قابلیت notes یا یادداشت در اینستاگرام؛ یک راه جدید برای تعامل با فالوورهای خودقابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

چگونه یادداشت اینستا را فعال کنیم

 

قابلیت notes یا یادداشت اینستاگرام چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

یادداشت اینستاگرام یک ویژگی جدید در اینستاگرام است که به کاربران اجازه می‌دهد یادداشت‌های متنی کوتاهی را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارند. یادداشت‌ها حداکثر 60 کاراکتر دارند و پس از 24 ساعت به طور خودکار حذف می‌شوند. در این مطلب از بیتوته شما را با این ویژگی آشنا می کنیم.

قابلیت notes، یک ویژگی جدید در اینستاگرام، راه جدیدی برای ارتباط با فالوورها در این برنامه است. این یادداشت ها شبیه یادداشت های کوچکی هستند که می توانید برای فالوورهای خود بگذارید. می توانید از آنها برای به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود، اعلام رویدادهای آینده، یا حتی پاسخ به سوالات استفاده کنید. یادداشت های اینستاگرام حداکثر 60 کاراکتر دارند و پس از 24 ساعت به طور خودکار حذف می شوند. آنها در صفحه دایرکت قابل مشاهده هستند، بنابراین برای دیدن آنها باید وارد قسمت دایرکت شوید.

 

اساساً یادداشت های اینستاگرام اینگونه است. شما یک پیام کوتاه ارسال می کنید که فالوورهای شما می توانند آن را ببینند و در عرض 24 ساعت ناپدید می شوند. در اینجا نحوه روشن کردن Notes در اینستاگرام آورده شده است.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

قابلیت notes اینستاگرام چیست

 

یادداشت های اینستاگرام چیست؟

یادداشت های اینستاگرام، یک ویژگی جدید در اینستاگرام، شبیه به وضعیت برنامه های پیام رسانی قدیمی مانند MSN Messenger و AOL Instant Messenger هستند. در آن برنامه ها، می توانید وضعیتی را تنظیم کنید که در کنار نام کاربری شما ظاهر شود. این وضعیت می تواند برای به اشتراک گذاشتن حال و هوای فعلی شما، آنچه را که در حال حاضر فکر می کنید، یا حتی فقط برخی از متن آهنگ ها که کاملاً منعکس کننده اضطراب شما هستند، استفاده شود.

 

یادداشت های اینستاگرام به شما امکان می دهد همین کار را در اینستاگرام انجام دهید. می توانید یک یادداشت کوتاه تا 60 کاراکتر بنویسید و آن را با همه فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. یادداشت های اینستاگرام می تواند راهی عالی برای ارتباط با فالوورهای شما در سطح شخصی تر باشد. می توانید از آنها برای به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود، اعلام رویدادهای آینده، یا حتی فقط کمی سرگرمی استفاده کنید. 

 

یادداشت های اینستاگرام نیز یک ویژگی مشابه است. این به شما امکان می دهد پیام کوتاهی را ارسال کنید که در بالای تصویر نمایه شما در برنامه ظاهر می شود و به سایر کاربران اجازه می دهد بدانند که در حال حاضر به چه چیزی فکر می کنید. می‌توانید حالت فعلی‌تان را پست کنید، سؤالی بپرسید، چیز خنده‌داری پست کنید، یا شعرهایی را پست کنید که کاملاً منعکس کننده حال شما باشد.

 

این زیرنویس‌ها فقط 24 ساعت دوام می‌آورند، بنابراین برای انعکاس روحیات یا افکار فعلی شما ایده‌آل هستند، بدون اینکه نگران به‌روزرسانی آنها باشید. همچنین می توانید افرادی را که می توانند یادداشت های اینستاگرام شما را ببینند محدود کنید.

 

نحوه روشن کردن یادداشت ها در اینستاگرام

افزودن یادداشت ها در اینستاگرام کار آسانی است، اما ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد.

1. اینستاگرام را باز کنید.

2. روی نماد پیام ها در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

3. در بالای لیست پیام های خود، نماد نمایه خود را خواهید دید.

4. روی Note بالای نماد نمایه خود ضربه بزنید.

5. دوباره روی Note ضربه بزنید تا یادداشت خود را وارد کنید و یک یادداشت تا 60 کاراکتر وارد کنید. 

5. در سمت راست بالای صفحه، روی Share ضربه بزنید تا یادداشت خود را پست کنید.

6. یادداشت شما اکنون به اشتراک گذاشته شده است. بعد از 24 ساعت ناپدید می شود.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

مراحل فعال کردن note در اینستاگرام

 

نحوه محدود کردن افرادی که می توانند یادداشت های شما را ببینند

به‌طور پیش‌فرض، یادداشت شما توسط هر حسابی که دنبال می‌کنید و همچنین شما را دنبال می‌کند، قابل مشاهده است. با این حال، می‌توان افرادی را که می‌توانند یادداشت شما را مشاهده کنند به افراد خاصی محدود کرد.

1. اینستاگرام را باز کنید.

2. روی نماد پیام ها ضربه بزنید.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

نماد دایرکت اینستاگرام

 

3. روی Note بالای نماد نمایه خود ضربه بزنید.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

قسمت یادداشت اینستاگرام

 

4. در پایین صفحه، روی Shared with Followers That Follow You Back ضربه بزنید.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

اشتراک یادداشت شما با فالوورهایی که شما را دنبال می کنند

 

5. Close Friends را انتخاب کنید.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

اشتراک یادداشت با دوستان نزدیک

 

6. برای ویرایش افرادی که یادداشت شما برای آنها قابل مشاهده است، روی Close Friends ضربه بزنید.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

Close Friends را انتخاب کنید

 

7. دوستانی را که می خواهید بتوانید یادداشت شما را ببینند انتخاب کنید و سپس روی Done ضربه بزنید.

