راهکارهای شگفت‌انگیز برای افزایش فروش در سازمان شماافزایش فروش سازمانی, تکنیک‌های افزایش فروش سازمانی,راههای افزایش فروش سازمان

راههای افزایش فروش سازمان

 

روش‌های سرعت بخشیدن و ‌افزایش فروش سازمانی 

ایجاد تغییرات جزئی و به موقع در استراتژی فروش شرکت، نتایج شگرفی را در پیش دارد. برای ایجاد این تغییرات در درجه ی اول لازم است که اقدامات عجولانه را کنار بگذارید و در درجه ی بعد به دنبال آموزش های با کیفیت و آزمون خطای روش های مختلف باشید. به کار بردن روش های سنجیده خروجی های ارزشمندی را برای شرکت های در حال رشد شما ایجاد می کند. در این مطلب از بیتوته قصد داریم به بهترین روش های افزایش فروش سازمانی اشاره کنیم. با ما همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید.

آشنایی با روش های افزایش فروش در سازمان

برای تبدیل شدن به یک سازمان موفق، اولین اقدام افزایش فروش محصولات است. برای رسیدن به این هدف گاهی ممکن است که صاحبان کسب و کار مجبور باشند از مشاوران مختلفی برای تغییر استراتژی های فروش سازمان استفاده کنند. مسلما برای دستیابی به این هدف لازم است که زمان و هزینه های زیادی را صرف کنید.

 

با این حال راه های ساده ای نیز وجود دارد که از طریق به کار گیری این راه ها می توانید نرخ فروش محصولات و یا خدمات خود را افزایش دهید. برای رسیدن به این اهداف به 7 اقدام زیر که جزء بهترین روش های افزایش فروش و بازاریابی است، توجه کنید.

 

1. افراد متخصص را استخدام کنید

اولین و مهمترین اقدام برای موفقیت یک سازمان، استخدام افراد متخصص در امر فروش و بازاریابی است. بسیاری از کسب و کارهای موفق از افراد با استعداد و خلاق برای فروش خود استفاده می کنند. برای کسب تخصص در امر فروش لازم است که افراد آموزش های مرتبط با بازاریابی و فروش را در مراکز علمی معتبر گذرانده باشند.

 

بنابراین در هنگام استخدام توجه کنید که فرد متقاضی در خصوص آموزش های مربوط به فروش و بازاریابی چه آموزش ها و دوره هایی را گذرانده و آیا برای کار در این رشته علاقه مند است؟ موارد دیگری که باید در هنگام استخدام افراد در نظر بگیرید شامل: هوش بالا، آشنایی با اصول روانشناسی در جذب مشتری، علاقه ی فرد به همکاری بلند مدت و مسئولیت پذیری آن است.

 

افزایش فروش سازمانی, تکنیک‌های افزایش فروش سازمانی, استخدام افراد متخصص برای افزایش فروش سازمانی

استخدام افراد متخصص برای افزایش فروش سازمانی

 

2. برای توانمندسازی فروشندگان خود سرمایه گذاری کنید

 سرمایه گذاری برای آموزش تیم فروش و بازاریابی با هدف حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید بسیار اهمیت دارد. بسته به سیاست و ساختار سازمان، به مشاوران و آموزش های مختلفی نیاز دارید. بنابراین میزان سرمایه گذاری و تخصص اساتید مناسب برای هر سازمان با سازمان دیگر تفاوت است.

 

برای اطمینان از اینکه برنامه ریزی درستی انجام دادید و از اساتید متخصصی استفاده می کنید، توصیه می شود که از مشاوران با تجربه مشورت بگیرید. از مشاوران متخصص بخواهید که برای سازمان تان برنامه ی چهار ماهه تدوین کنند و به برای بخش های مختلف وظایف جدیدی تعیین کرده تا در فرصت چهار ماهه نرخ فروش سازمان تان افزایش یابد.

 

افزایش فروش سازمانی, تکنیک‌های افزایش فروش سازمانی, آموزش تیم فروش برای افزایش فروش سازمانی

آموزش تیم فروش برای افزایش فروش سازمانی 

 

3. از ساختار های فروش حرفه ای استفاده کنید

به مجموع برنامه ریزی و استراتژی های که برای فروش بیشتر سازمان آماده می شود، ساختار فروش می گویند. انتخاب نوع ساختار فروش، تأثیر بسیار زیادی بر نرخ فروش و روش های بازاریابی سازمان شما می گذارد. در حال حاضر برای انواع مشاغل و سیاست های سازمان ها ساختارهای فروش مختلفی وجود دارد.

 

بنابراین غیرمعمول نیست که در کسب و کارها ساختارهای فروش پس از پیشرفت شرکت تغییر می کند. در حال حاضر انواع ساختار فروش حرفه ای برای مشاغل وجود دارد که مثال هایی از آن شامل: ساختار فروش جزیره‌ای، خط مونتاژ و غلاف است.

 

افزایش فروش سازمانی, تکنیک‌های افزایش فروش سازمانی,ساختار فروش حرفه ای برای افزایش فروش سازمانی

ساختار فروش حرفه ای برای افزایش فروش سازمانی 

 

4. مطابق معیارهای عملکرد فروش تصمیم بگیرید

در عصر حاضر تقریبا اکثر کسب و کاره ها این نکته ی مهم را می دانند که باید تصمیمات مهم خود را مبتنی بر داده ها و ارزیابی های مستند بگیرند. اما زمانی که نوبت به بررسی داده‌های شرکت می‌رسد، مشکلات جدیدی نمایان می شوند. برای مثال در بعضی از شرکت ها در اعلام اعداد مربوط به بعضی نتایج و ارزیابی ها اغراق می شود. توجه داشته باشید!

