اپل لکه های سبز موجود در تصاویر را در نسخه بتای iOS حذف می کندحذف لکه‌های سبز در iOS 15،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
یکی از کاربران ردیت گزارش داد که اپل در نسخه بتای سیستم عامل اختصاصی خودش قرار است لکه های سبز موجود در تصاویر را تا حد زیادی کاهش دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورج، به نظر می‌رسد آخرین نسخه بتا iOS 15 اپل با پردازش لکه‌های سبز که می‌تواند در تصاویر نمایان شود، پیشرفت‌های ظریفی در عکس‌ها ایجاد می‌کند. اخبار مربوط به این ویژگی توسط Doubleluckstur در ردیت منتشر شده و با آزمایش این ویژگی در آیفون ۱۲ مینی که بتا عمومی را اجرا می‌کند، ارائه این ویژگی در نسخه جدید سیستم عامل اپل تایید شد، البته هنوز مشخص نیست که این بهبود قرار است در چه مدل‌هایی اتفاق بیفتد.

 

حذف لکه‌های سبز در iOS 15

بسیاری از کاربران آیفون با لکه‌های سبز رنگ آشنا هستند و در حین گرفتن عکس حتما آن‌ها را مشاهده کردند. علی رغم اینکه این مشکل کمتر در تصاویر نهایی دیده میشد، اما وجود آن در منظره یاب دوربین می‌تواند برای برخی از کاربران آزادهنده باشد. البته در مواقعی هم دیده شده که این نقاط سبز روی تصویر ذخیره شده هم وجود داشت و اپل سعی دارد تا با پردازش‌هایی که روی تصاویر انجام می‌دهد، این مشکل را تا حدی رفع کند. کاربران زمان استفاده از قابلیت Live Photo با این مشکل برخورد کرده اند. یکی دیگر از کاربران گفت که حذف این لکه‌ها را در آیفون XS مشاهده کرده و کاربر دیگری این اتفاق را در آیفون ۸ پلاس دیده است.

حذف لکه‌های سبز در iOS 15،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

 

انتظار می‌رود این قابلیت جدید فقط برای دستگاه‌های عرضه شده که مجهز به پردازنده A12 بایونیک یا جدیدتر هستند، فعال شده باشد که این دستگاه‌ها شامل آیفون XS و XR و نسل بعد از آن می‌شود. اینکه قابلیت‌های جدید iOS فقط به آیفون‌های جدید محدود می‌شوند، جدید نیست و مدتی قبل هم از پردازنده A12 بایونیک به عنوان پیش نیاز برای ویژگی‌های جدید Live Text و حالت پرتره در فیس تایم نام برده شده بود.

 

بهبود تصویربرداری محدودیت‌هایی هم به همراه دارد و کاربران هنوز وجود لکه سبز را در منظره یاب مشاهده می‌کنند. پردازش موردنیاز برای حذف انعکاس نور پس از ثبت ویدئو با رزولوشن بالا مثل 4K و نرخ ۳۰ یا ۶۰ فریم بر ثانیه می‌تواند بسیار سنگین باشد و انتظار می‌رود این رفع محدودیت فقط در عکسبرداری اعمال شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------