تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

اینترنت اکسپلورر پس از ۲۶ سال بازنشسته می‌شوداینترنت اکسپلورر،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
مایکروسافت باتوجه با اینکه کاربران دیگر از مرورگر قدیمی این شرکت استفاده نمی کنند، تاریخ خداحافظی با اینترنت اکسپلورر را رسما اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از انگجت؛ شرکت مایکروسافت پس از ۲۵ سال سرانجام اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر را متوقف و برای همیشه با آن خداحافظی کند. این شرکت تاریخ توقف این پشتیبانی را تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ در اکثر نسخه‌های ویندوز ۱۰ اعلام کرد. این حرکت تاثیری بر نسخه LTSC ویندوز ۱۰ مانند دستگاه‌های MRI و سیستم‌های کنترل ترافیک هوایی که از این مرورگر استفاده می‌کنند، ندارد. همچنین بازنشستگی این مرورگر تأثیری بر سرور آن یا موتور MSHTML (Trident) نخواهد داشت.

 

مرورگر Edge جایگزینی برای Internet Explorer

بیش از یک ربع قرن اینترنت اکسپلورر بخشی از ساختار اصلی ویندوز بوده است. اما از زمان معرفی مرورگر Edge در سال ۲۰۱۵، مایکروسافت به آرامی تمرکز و توسعه روی مرورگر قدیمی را کم کرد و پشتیبانی از نسخه‌های قبلی در سال ۲۰۱۶ پایان یافت. Microsoft 365 و سایر برنامه‌ها از ۱۷ آگوست پشتیبانی از IE 11 را متوقف می‌کنند.

 

مایکروسافت از کاربرانی که هنوز از IE 11 استفاده می‌کنند، خواسته تا قبل از پایان پشتیبانی در ژوئن سال آینده، به Edge (یا شاید مرورگر دیگر) منتقل شوند. با این حال، اما هنوز هم برخی از سایت‌ها هستند که هنوز به اینترنت اکسپلورر نیاز دارند و به همین دلیل مرورگر Edge حالت Internet Explorer داخلی دارد که از این سایت‌ها پشتیبانی می‌کند. بسیاری از سازمان‌ها هنوز از برنامه‌ها و سایت‌های قدیمی استفاده می‌کنند که با مرورگر‌های مدرن کار نمی‌کنند، بنابراین این حالت برای آن‌ها مفید خواهد بود.

 

گفتنی است؛ مایکروسافت اعلام کرد حداقل تا پایان سال ۲۰۲۹ از حالت اینترنت اکسپلورر در مرورگر Edge پشتیبانی می‌کند و چندین سال دیگر به سازمان‌ها و بخش‌های IT فرصت می‌دهد تا سایت‌های خود را برای کار با مرورگر‌های مدرن به روز کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------