چگونه در اینستاگرام محبوب شویم: سه راهکار سادهاپلیکیشن اینستاگرام ,  افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

راههای افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

از این که دنبال‌کنندگانتان در اینستاگرام بسیار کم‌اند احساس بدی دارید؟ اگر می‌خواهید در اینستاگرام محبوب شوید باید دنبال راه‌هایی باشید تا عکس‌هایتان به چشم بیایند. من وقتی که برای اولین بار در اینستاگرام عضو شدم حتی رسیدن به 30 دنبال‌ کننده نیز برایم روند سختی بود. بهترین عکس‌هایم لایک‌های بسیار کمی می‌گرفتند و نمی‌توانستم هیچ بازخوردی از عکس‌هایی که می‌گیرم، داشته باشم. همان زمان بود که تصمیم گرفتم که باید در اینستاگرام محبوب شوم و حالا حدود 100 هزار دنبال‌کننده دارم. در این مقاله به شما خواهم گفت که با سه کار آسان چطور محبوبیت خود را در اینستاگرام افزایش دهید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

افزایش فالو اینستاگرام

 

گرچه خیلی سخت است که به جایی برسید که هزاران دنبال‌کننده داشته باشید و همین‌طور گرچه ممکن است اهداف شما متفاوت از اهدافی باشد که من در ابتدا داشتم اما باید به شما بگویم که داشتن دنبال‌کنندگان زیاد در اینستاگرام تجربه‌ی بسیاری لذت‌بخشی است.

 

قدم اول: حساب کاربری خیره کنند‌ه‌ای داشته باشید

اولین قدم این است که کاری کنید تا پروفایل اینستاگرامتان بسیار عالی به نظر برسد. هیچ کس یک حساب کاربری خالی یا حساب کاربری با عکس‌های بی‌کیفیت را دنبال نمی‌کند.

 

اگر هدف‌تان این است که توانایی‌های عکاسی‌تان را به نمایش بگذارید ضروری است که فقط بهترین عکس‌هایی که گرفته‌اید را در حساب کاربری‌تان به اشتراک بگذارید. حتی می‌توان گفت که بهتر است هیچ عکسی پست نکنید تا اینکه بخواهید عکسی بی‌کیفیت ارسال کنید.

 

اولین کاری که باید انجام دهید این است که 15 الی 20 تا از بهترین عکس‌هایتان را به اشتراک بگذارید. اگر این تعداد عکس خوب ندارید روی گرفتن عکس‌های خوب بیشتر کار کنید و مطمئن شوید که فقط عکس‌هایی را می‌گذارید که چشم‌ها را به خود جلب می‌کند.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

افزایش فالوور در اینستاگرام

 

اگر تازه در حال شروع کردن هستید، معمولاً بهتر است که قبل از تلاش برای محبوب شدن در اینستاگرام ابتدا توانایی‌های عکاسی خود را بالا ببرید و دلیل آن نیز این است که افراد معمولاً عکاسانی با عکس‌های جالب را دنبال می‌کنند.

برای شروع به بالا بردن توانایی‌هایتان در عکاسی می‌توانید سعی کنید عکس‌هایی با ترکیب‌بندی خوب بگیرید، سعی کنید از اشتباهات رایج دوری کنید و همچنین تمرین کنید که چطور از نور برای خلق عکس‌هایی خیره‌کننده استفاده کنید.

 

 

 از طرف دیگر بهتر است با تنظیمات دوربین خود آشنایی داشته باشید و همچنین باید به باید داشته باشید که ویرایش عکس‌ها قبل از ارسال از نکات مهم است و بهتر است که بتوانید عکس‌های خود را قبل از ارسال ویرایش کنید. اگر عکس‌هایتان را با گوشی می‌گیرید سعی کنید تکنیک‌های مفید عکاسی با گوشی هوشمند را فرا بگیرید.