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

دوستان صمیمی خود را برای اشتراک یادداشت انتخاب کنید

 

8. دوباره روی Done ضربه بزنید و یادداشت خود را وارد کنید.

9. روی Share ضربه بزنید تا یادداشت شما فقط با افرادی که انتخاب کرده‌اید به اشتراک گذاشته شود.

 

چرا از یادداشت های اینستاگرام استفاده کنیم؟

یادداشت‌های اینستاگرام یک روش کم‌فشار برای ارتباط با فالوورها هستند. آنها با اعلان ارائه نمی‌شوند، بلکه در صندوق ورودی دایرکت شما قرار می‌گیرند. این بدان معناست که فالوورهای شما می‌توانند آنها را به راحتی ببینند یا نادیده بگیرند، بدون اینکه احساس مزاحمت کنند. یادداشت‌ها ظریف‌تر از استوری‌ها هستند که در بالای فید شما ظاهر می‌شوند. آنها همچنین کمتر مستقیم از ارسال DM هستند که می‌تواند کمی تهاجمی به نظر برسد.

 

سازندگان و کسب‌وکارها می‌توانند از یادداشت‌ها برای برقراری ارتباط اخبار، به‌روزرسانی‌ها یا اطلاعات مرتبط استفاده کنند. آنها همچنین می‌توانند از آنها برای به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود با فالوورهای خود استفاده کنند. یادداشت‌های اینستاگرام یک راه آسان برای جلب توجه به اطلاعیه‌های شما هستند. آنها در بالای ورودی مخاطبان شما قرار می‌گیرند و در سر و صدای استوریها گم نمی‌شوند. همچنین، ایجاد آنها آسان است و به همان مقدار تلاشی که برای ایجاد یک داستان نیاز است، نیاز ندارد.

 

یادداشت‌های اینستاگرام یک روش ساده و کوتاه‌مدت برای انتشار پیام هستند. آنها مانند خالکوبی‌های موقت رسانه‌های اجتماعی هستند. آنها فقط 24 ساعت دوام می‌آورند، بنابراین اگر پشیمان شوید، می‌توانید آنها را به راحتی حذف کنید. 

 

قابلیت notes اینستاگرام, چگونه از یادداشت در اینستاگرام استفاده کنیم

کاربرد یادداشت در اینستاگرام

 

سوالات متداول در مورد یادداشت های اینستاگرام

1. یادداشت های اینستاگرام را از کجا پیدا کنم؟

یادداشت‌های اینستاگرام در صندوق ورودی شما در زیر نوار جستجو قرار دارند. در بالای پیام‌های شما، آنها را تحت عنوان «note» نشان می‌دهند، بنابراین نمی‌توانید آنها را از دست بدهید. یادداشت ها در یک ردیف ظاهر می شوند که جدیدترین آنها در سمت راست صفحه نمایش شما قرار دارد. می‌توانید مانند استوری‌ها در یادداشت‌های اسکرول کنید، اما برای مشاهده آنها لازم نیست روی یادداشت کلیک کنید.

 

2. چرا یادداشت در اینستاگرام ندارم؟

اگر Notes را در صندوق ورودی اینستاگرام خود نمی بینید، ممکن است برنامه خود را به‌روزرسانی کنید. اینستاگرام این ویژگی را در 13 دسامبر 2022 به صورت جهانی راه اندازی کرد.

 

3. چگونه یادداشت اینستاگرام را حذف کنم؟

شاید چیزی نوشته اید که از آن زمان نظر خود را تغییر داده اید. یا شاید یک اشتباه تایپی فاحش در شعر زیبای 60 کاراکتری خود می بینید یا.... . به هر دلیلی، حذف یادداشت آسان است. 

مرحله 1: به صندوق ورودی خود مراجعه کنید. 

مرحله 2: روی یادداشت خود کلیک کنید.

مرحله 3: روی delete note کلیک کنید.

باید بدانید که یادداشت های اینستاگرام قابل ذخیره پیش نویس ندارند، بنابراین اگر یادداشت خود را حذف کنید، برای همیشه از بین رفته است.

 

سخن پایانی درباره یادداشت‌های اینستاگرام 

یادداشت‌های اینستاگرام یک ویژگی جدید و هیجان‌انگیز هستند که می‌توانند به سازندگان و کسب‌وکارها کمک کنند تا با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنند. آنها یک روش کم‌فشار و ظریف برای به اشتراک گذاشتن اخبار، به‌روزرسانی‌ها یا اطلاعات مرتبط هستند. یادداشت‌ها راهی آسان برای جلب توجه به اطلاعیه‌های شما هستند.

 

آنها در بالای ورودی مخاطبان شما قرار می‌گیرند و در حجم زیاد استوریها گم نمی‌شوند. همچنین، ایجاد آنها آسان است و به همان مقدار تلاشی که برای ایجاد یک داستان نیاز است، نیاز ندارد. یادداشت‌ها یک روش ساده و کوتاه‌مدت برای انتشار پیام هستند. آنها فقط 24 ساعت دوام می‌آورند، بنابراین اگر پشیمان شوید، می‌توانید آنها را به راحتی حذف کنید.

 

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------