails یک روش ایده‌ال برای محافظت از حريم خصوصی شما در زمان‌هایی است که از یک کامپیوتر عمومی‌ یا غیر قابل اعتماد استفاده می‌کنید. همچنین می‌توانید از این روش برای باقی نگذاشتن ردپای فعالیت‌های خود استفاده کنید.

 

6. کارت‌های تجاری خود را به شکل USB تحویل دهید

این مورد زیاد به استفاده مجدد از یک فلش درایو قدیمی‌ مربوط نمی‌شود. این روش مربوط به معرفی و ارائه کسب و کار شما به شیوه‌ای مدرن و دیجیتالی است. با یک جستجوی سریع آن‌لاین می‌توانید چندین تولیدکننده در زمینه ارائه کارتهای تجاری USB را پیدا کنید.

 

یک کارت تجاری USB اطلاعات بسیار بیشتری از صرفا اطلاعات تماس شما را در خود دارد و می‌تواند شامل سوابق کاری، نوع خدمات و محصولات ارائه شده از طرف شما و انواع مختلفی از فایل‌ها و اطلاعات دیجیتال مورد نظر شما باشد.

 

7. تجربه استفاده از ویندوز را تقویت کنید

مایکروسافت از مدتها قبل یک ویژگی ویندوز کمتر شناخته شده به نام ReadyBoost را ارائه کرده است. این قابلیت به منظور سرعت بخشیدن به فرآیندهایی خاص در کامپیوتر که از هارد درایوهای استاندارد استفاده می‌کند به کار می‌رود. هر چند ReadyBoost ممکن است مزایایی برای برخی از کامپیوترهایی که ویندوز 10 را اجرا می‌کنند نیز به همراه داشته باشد، اما بیشترین تاثیر و افزایش سرعت را کسانی تجربه خواهند کرد که از کامپیوترهای قدیمی‌تر و یا نسخه‌های قبلی سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند.

 

این قابلیت برای کامپیوترهایی که از درایوهای حالت جامد (مثل اکثر لپتاپ‌های پیشرفته امروزی) استفاده می‌کنند کار نخواهد کرد.

ReadyBoost یک فلش درایو خارجی را به یک کش هارد دیسک تبدیل می‌کند. مایکروسافت یک راهنما برای تنظیمات درايو ReadyBoost در ویندوز 7 را ارائه کرده است که برای اغلب نسخه‌های اخیر این سیستم عامل نیز قابل استفاده است. اگر کامپیوتر شما هم با مشکل سرعت مواجه است بد نیست این ویژگی را امتحان کنید.

 

8. یک ابزار تبادل اطلاعات سری (Dead Drop) بسازید

در اصطلاحات جاسوسی Dead Drop به روشی برای انتقال اطلاعات سری گفته می‌شود. استفاده از فلش درایو USB به عنوان Dead Drop برای اولین بار توسط یک هنرمند مفهومی‌ به نام آرام بارتول معرفی شد و از آن زمان در تمام دنیا فراگير شده است.

 

افرادی که در این طرح مشارکت می‌کنند فلش درایوهای خود را در یک مکان عمومی‌، مثلا بین یک دیوار یا روی یک درخت قرار می‌دهند. کاربران Dead Drop تشویق می‌شوند تا محتوا و فایل‌های مورد علاقه خود را به این شكل به اشتراک بگذارند.

البته باید توجه داشته باشید كه با متصل کردن کامپیوتر خود به یک درایو USB ناشناس با خطرناک امنیتی بالقوه خطرناکی مواجه خواهید شد.

 

9. آن را به کلید کامپیوتر خود تبدیل کنید

شما می‌توانید با استفاده از نرم افزار Predator یک درایو USB را به کلیدی برای باز کردن قفل کامپیوتر ویندوز خود تبدیل کنید. تنها کافی است Predator را دانلود کنید و روی کامپیوتر خود و یک فلش درایو نصب کنید. بعد از انجام تنظیمات کامپیوتر شما تنها زمانی کار خواهد کرد که این درايو USB به آن متصل شده باشد.

 

فلش درایو را از کامپیوتر جدا کنید تا صفحه نمایش تیره شده و ماوس و کیبورد غیرفعال شود. با وصل کردن مجدد این فلش درایو نیز همه چیز به حالت اول بازمی‌گردد.

Predator را می‌توان روی چند کامپیوتر استفاده کرد، به این ترتیب یک فلش درایو می‌تواند قفل بیشتر از یک دستگاه را باز کند. همچنین شما می‌توانید از چند فلش درایو به عنوان کلید برای یک کامپیوتر استفاده کنید، به این ترتیب اعضای یک گروه یا خانواده می‌توانند قفل یک کامپیوتر مشخص را باز کنند.

 

10. حمل فایل‌های مهم در حین سفر

اگر قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشید، مشاوران سفر همیشه به شما توصیه می‌کنند یک نسخه پشتیبان از مدارک خود مثل گذرنامه، کارت شناسایی، شماره تماس‌های ضروری، مسیر و برنامه سفر تهیه کنید.

شما می‌توانید یک کپی فیزیکی از مدارک خود داشته باشید، اما یک فلش درایو USB کوچک که در کیف شما پنهان شده است می‌تواند در مواقع لزوم یک کپی دیجیتال از تمام مدارک شما را در اختیارتان بگذارد.

 

منبع: shabakeh-mag.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------