 

کمی زمان گذاشتن برای بهبود توانایی‌های عکاسی‌تان می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی محبوب شدنتان در اینستاگرام داشته باشد. همچنین به یاد داشته باشید که انواع به خصوصی از عکس‌ها در اینستاگرام بسیار پرطرفدار هستند. از تجربه‌ی شخصی می‌توانم بگویم عکس‌های ساحل، عکس‌های انعکاسی، عکس‌های دارای سایه و عکس‌های غروب خورشید در اینستاگرام بیشترین لایک‌ها را می‌گیرند. از طرف دیگر عکس‌های پرتره معمولاً لایک‌های کمتری می‌گیرند.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

فالوور برای اینستاگرام

 

برای این که مثالی به شما نشان دهم عکس بالا را ببینید، این عکس از خیلی از عکس‌های دیگر من به مراتب لایک‌های بیشتری گرفته است.

 

اگر می‌خواهید در اینستاگرام محبوب شوید خیلی مهم است که عکس‌هایی را به اشتراک بگذارید که دنبال‌کنندگانتان می‌خواهند ببینند، و به همین دلیل است که من معمولاً عکس‌های ساحل و غروب خورشید را به اشتراک می‌گذارم. اگر در اینستاگرام می‌خواهید دنبال‌کنندگان بیشتری داشته باشید باید به یاد داشته باشید که عکس‌هایی را به اشتراک بگذارید که می‌دانید لایک‌های بیشتری را نصیب خود می‌کنند.

 

اگر از اینستاگرام خود برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های وعده‌های غذایی‌تان و عکس‌های بیرون رفتنتان با دوستانتان استفاده می‌کنید انتظار نداشته باشید که افرادی که شما را نمی‌شناسند دنبالتان کنند. این عکس‌های چیزهایی نیستند که عکاسان حرفه‌ای به اشتراک می‌گذارند.

 

  بیشتر بخوانید: رفع ریپورت اینستاگرام

 

هیچ وقت تصاویر متنی معمولی یا خنده‌دار به اشتراک نگذارید، اصلاً مهم نیست که به نظرتان تصویر مربوط چقدر خنده‌دار است، این کار را نکنید. همچنین از به اشتراک گذاشتن اسکرین‌شات‌های نامربوط خودداری کنید چون بیشتر کاربران از چنین محتواهایی خوششان نمی‌آید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام

 

قبل از اینکه به مرحله‌ی بعدی برویم مطمئن شوید که حساب کاربری اینستاگرامتان عمومی است. به پروفایلتان بروید روی Settings در بالا و سمت راست صفحه تپ کنید و مطمئن شوید که گزینه‌ی Private Account خاموش است. اگر حساب کاربری اینستاگرامتان عمومی نباشد کارتان برای پیدا کردن دنبال‌کنندگان جدید به مراتب سخت‌تر می‌شود.

 

در نهایت کمی وقت بگذارید و توضیحی برای پروفایل خود بنویسید، توضیحی که دیگران را مشتاق به دنبال کردن شما کند. نیازی نیست که کار پیچیده‌ای انجام دهید، فقط سعی کنید به خوبی خودتان را معرفی کنید.

چیزی شبیه به «عکاس علاقه‌مند به عکاسی از مناظر با آیفون و موج سوار کالیفرنیایی» تمام آن چیزی است که برای معرفی خود به آن نیاز دارید.

 

قدم دوم: کاری کنید که عکس‌هایتان به چشم بیایند

بعد از اینکه چند عکس خوب در حساب کاربریتان به اشتراک گذاشتید و تنظیمات پروفایلتان را به درستی انجام دادید نوبت این است که توجه بقیه را جلب کنید. هدف شما پیدا کردن دنبال‌کنندگان بیشتر و کامنت و لایک گرفتن در عکس‌های اینستاگرامتان است.

 

از چندین راه می‌توانید کاری کنید که عکس‌هایتان به چشم بیایند و دنبال‌کنندگان جدید پیدا کنید که در ادامه به بررسی همه‌ی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

اول از همه حساب کاربریتان را به دوستانتان در دیگر شبکه‌های اجتماعی معرفی کنید. از آنجایی که این افراد شما را می‌شناسند احتمال خیلی بیشتری وجود دارد که شما را دنبال کنند. می‌توانید به سادگی پیامی برایشان بفرستید یا پستی به اشتراک بگذارید و از آن‌ها دعوت کنید تا حساب کاربری جدید شما را دنبال کنند.