 

بدون در نظر گرفتن اطلاعات واقعی و شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI)، درک میزان رشد، ضعف و بررسی روش های موثر برای افزایش نرخ فروش سازمان امکان پذیر نیست. بنابراین به جای گزارش داده های نادرست، به دنبال مشورت با مشاوران با تجربه باشید تا در ارزیابی های بعدی، افزایش واقعی نرخ رشد سازمان تان را جشن بگیرید.

 

در هنگام ارزیابی سازمان، از جمله مهم ترین معیارهایی که باید ارزیابی کنید، عبارتند از:

* نرخ فروش

* میزان سهمیه فروش

* محدودیت ها و چالش های پیش رو در ابعاد مختلف سازمان

* میزان سرمایه برای آموزش های مورد نیاز برای رشد سازمان

* نرخ رشد

 

جالب است که بدانید تمام این تجزیه و تحلیل های مدیریتی و ارزیابی عملکرد فروش را می توان با پلتفرم های تخصصی نیز انجام داد. پلتفرم تخصصی ارزیابی سازمان باید با داده های CRM سازمان شما هماهنگ باشد تا بتواند اطلاعات زیادی را در خصوص بررسی داده های مربوط به آنالیز نرخ فروش و موارد مهم دیگر ارسال کند.

 

پس از دریافت این اطلاعات لازم است مدیران نیازهای شرکت خود را اولویت بندی کرده و پیش بینی نسبتا دقیقی از میزان فروش چند ماهه ی سازمان خود داشته باشند. تا در صورت پیش بینی هرگونه مشکل بتوانند سریع تر استراتژی های جدید را جایگزین استراتژی های قدیمی سازمان کنند.

 

6. روش های کارساز را برای فروش بیشتر پیدا کنید

به کارگیری انواع روش های نوین فروش می تواند عملکرد فروش شما را در مدت زمان محدود چند برابر کنند و یا اینکه حتی منجر به شکست کسب و کار شما شود. مانند انتخاب مدل ساختار فروش، روش های ارتباط با مشتری و شرکت ها برای ارائه خدمات و یا محصول باید متناسب با پرسونای آنها انتخاب شده باشد.

 

بنابراین با ارزیابی مداوم اثربخشی متدهای فروش خود از به کارگیری مناسب ترین روش ها مطمئن شوید. از آنجایی که متدهای فروش مختلفی برای استفاده وجود دارد، بررسی استراتژی های رقبا و مشورت با منتورهای با تجربه به شما ایده های مفیدی برای انتخاب بهترین روش می دهد.

 

افزایش فروش سازمانی, تکنیک‌های افزایش فروش سازمانی, چالش های کسب و کار

چالش های کسب و کار 

 

7. از آموزش مدیران غافل نشوید

همانطور که پیشتر در این مقاله اشاره شد، آموزش متدهای جدید فروش، برای اعضای مجموعه باید جزء برنامه های مهم شرکت شما باشد. البته این آموزش ها فقط برای کارمندان و اعضای تیم فروش نیست؛ مدیران مجموعه نیز لازم است در مورد چگونگی افزایش عملکرد کلی سازمان و بهروری کارمندان از طریق مربیان حرفه ای آموزش ببینند.

 

بسیاری از کسب ‌وکارها تصور می‌کنند که چون مدیران و یا معاونان مجموعه عملکرد فوق العاده ای دارند، به آموزش های بیشتر نیازی نیست. اما واقعیت این است که مدیران و صاحبان کسب و کار نیز به اندازه کارمندان به سرمایه گذاری و حمایت های آموزشی نیاز دارند تا بتوانند وظایف خود را به طور مؤثرتر انجام دهند. هر چه آموزش ها بهره وری بالاتری داشته باشد، نرخ رشد و فروش سازمان نیز بالاتر خواهد بود.

 

برای سرمایه گذاری در خصوص آموزش فروش، مشخص کنید که در حال حاضر میزان فروش سالانه ی شما چه میزان است و انتظار دارید که پس از گذشت چهار ماه چه تغییراتی کرده باشد. هنگامی که این موارد مشخص شده و مستند شود، می‌توانید مربیان حرفه ای را استخدام کنید تا علاوه بر آموزش های هدفمند، عملکرد KPI نمایندگان فروش را بررسی کرده و در صورت تشخیص هرگونه مشکل برای اصلاح آن اقدامات کلیدی و موثری را پیشنهاد دهند.

 

به کارگیری این رویکرد در سازمان تضمین می‌کند که کارمندان شما به طور دقیق بدانند که برای افزایش بهره وری باید چه کاری را به چه صورت و در چه زمانی انجام دهند.

 

افزایش فروش سازمانی, تکنیک‌های افزایش فروش سازمانی, آموزش مدیران برای افزایش فروش سازمانی

آموزش مدیران برای افزایش فروش سازمانی 

 

در نهایت پیشنهاد می کنیم که برای افزایش فروش سازمانی خود ابتدا با کمک گرفتن از منتورهای حرفه ای وضعیت سازمان تان را ارزیابی کنید، سپس با به کارگیری روش های بالا نرخ فروش تان را در بازه های زمانی کوتاه افزایش دهید.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023