 

اگر در شبکه‌ی اجتماعی دیگری همچون فیسبوک یا توییتر دنبال‌کنندگان زیادی دارید می‌توانید عکس‌های اینستاگرام‌تان را در این شبکه‌های اجتماعی نیز دوباره به اشتراک بگذارید. به این ترتیب می‌توانید علاوه بر اینکه دنبال‌کنندگان جدید پیدا می‌کنید عکس‌هایتان را با افراد علاقه‌مند در دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید.

 

اگر می‌خواهید که عکس‌هایتان در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد باید از هشتگ‌ها استفاده کنید. اضافه کردن هشتگ به عکس‌هایتان به این معنا است که عکس شما در فید آن هشتگ به  نمایش گذاشته خواهد شد.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

 

برای اضافه کردن هشتگ به عکس‌هایتان، هنگام ارسال عکس در قسمت متن عکس حرف «#» را در ابتدای کلمه‌ای که توصیف‌گر عکستان است بگذارید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

خرید فالور اینستاگرام 

 

مطمئن شوید که فقط هشتگ‌های مربوط را به عکس‌تان اضافه کرده‌اید. نیازی نیست که هشتگ‌های نامربوط را به عکس‌هایتان اضافه کنید تا عکستان در فیدهای مختلف به نمایش گذاشته شود. با این کار تنها به عنوان یک اسپمر به چشم می‌آیید.

 

پس اگر می‌خواهید عکسی با سایه‌ی اشخاص در یک ساحل و هنگام غروب آفتاب را به اشتراک بگذارید می‌توانید از هشتگ‌های #ساحل، #سایه، #غروب استفاده کنید. همچنین اگر از اپ خاصی برای ویرایش عکس‌تان استفاده کرده‌اید می‌توانید اسم اپ را به عنوان هشتگی به عکس‌تان اضافه کنید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

گذشته از هشتگ‌ها یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای در معرض دید قرار دادن حساب کاربریتان دنبال کردن دیگر کاربران اینستاگرام است.

 

کافی است شخصی با عکس‌هایی شبیه به عکس‌های خودتان را پیدا کنید و تمام دنبال‌کنندگان او را دنبال کنید. به این ترتیب این کاربران نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنند که شما در حال دنبال کردنشان هستید و خیلی از آن‌ها پروفایل شما را چک می‌کنند.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

اما دنبال کردن دیگران کافی نیست. همچنین باید با کسانی که دنبال می‌کنید تعامل داشته باشید. اگر فقط شخصی را دنبال کنید و عکس‌هایش را لایک نکنید و کامنتی نگذارید یک «شبح دنبال کننده» به حساب می‌آیید. کاربران اینستاگرام معمولاً چنین حساب‌های کاربری را دوست ندارند چون به نظرشان چنین اکانت‌هایی جعلی هستند و بی‌دلیل آن‌ها را دنبال کرده‌اند.

 

اگر شروع به کامنت گذاشتن و لایک کردن پست‌های دیگر کاربران کنید نتایج بهتری می‌گیرید. به این صورت معلوم می‌شود که شخصی واقعی در پشت حساب کاربری شما قرار دارد.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

اگر دنبال کردن افراد زیادی برایتان سخت است می‌توانید با گذاشتن کامنت‌های واقعی زیر پست‌های دیگران نیز خودتان را در معرض دید قرار دهید، حتی پست‌های اشخاصی که دنبالشان نمی‌کنید.

 

وقتی که کامنتی واقعی و مثبت برای یک عکس بگذارید، شخص مقابل کنجکاو می‌شود که پروفایل شما را چک کند. و اگر پروفایلتان از نظرش خوب باشد یک دنبال کننده‌ی جدید به دست می‌آورید.

 

اگر از آیفون استفاده می‌کنید ممکن است گذاشتن کامنت برایتان کاری سخت و طاقت‌فرسا باشد چون ممکن است زمان زیادی از شما بگیرد. در چنین شرایطی می‌توانید از وب‌سرویس‌هایی همچون IconoSquare استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از کامپیوترتان این کار را انجام دهید.

 

کامنت گذاشتن شما باید هدف‌دار باشد به این معنی که باید زیر عکس اشخاصی کامنت بگذارید که احتمال زیادی وجود داشته باشد که یکی از دنبال کنندگانتان شوند.

 

اما چطور همچنین اشخاصی را پیدا کنید؟ خیلی آسان. تمام کاری که باید بکنید این است که به یکی از هشتگ‌هایی که زیاد استفاده می‌کنید بروید و دنبال اشخاصی بگردید که عکس‌هایی در سبک شما می‌گیرند. این کار را می‌توانید با تپ کردن روی هشتگ یا جستجو به دنبال هشتگ خاصی انجام دهید.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

اگر عکاس منظره هستید می‌توانید دنبال هشتگ‌هایی همچون #منظره، #عکاسی، #کوه و … بگردید. احتمال بیشتری وجود دارد که افرادی که عکس‌هایی با چنین هشتگ‌هایی ارسال کرده‌اند دنبال کننده‌ی شما شوند.

 

در نهایت این که احتمال بیشتری وجود دارد که لایک و کامنت شما توسط اشخاصی که صدها هزار دنبال‌کننده ندارند دیده شود (از آن‌جایی که چنین اشخاصی لایک و کامنت کمتری می‌گیرند). همچنین اگر عکسی که می‌خواهید زیر آن کامنت بگذارید اخیراً ارسال شده باشد شانس شما برای دیده شدن نیز بیشتر است.

 

قدم سوم: با دنبال‌کنندگانتان تعامل داشته باشید

در حالی که بیشتر اشخاص به تعداد دنبال‌کنندگانشان اهمیت می‌دهند اما اگر می‌خواهید تجربه‌ای خوب از اینستاگرام داشته باشید خوشحال نگاه داشتن دنبال‌کنندگان و در تعامل بودن با آن‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

اول از همه اینکه باید به طور منظم پست بگذارید تا دنبال‌کنندگانتان شما را فراموش نکنند.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

اما از طرف دیگر باید حواستان باشد که بیش از اندازه پست نگذارید. هیچ چیز بدتر از این نیست که چند عکس را پشت سر هم به اشتراک بگذارید و آن عکس‌ها در فید دنبال‌کنندگانتان به صورت پشت هم ظاهر شوند.

 

اگر کسی عکس شما را دوست نداشته باشد احتمالش کم است که به خاطر یک عکس، دیگر شما را دنبال نکند اما اگر چند عکس پشت سر هم بگذارید احتمال این که یکی از دنبال کنندگان خود را از دست بدهید بالا می‌برید.

 

به همین دلیل پیشنهاد نمی‌کنم که بیشتر از یک بار در هر شش ساعت پست جدید بگذارید. همیشه به یاد داشته باشید که کیفیت مهم‌تر از کمیت است و بهتر است که فقط بهترین عکس‌هایتان را به اشتراک بگذارید حتی اگر به آن معنی باشد که فاصله‌ی بین اشتراک‌گذاری‌هایتان زیاد شود.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

برای اینکه عکس‌هایتان را برای دنبال‌کنندگانتان جذاب‌تر و باارزش‌تر کنید می‌توانید توضیحی جالب یا مفید زیر عکستان قرار دهید. می‌توانید سوالی بپرسید، داستان گرفته شدن عکس مورد نظر را تعریف کنید یا نکته‌ای جالب و مرتبط با عکس بگویید.

 

در نهایت اینکه با دنبال‌کنندگانتان مهربان باشید. به کامنت‌ها و سوالاتشان پاسخ دهید. گفتن عبارات ساده‌ای همچون «ممنونم» یا جواب دادن به سوالاتشان در مورد عکس و موارد پیرامون آن می‌تواند شما را متمایز کند.

 

اپلیکیشن اینستاگرام , افزایش دنبال کننده در اینستاگرام

 

تعامل با دنبال کنندگانتان می‌تواند آن‌ها را خوشحال و متعهد به شما کند. و هیچ چیز بهتر از این نیست که بتوانید با دنبال کنندگانتان رابطه‌ای پایدار و طولانی مدت برقرار کنید.

 

** در صورتی که مایلید پست های فیس بوک را در اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید روشهای مختلفی دارد که در مقاله نحوه اشتراک گذاری پست های فیس بوک در اینستاگرام به طور کامل شرح داده شده است.

 

منبع:digiro.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------